Equalizer 2 nadväzuje na prvý film, v ktorom bývalý člen elitnej špeciálnej jednotky Robert McCall predstieral vlastnú smrť, aby mohol dožiť v pokoji bostonského predmestia. Vďaka vlastnému zmyslu pre spravodlivosť sa však nechal zatiahnuť do ďalšieho súboja. Vieme, čoho všetkého je Robert schopný, aby priniesol spravodlivosť tým, ktorí už stratili všetku nádej. Ako ďaleko však zájde, keď sú v ohrození jeho najbližší? (Itafilm)

castor

V jedničce mstil mladičkou prostitutku, kterou do bezvědomí seřezali ruští pasáci. Bezpráví „oceňuje“ zakrvaveným obličejem i v pokračování, kterého se znovu zhostil vizuálně našlapaný Antoine Fuqua. A jelikož si Michael Mann dává dlouhou pauzu, buďme za něj rádi. Sousedský mstitel Denzel Washington si dál rád čte, dál filosofuje, mentoruje mladého študáka, naslouchá důchodci s velkým snem i mlčky coby řidič vnímá své klienty. A když zjistí něco nekalého, bere spravedlnost do vlastních rukou. Pak se ovšem zlí hošani dotknou jeho letité kamarádky (ne úplně špatná snaha zapojit hrdinovu minulost). Pomalu budovaná atmosféra, solidní dialogy a rozvážná (přesto nekompromisní) akce zdobí i pokračování. Vyprávění se stalo osobnější, celkově mě tak i druhý díl solidně vtáhl. Fuqua nikam nespěchá, v akci si je jistý, ač bych jednu svižnou akci třeba za kázání o podstatě mužství asi vyměnil. Finále s bouří a vylidněným městem je výtečně ozvučené, ale do kolen mě nedostalo. Tak či onak je chameleon Denzel znovu výborný, stárne s grácií a i v akčním žánru znovu prokazuje svou zkušenost s dramatickým hraním. Pokud vznikne trojka, rád za lístek zaplatím. ()

Davies182

Nevim, proč mi to strašně připomíná Rain Mana s černým páskem v karate, ale baví mě to úplně stejně. Fandil jsem od začátku do originálního konce. ()

pepo

Pokial to variuje motivy jednicky je to (opat) super. Ta hlavna zapletka je vsak tak otrepana, odflaknuta a predvidatelna, ze patri do nejakej seagalovky. Ale Denzel je zase vynikajuci, ta jeho postava je stale dostatocne nosna a ma to aj par vybornych scen. Miestami som sa vsak dost nudil a aj napriek prvotriednemu remeslu je vysledny dojem riadna pachut. Proste klasicky Fuqua a dokaz toho, ze prvy diel bola skor nahoda, nez pocin nadpriemerneho tvorcu. 6/10 ()

Xmilden

Jednička se od začátku jevila jako naprostá pecka a například proklepávací střety hlavního hrdiny s hlavním záporákem byly jednoduše boží. Bohužel to celé šlo ve druhé polovině dolů a konečné IKEA finále mě docela zklamalo. Přeci jen z Denzela udělalo až zbytečně moc velkého superhrdinu. Druhý film to má skoro přesně opačně. Zpočátku mě moc nebavil. Občasný vedlejšák kdy McCall někoho zmastí a napraví křivku, OK ale hlavní příběh se rozjíždí notně pozvolna. Celé to ovšem postupně graduje a nejlepší scéna se nachází zhruba kolem 90. minuty v superhrdinově bytě. Jenže finální zúčtování proti čtveřici záporáků, kdy nedostanou znovu ani čuchnout a Denzelovi neublíží, i jejich poměrně nudné skony, mě opět zklamaly. Equalizer by klidně mohla být dobrá a funkčí série o jednom rentiérovi, který rád dává věci do pořádku. Jenže hlavní hrdina prostě nemá konkurenci. Všechno umí. Všechny zmlátí. Vedlejší postavy potom působí hrozně moc jako joudové. Světlá vyjímka Csokas z prvního dílu. Denzel navíc herecky vládne naprosto suveréně. Opět z toho dokážu vydolovat 60%. Tentokráte o malinko slabší než minule. Fuqua má prostě talent na fajn akční průměry, ale na to aby z toho udělal akční pecku ještě nemá. ()

-bad-mad-wolf-

Vždycky, když Denzel zapne svůj "alpha predator killer instinct", je to docela cool a likvidace padouchů jsou příjemně satisfakční. Zbytek je senilní revenge slátanina bez jediného nápadu. Terminátor v důchodu je vždy o krok napřed, odhalí i neodhalitelné a v mezičase stíhá číst Prousta, napravovat problematické menšiny a pomáhat popleteným seniorům. Bodejť by nestíhal, když se záporáci chovají zhruba jako my, když jsme si v sedmi letech hráli na vojáky. ()

LiVentura

Já říkám Bravo D.W.! Melancholií prodchnuty bývalý speciální agent likviduje odpad a chrání své okolí. Zdařilý pokračovatel jedničky, snad bude ještě aspoň trojka! ;-) ()

Shakers

O niečo slabšie ako prvý diel, ale stále dosť dobré. Nemá to už tu atmosféru prvého filmu, pretože príbeh je (pochopiteľne) trošku iný, ale stále sa to nesie v tom duchu, že Denzel je za frajera, ktorých všetkých vystrieľa, rozreže, preboda a rozpára. A mňa to bavilo. Nie lne kvôli Denzelovi, ktorý je znovu presvedčivý a dosť mu to sekne, ale aj Fuqua a jeho réžia ma čím zaujať. Tie akcie skratka dýchajú troškou napätia a nie je to len tak narýchlo odbité. Hudba, či kamera všetko tu sedí a ma svoje miesto, trošku zamrzí x krát videní príbeh, ale Washington svojou charizmou to ťahá trošku vyššie, čo iným hercom dnešnej doby by sa to nepodarilo. 75% - 4* ()

filmfanouch

Druhý Equalizer je jiný než jednička. Tvůrčí stůl se přitom nějak zásadně nezměnil- Vrací se hlavní hvězda Denzel Washington,režisér Antoine Fuqua, scénárista Richard Wenk, skladatel Harry Gregson-Williams, jenom za kamerou Maura Fioreho vystřídal Oliver Wood (nepleťte si se stejnojmennou postavou z Harryho Pottera). Pro Fuquu a Washingtona se přitom jedná o první pokračování na kterém se podílejí a bylo zajímavé čekat na to co přinesou ve dvojce. Equalizer 1 je fajn akční oddechovka, která fajn odsýpá, má zručně vypracované postavy a především v ní Denzel Washington a Marton Czokas hrají jako bohové a navzájem si hrajou na kočku a myš. Czokas se po konci jedničky přitom samosebou nevrací a celkově je Equalizer 2 stand-alone a do jisté míry jedničku ignoruje jako by se nikdy nestala. Dvojka má dovolím si tvrdit na rozdíl od jedničky komornější příběh ve kterém bude muset McCall nejenom zjistit kdo ho připravil o velice dobrou přítelkyni ale také se porvat s hříchy minulosti. Kromě hlavní linky ale tu také je několik vedlejších epizodek McCallovových eskápad, které fungují sami o sobě: V úvodu filmu si odskočí do Turecka aby zachránil unesenou holčičku, snaží se mladého chlapce držet co nejvíce u školy a co nejdál od kriminálního života, mlátí se s rozmazlenými parchanti, kteří si dovolují na mladé stážistky a pomáhá starému důchodci najít jeho dávno ztracenou sestru. Nedivil bych se kdyby pár lidí mělo k ději Equalizera 2 výtky, jelikož se snadno od hlavní dějové linie uniká k vedlejším dějovým obloukům. Zrovna tyto mise ale dávají rozpětí Robertu McCallovi a jeho osobě a rozhodně tak nejsou zbytečné. Dovolím si přitom dovolit, že jsou tyto vedlejší dějové oblouky zábavnější než hlavní dějová linie, která se příliš drží stereotypů a vlastně ničím nepřekvapí a ani nešokuje (odhalení kdo je tu ten hlavní záporák přijde až příliš snadno, ještě před tím než to film sám prozradí). Dějová linie začne daleko více fungovat asi po půlce filmu a ve finální části už je velice fajn. Zamrzí jenom, že ve výsledku nebyla komplikovanější a zábavnější než jak se tím mohla třeba pochlubit jednička. Na rozdíl do jedničky ale musím na dvojce pochválit, že se daleko více věnuje charakteru McCalla samotného a i přes to, že to jde občas na ublížení dějové linii ve výsledku to ani tak nevadí. Denzel Washinton prostě opět hraje na 100% a opět funguje jako hodný dědeček hříbeček i zlý motherfucker zabiják. Dokáže geniálně vyhrožovat hlavnímu záporákovi a poté si pohrávat s dětmi. Všechny Washingtonovy linky jsou prostě zahrány jak od boha a paradoxně nejlépe napsány z celého filmu (Wenk není špatný ale ani geniální) Marton Czokas je sice pryč, nový hlavní záporák mě ale bavil téměř stejně. Vyzradit kdo je oním Main Evil by byl možná trošku spoiler, můžu ale prozradit, že i přes fakt, že je prokouknutelný funguje. Hrozně fajn akční práce, kterou táhne boží Washington, opět velice fajn akce, komornější dějové linky a fakt, že se jedná o trošku jiný film než byla jednička. Jen o ždibeček horší než jednička. Pokud to Washington a Fuqua u trojky opět zkusí trochu jinak, uvidím to rád. () (menej) (viac)

Cappuccino

Slušná akčná jednohubka s Denzelom Washingtonom a NEuspokojivým záporákom. V posledných dvoch slovách sa skrýva dôvod, prečo dávam iba 3*. ()

misterz

Ochranca všetkých spravodlivých a utlačovaných, neohrozený pomstiteľ, pravá ruka Boha, syn gréckej bohyne spravodlivosti Diké, altruistický ľudomil Denzel Washington... Jednotka bola ešte dobrá, no ale tu to ľudomilstvo už zachádzalo do trapošiny, nič sa nemá preháňať. Dejová linka tiež o ničom - naťahované ako prázdne vrecká pred výplatou. Aj od záverečnej akcie som čakal viac, väčšina bola utopená v šedi a všeobecnom prítmí, takže si jej divák moc neužije. Ledva podpriemer. 30/100 ()

Vančura

Neměl jsem nijaká očekávání a film mě vcelku bavil. Stejně se ale nemohu zbavit názoru, že mi jednička nepřišla zase jako taková pecka, aby bylo nutné točit pokračování, a film podle mě celkově trpí údělem většiny sequelů, které se krčí ve stínu jedničky a působí vedle ní více či méně zbytečně. Denzel Washington je ovšem stále stejně skvělý a bavil mě i Pedro Pascal, zbytek castu je tam jinak v podstatě jen do počtu. Příběh mi přišel hodně předvídatelný a dějová linka s polepšeným černošským mladíkem mě tam nudila, protože mám pocit, že toto jsem viděl stokrát jinde. Finále ve větru velmi dobré. Za mě spíše lepší 3 *. ()

liskam

Abych pravdu řekl, čekal jsem asi o něco více. Teď když nad tím přemýšlm, nejsem zklamaný z McCalla, ale spíše z jeho protivníků, kteří byli prostě naprosto tuctový. A s tuctovostí přišli samozřejmně i tuctové zbraně (až na jednu kuši) a se zbraněmi samozřejně i tuctová akce. Po Baumaxu a mafii je to z mého pohledu krok zpět. Přesto je film opravdu povedený, Fuqua ukazuje, že se z něj stal opravdový profesionál. Ale chce to i nové nápady...Nápady. Za mě 75% ()

mzss1

(54%) Viděno v kině. Nejdřív bych chtěl napsat něco málo o prvním Equalizeru. První shlédnutí mě až tak nechytlo, ale po čase se z toho stala má srdcovka, kterou si pouštím opakovaně. Ze 70% jsem navýšil na 90% - 5*. Na toto pokračování jsem se nesmírně těšil. Samozřejmě jsem se držel radši při zemi, nedávný šestý MI mě docela zklamal a ve finále jsem i lehce zklamaný z tohoto snímku. U první Equalizera oceňuji silný příběh, který se netočil jen okolo postavy D.Washingtona, ale měl kvalitní, nezapomenutelnou akci, epické finále, skvělou hudbu, záporáky atd – zde je máme vlastně vše, ale tak o 70% v menším měřítku. A to je docela problém. Film nechci moc kritizovat, je to točeno tak neškodným způsobem, že nemůžu být nějak víc naštvaný. Denzel je skvělý jako vždy, jeho role McCalla je opět skvělá, ale to nevytrhne celý film. Akce je zde o dost méně a ani moc neoslní. Úvod ve vlaku je dost krátký, potěší, ale ani se v té rychlé vyvraždovačce nemohu orientovat. Druhá vyvraždovačka v hotelu je dost povedená. Nechybí ani slušná akce v autě, ale to je celé. Finále je krátké, pár zneškodní a podání hlavního záporáka, které bylo slušně krvavé, ale dost přehranné a násilně vhozené do soundtracku, který mapoval finále předchozího filmu. Celkově zabití Denzelovi bývalé kolegyně bylo smutné, ale debilně nasnímané ve dvou scénách, což nakonec smysl dává, ale i tak. Nějaké dějové posuny zde nečekejte, vše je tak jednoduché, přímočaré a Washington je tu zcela nesmrtelný. Čím víc píšu tento koment, tím víc jsem zklamanější, ani na nadprůměr to nemůžu zařadit. Na tohle se už nikdy nepodívám. Jako jednohubka je to fakt neškodné, ale nevěřím tomu, že to točil Fuqua. Jak to mám sakra tedy shrnout ? Pár slušných akčních scén se tu najde, ale nezaujaly mě moc. Příběh je slabý, Washington je ale skvělý, stejně jako jeho postava. Kamera je nasnímána dobře i v obyčejných záběrech, to jako jo. No, takže pouhopouhý průměr, víc NE. ()

kingik

Po solidní jedničce slušný propad. Stejní tvůrci a výsledek se sotva doplazí na průměr. Prostě nepochopitelný odklon od předchozího kvalitního zpracování. A to Denzel Washington má vůli hrát, ale je vržen do situací, které diváky nemohou zajímat ani bavit. Jednu chvíli vykonává taxikařinu, pak převychovává černého mladíka ze sousedství, aby se příliš neumazal od drogového odéru, u něhož si následně objedná venkovní i domácí malířské práce, ze svých akčních schopností toho moc neukáže, akce je co by se pod jeho čepici vlezlo. První hodinu provází absolutní nepřehlednost, kupí se žánrové odnože a dlouho jsem neměl jasno, o co ve filmu jde především. Antoine Fuqua vytasil unavenou režii, která ožije ve finální části, kdy se náš ultrasprávňácký hrdina konečně akčně rozjede na víc než minutu a ve slotě likviduje své dřívější kamarády ve zbrani, kteří se dali na temnou stranu. Washington už dávno není nijaký velký kino tahoun, tudíž by měl zvažovat, zda diváky tahat na výchovné až filozofické koncerty. Akce vypadá krvavě dobře, technické známky plní své standardy. Vedlejší role jsou naprosto průhledné - záporného protivníka a strůjce všeho zlého identifikujete po vteřině jeho zjevení se na scéně, ačkoliv film jej nemíní odhalit hned, všechny ostatní, v jádru hodné postavy získají své sociální jistoty. Docela se divím, že pokračování se vydalo tímto málo zábavným a vesměs rutinním směrem, kde je přemíra rozkouskovaných scén, co jsou střídavě napínavé a nudné, zasazené do levných, omšelých a neatraktivně působících lokací, dojde i na Belgii. Do kina si nechte zajít chuť. Jednička zůstává neochvějně nepřekonána ve všech ohledech. Vznik trojky jen v tom případě, pokud se obnoví původní chválihodný koncept. Tohle vyznělo málem trapně. 5/10 ()

Anderton

Atmosférou niekde inde, než prvý diel, čo Fuquovi kvitujem, pretože mi E2 v tomto smere asi sadol viac. Chýba však už akýkoľvek nadhľad a divák by mal po konci fimu pocítiť súznenie s menšinami, pretože tvorcovia asi predpokladali, že pred návštevou kina toho schopný nikto nebol a keď z neho bude vychádzať, tak sa asi zázračne zmení spoločnosť. Vlastne všetky odbočky sú pre ústredný dej úplne zbytočné, vrátane kamarátstva s maliarom. Otrepaná vnútro-inštitútno-korupčná zápletka je síce otrepaná, ale na druhú stranu prekvapí tým, ako celú vec všetci berú racionálne a nikoho vlastne nič neprekvapilo. Bum-bum však bude aj tak, len tu nikto nič neberie extra osobne, proste rozkazy zhora. Finále poteší, ale skôr prostredím než priebehom. Bill Pulman asi nakrúcal súbežne niekde inde, je tu len v zopár scénach a taktiež je pre dej zhola zbytočný. ()

Kudly4

Tak ve druhém díle tu máme místo blonďaté Chloë Grace Moretz, černouška. Né že by mi to nějak vadilo, ale ... No, atmosféra z prvního dílu je fuč a to úplně, akce je tu minimum a to finále bylo hodně trapný. Nuda, nuda, nuda. ()

Kothy

Je to takový klasická 2, nepřináší nic nového. Danzel Washington hraje opět stejného tvrďáka. Teď se ale role vymění, protože jdou po změn po něm. Na konci si je samozřejmě vychutná. Spiknou se proti němu vlastní lidi. On teda musí dělat to, co umí nejlíp. Ani pasti moc originální nebyly. Líbila se mi scéna v autě. Jinak nic zvláštního. "Co jste zač?" ()

Geralt z Rivie

Pokud čekáte neporazitelného McCalla, tak přesně toho taky dostane, ale teď se snaží hrát více na dramatickou strunu než na tu akční. Samozřejmě nemějte strach akce je přiměřeně, na skoro 2 hodiny filmu, ale nečekejte tolik perfektních killu jako v prvním díle. Jednička je svižnější, přímočařejší a taky se v ní méně mysli. Na své si přijdou i fanoušci GoT. PS: Oberyne, ty oči jsou tvoje slabina. ()

silentname

"The Equalizer 2 prináša asi úplne všetko, čo som od filmu očakával. Denzel Washington je pán a opäť dokáže ukážkovo zlikvidovať všetkých padouchov, akcia je veľmi dobrá a film rozhodne má svoje pasáže, na ktoré nezabudnem. Dokonca aj v rámci komédie. Najmä keď si spomeniem na 5 hviezdičiek. Záverečné scénky v hurikáne sú dobre spracované a film má aj dobre spracované napätie. Človek síce čaká ako to dopadne, no aj tak to chce minimálne vidieť. Kde sa však neubránim niektorým problémom tak to bude v prípade padoucha filmu. Nebudem spoilovať o koho pôjde, hoci si myslím, že je to celkom jasné. Jeho motívy sú síce celkom pochopiteľné, no potom si povedzme úprimne, že dokopy za celý film neurobí poriadne nič. Jeho kumpáni toho spravia viac. S ním absolútne nie. Jeho číny sú nudné, neužije si dokopy skoro žiadnu akciu a ten súboj jeden na jedného na konci to nezachráni. Je to proste nudná postava. A ako som už aj naznačil, film je trošku priehľadný a predvídateľný. Vieme odhadnúť čo sa stane, vieme prísť na to kam sa posunieme aj ako to celé vlastne dopadne. Páči sa mi však ešte že Denzel Washington si to ide vyriešiť osobne, lebo mu zabili človeka, na ktorom mu záležalo. A páčia sa mi aj to ako počúva príbehy ľudí v aute, keď ich vezie svojim Lyftom. Funguje to dobre a baví ma to. Myslím si, že film za pozornosť stojí. Čeknite si ho sami a uvidíte. Hodnotenie: B+ ()

Denzel Washington vs. sériový vrah

Denzel Washington vs. sériový vrah

14.03.2019

Oscarový herec Denzel Washington (Training Day) se upsal novému krimi thrilleru Little Things od režiséra Johna Lee Hancocka (Zrození šampióna). Děj vypráví o unaveném venkovském šerifovi s temnou… (viac)

Equalizer v kinech porazil Abbu

Equalizer v kinech porazil Abbu

23.07.2018

O víkendu se v amerických kinech utkala dvojice pokračování, Equalizer 2 vrátil do akce Denzela Washingtona (Let), zatímco Mamma Mia! Here We Go Again vsadila na Meryl Streep (Akta Pentagon: Skrytá… (viac)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)