Pokémon Detektív Pikachu

• Česko Pokémon: Detektiv Pikachu (viac)

Prvýkrát sa na plátnach kín v podobe hraného filmu objaví azda najpopulárnejší popkultúrny fenomén všetkých generácií – pokémoni. Okrem obľúbenej elektrizujúcej príšerky Pikachu, ktorý sa predstaví v úlohe detektíva, sa vo filme predvedie aj množstvo iných pokémonov s unikátnymi schopnosťami aj povahami. Príbeh začína záhadným zmiznutím špičkového detektíva Harryho Goodmana. Táto udalosť prinúti jeho syna Tima pátrať po tom, čo sa stalo. Pri odhaľovaní záhady mu asistuje detektív Pikachu, otcov parťák, rozkošný a vtipný supersliedič. Novovzniknutá dvojica je ako stvorená na spoluprácu, keďže Tim je jediným človekom, ktorý rozumie reči svojho pokémonského partnera, zatiaľ čo ostatní počujú len známe „pika – pika“. Ak chcú spoločne prísť záhade na kĺb, čaká ich obrovské dobrodružstvo v neónom ožiarených uliciach veľkomesta Ryme City. Ľudia a pokémoni tam žijú bok po boku bez toho, aby tušili, že ich spolunažívanie bude čeliť nevídanej hrozbe. (Continental film)

tomik99

Na Pokémonech jsem vyrůstal, nejen na animovaném seriálu, ale především na hrách na Gameboy, které byly v rámci Pokémonů výborné. Na několik hodin jste se zabavili, lítali po světě, sbírali odznaky a trénovali Pokémony až do levelu 100. I když bych něco takového chtěl vidět na filmových plátnech, uvědomuju si, jak těžké by z toho šlo udělat smysluplný film. Proto jsem rád, že se tvůrci vydali zcela jiným směrem. Svět Pokémonů se opravdu povedl a začátek filmu mě opravdu dostal. Ať už je to chytání Cubonea či sdílení lidského města s Pokémony, beru to jako dvě nejlepší scény filmu. Ke konci už to trochu hapruje, ale já si tento výlet do tohoto světa užil. Asi se nejedná o něco, co bych ještě potřeboval vidět, ale po všech těch posledních animovaných filmech, které jsou doopravdy hrozné, je tady konečně něco, co nedělá značce ostudu a dokazuje, že i tento svět má co nabídnout. A to i na filmových plátnech. ()

NiaWolf

Předně musím říct, že jsem dlouhodobý fanoušek Pokémonů a tak nechápu, pro koho je tenhle film určen. Pro dospělé či pokémonů znalé má film neuvěřitelně pitomý děj, pro děti zase obsahuje skoro hororové scény a puberťáci už si nejspíš našli zcela jinou zábavu. Scénář je absolutně o ničem – multikulti děcko, co nemá rádo Pokémony se skamarádí s Pikachu a hledá svýho tatínka. Nechybí generický padouch a samozřejmě nepřemožitelný Mewtwo, ze kterého se začíná pomalu stávat Stan Lee pokémoních filmů. Úplně nejtupější je ale řešení problémů, které probíhá stylem: ,,Je zamčeno. Hele naštěstí mám klíč!". ,,Nevíme kde se padouch ukrývá – jé hele, našla jsem kompletní dokumentaci k jeho skrýši!" atd. Pokud se těšíte, že uvidíte své oblíbené Pokémony, tak si dobře prohlídněte trailer, protože žádní další tam nebudou. Tvoří jen generické pozadí a navíc se pořád opakují stále ti samí. Nejvíce pozornosti tak má jen Pikachu, Mewtwo a trochu Psyduck, zbytek se mihne tak na 5s a i tak většinou jde stěží poznat, kdo to byl. Přestože pokémoni jsou především známí díky svým útokům a soubojům, tak ve filmu jich je asi tolik, co na prstu jedné ruky prohnané cirkulárkou. Hlavní hrdina je silně nesympatický a neumí hrát, ještě horší je jeho „kamarádka“, kterou nejspíš sebrali z nějakého sanatoria. Zbytek má jen pár štěků, co ani nestojí za řeč. Pikachu celkem ujde, jen mi přišel vypasený a díky českému dabingu nebylo možné docenit výkon R. Reynoldse. Naprosto promrhaným potenciálem je nevyužití odkazů na původní sérii, či filmy. Prakticky zde jen zazní úvodní znělka k seriálu, a to je všechno. Vážně smutné a i jako TV film by se jednalo o slabší béčko. ()

FilipStinef

Možná jsem film tolik neprocítil, protože Pokémoni šli vždycky nějak kolem mě, ale tohle nebylo tolik uspokojující. První polovina mi přišla naprosto hloupá, nicméně druhá polovina už byla o poznání zajímavější a finále mě celkem dostalo. Pikachu je charakterově i vizuálně velmi dobře zvládnutý, zato jeho parťák Tim je takový nemastný neslaný a v žádném případě to není jakkoliv zapamatovatelná postava. Sice z toho srší peníze, ale zároveň z toho srší předvídatelný příběh a to, že to je mířené na děti a milovníky Pokémonů. ()

Kingjiri

Naprosto rozumim tomu, že se šlo vzhledem k tématu a snaze o nejlepší kasovní výsledek cestou rodinný podivaný. Nicméně si dovedu (už jen kvůli Ryanovi Reynoldsovi) představit mnohem víc rozjetou, nahláškovanou a možná i lehce nekorektní podivanou, zkrátka bych víc upozadil úlitbu dětskýmu publiku. Největší problém jsem ale měl s jednoduchym příběhem a častym pocitem, že tempo vyprávění vázne a poměrně krátká stopáž neutiká tak, jak by měla. Částečně to možná měla na svědomí taky nezajímavá režie. Musim přiznat, že nakroutit z pohledu dospěláka koukatelnej biják s Pokémonama je docela úspěch. Jenže nudy nebylo uplně málo a s takovymhle výsledkem za 150 mega prostě nemůžu být spokojenej (byť třeba na vizuálu nebo akci byly chechtáky docela vidět), dvě hodně silný hvězdy. ()

kilobyte

Docela jsem se na film těšil, hlavně kvůli vzpomínce na dětství, kdy jsem sledoval Pokémony o víkendech ráno. Bohužel mě film ale zklamal. Největší chybu bych viděl v tom, že film není zaměřený primárně na oblíbené Pokémony, ale spíše na lidi. ()

Torgal

Prečo som sa ja vôbec do tohto filmu púšťal keď som v živote nevidel ani minútu Pokémonov? Na takéto otázky je už teraz neskoro. Každopádne celý film išiel úplne mimo mňa. Fanúšikom sa to zrejme bude páčiť, tých potvoriek je tu ako maku, ja som sa dokázal baviť len na hláškach Deadpoola, pardon Pikachua. A toť vsjo. Príbeh má síce v závere pekný twist, lenže mne bol celkom voľný, lebo som si aj tak nedokázal vytvoriť vzťah k hlavnému hrdinovi. Asi to chcelo viac pritlačiť na plyn a nie len ukazovať Pokémonov - ale skrátka nie som správna cieľovka. 4+/10 ()

Mianelia2050

Tento film je fantastický. V mé škole si děti z malého stupně hráli v podstatě jenom s Pokémony a proto to pro mě nebylo novinkou. Příběh byl dokonalý, nevidím žádný problém. Dokonce byl i v místech vtipný. Příjemným překvapením bylo pro mě, že zde obsadili i populární zpěvačku (a mojí oblíbenou) Ritu Oru, ale třeba i dnes už 71 letého brita a komedianta Billa Nighy. Plný počet hvězdiček ()

dalziel

Tieto farebné japonské fantazmagórie sú pre mňa španielska dedina. Roky som si myslel, že aj Tamagotchi je pokémon..A možno, že aj  je.......🤣🤣🤣 ()

geek.ondra

Pohodová zábava pro celou rodinu s pěknými triky, božím Reynoldsem a celkem slušným náběhem na novou sérii. Škoda jen že to celé padá díky naprosto tuctovému a nezajímavému příběhu. Pokémoni by si zasloužili být představení v něčem lepším než v blbině pro děti. Tak snad někdy jindy ()

Sala1

Hraný Pokémon je o pokémonoch a vďakabohu za to. To, čo v tomto filme určite funguje a ako prvé upúta vašu pozornosť, je budovaný svet a rozmanitosť pokémonov. Zo snímky je cítiť, že tvorcovia sú fanúšikovia a rozpočet neminuli na ľahkú váhu. Postupné vykresľovanie sveta pokémonov, ich mnohotvárnosť, schopnosti a stretnutia sú dominantou a môžu zaujať ako malých, tak aj väčších. Titulný hrdina Pikachu je samozrejme chlpatý a roztomilý, myslím si ale, že jeho pôvodný dabing Ryanom Reynoldsom nemusí sadnúť každému. Tu sa dostávame k samotnej distribúcii a produkcii filmu. Na jednej strane sa snažia film predať podľa jasnej štruktúry, známej značky a známych mien. Na druhej zase ale veľmi umne pracujú s už existujúcim lorom, pretvárajú ho, čím umne zakrývajú marketing, ktorým film samozrejme výrazne smrdí. O herectve sa v tomto filme moc hovoriť nedá a miestami si možno zaželáte, aby radšej Pikachu nerozprával a bol proste roztomilý. Justice League, pardon, Smith, je taký funkčný ako motyka na záhrade, je použiteľná, ale do múzea ju nevystavíš. Najväčší problém je so samotným záporákom, ktorý sa vo filme tak nudí, že ku koncu filmu radšej zmizne z plátna. Príbeh trpí deficitom mnohých odbočiek, ktoré si fičia na (pre dej zbytočných) nápadoch a snažia sa vytvárať ilúziu bohatosti. Vývoj postáv v podstate neexistuje, čo je škoda, pretože ak by sa ľudskí hrdinovia dušou vyrovnali fyzike pokémonov, mohla by vzniknúť zaujímavá snímka. Film je neškodný, do istej miery zábavný a mnohí si v ňom nájdu obľúbené prvky. Účel splnil, reklama je natočená. ()

Psycho.R

Taková pohodovka, u který musíte stále zavírat oči před nelogičnostmi, ale Pokémoni jsou tam pěkný.Kdyby Kazumaki vedle mě ronil slzy dojetí, dal bych 4*. ()

Wyrdas

Krásný návrat do pubertálních let, precizní animace, ale tím to končí... nejzajímavější scéna, která mne navrátila do minulosti byla na počátku filmu - lovení pokémona. Ihned jsem zadoufal, že film se bude ubírat tímto směrem, ale nestalo se tak. Zhruba v polovině byl takový záblesk soubojů v turnaji, ale i to byla jen chvilková kulisa příběhu. Příběh sám o sobě byl až velice neoriginální a poměrně jednoduchý - připisuji to cílové skupině, tedy dětem. Ale co mne velice mrzí je ten do očí bijící rasismus. Celý film jsem musel sledovat afroameričana jako klaďase, hromadu asiatů, míšenců atd a sem tam v pozadí projít bělocha bez příběhového charakteru. Další běloch je hlavní záporák a jeho debilní syn, který přestože má výsadní řízení nad firmou a k dispozici přehled nad jejími aktivitami, je natolik blbý, že přehlédne zvěrstva svého velice nápadného otce. Korunu všemu nasadí otrc Tima, který bílý jako stěna dává jasně najevo, že když si běloch splodí spratka s ženskou černou tak, že ji bavlna sama skáče do nůše, jejich dítě je plně po ní. Takže míšení je v pořádku, běloši jsou represivní, hloupí a záporáčtí. Asiati a Afroameričané jsou majoritou a navíc klaďasové. Pohádka končí, milé děti. Za ty fakt dobře namodelované Pokémony zasloužená hvězda. Škoda nevyužitého potenciálu, neoriginálního příběhu a rasistického podtextu v celém filmu. How. PS: V kinosále jsem byl jen já s ženou... :D ()

balcazar

Vtipné, akčné, ironické, nostalgicko-pokémonovské, ryanreynoldsovské. Jednoduchý príbeh popretekávaný síce jednoduchou a miestami predvídateľnou zápletkou, ktorú dobre poznáte zo superhrdinovských filmov, nič to na zážitku neubralo. Všetko to parádne kočíroval Reynolds alias Pikachu. Možno to chcelo pridať pár súbojov medzi pokémonmi, ktoré boli pre túto rozprávku typické, to je však len drobnosť. Z kina som odchádzal spokojný a určite si Detektíva Pikachuho pozriem v budúcnosti znova. ()

kukkik

Ačkoli scenáristicky to není žádné vzrůšo, jako oddechovka je to parádní film s hezkou premisou, s vypnutým mozkem aj překvapivými zvraty a rozhodně krásnými animacemi a velice sympatickým obsazením. Bill Nighy je prostě sympaťák a s tím se nedá nic dělat, stejně tak Ryan Reynolds a Kathryn a Justice byli vybráni také velice příhodně. Není to sice film, co by člověku utkvěl v paměti na delší dobu ale rozhodně to není film na jedno podívání. Čtyři z pěti jsou podle mě naprosto dokonalé zhodnocení. 4/5 ()

Maximilianus

Nakoľko aj ja som v 90tých rokoch frčal na pokémonoch, bol som zvedavý, ako by vyzeral reálny svet, keby tieto potvory existovali. Po vizuálnej stránke to bolo uspokojujúce, ale niektorí pokémoni vyzerali dosť umelo a neprirodzene. Druhá vec, čo ma mrzela bola, že hoci film obsahuje dosť pokémonov, máloktorý z nich predvedie svoje schopnosti (vďaka aspoň za finále). Psyduck lahodný ako vždy, Ryan Reynolds aka Pikachu, taký, akého ho očakávate, teda Reynoldovský, ale tak ako je Pikachu rozkošný, tak bol slabým odvarom Deadpoola, čo možno niektorí diváci očakávajú. Čo sa týka konca a vyriešenia otcovskej záhady, očakával som to od úplného začiatku uvedenia filmu, čiže ma prekvapilo, že som mal pravdu a tým pádom, aké neoriginálne to bolo. Ale buďme úprimní, jasné že ma to potešilo. Taktiež záhada, prečo Justice rozumie pikachuovi mi bola celkom skoro jasná. Aj kto je zloduch. No proste v tomto smere neoriginalita. Ale aspoň za detektívnu zložku a nostalgiu 6,6/10. ()

Likan7

Fanoušek Pokemonů musí být štěstím bez sebe. Ani si neumím představit jaká bomba by byl takto natočený seriál s tím "klasickým" příběhem kolem zápasů a trénování pokemonů. To by byla prostě regulérní epická akční bomba. V několika málo scénách je to nastíněné. Tohle je prostě velká škoda. Příběh a celý ten děj Detektiva Pikachu je totiž dost mizerný. Ze začátku je to neokoukaný svět, ve kterém se občas pohybuju, protože znám prvních 250 pokemonů. Po hodině je to ale silná nuda, kterou nezachrání ani epické finále. Mluvící Pikachu je fajn, ale kdyby zůstal u "pika,pika" bylo by to roztomilejší a tím i lepší. ()

Mouchal

Hraní Pokémoni mohli být super, kdyby se z nějakého pro mě nepochopitelného důvodu nevydali směrem Detektiva Pikachu, ale tím původním směrem road tripu po světě s lovením a bojováním na turnajích. To jsme přece na Pokémonech jako malí špunti všichni milovali. Tohle ani nepůsobí nutně jako Pokémoni. Spíš jako obyčejný detektivní příběh pro děti, kde hlavního padoucha dokážete uhodnout v první scéně, kdy se objeví. Nemůžu přidat hodnocení ani za samotné Pokémony, kterí ač byli skvěle zpracovaní, bylo jich poměrně málo a dost se jejich druhy opakovali, což je docela škoda. Naopak chválím Ditta a Mr.Mima, ti jsou ve filmu vážně dobří. Film nebyl nuda. Popravdě k nudě měl docela daleko. Ale dopadlo to ve finále tak, že by téměř každý filmař s touto látkou dokázal naložit lépe. Detektiv Pikachu je pro mě nevyužitý potenciál a jestli bude pokračování, doufám, že opustíme Ryme City a nějakou nezajímavou multikulti rodinku a vydáme se na lov. 60% ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (viac)

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom… (viac)

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office… (viac)