Ve 14. století se Robert Bruce zmocní skotského trůnu a vede houževnaté povstání ve snaze vymanit se z nadvlády Anglie a získat zpátky nezávislost země. (Netflix)

Mlle odpad!

Existují-li Déčkové filmy, tento je jedním z nich. K smíchu od začátku do konce. Dětské pohádky jsou inteligentnější a propracovanější… Škoda práce producentů :) ()

Chundys

No jako tak řekněme si to upřímně není to Statečné srdce, ALE opravdu po dlouhé době plnohodnotný eRkový historický film plného bahna, násilí, nahoty (dobře nebylo tolik, ale potěšila), vousů, zvěře, krásné Skotské a Anglické krajiny, vulgarity a prostě to celkově bylo fakt pecka. Možná přehodnotím na 5 hvězdiček, ale zatím to tak nějak prostě nepůsobilo na první shlédnutí! Ovšem kdo má mé uznání je Aaron Taylor-Johnson, ten byl z celého filmu opravdu nejlepší :-). Příjemný soundtrack také ()

Saur.us

Outlaw King je film přesně podle tradice předchozích protianglických tažení v podání Williama Wallace a Roba Roye. Bezcitní angličtí vrahové tlačí nebohé, směšně mluvící, smradlavé vidláky ze severu zpět do jejich nor, máchajíce mečem a lukem hlava nehlava. Vždycky se ale najde nějaké statečné srdce, které se rozhodne za pomocí hrstky nadšenců zbořit pár větrných mlýnů britské koruny. Bohužel jde ale o nejslabšího následovníka, který ač vrcholí výbornou naturalistickou středověkou řeží, příjde mi paradoxně film celkem zromantizovaný, s lehce naivním pohledem na středověk. A také, sice v duchu nejlepších tradic, už nemá co víc nabídnout, protože všechno už bylo vidět v jeho předchůzcích. Plus za Taylor-Johnsonova Douglase. ()

warrenur

Poctiva, avsak nie moc vynimocna stredoveka "reznicina" s par znamymi hercami. Obcas naivne s tymi heroizujucimi poctami, co sa postavili proti, ci skratkovite. Kazdopadne to celkom drzi pokope. Priemer. Nic extra, avsak blato, krv dazd a spina su dostatocne autenticke, aby ste "pricuchli" k vtedajsim casom. Pousmiatie a pokrutenie hlavou vyvolala odusevnala a "emancipovana" mladucka zienka...v tych casoch, zial, urcite nie. ()

pilarius

Jak jsem měl kdysi rád Braveheart, líbilo se mi i tohle. A takovou královnu by si nejeden nechal líbit, ta musela vyrůst z animované Brave. :) K samotnému filmu: ideální stopáž, sympatické a dobře zahrané postavy, vhodná hudba, minimum patosu, krásná výprava, dobrá kamera. Víc vážně nepotřebuju. ()

agassi68

Čakať druhého Vila Wallacea by bolo príliš. Krásne reálie škótskej prírody a stredovekých hradov vám privedú dvojhviezdičkové zimomriavky. Ak vydržíte do druhej polovice tak za ďalšie dve uvidíte vysunutie vnútorností z obesenca a velerúbačku v miestnych bažinách.. ()

Rathalos

Bol tu uz Mel Gibson so Statocnym srdcom a uspel,teraz je tu Chris Pine a Outlaw king a opat uspech,velmi dobry historicky film,skvela vyprava,herci,hudba,suboje,kostymy,jednoducho vydarena zalezitost,nech zije Skotsko...:-) ()

anatheman

Yes!!! Statečné srdce II sice není absolutně věrné historii. Závěrečná bitva u Louden Hill je kupříkladu slepena s událostmi, které vedly k bitvě u Bannockburnu... a i se samotnou bitvou u Bannockburnu. Ale i tak snímek v mnohém autentický je. Alespoň události před bitvou jsou celkem hodnověrně pojaté. Do toho musím pochválit i zvolená prostředí. Oceňuji, že jsou zde přítomny široké záběry krajiny. Díky tomu máte pocit, že středověk "probíhá" nejen v interiérech hradních paláců a církevních staveb, ale i v celém okolí. I zmíněné interiéry působí (až na některé pseudoromantické neomítnuté či neroubené místnosti) celkem hodnověrně. Ale nedostatky v některých detailech celkem zamrzí. Třeba četná cimbuří, jejichž zuby kopírují sotva pas obránců... to jako ne. A ačkoli je zde přítomna celkem autentická zbroj a výzbroj, jsem občas na určitých pochybách. Na výběru některých přileb se asi tvůrci nechali trochu unést... Ale ne, nechci být hnidopichem. Velice se mi líbilo, že celý příběh prakticky představuje vojensko-politické střetnutí se vším všudy. Jsou zde nastíněny mechanismy středověké politiky a i strategicko-taktická rozhodnutí, která ovlivňovala střety obou stran. Bitvy jsou nejenom epické, brutální, ale jsou v nich i zobrazeny taktické záměry protivníků. Sice u soubojů pocítíte určitou zrychlenost, ale to je zase otázka umělecké licence. To mě vede k tomu, že se podařilo výše zmíněný střet spojit s dramatickým ztvárněním. Tomu napomáhají vhodné dialogy a dobře napsané postavy, které jsou slušně herecky ztvárněné. Mě osobně potěšila Florence Pugh, do které vkládám již od Lady Macbeth velké naděje. Musím zmínit i Stephena Dillaneho, který byl obsazen do role Eduarda I. "Stanisovi" zkrátka ti králové sedí. Snímku určitě uděluji plné hodnocení. A to nejen kvůli tomu, že kvalitních snímků o středověku je jako šafránu. ()

brumbrum

No, slusna sekanica. Lietaju creva, hlavy, pindure, cecky, ruky, grcanice.. - hodnotny film vypada inak. Vyhrali sa s nasilim, spinou, nenavistou, posadnutostou - ale dobova studia to prave nie je ;-). Koho zaujima historia, musi skusit inde, totok je lacny pocin pre nenarocnych divakov. Na 3* postaci: po kibloch krvi romanticka scena s titulkami, clovek si moze v klude lahnut spat a zajtra netusi, co to vlastne kukal. Bezny Ausschuss. ()

Hapretor

Chrise Pinea nemusim ale tady to uhrál velmi dobře a celkově je to takové surové, drsné, uvěřitelné, atmosférické se super kostými a hereckými výkony ... bavilo - a to velmi - myslím, že velmi povedené a důstojné pokračování Statečného srdce - dá-li se to tak napsat ... ()

strikeman

V záplavě komiksových adaptací, fantasy či sci-fi snímků a akčních nářezů je dnes o podobné realistické historické řežby vcelku nouze, a proto jsem za toto osvěžení vděčný. Od Chrise Pina jsem moc nečekal, a tak mě vcelku překvapil - role se zhostil se ctí. Florence Pugh v roli ctnostné manželky byla velmi sympatická a padouchové adekvátně slizcí. S Braveheart nemá smysl srovnávat, v současnosti se do podobných snímků už neinvestují horentní sumy. Za mě 80% ()

Ombak▼Penari

Luxus nad luxus. Tak syrovost a naléhavost je neuvěřitelně dokonalá. Historický příběh, který jakoby slavnou kapitolu vyprávěl se zdánlivou ledabylostí a velkou postavu skotské historie líčí jako obyčejného a vlastně ničím vysloveně zajímavého člověka, který jen dělal, co považoval za nutné a nedělal to nijak zvlášť dokonale správně, prostě jen tak, jak mu to dovolily okolnosti a přesto nakonec všechny ohromil. Příběh naprosto postrádá jakýkoliv patos a heroické scény, ale přesto nádherně dokumentuje vzestup člověka, který se stal králem. Doporučuji pouštět jako pokračování Statečného srdce - oba snímky jsou svým zpracováním v zásadě naprosté protiklady, ale v porovnání obou vzniká zajímavá ukázka toho, jak lze dokonale představit historického hrdinu ve filmu buď cestou totální epičnosti a heroičnosti nebo zcela mimochodným konstatováním příběhu. Plné hodnocení nedávám jen proto, že snímek má na můj vkus velmi pozvolný rozjezd a konec díky tomu přijde poněkud rychleji, než bych si přál a čekal. Skotské dějiny tak nyní mají na kontě dvě skvělá zpracování svých slavných postav a přiznám se, že Skotům pekelně závidím. ()

Luk Skywalker

Tak "dvojka" Statečného srdce je jiná, což se dalo čekat, je to už mnoho let a realizační tým je jiný. Nevím, kolik si toho autoři vymysleli, ale drží se většiny zásadních faktů (až na pár výjimek, aby film měl větší grády, ale po zamyšlení je to blbost). Děj začíná ještě při věznění Williama Wallace a končí bitvou u Louden Hill, kterou skotská nezávislost rozhodně nezačala, trvalo to dalších 7 let. Film teda za podívání stojí, zase se dozvíte kousek skotských dějin a na to jak je první polovina celkem utahaná, tak druhá má grády a končí pořádnou řezničinou, tak jak to ve středověku nejspíš opravdu bylo, pokud si všímáte detailů v pozadí, tak všude visí části těl - Londýn nebo skotský hrad. Jen mi vadil někdy brutální střih (to asi bude tím, že chybí dvě hodiny filmu). ()

MickeyStuma

William Wallace byl popraven 'Statečné srdce' (1995), avšak dějiny Irska se psaly dál. Nastoupil nový hrdina Robert Bruce, který Angličanům ukázal zač je toho loket. A ruku na srdce, nepřipomíná krapet jeho válečná metoda našeho Jana Žižku? Nápady Roberta Bruceho a bitevní scény skutečně stojí za to. Se smyslem pro detail je válečná scéna zobrazená ve své brutální ryzosti a masakru v plné intenzitě. Pevný scénář má smysluplný vývoji děje a nenechává nic na pochybách. Samotný začátek navnadí dlouhou scénou, až to vytváří dojem, že takový film bude celý. Není a je to docela škoda. Každopádně na kvalitě to nijak neubírá. Po divácké stránce hodně láká ke srovnání s s počinem 'Statečné srdce' (1995) od Mela Gibsona a právem. Avšak každý má své a tak srovnání není lehké. Oba mají svoji výjimečnost a divácké zázemí. Co se týče historické věrnosti, to přenechme samotným historikům. Film stojí za to a určitě si zaslouží divácký zájem. ()

Waldir

Ak sa na to pozriem z objektívneho hľadiska, tak to maximálne hodnotenie je trochu prestrelené, avšak vzhľadom na fakt, že pre podobný typ filmov na štýl "Kráľovstvo nebeské" mám slabosť, tak tomu z pohľadu subjektívneho, to plné hodnotenie dať jednoducho musím, aj napriek faktu, že voči tomu nejaké výhrady mám a zároveň mi tu niektoré veci chýbali. Avšak na negatíve v tomto prípade vôbec neprihliadam, keďže som si tento skvelo natočený, obsadený a vynikajúco audiovizuálne zvládnutý výtvor Davida Mackenzieho náramne užil. V skratke, ak ste fanúšikmi súčasných seriálov Game of Thrones, Vikings alebo obľubujete historické eposy Ridleyho Scotta, tak je to povinnosť vidieť, nakoľko historických filmov, takýchto kvalít, za posledných zhruba päť rokov zrátam na prstoch jednej ruky - ak vôbec. ()

JanBar

Srovnávání Outlaw King s The Braveheart se v tomto směru prostě nedá vyhnout. Před spuštěním snímku jsem měl neblahé tušení, že budu často skřípat zuby nad historickými nepřesnostmi, takže jsem byl vlastně na konci mile překvapen, že jsem neměl rozedřenou sklovinu až na nerv. Okay, skutečný Robert Bruce prostě nebyl žádný suchý dobrák a idealista a spíš to byla pěkná kurva, co uměla využít jakékoliv příležitosti a okay, Eduard II. uměl chlapům líp zpívat, než s nimi bojovat, ovšem celkové vykreslení atmosféry totálního zoufalství a ponížení Skotů po porážce Williama Wallace je strašně realistické a tomu se pár slz Mela Gibsona prostě nevyrovná. A přesto... Zatímco Wallace ode mě dostal hvězd pět, Robert Bruce dostane čtyři a mezi mé top filmy se nikdy nevyhrabe. Proč? Snímku jednoduše tak nějak chybí to statečné srdce. ()

Torpid

Sedí mi velice Mackenzieho cit pro úsporné dialogy, vizuální vyprávění a vedení hlavních herců. Už v minulém filmu to byl příjemný šok a tady to v romanticko-historickém žánru pokračuje. Že je to brutálně prostříhané a bez dramatických vyvrcholení je mi jedno. Někdo tady píše, že v čase Hry o trůny je takový film stěží průměr, ale já právě oceňuju, že se tady nedeklamuje jak na opeře v těžkopádných monolozích, přesně jako ve zmíněném přeceňovaném seriálu. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii

26.08.2018

Jestli Netflixu něco nelze upřít, je to způsob, jakým ovlivnil televizní výrobu na roky dopředu. Co se týče filmového formátu, tam to ovšem streamovacímu gigantovi poměrně drhne. Jediný opravdový… (viac)