Rob Roy

Americký historický film o muži, který nebojoval za vlast, nebojoval za svobodu a stal se postrachem pro nepřítele a legendou pro svůj lid i budoucnost. Skotsko na začátku 18 století: kvůli komplotu proradného Angličana Cunninghama musí vůdce klanu Rob Roy uprchnout do hor. Aby však pyšného a nezáludného horala dostal, je Cunninghamovi dost dobrý každý prostředek. Vypálí Royovu usedlost a znásilní jeho krásnou ženu Mary (oficiálny text distribútora)

filmmovier

Je to dlouhé a skoro vůbec nic se tam neděje. Nicméně odehrává se to ve Skotsku (úžasnou přírodou a úchvatnými panoramaty se nešetří) a herecké výkony jsou naprosto britsky prvotřídní. Neeson hraje standart, Jésa Lange je fajn, John Hurt nezapomenutelný a Tim Roth by si klidně zasloužil víc prostoru. Hudba je skvělá, ale po dějové stránce je to prostě docela bída a Rob Roy ve výsledku opravdu není film, který vám sebere dech, právě naopak, moc dlouho si asi nezapamatujete a opravdu pořádně by mu prospěla bitva. Klidně jen jedna, ale za to pořádná. Fajn dobrodružství, ale ne lepší, než průměrné. 65%. ()

draggo

Možná k mému hodnocení přispělo i prostředí ve kterém jsem ho viděl (zájezdový autobus), ale mě to přišlo celkem slabé. Shodou okolností jsem byl tou dobou zrovna na zájezdu ve Skotsku a o Robu Royovi jsem se něco dozvěděl. Byl to prostě zloděj a hrdlořez, to mi nikdo nevymluví. V tomhle filmu je podanej až nechutně idealizovaně. Pokud je film dobrej, tak si na nepřesnosti nestěžuju (Gladiátor je toho důkazem), ale tenhle film je takové jedno velké dějové vakuum. Robova žena je zcela zbytečná postava, která tu nemá snad jedinou ne-sexuální scénu. Pořádné souboje/bitvy bohužel chybí, ta závěrečná za moc nestojí a Robova výhra je pěkně podlá a hnusná. Konec zbytečně přeslazený. Jedna hvězda za krásnou přírodu (pravdou je že bylo lepší spíš než na tu minitelevizi koukat z okna, kde jsem ji měl naživo) a ta druhá za skvělého Tima Rotha, jeho záporák byl luxusní. /viděno na DVD: 40% a 2*/ ()

poz3n

Zcela jasně přiznávám, že jsem převelice zaujatý skotskou vysočinou a atmosférou samotného Skotska. Tudíž k samotnému štěstí už mi pak stačí méně, než u běžného filmu. Jistě, Rob Roy není žádný vytříbený spektákl, ale jako zábava na večer je naprosto dostačující a jako nostalgická vzpomínka na Skotsko zcela odzbrojující. 8/10 ()

Freemind

Výborné historické drama, kterému lze jen pramálo vytknout. Technicky téměř bezchybná záležitost, snad jen scénář mohl být trošku svižnější. Z hlediska herectví je to naprostá hostina, Neesonovi a Langeové jejich role sedly naprosto přesně, oceňuji taky postavy zkažených šlechticů - blazeovaného Johna Hurta a až karikaturně slizkého sviňáka Tima Rotha. Plus drsná atmosféra skotských plání. Jackpot. ()

Decker

Zkratka nektere filmy jsou pro me natolik dulezite a memu srdci blizke ze nemuzu dat mene nez pet hvezdicek a Rob Roy je jednim z nich. At uz se jedna o prenadherne exteriery skotske vysociny, vynikajici vykony Liama Neesona, Tima Rotha a Briana Coxe ci skvelou zapletku a atmosferu az po vyborny scenar, hudbu a celkovou kompaktnost se kterou na me film pusobil. Zkratka nemohu jinak, protoze na historickych filmech velmi lpim. Za pet! ()

• Role vévody z Arygll byla nabídnuta Seanu Connerymu, nakonec se jí ale zhostil Andrew Keir. (D3VIL)
  • Pred znásilnením Mary (Jessica Lange) Archibald Cunningham (Tim Roth) zmetie zo stola v ich dome všetky veci, no v nasledujúcom zábere sa na ňom ešte kotúľa pohár. (Lukoh)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (viac)

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (viac)