Živá a akčná adaptácia animovanej klasiky je vzrušujúcim príbehom o šarmantnom pouličnom zlodejíčkovi Aladinovi, odvážnej a cieľavedomej princeznej Jasmíne a džinovi, ktorý môže byť kľúčom k ich budúcnosti. (Saturn)

vyfuk

Neuvěřitelná patlanina, na kterou se dívá opravdu těžko. Ať už kvůli vymyšlenostem, které mají protáhnout délku filmu nebo nějaké dětinské přídavky, které někdy nedávají skoro vůbec smysl a navíc jsou trapné až běda. O naprosté stupiditě dialogů a jejich příšernost se nedá ani mluvit. Aladin je hold jeden z těch animáků, který měl jednoduše zůstat animákem. Skutečné zpracování stojí za vyliž ať už v nějaké autenticitě a nebo i konkrétního zpracování. O to více bolí, že to má na svědomí někdo jako Ritchie. Nicméně vize toho, že "musel" natočit toto, aby vznikli Gentlemani se mi líbí o dost více. Alespoň k něčemu tento film byl. Zde bohužel už jednoznačně jde jenom o nějaké milkování značky, kterou někdo měl někdy rád. Ne, že by to dříve bylo jinak, ale šlo to vždy udělat nějak originálně, kvalitně i s oddaností k předloze. Zatím jde o adepta na nejhorší film roku. ()

fiLLthe3DD

Hrané remaky "Disneyovských" klasik ve mě vzbuzují buď absolutní nezájem (Kniha džungli, Lví král) či absolutní znudění (Alenka, Zloba, Kráska a zvíře)... Proto jsem měl od nového "Aladina" co nejmenší očekávání a ve výsledku byl alespoň trochu (a kupodivu mile) překvapen. Vytkl bych kýčovitost, stejně tak absenci propracovanějších tanečních kreací, zkrátka "Hollywood" tomu nedá takové srdce jako "Bollywood"... Stejně tak obsazení Willa Smithe mě nikterak zvlášť nezaujalo - rozhodně měli tvůrci zvolit méně známější tvář, jelikož ostatní herci pak pusobí poněkud nevýrazně, a jelikož se překvapivě snaží, zabolí to o to víc... Jafar možná nebyl tím nejlepším záporákem, avšak Marwan Kenzari byl neskutečně sexy a tudíž lecos odpustím :) Mena Massoud se pak zpočátku jevil poněkud zvláštně, ale Aladina dle mého názoru nakonec zvládl na jedničku, a Jasmína? Ta je oproti kreslenému originálu charakterově o dost pestřejší, Naomi Scott je kouzelná a píseň "Speechless" kterou nazpívala pak přímo božská (o to větší radost mám, že jsem ji zaregistroval pouhých pár hodin po jejím oficiálním zveřejnění na YouTube - tudíž nedošlo ke zhnusení jako když všichni blbli s "Let it Go"), oscarová nominace by měla být samozřejmostí :) V konečné fázi mi sice dělá problém, jaké udělit hodnocení (už jen proto, že žánry rodinný/komedie/muzikál nepatří mezi mé oblíbené), avšak po těch mizerných trailerech a proklatě nízkým očekáváním mě to potěšilo a překvapilo takovým způsobem, že slabší čtyři hvězdy dám :) PS. Proč k sakru "Speechless" nemá alespoň tu nominaci?! ()

blackkocour

Mikimu se opět povedlo mi zkurvit nějakým bollywoodem mojí animovanou perlu, kterou jsem v dětství sjížděl od rána do večera, a to teď nemyslím porno parodii Aladdin: Anál tisíc a jedné noci. Nedám svoje lové hamoučskému potkanovi, který si s doutníkem v hubě počítá miliardové tržby od dalších hlávkových květáků. Hnusná cikánská držka Aladina měla zůstat radši čorkou zlata v pohádkovém Pakistánu, tohle asi Tabu nebude. Aladdin madafaka! ()

psychoJoa

Tahle Disneyho předělávka neměla absolutně žádnou chybu! Již předchozí předělávky (Popelka, Kráska) byly velmi povedené, každopádně Disney je čím dál tím lepší a lepší. Aladin je teď tou nejpovedenější! Bylo v něm všechno a dokonce i něco navíc oproti původní kreslené verzi. Tvůrci totiž přidali pár scén i novou píseň, a tím tak tomu všemu dodali na dokonalosti. Bylo to krásně barevné, dojemné, poučné, nechybělo napětí a humor! Prostě paráda. Vřele proto doporučuju všem, já osobně na to asi vyrazím do kina znovu. ()

Soweek

3,5* Nebylo to špatné, ale přijde mi naprosto zbytečné na tento snímek plýtvat Guye Ritchieho. S tímto filmem by si poradil i naprosto průměrný režisér. Willovi navíc toho džina nežeru. Snaha o věrné napodobení kreslené předlohy tu sice je, ale Will není ten typ herce, který by zvládl takto komediální roli. ()

Maynard.

Oproti dokonalému Králi Artušovi je tohle slabej odvárek. Je to natočený hodně pro menší diváky. Jako, ty písničky uvnitř bych asi ještě překousnul, ale horkotěžko. Ale chyběl mi tam výraznější záporák, z tohodle jarabskýho vezíra sem fakt strach neměl. Co mě hodně potěšilo, tak stylová hudba, kterou se prolínal celej film, to se povedlo. Taky se mi hodně páčily barvy, kterých bylo ve filmu fakt hodně a doslova hladily očko :o). Princezna se taky povedla, Aladin už tolik né, no a džin, ten si to střihnul hodně stylově. Tak proč jen 3 hvězdy? Nějak mě to nedokázalo pohltit. Snad se Guy příště vyšvihne s něčím víc pro dospěláky... ()

LexBarker odpad!

Walt Disney stvořil děsivé impérium zhovadilé a plytké zábavy pro celou famílii. I v tomto filmu se ve vyumělkovaném světě často zbytečně zpívá a věřte, je to utrpení, poslouchat nezajímavé melodie zpívané unylými zpěváky a zpěvačkami. Když si vzpomenu na starého dobrého Méďu Béďu a skvělé melodie, které si dodnes člověk pobrukuje, chce se mi brečet. Hanna Barbera je zkrátka kvalitativně někde jinde než prznitel dětského vkusu Disney. Film je užvaněný, rádoby cool a hlavní postavy nejsou ani za mák sympatické. A... Cože??? On to režíroval Guy? Ten Guy, který natočil Podfuck, Rocknrollu a Sherlocka Holmese??? What the fuck was that? ()

Firebug

Celkem koukatelná Disneyovka zcela prostá jakéhokoliv režisérského rukopisu (Ritchie to tedy dopracoval... ), která začne bavit asi až po 20. minutě s příchodem džina. Will Smith má stále charisma, což se bohužel nedá říct o Aladdinovi a hlavním záporákovi, jehož obsazení jednoduše nechápu. Zdaleka nejhorší jsou však písně, které zakomponováním do děje degradují některé napínavé či emocionálně vypjaté scény na hloupě a lacině vypadající videoklipy. Odstranit 70% písní, přemýšlím o 3* ______p.p.č.: originální animák jsem nikdy v celku neviděl ()

sedm.1

Guy Ritchie se pro mě stal bohužel jen jedním z dalších tvůrců, kteří svůj osobitý a vytříbený styl zaprodali komerční produkci, ovšem zatímco to s Holmesem ještě klaplo, respektive tam byl pořád ještě znát jeho vlastní rukopis, s Králem Artušem to už bylo na pováženou, ovšem až nyní s Aladinem se definitivně vzdal všeho, co ho vystřelilo ke hvězdám a po Ritchieho práci tu už není ani památky. A čím že se to tedy zaprodal? Pestrobarevnou, kýčovitou pohádkou, plnou písniček, rozverných postaviček a ještě rozvernějších zvířátek, prostě Aladin představuje skutečně všechno to, na co chodí celé rodiny v davech a co přivádí právě veškeré producenty do extáze, ovšem já osobně si tohle skutečně nedokázal užít ani trochu. Asi nejvíc mě iritovaly ty hudební čísla, z toho jsem fakt tekl, prostě mně to vadilo, rušilo mě to, a navíc ty písničky nebyly ani chytlavé, libozvučné, zkrátka rezolutní ne. Odsoudit zápletku je pak složité, jde o komerční pohádku, takže tam očekávat nějaké nepředvídatelné a originální vymoženosti určitě nelze, dějově je vše pěkně nalinkováno, hodní jsou hodní, zlí jsou zlí, dobro zvítězí, takže v tomto ohledu není moc co řešit. Vizuál a atmosféra je pak u této konkrétní pohádky též očekávaná, já osobně tedy tento styl fakt nemám rád, ale opakuji, u Aladina nešlo čekat nic jiného a v rámci onoho produktu byla v tomto směru odvedena nejspíš adekvátní práce. Co se obsazení týče, tam je asi největší plus celé této podívané, představitel Aladina je sympaťák, jeho milá krasavice, záporák je úplně nejtypičtěji možný a Will si to jako Džin zřejmě fakt užíval, ale že by mě úplně nějak dvakrát odrovnával, tak to rozhodně ne. Takže asi takhle, vyloženě něco vyčíst tomuto snímku je dost těžké, neboť funguje přesně tak, jak by měl a i to samé přináší, nicméně mě celé to rozverné zpracování zkrátka neoslovilo, a prostě jsem se u toho fakt příliš nebavil. ()

BMAJTZ

Je to zdařle natočeno, ale i tak je to hrozná nuda. Po pravdě řečeno jsem to dokoukal jenom kvůlitomu, že jsem čekal, že se Guy Ritchie trochu předvede, ale to od něj jenom těžká rutinní práce. Jako rodinný film to asi obstojí, jinak se unudíte k smrti. ()

Melios

Originál s Robinom Williamsom skrátka Will Smith neprekoná, na to koľko kontroverzie a politickej korektnosti sa točilo ohľadom traileru to dopadlo omnoho záživnejšie než suchá prerábka Levieho Kráľa. Čiže viac-menej som spokojný. No svoj názor, že sú tieto remaky zbytočné cashgraby nezmením. Krásna rozprávka, ktoré si nové mladé ročníky užijú, ale ja "starý chren" budem preferovať originál. ()

HiddenDragon

Myslim, ze vizualne se to povedlo asi nejlip, jak mohlo. Je to temer doslovna hrana kopie animovaneho filmu z r. 1992 s minoritnimi upravami. Se vsemi klady i zapory. Kladem je pekne prostredi, romantika, pohadka, takze detem se to asi libit bude. Zaporem je misty velka kycovitost, ktera bije do oci vic nez v animaku. Hodne diskutabilni je ztvarneni Dzina (Smith). Je to opet asi best, co mohli udelat, ale clovek ma stejne neustale pocit "ze je to nejake divne" :) Neco jako v Justice League, kdyz se objevil Cavill s digitalne vymazanym knirem. Ten samy pocit pak zazijete v tanecnich scenach, ktere jsou bud urychlene, CGI nebo oboji. Casting je taky takovy "meh"...Massoud (Aladdin) je urcite nejlepsi, Smithe uz jsme probrali, ale treba Scottova jako Jasmina nic moc - i kdyz je krasna, je malo exoticka, malo arabska. V tanci pred zaverecnymi titulky se tam napr. mihne jedna, ktera by se vzhledove hodila vic. Kenzari (Jafar) je sice "arabstejsi" vic, ale nema ty spravne ostre rysy cernokneznika, ma moc kulatou hlavu :) Chtelo by to nekoho vychrtlejsiho. Sultan je naopak prilis mohutny, neni to ta puv. komicka figurka. Zkratka nahoru dolu. Misty super, misty takovy "becko". Celkove mezi 3* a 4*. A v ceskem dabingu si teda odectete dalsi hvezdu, je to neco priserneho. S originalem 92 nesrovnatelny humus (myslim pisnicky), vubec jim to "nesedi na pusu". Pocitam, ze v anglictine na videu bude lepsi zazitek. Nejhorsi ale je, ze Disney se mermomoci snazi do stareho znameho soundtracku vmestnat i nejakou novou pisen. U Krasky a zvire (2017) se to povedlo. Tady nacpali Jasmine dost otravny emancipacni song, ktery jen podtrhuje "moderni" feministicky leitmotiv filmu. No proste Jasmina chce byt sultan...zensky sultan v Arabii. Amici by si meli asi vytahnout hlavu ze zadku a prestat s podobnymi nesmysly. Nehodi se to tam. // Zaverem...proc ne. Sice jsem nebyl tak uneseny jako z Jungle Book (2016), ale da se to. Pokracovani bych ale vpohode ozelel. ()

NifKor

Tak toto je asi největší překvapení roku! Film od kterého jsem vůbec nic nečekal a myslel si o něm jak bude špatnej, tak ukázal, že je docela dobrý a nedělá původní animované pohádce, která byla úplně geniální vůbec nijak velkou ostudu. Herci byly sympatický, postavy byly zase super, příběh taky a ten Will Smith OMG! ten byl úžasnej, ale zaráží mě délka filmu, která je trošku podle mě asi o 15 min. zbytečně delší. CGI nebylo někdy nijak extra úžasné ale pořád docela na dobré úrovni. Dokonce i scény, kde se jen zpívalo se dali užít naplno jen kvůli tomu, že ty písničky byly chytlavé, dobře zazpívané a měli dobrou choreografii. Prostě Guy Ritchie po extrémně překvapivým Králi Artušovi si ode mě zaslouží další poklonu, neboť jsem mu zase nevěřil. 4 hvězdy. 7/10 ()

DavidS.

Disney a Ritchie na drogách a arabská pohádka jako bollywoodský kýč s fenomenální výpravou a okouzlujícím castingem Aladina a Jasmíny... ()

666Carnage

Ale tak proč ne. Je to pohádka co každý zná akorát hozená do hraný verze s trochou animace. Příběh nepřináší žádnou změnu a proč taky. Nádherné lokace všude samé barvy a hlavně největší tahoun filmu Will Smith. Ten si to asi hodně užíval. Disney nám naservíruje ještě hromadu hraných snímků nebo hozených do digitální podoby a vlastně proč by ne. Guy Ritchie se odklonil od svého typického žánru a stylu a natočil si tohle. A šlo mu to parádně a akčnější scény si ohlídal tak jak to má rád. A ani mi nevadilo, že se tam zpívá v tom filmu, docela se to tam hodilo. 75% ()

Benedygtus

Strasna skoda, ten prostredek byl suprove naslapnutej. Plny humoru a napadu.. ale stejne jako to zacalo to i skoncilo, plne klise a trapnych chvil. ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)