22.storočie. Umelá inteligencia je integrovaná do všetkých priemyselných odvetví. Mesiac a Mars sú kolonizované. Ľuďmi osídlené satelity obiehajú okolo Neptúnu, najvzdialenejšej planéty slnečnej sústavy. Na Zemi sa stavia nová Babylonská veža. Je to anténa, ktorej koniec dosahuje až do vesmírneho priestoru a ktorá má slúžiť k vyhľadávaniu inteligentného mimozemského života. Tím budujúci túto gigantickú stavbu vedie Roy McBride (Brad Pitt). Astronautom sa stal vďaka svojmu otcovi (Tommy Lee Jones), ktorý bol veliteľom výskumnej expedície projektu Lima. Aj jej úlohou bolo pátrať po vyspelom mimozemskom živote, ale pred dvadsiatimi rokmi zmizla kdesi v útrobách vesmíru. Zem postihuje jedna nečakaná katastrofa za druhou, ohrozená je aj stavba gigantickej antény. Americké spravodajské služby sa domnievajú, že Royov otec stále žije a ohrozenie Zeme má pôvod v explóziách, ku ktorým dochádza na planéte Neptún a súvisí s projektom Lima. Roy je vyslaný na vesmírnu misiu vedúcu cez Mesiac a Mars až k vonkajšiemu okraju slnečnej sústavy, aby tu svojho otca našiel. Jeho cesta však odhalí tajomstvo spochybňujúce samotnú podstatu ľudskej existencie a jej miesta vo vesmíre. (CinemArt SK)

biergof

Filmový zážitek roku 2019.Finální monolog dává životu více odpovědí i poselství než je dnešní divák schopen přijmout. Ano, ty diváku, jež sis nechal vygumovat mozek od Walt Disney studia a tím jsi na desetiletí zničil filmový svět. Ad Astra je skvělé východisko kam se má film vrátit. K umění, příběhu i pocitům. ()

Don82

Až nyní mi dochází, že zhodnotit Ad Astra není úplně jednoduché. První polovina se dost táhne a divák konfrontovaný s nejistým tempem a plochou hlavní postavou jen tápe. Bylo těžké si představit další hodinu filmu. Nicméně, v polovině se děj "rozlije" do takové hodně zvláštní podoby melancholie a tajemna s lehkým mrazením v zádech. Nečekejte mezigalaktické výbuchy ani hvězdné dobrodružství. Snímek hloubá v duši astronauta a vykresluje jeho pohnutky mysli tváří tvář prázdnotě. Té venku i uvnitř. Toto není Marťan, ani Gravitace a už vůbec ne Interstellar. Žádné pozlátko, žádný potlesk na konci. Film má rozhodně slabá místa, ale to jak moc vám budou vadit je silně subjektivní. Ad Astra je v ledasčem hodně jiné a je jen na vás jak toho využijete. ()

Knor

Čekal jsem tedy trochu něco jinýho, ale zklamanej určitě nejsem. Je sympatický, když ještě dneska někdo natočí pomalé a oduševnělé sci-fi po vzoru Vesmírné odyssey. Každý záběr a scéna se sanží vzít diváka s sebou a na mě to ohromně působí. Tady není třeba něco víc komentovat, určitě můžu doporučit, krásnej vesmírnej zážitek. ()

celticek

Moc hezký vizuál. O konci nevím, co si myslet. Kdyby to skončilo u Neptunu, tak by mi to asi vadilo a šel bych s hodnocením níž, protože by to vyznělo jako banalita v krásném hávu. Nebylo to úplně špatné, ikdyž v některých situacích hodně přemrštěné. Kamera Hoytemy luxusní. ()

Mkartaylas56

Velmi odlišné sci-fi, které už od prva počátku nechce útočit na masy a vydělávat obrovské peníze, ale jde si svou unikátní cestou, ve které nás bere na takřka filozofickou pouť napříč vesmírem a nese v sobě hned několik zajímavých myšlenek. Mimo to jde ale také z majoritní části o psychologický rozbor astronauta, právě jehož prostřednictvím nám tvůrce sděluje nejen to, jak se postava Brada Pitta vyrovnává se vším okolo a se svou minulostí, ale i vcelku nosné myšlenky a názory ohledně smyslu života a podobně. Když už zmiňuji Brada Pitta, tak ten si se svou rolí poradil opravdu bravurně a za mě předvedl možná až nečekaně silný výkon. Opravdu nadmíru se povedlo i audiovizuální zpracování, kterému se snad ani nedá nic vytknout a velmi bych se divil, kdyby nebylo náležitě oceněno třebas na předávání oscarů. Ono by se vlastně dalo říct, že Ad Astra je minimálně po té řemeslné stránce v podstatě bezchybný film, ovšem rozumím té spoustě lidí, jenž si stěžuje na obsahovou stránku a to i přes to, že film hodnotím tak, jak hodnotím. Zkrátka chápu, že ne každý se dokáže kompletně poddat tempu a nosnosti příběhu jako zde. Ostatně i já jsem se při pár momentech přistihl, jak nedávám pozor či mě to nebaví tak, jak bych chtěl. Každopádně to nemění nic na tom, že mě osobně Ad Astra dokázala správně semlít, v jejím závěru jsem úplně ztratil slova a doufám, že když už napříč filmovými databázemi schytává horší známky, než by si zasloužila, tak že ji alespoň náležitě ocení kritici během všech možných nadcházejících galavečerů. 85% ()

hazdrova odpad!

Neviem či ma ešte nejaký iný film takto sklamal. Tak strašne som sa nudila a čakala kým táto fraška skončí, že tomuto iné hodnotenie ako odpad dať nemôžem. Silené, nudné, dej hrozný, prekombinovaný. Otras fakt. ()

Yahey

Neskutečná slabota se spousty renonců (na rádoby vědecké scifi), kde se celá pointa, respektive klišé, dá říct jednou větou (cestou přes vesmír zjisis, že ti má záležet na svých blízkých). Začátek ještě dobrý, líbil se mi útok opice. Ale po té se film svažuje do scénáristovy zhulené prdele. Jedna hvězda za vizuál, hudbu a útok vopice a wtf jízdu na plechovém skejtu mezi asteroidy, kdy se ve vakuu odstrkujes nejspíš žábrami. Je mi opravdu líto, že stejný rozpočet a vizuály nedoprovázejí film, který je scenáristicky dobře napsaný. (Třeba jako Solaris nebo Apocalypse Now, které jsou prostě umělecky dotažené). ()

Meev

Klidný, pokojný, pohodový a fakt dobře vizuálně podaný. To asi vystihuje celý film, netřeba nic dodávat. Na vše se nádherně kouká a z jak audiovizuální, tak z filmařské stránky se jedná o špičku. Film o tom přesvědčuje diváka v ovládání dlouhých, zamyšlených scén, skvělých monologů v Pittově hlavě, ale i v akčnějších a rychlejších scénách. Prostě bomba. ()

Jan.Cada1

Vždycky když se dívám, kolik mi do konce snímku ještě zbývá minut, tak je to špatně znamení. A tentokrát to bylo snad pětkrát. Příběh jsem totálně nepobral, nevybudoval jsem si k hlavní postavě vztah a bylo mi úplně jedno jak to skončí. Jedna hvězda za hudbu a efekty. ()

GameboyNES odpad!

Sorry ale pro mě stejně úmorná nuda jako kubíkovic Odysea. Měl jsem co dělat abych to dokoukal. Ještě že se u toho dali breedovat pokémoni na Switchu, jinak bych usnul. ()

JohnZ87

Ad Astra je taková žánrová všehochuť, která dokáže zaujmout dobře budovanou tajemnou atmosférou, působivým vizuálem, rozmanitostí prostředí a v neposlední řadě také výtečnou podmanivou hudbou. Film mi svým pojetím hodně připomněl Solaris Stevena Soderbergha z roku 2002. Finální dějství se bohužel nevyhnulo několika laciným filmovým klišé, která trochu kazí celkový dojem z jinak nevšedního filmu. 75% ()

misar3

Podobné psychologické scifi mám občas docela rád, jindy se u nich koušu nudou. Brat Pitt tentokrát neoslnil, i když pár pasáží bylo opravdu dobrých, ale jako celek to na víc jak tři hvězdy nestačilo. ()

ANTYCHRYST

Přesně něco podobného jsem čekal.. a bylo to ještě horší nekonečné čekání na konec.. Ano je tu spousty krásných záběrů z NASA.. Vesmír.. Země.. Planety.. Ale já chtěl vidět napínavý film.. Příběh.. Atd.. Je to něco tak nezazivneho a nudného.. že dokoukani do konce je na metál.. 15% za ty parádní záběry vesmíru.. Jinak už nikdy více tohle vidět nechci!!! To bylo natočený v jedny místnosti 2 na 3 metry a pak jen záběry.. Které jsou působivé.. ale k čemu...To jsem si mohl pustit nějaký dokument o vesmíru a bavil bych se o 100% více!! ()

sethi

Ráda se vrtám v rozervaném nitru hlavních hrdinů. Ráda poslouchám dlouhé depresivní monology. Ráda se kochám nekonečným tichým vesmírem. Ráda sleduju dloooouhé záběry a filmy s pomalým tempem. Ne tak úplně u tohoto snímku, který se snažil dosáhnout artového puncu. Nedosáhl. Působil na mě jako slon v porcelánu... art s horrorovými scénami mi prostě nejde dokupy. Délka by mi nevadila, nálada snímku je nakažlivá. Brad Pitt má skvělé charisma, umí hrát, ale zdálo se mi, že film prostě neutáhne. Liv Tyler sem nějak nemohla poznat. Spíš 2,5 *. ()

Maniik88

Taký trochu neurčitý film so sympatickým Bradom Pittom. Neurčitý je v tom, že občas to je hodne akčné, potom zase filozofické, osudové ale celkovo trochu rozťahané. Nenudil som sa, vesmír mám rád, hlavne, keď je to sci-fi akoby z blízkej budúcnosti a tie lode, let a tak celkovo vyzerajú realisticky. Takže celkom dobrý film, ale ničím ma extra nenadchol a na akčný film bol moc málo akčný, na filozofickú drámu zase málo hĺbavý. ()

Scraffy

Zmeškal som v kine filmy First Man, Gravity aj Interstellar. A keďže som chcel vidieť na plátne podobný vesmírne ladený film, tak som si tento nemohol nechať ujsť. A tak ako som sa na film tešil, tak som z neho sklamaný. Samozrejme herecké duo Brad Pitt a Tommy Lee Jones je úžasné a efekty tiež, avšak mi dej prišiel nie príliš zaujímavý. Samozrejme sa tu niekto môže rozkrikovať, že to malo byť strašne filozofické a ja neviem čo ešte, ale mne to tak neprišlo a skôr mi to prišlo, že sa to v celej tej vážnosti samo stratilo a akosi sa to nedokázalo z toho dostať. Škoda, tešil som sa. Ale bolo dosť super vidieť Tommy Lee Jonesa opäť po rokoch na veľkom plátne! :) ()

dkas

Povedená psychologická sci-fi. Má to hloubku, některé scény jsou výborné (honička na měsíci), občas je to ale příliš zmatené a nedá se plně vyznat v tom, co se vlastně děje. Občas zase něco odvede pozornost a v podstatě vyruší (volání sos) a pak přemýšlíte, jakou to mělo souvislost. Nicméně, herci hrají výtečně, líbil se mi hodně Tommy Lee Jones, ale celé to táhne hlavně Brad Pitt. Já jsem dostal velmi dobré filozofující sci-fi a jsem spokojen. Těch pár drobností rád odpustím. ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (viac)