Star Wars: Epizóda V - Impérium vracia úder

• Česko Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (viac)

Nastaly temné časy pro Povstání. I přes to, že "Hvězda smrti" byla zničena, imperiální jednotky vyhnaly Rebely z jejich tajné základny a pronásledovaly je po celé Galaxii. Aby se vyhnula střetu s hrůzostrašnou Imperiální flotilou, skupina svobodných pilotů vedená Lukem Skywalkerem vybudovala novou tajnou základnu na opuštěné ledové planetě Hothu. Imperátorův pobočník Darth Vader, posedlý hledáním mladého Skywalkera, však vyslal tisíce sond do všech koutů vesmíru... (oficiálny text distribútora)

Abdul

Nejlepší ze všech epizod Star Wars. Dotažený scénář vykonal své a svým temným rozehráním graduje v jedinečnou zábavu. Spousta nových míst a jejich nápaditá výprava spojena se střídmou komikou zůčastněných postav a režisérským umem Irvina Kershnera ukazuje, jakým stylem by asi měla být celá sága natočena. ()

Bukiet

Nejlepší, nejoblíbenější a nejtemnější díl SW. Pohádka zmizela a jednoduchý děj minulého dílu se rozlévá do vesmírné šíře. Tady začala vznikat sága. Luke se poprvé setkává s Yodou a my, po absenci v díle čtvrtém, se sním setkáváme znovu také a jsme v šoku, tohle že je Yoda, mistr Jedi? Tenhle gumový, starý, šišlající, senilní, zelený mužík, který při svém vstupu na plátno působí stejně otřesně jako druhdy Jar Jar Binks, že je tím posledním členem legendárních rytířů řádu Jedi? Aby bylo jasno, takhle Yodův vstup do příběhu fungoval vždycky, ale až v kontextu s novými díly získala tato jeho prezentace na významu. Ve chvíli, kdy Yoda přestane hrát šaška a stane se opět tím starým Yodou, vás až zamrazí. Od této chvíle funguje kontinuita vyprávění a spojitost všech šesti dílů perfektně až do konce. Darth Vader je už opět Anakinem, tedy Anakinem na scestí sešlým. Krátký rozhovor s hologramem císaře vás pak jen připraví k poznání, že Lukovo dobrodružství, ač důležité, je jen vedlejším příběhem v hlavním příběhu jeho otce. ()

Tiiso

Stejní aktéři, stejné galaktické problémy, ale atmosféra pod jinou režisérskou taktovkou jiná. Ani lepší ani horší. Je více tajemější a vážnější. Události na ledové planetě jsou strhující a výborné. Po celou dobu sledování jsem neměl žádný problém být zcela ponořen do děje. ()

Erian

Úplně nejvíc geniální díl série. Temný, děsivý, nervydrásající...dokonalý. Po zhlédnutí toho majstrštyku jsem zjistila, co bych celý svůj zbývající život chtěla dělat...chtěla bych být rytířem Jedi!!! ()

Bartoloměj

NEOBJEKTIVNÍ HODNOCENÍ- přes svůj hluboce zakořeněný odpor k hvězdným válkám ( a pro svoji oblibu sci-fi ), jsem neodolal a pustil jsem se do nejlépe hodnoceného dílu série. snad je to tím, že neznaje souvislosti a jímavé příběhy jednotlivých postav, snad mím zmíněným odporem...... nevím mě to prostě nebere.. ()

JamesLeon

Tak druhému dílu už dávám plné hodnocení. Už jsem si zvyknul na styl Star wars a začíná se mi líbit čím dál víc. Děj neuvěřitelně utíká až k závěrečnému souboji a překvapivé pointě. A Harrison Ford je prostě skvělej! ()

Ogrb

Klasika, která nikdy nezestárne. Na Hooth jsem se vždycky chtěl podívat, stejně tak do Oblačného města. K tomu památný souboj Vadera s Lukem, zamražení Hana do karbonitu a první zjevení mojí oblíbené postavičky- Yody. Stejně mám ale radši Novou naději. 10/10 ()

Izz

Zosobnění slova kult,dost možná nejslavnější sci-fi film všech dob a důkaz,že pokračování klidně může překonat první díl.Filmová legenda,která nemá obdoby. ()

dj_kure

Měl jsem to štěstí (možná smůlu podle některých), že jsem první viděl novou trilogii a hodně dlouho se mi nechtělo do starších navazujících dílů. Takže v pořadí 5tý díl Hvězdných válek byl sice super, ale pro mě zatím zůstává nepřekonána Pomsta Sithů. 80% - 2023 - Po shlédnutí všech 9 epizod v jednom týdnu je ep. V společně s Pomstou Sithů nejlepší díl Star Wars 10/10 ()

hero_bk

I'm your father! NOOOOOOOOOOOOOOOO!!! :D Jde filmu obsahující tuto scénu dát míň než 5? Ne. Všiml jsem si pár logických chyb, ale o ty tu nejde, takže pět hvězdiček, ale na epizodu 3 to nemá, na epizodu 1 asi jo. ()

strixa

Pro mě nejlepší díl celejch SW. Přes trochu podivnej začátek na ledový planetě s tvorem, kterej mi evokuje sněžnýho žrouta z Palečka ve Fimfáru, tim pádem ztrácí na jakýkoli vážnosti, se to pak rozjede na plný grády. Děj se rozjíždí na všech scénách, nehostinná soustava Dagobah, úchvatný Cloud city, samozřejmě imperiální lodě vs. rebelský stíhačky, prostě sviští to jak na běžícím páse, Leia je ještě lepší než předtim, hláška I am your father, aach, hned bych se na to podívala znova. Plus samozřejmě ta hudba, ale to bych musela psát u každý epizody. ()

popos

Na dobu dokonalé filmové triky. Tajemnost,akčnost,prostě klasika,nebudu opakovat to,co tu už bylo napsáno! Prostě báječné! ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (viac)

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

17.09.2021

Duchovní otec Hvězdných válek George Lucas se dočká vlastní dokumentární série. Šestidílný dokument zaměřující se na Lucase a společnost ILM pak točí Lawrence Kasdan, scenárista Impérium vrací úder a… (viac)