13 hodín: Tajní vojaci v Bengázi

• Slovensko 13 hodín: Tajní vojaci z Bengházi (viac)

Jedenáste výročie útoku na Dvojičky sa teroristické komando operujúce na severe Afriky rozhodlo „osláviť" útokom na americkú ambasádu v líbijskom Benghází. Jej zamestnanci síce už predtým tušili, že se niečo chystá, tajné služby však ich pocit ohrozenia nebrali do úvahy. Kvôli tomu sa pracovníci ambasády ocitli tvárou v tvár obrovskej presile prakticky bez väčšej ochrany. Keby v oblasti nepôsobila skupinka „bezpečnostných analytikov" (bývalých elitných mariňákov), nemali by žiadnu šancu. „Bezpečnostní analytici" hodia za hlavu všetky odporúčané postupy a nariadenia a rozhodnú sa brániť ambasádu do poslednej kapky krvi. (CinemArt SK)

RomaS

Šest správných řízků na správném místě v blbé zemi dělají svou práci. Pozitivní je, že akce i přes ty nutné Michaelovi výbuchy je uvěřitelná a k sympatickým postavám si cestu najde každý. Nejlepší vojenská řežba za poslední dobu, až se mi nechce věřit, že tento zářez na pažbě má Michael Bay. ()

v.indruchova

Vychází s reálné situace. Já bych dala 3 až 4, přítel 4 tak dáme 4. Až na zbytečné potoky krve, které stříkají ze zraněných, a oblbování lidí citama, fajn :) ()

Winster

Není to špatné dost se mi to líbilo, jen ty vousy...ty vousy jsou všude. Já vím, že to teď letí, ale takhle se v tom člověk nemá šanci vůbec vyznat. Protože v jiných filmech prostě zastřelili toho hubenýho a ten s tím tetováním přežil...tady proste vousač jedna až vousáč X. Na konci jsou všichni špinavý, ale jen v obličeji...oblečení vypadá jak kdyby vyjelo z výrobní linky. JInak se mi to dost líbilo, ikdyž všichni co umřeli umřeli ve 2 minutách filmu za mě 4x*. Kdo máte rádi tyhle filmy...zklamaní nebudete :o) ()

Dzusifruit

Celkom neznámi sympatickí herci zo seba dokázali dostať to, čo od nich Miško pravdepodobne chcel, aj keď ten je skôr na výbuchy a akciu, a tá sa od tej úvodnej zoznamovacej polhodinky hrnula z každého smeru bez prestávky, aj keď celkom som nevedel, kde, kto, s kým, a prečo do pekla nestrieľajú na každého Allaha Akbara a čakajú až kým spravia prvý krok nepriatelia (asi nejaké predpisy alebo čo). Smrť nejakého hrdinu bola očakávaná, no keďže emočne a vzťahovo to jednoducho rejža nevie, tak som za nimi moc neplakal. A ak to naozaj tak funguje, že pokiaľ je niečo tajné, tak "Americko" sa o svojich mužov nestará a nepošle tam posily ani na vystrašenie, tak je to celkom o hubu. Záporáci boli teda aj v radách nezáporákov a boli o dosť nepríjemnejší než samotní strelci z Líbye. Neodporúčam český dabing, pretože dosť postáv má rovnaké mužské hlasy a orientuje sa ešte ťažšie. ()

Matonny1012

Po zhliadnutí filmu som si povedal prečo majú USA všade po svete základne a keď potrebujú pomoc tak sa sami na seba vybodnu, film dobrý na úrovni akcia. ()

esmoke

Michael Bay natočil při relativně skromném rozpočtu řemeslně velmi dobrý a pěkně vypadající film o jednom konfliktu v Benghází. Škoda, že film má 144 minut, což už je hodně moc. Něco jako Černý jestřáb sestřelen, bez politickém nebo sociálním pozadí. (2D dabing) Rozpočet: $ 50 miliónů, Tržby: $ 69,411 miliónů. ()

SvobiQ

Jeden z těch hodně hodně lepších filmů Michaela Baye, troufám si říct snad i ten nejlepší. Akce má smysl, zbytek děje taky, postavy jsou celkem vykreslený, trochu z minulosti každýho z vojáků by neuškodilo ale i tak víc než jen jednohubka na noc :) Rád se na ten film podívám now and then ()

paradoxman

Masakr, který ti chlapi přežili, se asi těžko mohl vejít na plátna kin i s celou tíhou třináctihodinové noční můry. Respekt. Je jen škoda, že nezaznělo to podstatné a tedy důvod, proč pro ně nikoho neposlali... ale to se holt v holywoodu nesmí, říkat lidem pravdu... stačí střílečka zarostlých drsných pravých Američanů, zde ještě okořeněná jejich vynuceným hrdinstvím, a běžný konzument, který kromě filmového příběhu konzumuje i sladké nápoje a pražené kukuřice, odchází spokojen... byla tam přece utopená americká vlajka a to dokonce podle skutečného příběhu! Tyjo... to jsem zvědav, co budou borci dělat v druhém díle.. ()

mouzi

No, na to, jaky mel ten film rozpocet, si moc navic nevydelal a ja se nedivim. Takovychto snimku uz Holyvud vychrlil stovky. Sice me to bavilo, ale nic noveho to neprineslo a ja to podruhe taky videt nepotrebuju. Klasicky nacionalisticky americky film. Nic pro Evropany a vlastne veskere jine zeme, nez jsou Usaci. 2,5* ()

jjjerry

Bay nezklamal, super podívaná, ocenil bych víc podobných snímků než jen další Transformery. Má to náboj, je to realistické, hercům to uvěříte. Možná je tam moc patriotických řečí a dojemných "rodinných momentků". Ale tim jen ukazuje, kdo vlastně ti vousáči, "poradci" jsou. Nejvíc bych ocenil to zobrazení života v problémové zemi, zatímco na ambasádě mají neprůstřelné vesty, helmy, pušky... vedle za plotem místní v pohodě koukají na televizi a kulky hvízdají. Pak je těžké poznat, kdo je přítel a kdo nepřítel, navíc když to balíček bankovek každou chvilku změní. Pro mě super jízda... ()

Rian_witcher

Jeden z filmů, kde americká armáda a národ "zachraňují" civilizaci. Ale tenhle film je točený bez zbytečného patosu a není kupodivu ani propagací a náborovým snímkem americké armády. Chvílemi až naopak kritizuje přebujelou byrokraci, nerozhodnost amerického velení. To, že je snímek natočený podle skutečné události, sledujeme život a i smrt skutečných lidí, dodává, stejně jako jako občasné záběry televizní kamerou, filmu autentičnost a divák se dokáže vžít do role filmových postav. ()

stanyko odpad!

Takyto propagandisticky paskvil by nedokazali natocit veru ani sudruhovia zo Sovietskej filmovej akademie. Film plny faktickych klamstiev, dezinterpretacii a hluposti. A to vyobrazenie "spravnych" americanov, co prisli zachranit zaostalych Africanov bolo tak nechutne, ze uz po 20 minutach sledovania som si zelal, aby im vsetkym vystrelili mozog z tych ich sprostych gebul... Aby toho nebolo malo, klise "sice zabijam domorodcov, ale milujem USA a najma RODINU" nechyba ani v tomto retardovanom snimku, kt. bol taky zaujimavy, ze som pri nom 2-3x zaspal. Totalny brainwashingovy odpad a strata casu. ()

Goumen

Další výborný počin Michaela Baye. Líbilo se mi reálné a uvěřitelné zpracování, žádné rambo momenty, výborná atmosféra i hudba. Navíc je to celé dle skutečné události a na konci se i dočkáte fotek skutečných vojáků. Musím uznat, že herce zvolili opravdu dobře, nejen kvůli hereckým výkonům, ale byli i dost podobný svým reálným vzorům. ()

jopal

Vsetci bradati, ostatni cierni, ani boh nevie, kto je kto. Na druhej strane kto vie, ako to bolo s americanmi a kadafim a bude citat medzi riadkami, utvrdi sa, ze vie dobre. ()

BoKo_CzT

Americká agitka o tom, ako veľké bicepsy vytiahnu stroskotancov z Harvardu a Yale z pekla, do ktorého ich priviedlo vzdelanie (a samozrejme aj zanedbávanie klikov). Na poslednú chvíľu ich však z pekla akademickej ignorancie muskulatúry zachránia týpci z posilňovne na farme v Iowe z imidžom ZZ Top. Tí svoj čas namiesto do vzdelávania vložili do proteínov a vitamínov. A aj keď sa im to snažia iní stroskotanci z MIT a Cambridge všemožne skomplikovať, ZZ Top sa nedajú a úbohých intelektuálov nakoniec zo spárov zlých mohamedánov vyprostia. Tí následne povesia svoje diplomy na kliniec a všetci svorne odchádzajú pracovať na svojich tricepsoch, aby mohli život zasvätiť ochrane demokracie a voľného predaja zbraní (zatmievačka a titulky). Ale teraz trochu aj vážne. Režisér vie šikovne stupňovať napätie a udržiavať divákov v pozore. Škoda len, ze tento potenciál bol ubitý hlúpym americkým pátosom, a tak sa nakoniec Black Hawk down 2 nekoná. ()

bonovox

Michael Bay to jednoducho vie, keď má kvalitný námet vie natočiť strhujúci snímok. Veľmi kvalitne natočené akčné scény sú u neho samozrejmosťou. Poteší aj nehviezdne obsadenie, ktoré vytvára pocit reálnosti daných udalostí. Od teraz dajte prosím producenti všetky vojenské námety z nedávnej minulosti Bayovi, ten to určite zvládne preniesť na filmové plátno... ()

Affleckové a Rudá četa

Affleckové a Rudá četa

31.08.2017

Ben Affleck se po necelé dekády režírování u Warner Bros. vydává ke konkurenci. Jeho nový projekt se jmenuje Red Platoon a natočí ho pro studio Sony, které s ním určitě prahne po oscarových… (viac)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015

Michael Bay má plné ruce práce. Momentálně točí akční thriller 13 Hours a do budoucna ho chce urvat hned několik projektů. Nejhlasitěji o něj bojují válečný akčňák Sabotage, sci-fi Time Salvager a… (viac)