Resident Evil: Vitajte v Raccoon City

• Portugalsko Resident Evil: Raccoon City (viac)

V Resident Evil: Vitajte v Racoon City, kedysi prosperujúcom domove farmaceutického gigantu Umbrella Corporation, je Raccoon City teraz vymierajúcim mestom na stredozápade. Exodus spoločnosti spravil z mesta pustatinu... s veľkým zlom pod hladinou. Keď sa toto zlo rozpúta, skupina preživších musí spolupracovať, aby odhalila pravdu a prekonala noc. (Itafilm)

LaaYosh odpad!

Tak takto nelogickou číčovinu už sem dlouho neviděl. Poslední dobou ( čti roky ) je to blbost vedle blbosti a sem tam vyskočí něco fajt, ale na toto se můžou dívat jen lidi s IQ pod 69 b. Hanba blut. ()

LordKafonio

Kdo někdy hrál jedničku a dvojku, musí být spokojen. Skvělé shrnutí obou dvou dílů. Jen postavy nevěrné předloze. Vrátil jsem se na chvíli do devadesátek, když jsem se klepal hrůzou v mládí u hry. Konečně je ve filmu i Chris Redfield. Ale chyběl mi tam Barry Burton. ()

SavagerXx

Tohle je opravdu špatný, slepenec dvou her do jednoho filmu a hlavní postavy jsou z větší části strašný. Jill a Leon nevypadají jako jejich předloha a ani se tak nechovají. CGI je na úrovni céčkových filmů který si náhodou pustíte ve dvě ráno v TV a přerostlý had, žralok, pavouk nebo jiná potvora tam zabíjí céčkový herce. Nechápu jak tohle mohl někdo z vedení vidět a říct, jo fajn dejte to do kin... tvl ono to fakt bylo v kinech! Já se poseru. A to že je prej režisér velký fanoušek her... vždycky když tohle někde čtu tak čuchám průser. ()

Marrakech86

Co opravdu chválím je to, že se to opravdu drželo herní adaptace, ale...hlavní záporák se nepovedl, svítící nestvůra také ne, občasné příšerné dialogy...občas to nedávalo smysl...přesto je to koukatelné. Otevřený konec naznačuje případnou druhou část, ale obávám se, že to bude paskvil ()

ComexCZ

Po shlédnutí residenta od netflixu musím říct že tohle se i celkem povedlo. První polovina je až překvapivě dobra a bavila a nebýt horší druhé poloviny kde je těch kravin o dost víc tak ten film mohl být i hodně dobrou bečkovou adaptaci. Dávám o hvězdičku víc kvůli seriálu od netflixu. ()

danolol odpad!

Kde jen začít, nejsem si plně jist, zda jsem smutný z toho, že snímek vznikl nebo že jsem ho dokoukal. Scénář je absolutní katastrofa nemluvě ani o hereckých výkonech. Jedná se o herní adaptaci, která bohužel adaptuje jenom jména postav s názvy budov, ulic či města. Film může fungovat, pokud jste nikdy neviděli nebo nehráli žádnou z her Resident Evil, ale ani za to bych nedal ruku do ohně. Jsem zklamán. ()

SirErLeerdan

Nebyl bych k tomu až tak přísný. Docela mě překvapilo, jak malé hodnocení tohle má. Za mě dobrý.  Min. první polovina je pěkně tísnivá, druhá akční už trochu vázne, ale jelikož je to právě ta herní adaptace, budu shovívavý. Kulisy ale nejsou vystaveny špatně. Je vidět, že nebylo dost peněz nebo že se spoléhalo hodně na 3D, ale překvapivě mě to ani tolik nevadilo. A je taky vidět, že to nedělal Uwe Bohl.  Co mě vadilo, byly někdy až tupé chvíle a chování postav. (Vězení, raketomet,...) a pak horkojehelné ukončení zápletky. Ale celkově mě film docela bavil.  Jednu hvězdu navíc za fajn povedenou herní adaptaci celkem se držící předlohy(asi nejvíc ze známých titulů) Za mě 68% ()

drsny_hery

Oceňuji snahu přiblížit se více dějově i atmosférou hře. Jsem rád, že skončila Andersonova akční éra, který dokázal celou ságu totálně zkonit. Samotné provedení už tak veselé není. Laciná hororová klišé, podprůměrné efekty a nezáživná dějová linka ještě nejsou tím nejhorším. Tím je mizerný casting. Špatné herce, kteří se typově neshodují s herní předlohou nehodlám odpustit. ()

freebob

Velmi mě to příjemně překvapilo.Pravda,je vidět, že se šetřilo a některé efekty vypadají bídně.Ale jako fanouškovi videoherní předlohy a obzvláště druhého a třetího dílu mi zaplesalo srdce, když jsem viděl ty povědomá místa i zasazeni do devadesatek a snaha o temnější zpracování.Je pravda,že trochu nadhodnocuji za ty čtyři hvězdy to zase tak nestojí,ale když vidím to skóre tak to musím trochu vytáhnout. ()

Hornet.CZ

55% / Viděno dvakrát a přeci jen jsem na to zapomněl. Ale ani se tomu nedivím, film není nejhorší ale je to taková levněji vypadající splácanina kopírující originál (a ještě ne moc dobře, herec hrající Leona do té role fakt nesedí), který v souboji o přízeň  jistojistě vítězí, nicméně i tak se na to dá koukat, ale zaručuji vám, že do půl roku zapomenete stejně jako já, film má sám o sobě dost problémů a málo která věc je fakt dobrá. ()

Fakof

Začnem takto, Mestečko Mývalov je super Béčko, s rozpočtom 25 miliónov. Podivuhodné na tom je, že najnovší Flash s rozpočtom 200 miliónov má omnoho horšie CGI než tento film :D. Je vidno, že posledný Resident Evil je na ČSFD ohodnotený ľuďmi absolútne neadekvátne, len biednymi 49-timi percentami. Výsledne CGI vôbec nijako nerúca zážitok, samozrejme chyby filmu nejde prehliadnuť. Film disponuje dejovými nezrovnalosťami a nelogickými scénami. Postavy sú napísane super, a boli obsadené aj pomerne známymi a zaujímavými hercami. Celkový dej čerpá z hry Resident Evil 2 ( ide o najlepšiu časť z celej hernej série). Film sa tvorcom určite podaril a dokázali sa vymaniť z pomerne priemerných predchádzajúcich dielov, v hlavnej úlohe s Millou Jovovich. Film odporúčam pozrieť každému nadšencovi i nie moc zarytému fanúšikovi hernej či filmovej série, a dúfam, že jedného dňa dostaneme pokračovanie. ()

Pudding

Dva remaky v jednom filmu zvládni celkem v pohodě. První polovina filmu měla dobrou mysteriozní atmosféru a postupné odhalování toho co se děje s Racoon City. Ale ta druhá polovina nebyla zas tak lepší, kdyby nebylo toho tragického CGI tak byl fakt dobrej film. Casting byl mimochodem taky dobrej, ale nepamatuji si že by byl Leon tak neschopnej ve hrách. ()

FearMan

Takže policejní oddělení Racoon City je asi jen sedm lidí a pokud ti pět odletí ve vrtulníku hledat kohosi kdesi v opuštěném sídle, tak máš při zombieapokalypse celkem trouble. Mám z toho spíš Silent Hill mood, ale třeba to byl záměr. Obsazení jednotlivých rolí je asi zbytečný kolentovat (blonďatej amím je černovlasej ind, neříkám, že by mě to uráželo, ale vzhledem k odehraným hrám jsem měl chvilku zmatek, koho že to tam hraje a asi až po hodině přijal fakt, že ikonickou blond ofinu prostě neuvidim). Milu Jovovich to nepřekoná, teda pokud nejste ročník 2010+, pak se z toho vycákáte, ale ještě dldatečně, CGI Resident Evilu 1 z 2002 lepší, než zde. Tohle je prostě na Netflix. ()

pupidup

Velmi podarene. Sice efekty trochu komicke, par nelogicnosti... ale to mi vubec nevadi. Byl tam totiž dej.. narozdil od predigitalizovanych, preefektovanych a honickovych dilu Andersona a normalni realne prostredi. V podstate to byl první dil, ktery předcházi Andersonovi dejove serii. ()

Fujin

Jasně je tu vidět snaha být věrný herní předloze. Panství, Raccoon police station, vyloženě kopie některých scén ze hry...sakra i oblečení sedí a pak ti místo blond bouchače hraje Leona nějakej syřan s charakterem totálního vola. Režisér se nerozhodnul jestli točí střeštěnou chujovinu nebo atmosferický horor. Herci neví jestli hrají soudní drama nebo parodii typu Žhavé výstřely. RE franchise mám rád a tak moc jsem chtěl už jednou konečně dobrej film! Místo toho zas hnůj akorát tentokrát jinak uleženej. ()

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (viac)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (viac)

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)