Resident Evil: Vitajte v Raccoon City

• Portugalsko Resident Evil: Raccoon City (viac)

V Resident Evil: Vitajte v Racoon City, kedysi prosperujúcom domove farmaceutického gigantu Umbrella Corporation, je Raccoon City teraz vymierajúcim mestom na stredozápade. Exodus spoločnosti spravil z mesta pustatinu... s veľkým zlom pod hladinou. Keď sa toto zlo rozpúta, skupina preživších musí spolupracovať, aby odhalila pravdu a prekonala noc. (Itafilm)

VladoCZ

Jako nezávislý divák "nějakého akčního filmu" bych tomu dal tak 2 hvězdičky. Byl na tom vidět nízký budget, což by mi asi vadilo méně, ale to chování postav místy bylo... tak nějak úsměvné a akce vlastně taky. Nicméně nejsem nezávislý divák, jsem herní fanoušek tohoto světa a velmi rád jsem se vrátil do Raccoon City zhruba tak, jak to znám z RE2 z doby PSX. Takže je to taková moje guilty pleasure a hvězdička navíc. Ale na 4 to fakt asi není. Ovšem fanouškům to můžu rozhodně doporučit, protože narozdíl od novodobých, rádoby politicky korektních, LGBTQ+ pozitivních a původních zákonitostí a zvyklostí se nedržících držících výtvorů např. Netflixu (ne, černého Weskera ti, Netflixi, fakt nesežeru), tohle má úplně vše, co fanda hry zná a chce :-) ()

Figuto

A tak pozor. Jsem fanoušek klasických prvních dílů hry. Obávám se, že lepší jak tohle už to nebude. Maniakální zamrzlí speedrunneři s tisíci nahranými hodinami mohou žít v iluzorním světě, kde si vysnívají dokonalou, avšak téměř neuskutečnitelnou verzi zfilmované videohry, rozuměj komplet převedenou hru tak jak je na film. Tak to prostě nebude. Proč by to někdo dělal? Žádný tvůrčí vklad? Do toho by snad nikdo ani nešel. Žijme v realitě. Tohle jsem čekal horší a vcelku jsem spokojen. Krásné "céčko". Dalo by se natáhnout na dva díly. Mile mě překvapil inovativní a přitom logický přístup k přeměně v zombies. ()

Nick182

Za mě nejhorší film se značkou RE. Chování hlavních hrdinů absolutně tupé, neuvěřitelné a nelogické. Zombie se nechovají jako zombie, ale lidi po víkendovém flámu. Bohužel ani efekty nejsou dotažené. Mimochodem Leon S Kennedy je pravým opakem herního hrdiny (není vůbec árijský typ)... navíc to je bohužel kokůtek, který mi leze celou dobu na nervy tak moc, že první komu by měli vystřelit mozek by měl být on. Sorry, ale nedoporučuji ()

goauld

Je až neuvěřitené, že se dá spojit v jednom filmu tři žárny po sobě jdoucí. Prvních asi 40min to byl celkem pěkný horrůrek, další třetina pak akčnárna s přesahem do sci-fi a nakonec pak komedie :-) Málokdy se něco takhle "povede". Nicméně - mám pocit, že takto to tvůrci rozhodně nezamýšleli ;-) Každopádně, zombíčci celkem potěšili a doktůrek měl krásný očíčka :-D.... (tedy několik očíček) ()

Ankroth

No, mohlo to dopadnout i hůře. Vměstnat první a druhý díl do jednoho celku nebyl snadný úkol, ale tvůrci se s tím jakž takž popasovali. Film je plný známých lokací, předmětů a dalších věcí, fandům série určitě srdce radostí zaplesají. Tempo je klidné a první půlka slušná... jenže pak se to zvrtne. Herci moc ochotničí, casting se u některých postav vážně nepovedl (Leon wtf?), všechno začne vypadat až moc levně, digitální boss na konci byl k zblití a samotné zombie vypadali tragicky. A ten dementní dub-step soundtrack mě sral snad nejvíc. Slabé 2 hvězdy. ()

Yofilmrapeme

RE hry mám opravdu rád, bylo super vidět známé lokace a nějaké ty reference, tím vše dobré ovšem končí. Obsazení je opravdu trash, ale co je snad ještě víc trash je to, jak jsou postavy napsané a jak se chovaj. Přidejme k tomu pár braindead momentů, malej rozpočet, fakt že do 107 minut nacpali asi 4 hry a zombíka, co běží ze schodů a přidržuje se zábradlí, aby neupadl a dostanete čistej odpad. Dvě hvězdy, protože mám RE tak rád. ()

Nedos.

Co se stane když splácáte první 2 díly herní serie resident evil a natočíte film? Nakonec to nedopadlo špatně. Některý postavy se sice trochu dost uhnuli z herní předlohy, některý dokonce zčernaly, ale mě celou dobu běhal mráz po zádech, když mi různý útržky nebo scénky přípomínaly tu hrůzu co jsem měl před lety u hraní prvních dvou her. ()

wistar

v rámci béčkových hororů je to povedený biják, Chris a Claire jsou fajn. Wesker ani profesor nefungují, jill je divná, Leon je někdy fajn až na jeho first kill a konec ( když si vytáhne raketomet snad z prdele a i když neuměl nabít  ani broku tak sejme monstrum a odporný digitální výbuch nezabije Chrisse, který je metr od něj). Film má fajn atmošku, několik povedených záběrů, akce je fajn. 6/10 ()

AJensen

50% a to přivírám obě oči. Začíná to slibně, prvních řekněme 20 minut má celkem hustou atmosféru, díky které jsem doufal v návrat ke kořenům této slavné značky. Nicméně se brzy ukazuje, že tu nikdo neumí hrát, děr v příběhu je asi milion, podobnost herců s předlohou je až na Chrise a Claire nulová (a i Chris vypadá spíš jak z 5ky), akce stojí za prd, lekačky taky, masky mají rozptyl od dobrých po divadelní představení místní školy. Leon nejen, že vypadá jako Carlos :D ale ještě k tomu je to ten nejneschopnější polda ever, kterýho měl zabít už "plameňák" na začátku filmu. Asi bych měl ocenit fan service v podobě lokaci a drobností (klíče, piano atd), nicméně mám pocit, že nehráči je nepoznají a fanoušci série nejspíš od filmu už odešli. Takže se vrátím k tomu co říkám vždy... Capcom by měl dělat CGI filmy, to jim celkem jde a je to to nej co mohou RE filmy nabídnout. ()

Duffson

Naprosto chapu negativni komentare, nicmene jako milovnik herni serie a zejmena RE2, mi to uplne spatne neprislo. Hlavnim pruserem, a to kurva vazne nechapu doted, je postava Leona!! Jakoze wtf?!?! Indickej Ken a jeste s charakterem houpajiciho kone co ve hre vystuouje jako hlavni hrdina a tady vypada i s tou bazukou proste dokonale priteplene..? Tomu nerozumim.. ()

prznitel

Pro mě naprostá spokojenost to co jsem očekával to jsem taky dostal až na to že z Leona udělaly čokopána s připosranou prdelí naprostý opak toho jaký je ve hrách....Ty slátaniny s Milou se můžou jít zahrabat ps: odkazy hry v podobě klíčů a dalších věcí byla paráda :)))))) ()

BigJohn02

Docela průměr, béčko s několika nesympatickými, vypatlanými, případně kombinovanými (rookie cop) postavami. Zvláště ty zmutovaný příšery jsou až céčkový. Nenadchne, ale (snad) neurazí. ()

Morgoth11

Ař se to někomu líbi nebo ne,zatím nejlépe spracovaný RE podle předlohy.Mělo to své mouchy,ale jako fanoušek herní série jsem spokojen.Narozdíl od toho filmového paskvilu Uncharted… ()

tXtX

Ja už naozaj tunajšiemu (kokotnému) obecenstvu nerozumiem. Takejto sebranke človek nevyhovie nikdy v ničom a s ničím.. Neviete, čo chcete. KONEČNE po 150 rokoch dorazil pozerateľný Resident Evil v ktorom nelietajú cgi draky a nepobehuje 99 ročná Jovovich a vám sa to aj tak nepáči. KONEČNE vierohodná kópia hier. Kulisy - či už policajnej stanice (+podzemná garáž!) alebo Spencer Mansion vyzerali úchvatne a mať tam tak niekoľkonásobne väčší rozpočet, bola by to lahôdka za plný počet. Sráči nedotknutí originálmi z PS1 síce nemajú absolútne šajnu o čom tu teraz hovorím, ale verte mi, že keby som vám iba na niekoľko sekúnd ukázal niečo z tých hier, hodnotili by ste inač. Ja osobne mám jedinú výčitku iba v obsadení. Obrovská škoda, že Leona hral neznámy chlapec vzhľadom pripomínajúci lacného Aladina a Jill zas dosť nesympatická černoška. Čo viedlo tvorcov k takejto razantnej zmene je naozaj záhadou. Neviem, či na kasting nedorazil žiadny sexy hot blondiak s ofinou, alebo nezostal rozpočet na jednu malú špinavú parochňu.. Nie je v tom nič nenávistné alebo nebodaj rasistické, ale serie ma, že film je takmer 1:1 totožný s hrou a niektoré postavy vyzerajú (úplne zbytočne a nepochopiteľne) totálne mimo, akoby to mal pod palcom dúhový Netflix.. Aj napriek tomu ale spokojnosť. Film viac menej pre fanúšikov prvých 3 hier, kedy ešte bola atmosféra a tajomno na prvom mieste pred akciou a kedy ešte mŕtvoly "boli" mŕtvolami a ledva stáli na nohách.. Potom to už Capcom posral.. ale o tom už asi na inom webe. 80% ()

RadekS

kdo by řekl že na filmy od Paula budu vzpomínat ještě v dobrém oproti téhle bídě, ale zase je to víc hororové než předchozí filmy a víc to připomíná RE ale to je tak všechno, postavy jsou totálně ploché a žádná se vám kloudně nedokáže vrýt do paměti a ještě ani nepřipomínají své herní předlohy jak vzhledem tak charakterem možná Kaya byla jediná výjimka. Příběh taky podle mě moc nefunguje díky tomu že se snažili dat dohromady dvě 10 hodinové hry do jednoho 107 min příběhu nedává to postav možnost se nějak dobře prokreslit, ani hudba s porovnaní s tou z Paulovich filmu taky na tom není moc dobře. nejedna se o dobré B film k tomu to má trochu daleko ale fanoušci RE si v tom něco najdou a možná to pro ně bude lepší než ty Paulovi filmy ale pro mě bohužel ne ale sám uznávám že je to lepší než The Final Chapter a Retribution  3/10 ()

Aceboris

Ako fanúšik série RE, nebudem hodnotiť dej, prevedenie a podobnosť s prvým počítačovím RE. Keby tomu tak bolo tak trpím veľkým sklamaním. Film som preto poňal ako ďalší zo série o zombíkoch a čakal mierne prekvapenie.  Napodiv to nebolo potom až také zlé, dokonca niektoré scény kopírovali pôvodnú hru čo ma potešilo. Nakoniec tá hodinka a pol prebehla celkom rýchlo. Inak spätne keď si pozriete nejaké súvislosti, čo tam robili ľuďom a za všetkým bola FarmaFirma, ktorá ľudí štepila až do zombie stavu ja len verím , že celosvetovo tu nebudeme mat Raccoon City.  Za mňa 6/10 ()

f.AJimMy

Rozhodně lepší než poslední hraný seriál z podtitulem LÉK, casting až na Leona a Jill taky docela ušel. Když už všude chcou vyváženost ras tak by aspoň mohli Leona učesat podle herní předlohy :D a nedělat z něj totálního blbce. Wesker dobrej a Birkin byl naprosto boží :) Přesně takhle si ho pamatuju z dob kdy jsem hrál na PC RE2.. Uvidíme co přinese pokračování vzhledem k potitulkové scéně... Pro fandy RE série se na to dalo koukat ()

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (viac)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (viac)

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)