Derek Vinyard (Edward Norton) bol do smrti svojho otca vyrovnaným a pokojným človekom. Keď však jeho otec prišiel o život pri práci v černošskom ghette, z Dereka sa stáva ktosi celkom iný. Presvedčenie, že existuje nadradená a podradená rasa, privádzajú Dereka k neonacistom. Postup v bunke je nezadržateľný a Derek sa stáva druhým najväčším šéfom. Nad ním stojí iba Cameron (Stacy Keach), ktorý všetky rozkazy zo strachu pred políciou realizuje práve cez Dereka. Derek je tvrdý chlapík, ktorý neváha použiť akékoľvek prostriedky, aby uchránil seba a svoj majetok. Iba tak sa mohlo stať, že pri pokuse o krádež jeho auta Derek zastrelil dvoch černochov. Trest ho však neminie a dostáva sa do väzenia. Celý svoj doterajší život dostáva celkom inú podobu na mieste, kde máte príliš veľa času na rozmýšľanie. Svet jednoducho nie je čiernobiely a Derek vychádza na slobodu ako iný človek. Problémom je však jeho mladší brat Danny (Edward Furlong), z ktorého sa medzičasom tiež stal nacista. Derek by rád zmenil nielen to, čo príde, ale aj to, čo bolo. Jeho telo je však poznačené symbolmi, ktorým sa stále klaňajú noví a noví prívrženci... (RTVS)

Lonelybiker

Rozhodně silný námět, skvělý Edward Norton a to je asi vše. Konec pro mě nebyl nijak emocionální a taky protože si myslím, že druhý Edward nehrál tak dobře, dávám "pouze" 4*. ()

Gattolino

Dlouho jsem se na tento film nechtěl podívat, protože jsem se bál, že bude buďto trapně schématický a kýčovitý, nebo naopak přehnaně ukrutný a plný surových záběrů. Dlužno říci, že nakonec dávám pět hvězd, protože ani jedna z těchto obav se nesplnila; několik ostrých naturalismů se objevilo, ale relativně vkusně a bez zbytečné exhibice hnusu, naopak celý příběh byl pojat jako velmi citlivě provázaná kompozice současného i minulého děje, zajímavých dialogů a skvělých hereckých výkonů na "obou stranách barikády". Těžko říci, kde je hranice napravitelnosti či nenapravitelnosti jedince, ale Edwardu Nortonovi, resp. Derekovi, lze jeho obrácení celkem věřit, tím spíše že už od počátku bylo patrné, že o všech těchto věcech je schopen (čímž není řečeno, že to vždy dělal), přemýšlet. Jedna z nejožehavějších scén filmu, kde se dalo zkazit všechno během pár vteřin, byly společné scény s černochem z prádelny, ale režie i herci to zvládli bravurně. Koneckonců, film může v mnohém poukázat na paralelu s našimi Cikány. Že mezi nimi existují zlodějští nemakačenkové i ti slušní Romové, co chtějí normálně žít a pracovat spolu s ostatními, je jasné, jde jen o to, kteří jsou více vidět a na které člověk v životě více naráží. Film také nastoluje spousty otázek ohledně míry svobody a možnosti jejího zneužití, ale odpověď nenabízí. Což je skoro dobře, ono to také není možné, a nebylo by to ani vhodné z uměleckého hlediska. Odpověď si totiž každý musí najít sám podle svého svědomí, protože není jednoznačná. Možná by se dala hodně obecně shrnout větou - čelit zlu důsledně ano, ale bez nenávisti. A to je někdy hodně těžké. ()

wooblood

Jeden z prvních filmů, který jsem si půjčil ve videopůjčovně a který mě naprosto dostal. Za víkend, na který jsem měl film zapůjčený, jsem je shlédl, a to nelžu, 3x. nejdříve s partnerkou a poté jsme pozvali pár známých na další dvě projekce. Film je neskutečně silný a působivý, ukazuje rasovou nesnášenlivost z jiného pohledu než jsme byli doposud zvyklí. Věrohodné výkony herců, neutěšený život na předměstí, frustrace postav, to vše vytváří velmi barevný a živý obraz, který musí zapůsobit na každého, stejně jako tragický konec jedné z postav. Nebál bych se tento film zařadit jako povinný na školách. ()

Santerus

...nemusím súhlasiť a napriek tomu môžem povedať, že som práve videl niečo úžasné! Neskutočná réžia, kamera, strih, herecké výkony, scenár... Silný film, ktorý treba vidieť. Pokojne viackrát. ()

Nanuk1

Dokonale podané, veľmi kvalitne spracované. Film má veľmi dobrú myšlienku, nenávisť plodí ďalšiu nenávisť. Film odzrkadľuje čo všetko môže spôsobiť keď sa človek nechá ovládať a ovplyvňovať inými, nenávisť, rasizmus, gangy. ()

gfrusvk

Plný počet, bez debaty. Film presne odzrkadľuje realitu a to nielen v USA, paradoxne sa jedná o čierny rasizmus páchaný na bielych. Pár dní po tom, čo Derekovi černosi zabijú otca, sa mu snažia ukradnúť auto, ktoré mu ostalo po ňom ako jediná pamiatka. Derek ich pri tom prichytí a v amoku jedného z nich zabije, čím sa sám poslal na pár rokov do chládku. Tam si prehodnotí svoje myšlienky a snaží sa stať lepším človekom - kým doteraz bol vďaka spoločenskej situácii jedným z vyznávačov Mein Kampfu, po svojom pobyte v cele sa snaží od základov zmeniť. Jeho mladší brat v Derekovi vidí svoj vzor, ale samotný napravený Derek ho bude presviedčať aby sa pre dobro ostatných taktiež vzdal svojich dlhoročných názorov a ideálov, len kvôli snahe vychádzať so všetkými v mieri - a to aj s vrahmi ich otca. ()

Valda2

Po tomto filmu, jsem nemohl popadnout dech. Zanechal ve mě takový ten pocit, který vás hodně ovlivní a změní vaše myšlení ohledně rasismu všeho vůbec. Opravdu fascinující výkony herců, bylo to prostě jako opravdové. ()

Johny_Blaze

Naservírovaný syrový masakr na cínovém podnose. Natolik nezkreslený pohled do duší neonacistů jsem v žádném jiném filmu neviděl. Ne že bych tomuto žánru zrovna holdoval ale za realističnost a syrové zpravcování tohoto snímku nemohu dát jinak než čtyři hvězdy. ()

Wolf28 odpad!

Kult hákového kříže....Právě se točí 2 díl na Ukrajině v režii USA , scénář má EU ale nezvládá ho brzy ho převezme USA.......musíš byt multy kulturní jako eu jen že nic nedělaj pytel arabů cigánů negrů z afriky nezaměstnanost snaha EU je zničit evropu samej vietkong co pěstuje thc nebo prodává šméčko to udělat běloch tak dostane takovou pokutu ale menšinám se nic v evropě nemůže stát samá mešita v eu ,,,tam by kostel neprošel a do 50 let v EU žena venku jen v burce si budou rozumět všichni ti flákači a původní evropané budou už jen otroci těchto přistěhovalců ()

hiddenWrath odpad!

Vyobrazení bílých jako retardů, pro méně chápavé, markantně Fat man + AK47 boy a černí jako uvědomělí bojovníci za spravedlnost - směšné. Na to, jakými rasistickými neduhy ČR trpí, je celkové hodnocení zarážející. Režisér, od pohledu jude, mě nedokázal nakrmit. ()

Elanornegra

Time is a flat circle. Velmi silny film o rasovej neznasanlivosti. Hold, takymi vecami si kazdy clovek musi prejst, u niekoho sa to casom prehlbi u niekoho vytrati. Edward Norton, aj Furlong vyborni. Zaver velmi silny. 100%............... Videné opäť po dlhej 6 ročnej pauze, keď Black lives matter, táto tematika je aktuálna vždy, tíme is a flat circle. Hudobný doprovod ako aj čiernobiely vizuál pridávajú vyborne. Film úžasný epos ani po rokoch neklesá na kvalite 100% ()

benji66

Prvních třicet minut filmu - tak vypadá ŽIVOT, tak vypadá REALITA. Zbytek filmu - antirasistická AGITKA. Najednou se někam do neznáma vytratí všichni všichni černí kriminálníci a a tvůrci začnou rvát divákům do palic, jak se musíme všichni milovat a tolerovat. No, kdo chce, ať si tomu věří, já to vidím maličko složitější... Tři body za řemeslo a nadstandardní herecké výkony. ()

MOVIE_MAN

Nortonov let na Mesiac, to čo v tomto filme robí, proste to treba obdivovať. Môžme to rozprávať ako chceme, vieme kde chceme ísť, čo chceme povedať a povedali sme to. Nabudúce ale...Netlačiť na pílu dejovo, zvukovo, šokovo, menej predvídavosti, viac šokovať. ()

ferdomravec

Vacsinu ludi ktori tento film sfukli som sa spytal ci dopozerali film dokonca. Takmer vsetci povedali ze nie. Odporucil som im pozriet si ten "manifest hitlerjungen" do konca a potom si povedia ze videli jeden fantasticky film s nehollyvoodskym zaverom ()