Teenager Evan uteče z domova a na punkovém koncertě se seznámí s gangem T.R., jehož členové jsou zhruba stejně staří jako on sám. Posléze s nimi začne bydlet a zapojuje se do aktivit, jako jsou krádeže, rvačky a výtržnictví. Dvěma starousedlíkům se však nelíbí životní styl punkrockerů, a když policisté nic nedělají, rozhodnou se vzít věci do vlastních rukou... (KlárkaS)

SHI-SHA

"k tomuto filmu nejsou zatím žádné komentáře."? Tak to snad vidím poprvé. Já jsem čekal, že se tu banda pankáčů bude dohadovat, jestli film ukazuje pravou podstatu punku, nebo je to punk pro mainstreamové publikum. To je mi jedno, Suburbia je hodně nadprůměrný film, natočený neuvěřitelně naturalisticky, při některých scénách se mi zvedal žaludek - ne že by v něm byly nějaké nechutnosti, ale bez digitálních přilepšení to vypadá zkrátka až moc opravdově. Celý film jsem si říkal, že mi ten jeden klučina je povědomý, a on je to můj oblíbený basák Flea z RHCP :-) ()

Han22

První ze 14 krimi filmů v roce 1983. Spoustu z nich jsem hodnotil, viděl nebo aspoň znám, ale Suburbie je pro mě neznámá. K tomu neznámí herci, režisérka a téma "dětské gangy". Moc jsem se netěšil, nakonec to nebylo tak hrozné. Postavy nejsou úplné hovada, nedělají až tak moc bordel a dokonce se u pár z nich dá chápat proč tam jsou. Punková hudba se dá taky přežít. Jen to prostě nemá žádný děj, postavy se poflakují, občas se střetnou s dvojicí vidláků, ale jinak se tu moc neděje...  ani to moc nespadá do krimi. A navíc to skončí zbytečnou tragédií. Prostě 2*, nic pro mě. ()

Morholt

Skupinka amerických pankáčů si hraje na Mechanický pomeranč a obyvatelstvu na předměstí tu a tam tropí roztomilé žertíky. To se nelíbí dvěma buranům, kteří začnou osnovat pomstu. Čekal jsem sice nějaký kontroverzní pohled na střet punkové subkultury s bigotním Američany a nejspíš to byla i původní vize tvůrců, ale prostě se to nepovedlo. No ale i tak si člověk zavzpomínal na dobu barevných čír, ošoupaných džínů a těžkých bot až nahoru zavázaných. Za tuhle nostalgickou pusu musim dát pár procent navíc. 60% ()

• Pri jazde autom nazve Jack Diddley (Chris Pedersen) Razzlea (Michael Balzary) blchou (anglicky Flea), no on ho upozorní, že sa volá Razzle. Michael Balzary je basgitarista kapely Red Hot Chilli Peppers a má prezývku Flea, pod ktorou aj bežne vystupuje. (tiradentes)
  • Mnoho incidentů, které ve filmu jsou, je založeno na skutečných událostech. Režisér a scenárista v jedné osobě Penelope Spheeris si o nich přečetl v místních novinách. (Mol)
  • Penelope Spheeris obsadil do filmu skutečné pankáče místo opravdových herců, aby docílil co největší reálnosti snímku. (Mol)