Další řada mini seriálu který navazuje na This Is England '86
Příběh Shauna a jeho party pokračuje a končí. Život není už co býval, Shaun tápe v bludišti lásky, Lol prochází krizí a trpí depresemi, také se jí narodila dcera Lisa a otcem je Milky. Woody se odcizil partě a žije jiný život. Celá parta je nesvá z dané situace a smutní po starých časech. (Ble.Ble)

misbos

Vlastně je to už jenom takovej dovětek k předchozím peripetiím týhle party - ale hustej, roky přibejvaj a mateřství nejde s kamarádstvím dohromady ani omylem. Vrchol je určitě berserk moment Rosamund Hanson a potom Gilgunův výstup na noční ulici, to se jen tak nevidí. Graham se tady zase jen mihne, ale společně s McClure toho za tu chvilku vodehrajou víc, než leckterej holivůdskej mahr za celej život. ()

erased

Rok '88. Dva roky staré události obrátily životy některých hrdinů vzhůru nohama. Shawn i celá jeho parta definitivně ustupují do pozadí a přenechávají nejvíce místa pro dvojici Woody - Lol. Zčásti je to škoda protože právě s nimi se částečně vytrácí ta příjemná pohoda minulých dílů, ale změněné životy nových hlavních postav jsou za ni skvělou náhradou. Nakonec bych ještě dodal, že čím menší roli má Combo, o to je jeho postava silnější, působivější a lidštější. ()

Mol

WHAT WOULD I HAVE DONE?! I'VE BEEN SO LONELY WITHOUT YOU! Skinheadství se vytratilo už úplně, ale o to víc v poslední dílu přitlačili na emoce, i když jsem nepochopil Trev, že si klidně sedla na místo, kde byla znásilněna a neprojevila emoce vůbec žádné. Woody je celou dobu zlomený a odevzdaný až do závěrečné epizody, kde potká svou starou partu a strhne se rvačka, která byla opravdu hodně realistická a přesně takhle se to v životě stává. Mno a úplný závěr, kde Trev přijde pro Woodyho a jedou do nemocnice. To jsem si mohl oči vybrečet. Člověk si v tom najde ty svý životní sračky a cejtí to intenzivněji. ()

GTS_PUNK

Po filme som sa na túto partiu ľudí jednoducho namotal a po pozretí This Is England ´86, som samozrejme nemohol vynechať ani ďalšiu minisériu. V Anglicku prešli dva roky a veľa sa toho zmenilo. Hlavní hrdinovia nielenže zmenili výzor, partnerov, ale najdôležitejšie na to celom je snáď to, že režisér Shane Meadows zobral túto trojdielnu jazdu ešte serióznejšie ako ´86, spravil z toho drámu ako sa patrí a k*revsky dobre mu to vyšlo. Srandičky a vtipy odsúva bokom, divák zisťuje, že Lol prenasledujú výčitky, za to, že Combo sedí v base a musí sama vychovávať dcéru, ktorú má s Milkym a že aj jej bývalý, Woody sa vybral inou životnou cestou. Naprieč dejom sa ich životy nekrižujú, ale vyzerajú veľmi podobne. Ani jeden z nich sa necíti šťastný, nevedia, čo majú robiť a ako bude život pokračovať ďalej. Práve oni dvaja sú postavami, na ktoré sa ´88 najviac zameriava dej a mierne tak odsúva ostatných do úzadia. Depresívne tri dni Vianoc aj napriek tomu prinášajú do ospalého anglického mestečka lekcie pre všetky postavy, ktoré po vlastných tvrdých "pádoch na hubu" dospievajú. V pote, krvi a každý s vlastnými démonmi, pričom niektorí sú reálnejší akoby sa zdalo. Za jedného zo skutočných (a aspoň pre mňa veľmi sympatických) "démonov" možno označiť aj Fay, ktorá sa pripletie do vzťahu medzi Shauna a Smell a vďaka zlej zhode náhod a bez zlých úmyslov vystavuje ich vzťah skúške, ktorá bude možno osudnou. Ak ste si This Is England obľúbili, tak ročník ´88 budete milovať. A to aj napriek tomu, že sa z komediálnej drámy stala dráma plnohodnotná, miesto, kde charaktery skutočne dospievajú a miesto, na ktorom sa pripravujú na divoké ´90. Horkú chuť dramatických anglických Vianoc roku 1988 hodnotím 4 hviezdami a piatu pridávam za krásnu Charlotte Tyree aka Fay, definujúcu svojim vzhľadom a akcentom stelesnenie dokonalého britského dievčaťa, ktoré by som bral všetkými desiatimi. ´90, here I come, mate. ()

kinghome

Z teenagerů se stali starající se dospělí, vtipná stránka úplně zmizela a všechno se zaměřuje na psychiku postav. Hned první překvapení příjde na začátku, kdy se dozvíte dost závažnou novinku. Woody už se nestýká s partou a Lol má deprese, celé to je dost vážné a depresivní, všechno to vyvrcholí v posledním díle, kterej je dost emotivní. Musím říct, že se mi víc líbila 86, ale tohle je taky úžasný, tuhle partičku jsem si strašně oblíbil a Woody je prostě úžasná postava. Shaun hraje pořád stejně dobře a Kelly je dokonalá, já jsem spokojenej, škoda prvních dvou dílů, které jsou sice skvělé, ale je tam pár nudnějších míst, poslední díl je 5*, je to skvěle zakončený, už se těším na This is England 90, snad vyjde co nejdřív. ()