Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

kladnyhrdina

Jupiter znovu vychází a vidím velký špatný. Film na hranici sabotáže. Flashbacky jako v Trháku, když došly prachy. Toto nemělo vůbec vzniknout. Rozpaky v kině přímo hmatatelné. Zklamání roku. Při opakované projekci nekoukatelné. Ani nevím, za co ta druhá hvězda. ()

Pythonator

Další zbytečné pokračování a taktéž důkaz, že s uřezáním penisu odchází i genialita. Wachowská je vyčpělá kreatura, která už asi i zapomněla, jak se točí film s velkým F. Takové béčkové pokračování mohl natočit kdokoliv a mohlo to být levnější. Taktéž se mohlo ušetřit na scénáristech, protože to stejně asi ani scénář nemělo. Celkově je to milé a k nasrání, protože vás to nostalgicky neustále hází k prvnímu a jedinému Matrixu. Jo, místy je to pěkný pocit, že jste zase se svými oblíbenci, ale sere vás, že už to neumí diváka tak pozřít. Dva dny po projekci to ve mně nic nezanechalo a už ani nevím, o čem to bylo. Celá ta šaškárna s vyvoleným v původní trilogii tímto filmem ztrácí smysl a je to vše dokonale zabito a pohřbeno pod nánosem debilních scénáristických pičovin. ()

coulismoulis

Unavený průvodce předchozími filmy s aktuálním komentářem. Vypadalo to docela slibně, mnoho nových otázek, rozšíření původní myšlenky – jen teď s o něco starším a (z)matenějším hrdinou / divákem; na vyšší úrovni potom sebereflexe v podkopávání tvůrčí autority a zároveň její stavění na piedestal. Bohužel po krátkém čase se to celé vyprázdnilo. Podkuřování vlastní genialitě přestalo být zábavné. Fuck off mainstreamu v mainstreamu sice hezký, ale celkem očekávatelný a nijak objevný. Zápas se zlem, které ve výsledku reprezentuje jedna jediná postava, trochu trapný. Z konce je cítit jakási výzva k boji o lepší svět / společnost / filmový business, to ale vystřelí úplně do ztracena. V lecčems je čtyřka vyspělejší a zajímavější, vývoj nových technologií a nové způsoby ovládání mas jsou dobrým materiálem pro hlubší otázky… nicméně většina toho zůstane trčet před zrcadlem, marně očekávající nějaké účinky po modré pilulce. ()

draxxi

Rozhovor se zpomalenou kulkou a kratke finalove boje - to me bavilo. Ale ty zbyvajici 2 hodiny filosoficko-ajtackych kecu me nebetycne nudily. Dobry triky uz dnes proste nestaci... 11/9/2023 63% ()

jergy

Štvrtý Matrix je sklamanie. Keďže ako mnohí považujem prvú časť za jeden z najlepších filmov všetkých čias, tešil som sa veľmi ale výsledok ma sklamal. Akčné scény sú strašné, prišli mi lepšie v predošlých častiach, celkovo to vtedy vyzeralo viac tak ako malo(nereálne).Teraz som niekedy nevedel odlíšiť Matrix od reálneho sveta. Zo začiatku som bol mierne zmätený z toho príbehu ale aj tak ma prvá polovica filmu bavila viac ako druhá. Bolo to ale celé bez emócií a herci sa mohli viacej snažiť čož ma mrzí. Príbeh sa mi ale moc nepáčil,čakal som niečo úplne iné, hlavný záporák bol nudný a morpheus ma zbytočne vytáčal. Ak nechceš prísť o skvelý dojem z ukončenia po tretej časti tak si tento film nepúšťaj. Hodnotenie: 5/10 ()

nitrak

Ačkoli původní trilogii miluju, na tomhle se těžko hledá něco pozitivního. Příběh žádný, pouze pokus vytáhnout z lidí prachy a vytěžit tak známou značku. ()

Martynez

Myslim si, že Lana Wachowski viděla sněženky a machry po 25 letech a podle toho to udělala, ale Sněženky byly lepší. No opisovat se nemá. ()

MoziMedve

Pokud jste si podle traileru mysleli, že jde o silené pokračování jenom pro peníze, měli jste pravdu. Přibližně 20% jsou prostřihy na scény z původních filmů. V první půlce je pár zajímavých nápadů ale bohužel cpou tam přespřílíž meta odkazů samých na sebe. Celkově se film snaží hodně těžit z nostalgie tím že tam cpou staré známe postavy. Z nových postav si nevzpomenu na jméno žádné z nich. Je to nadbytečná ztráta času která akorát ponižuje děj předchozích dílů. Hromada nových konceptů je šíleně zamotaných, a nemohu říct že se mi chce do filmu investovat víc času abych se zamýšlel jestli vůbec dávají smysl. Měli skončit po prvním díle. Nícméně, z trailerů jsem si myslel, že Keanu Reevese film nezajímá ani natolik aby kvůli němu shodil svoji John Wick Vizáž. To není tak docela pravda. V "opravdíckém" světě má krátké vlasy a je bez vousů. ()

VelkyMrB

Jsem velmi rád, že jsem na tom nebyl v kině a jsem velmi zklamán, že jsem neměl dost pevnou vůli se na to nekouknout. Po třech letech vydání, vidím tento kousek v televizi a tak si říkám "Proč ne?" Rád bych se vrátil v čase a své staré já bych utopil v bělidle, ale pozdě. Pokud bych to bral jako samostatný nezávislí film, tak bych zvedl hodnocení, ale nezvednu. Chápu, že když drží vaši rodinu a míří vám bouchačkou na kebuli, tak vám nic moc nezbývá, ale pokračování Matrixu je opravdu slátanina. Nezajímavý, odpudivý, trapný. Místo nostalgie se objevuje spíš pocit ve stylu "WTF?!" Sem tam se objeví ten známý ksicht z minula, který se chová tak, že byste mu chtěli jednu vlepit. Nesympatické herecké obsazení, bojové sekvence jsou strašně umělé a potřebovali by lepšího choreografa. CGI efekty, totální vypalovačka očí. A pane Bože. Co to bylo ke konci za zombie bitku? A ještě něco. Hra? Matrix jako hra ve filmu Matrix? To je, ale výzvratek. Mám pocit, že snad jediné co ve filmu bylo dobré byly útržky z minulých dílů. Konec filmu shrnu takto. Neo a Trinity vstaly z mrtvých jako Ježíš a teď jsou z nich Bozi. To je ten pocit WTF XD ()

Tongo

No , tak já jsem se konečně odvážil , a kouknul jsem se na poslední i když zatím s nejhorším hodnocením , na 4. díl Matrixu . No a upřímně když u svých recenzí píšu že moc nevím co si mám myslet, tak tady to myslím opravdu vážně , protože mi i chvilkami připadalo že film na mě působí jako dokument nebo dokonce jako parodie na celou sérii Matrixu. Když jsem totiž dokoukal třetí díl , tak jsem byl rád že všechno "dobře " dopadlo , jenže tady v podstatě všechno začíná úplně od znova a zároveň jsem některé věci moc nepochopil . Takže v podstatě je pro mě čtvrtý díl  tak nějak nepotřebný , na druhou stranu, jsem se na  film docela rád díval a užil jsem si ho .Některé bojové scény byly totiž fajn a to stejné s některými postavami . No prostě to tak nějak celkově újde ale určitě bych se bez čtvrtého dílu dokázal obejít :) 4 hvězdy 65% ()

Vampiroza

Matrix je stále v topu!!! Lano Díky. Já tě chápu a přesně tohle jsem chtěl, ačkoliv jsem to netušil, bylo mi to předurčeno :-) navíc jsem celkem udivený a překvapený z toho že se potvrdilo to co jsem četl na netu od té borky co měla možnost vidět část scénáře v době natáčení a v podstatě vyžvanila hlavní zápletku a nikdo tomu nevěřil :-D ()

karl173

Pár zajímavých nápadů dostává na prdel od průměrného romantického popcorňáku. Nejhorší ale na tom je fakt, že film ve výsledku působí absolutně zbytečně. Je vidět, že tady šlo o to, zarobit ještě nějakej ten cash. Merch už se třese. Plusem je herecký výkon Neila Patricka Harrise a Jonathana Groffa, oba ovšem film nikam neposunou, jelikož jim to scénář jednoduše nedovolí. ()

cien

Je to na 3*, ale kvůli nostalgií ta jedna hvězda navíc, u mě zafungovaly flashbacky k minulým dílům, jinak akční scény hodně zvláštní, ať už střih nebo někde i samotná choreografie, některé postavy nebyly úplně šťastně obsazené a finále bylo velké wtf, líbili se mi triky, výprava, ale taky musím pochválit maskéry, protože namaskovat Smithovu manželku na starou babici je palec nahoru. ()

bechdrak

Hloupá a příšerně nudná vykrádačka prvního dílu. Většina herců hrozných a bez špetky charisma, za žužu Morphea jsem se vyloženě styděl. Příběh naprosto debilní. Neměl jsem vysoká očekávání, ale že to bude takhle strašný jsem nečekal. ()

TommyLeeK

Dnes shlednuto a musim rict, ze to ve me zanechalo rozporuplne pocity. Ocekavani to asi nenaplnilo, ale sklaman jsem tez nebyl. Nostalgie, akce, herecke vykony, vizuální efekty, ale proste takovou pachut to ve me zanechalo. Je to uplne jine nez prvni tri dily, ale... Musim to nechat v hlave ulezet a uvidime. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách