Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

Najnou

"Tak jak se Ti to líbilo?" ptali se mě. A já nevěda co odpovědět, říkal jsem pokaždé, že jsem to čekal horší. Co to ale znamená? Líbilo se mi to? A opravdu to bylo lepší, než jsem čekal? Popravdě možná vlastně ani ne. Spíš jsem se trefil. Nečekal jsem nic a to jsem přesně dostal. Nic. Žádnou akční scénu. Ani jednu. Když už jsem si říkal "Hm, tady by to šlo!", tak se zastavily kulky a zdrhalo se dál. Žádnou hustou postavu. Ani jednu. Všechno zachránily kapitánka, generálka, robochůva a kantynská se svačinářkou poslouchající při šichtě trylkoverzi Wake Up. Sexmise hadr. A když jsem dostal něco extra, co jsem opravdu nečekal - "humor" od pitvořícího se Morfea a Merovingiana - bylo mi moc moc smutno. Ale zase jsem vlastně díky tomuto progresivnímu snímku měl možnost vidět v kině notný kus Matrixu. Myslím toho opravdového. ()

Raziel811

Mohlo to dopadnout všelijak a co s týče příběhu, myslím, že tvůrci z toho vybruslili se ctí. Je jasné, že Lana Wachowski bojovala předem ztracený boj, ale obstála se ctí. Ano, dají se zde najít docela kiksy, ale stále se bavíme o pokračování, které nemělo aktuálně téměř 20 let na to, aby se stalo legendou filmového průmyslu. Takže v případě, že dokážete ke snímku přijít s čistou hlavou, bez nostalgie, tak se pravděpodobně budete celkem slušně bavit. A upřímně, klidně bych si v tomto duchu dal celou novou trilogii. ()

surobyk

Lampshading, keyjangling a flanderizácia. Vygooglite si význam týchto slov a pochopíte prečo si tento "sequel" nezaslúži viac ako 20% ()

ghoston

Byla tu velká snaha o transcendenci. Aby ta 4 překonala předchozí Matrixy. Ale Lana na tom pohořela. Měla to dost těžké a oceňuji ten její pokus. Měla ale nad scénářem ještě pár měsíců rozjímat, než se pustila do natáčení a scénář měla určitě mnohem více dopilovat. Mě osobně nevadí to soustředění se na romanci Nea a Trinity, ale ten způsob mi přišlel už nějak neadekvátní, jakoby chtěla skloubit Matrix s Dirty Dancing. Jenže když chcete psát scénář ke čtyřce, musíte si odpovědět, proč byste ho měli proboha psát? Co zajímavého mají hrdinové prožít? Ale nevím, zda si na to Lana odpověděla. Asi ano a jako důvod ji vyšlo slovo LÁSKA. Ultimátní transcendence. Radši bych ale viděl Nea a Trinity v nějakém samostatném romantickém filmu, myslím, že ta chemie mezi nimi je úžasná a skvěle by v tom romantickém filmu fungovala. No fungovala skvěle i ve čtyřce, to ostatní bylo již známé a nijak překvapivé, omílání. Je to ten nejslabší Matrix. Ale jako fanda Matrixu dávám nekritické 4*. ()

Chicharron

Tak si myslím, že to dopadlo podle očekávání, ne? Filmu bude slušet televize nebo lépe monitor na sedadle v letadle před vámi na ukrácení nudného letu, žádný blockbuster hodný velkého plátna se nekoná. Ponejvíce mi to připomíná StarWars z domova důchodců se senilní Leilou a Hanem Solo, kdy jsem byl opravdu rád, že Han Solo konečně potupně chcípnul, protože sledovat vrásčitého Harrisona Forda bylo pro mne utrpením. Zde vidíme Nea na pokraji senility, který zapomněl lítat, Trinity s tuhou kožnatou tváří asi zprzněnou opakovanými botoxy a nejcharismatičtější z tria z minulých dílů Lawrence Fishburne ani nebyl přizván k natáčení, možná pro jeho aktuálně ovarovou hlavou, kdy se jeho charisma pohybuje lehce v záporných hodnotách. Film jako takový naprosto zbytečný. Co byla pecka před x lety s uvedením prvního z Matrixů, působí dnes jak obnošená vesta, kung fu nikoho nezajímá, akce je ubohá, stejně jako zápletka, která nepřináší nic nového, triky jak z béčkového scifi a dost času zabírají jen neúčelné plky. Film se jeví jako zbytečnost roku. Amen. ()

gonzo

Má to pár pěkných momentů, které si v budoucnu rád pustím, ale i když se to usledovat dá, na konci člověku zbyde jen pocit smutku, že se na jeden z nejlepších filmů všech dob navazovalo takhle odfláknutě. Chci Matrix Rebooted od jiných tvůrců. ()

Robo2504 odpad!

tešil som sa ako malé dieťa, že na vianoce si po dlhom čakaní vychutnám pokračovanie jedného z najlepších filmov všetkých čias, no ale namiesto toho som dostal odpad na úrovni veľmi lacného televízneho seriálu ... ()

Marcecek

Ešte pred zhliadnutím filmu som videl to nízke hodnotenie, tak mi bolo jasné, že revolúciu hodnú Matrixu očakávať nemôžem. Matrix je moja modla, tak som mierne sklamaný, ale také hodnotenie je pre neho kruté. Keby to bol iný film, tak je určite vyššie. Ale zamrzí, že vo filme ako Matrix je akcia slabšia ako vo vyše 20 rokov starom predchodcovi. Prvá časť filmu bola, ako sa hovorí, wtf, ale potom sa to vrátilo do "normálu". Z toho Merovigniana som nevedel, či sa mám smiať alebo plakať. A ten koniec bol pre mňa nenaplňujúci. Ako každý druhý alebo aj prvý, čo film zhliadol, veľmi, veľmi rozporuplné pocity. ()

RoyBatty444

Zamyslenie nad existenciou a dejom sa konalo. Taktiež tu bolo pár zaujímavých nápadov. Konala sa ale aj mítú a nevhodné reminiscencie nad jedničkou. Nové postavy nedosiahli predlôh a pôvodné priniesli len málo nového až na už spomenuté mítú. Ako seriál by to prešlo ale film bol slabý. ()

Rikku

Už dlouho jsem z kina neodcházela s tak rozporuplnými pocity. Nevím, jestli je ten film tak chytrý a já tak málo vnímavá, a nebo jestli se snažím v novém Matrixu najít něco, co tam prostě není. A možná to tak tvůrci zamýšleli. Opět vytvořit něco, nad čím se bude alespoň chvíli diskutovat a co umožní širší interpretaci. Zdejší diskuze je plná filozofických postřehů o meta, binar, hyper, post-cokoli, co se snažíme ve filmu vidět a přitom to tak scénáristé třeba ani nezamýšleli. V tom musím uznat, že je jisté kouzlo Matrixu obecně a věřím, že i jistý záměr. Minimálně první část filmu pro mě byla naprosto brilantní ukázkou toho, jak je realita subjektivní a neustále jsem pochybovala o tom, zda celá triologie nebyla skutečně jen alternativní realitou, a čekala na rozzuzlení. Neil Patrick Harris pro mě rozhodně nebyl miscast, naopak jeho role velmi dobře reflektovala vývoj oproti původnímu architektovi v kontextu dnešní doby (a překvapuje mě, že si nikdo jeho kritizované sytě modré brýle nespojil s modrou barvou pilulek a že v tomto případě šlo zajisté o záměr) a jeho monology v rámci bullet-time byly pro mě jedním z nejsilnějších momentů a nastavením zrcadla (podobně jako v prvním filmu slova agenta Smithe). V době Marvelu, kde je vše řemeslně až sterilně dokonalé, se tak čtvrtý Matrix doopravdy jeví svou absencí akce jako pravý opak. A opět si myslím, že šlo o záměr. Další díl, víc akce, víc výbuchů, víc triků, víc všeho... v tom se Warneři doopravdy vysmívají dnešnímu komiksovému Hollywoodu a je to tak dle mého názoru dobře. V druhé půlce se film přehoupne do klasičtější roviny (aby se tedy něco dělo a jen se nefilozofovalo), na kterou staří fanoušci zřejmě čekali, a přesto je to stále film v akci až nečekaně minimalistický a komorní v porovnání s (v té době) megalomanským bitevním závěrem trojky. ...Proč tedy rozporuplné pocity? Film rozkročený mezi starým a novým, kde je spousta motivů naznačena a nevyužita, kde (alespoň pro mě) nebylo vysvětleno, jak technologicky svět čtvrtého Matrixu vůbec funguje (kdo z vás ví, jak je těžké hacknout zrcadlo) a kde se přeci jen z rozehraných námětů první třetiny dalo vytěžit asi něco víc. Takto výsledek působí spíše jako slibná fanfikce, na které se mělo ještě zapracovat. ()

nikhaj

Je caš to ukoňšiť, daľej pojde uš ľen scary movie matrix. Par napadov bolo fajn nic rovlucne ale robit s botov bomby to zasluši užnanie! ()

CatherineDL

Matrixy mám jako fakt ráda! K tomuhle můžu říct pouze: "Půlprocentní John Wick v romantickém dojáku, kde si v závěru filmu hraje na Čáryfuka." ()

Holly_Molly odpad!

Když se Wachovski dozvěděla, že Warneři chtěj rozesrat její milovanou sérii, naklusala k nim do kanclu, řekla jednoznačný NE a rozesrala si to radši sama..eeeh...strašnej pseudointelektuální odpad, laciná ždímačka nostalgie a emocí, s rádoby meta přesahem a děsnou akční choreografií.. ()

vaclav.g.kar

Původní Matrix mi nikdy nepřirostl k srdci jak by asi mohl. Respektuji ale jeho vliv na popkulturu jako takovou, nastavení limitu a laťky proběhlo a lidstvo šílelo. po 20ti letech se z ničeho nic zjevilo pokračování o které si nikdo neříkal. V podstatě to ale i tak dopadlo. Keanu ukazuje že je tak trochu prkno. Henwick budou všichni nenávidět byť mě přišla super, stejně jako výkon skvělého Jonathana Groffa. Nic moc víc za řeč nestojí. Kdyby jel film tak jako jel prvních 30 minut myslím že by to bylo mnohem lepší. V tomhle případě by se ale těžko prodával. No neměli se do toho asi vůbec pouštět. Tudíž tento díl vypouštím ale rád si někdy připomenu výkony některých nováčků.. 60% ()

Rebel24

Ressurections je mimoriadny dodatok ku kultovej sérii Matrix. Pred filmom bola obava ci nevzniká len ako fan service príbehov a postáv minulých filmov podobne ako to bolo pri nedávnom Spider-Manovi, ale našťastie Wachovski vytvorila výborný počin, ktorý reflektuje svoje jadro trilógie, ale zároveň rozširuje a skutočne chce DODAŤ akoby bodku k tomu kam sa svet po veľkej vojne so strojmi ubral. Film napriek dlhšej stopazi rýchlo ubieha, výborne sa sleduje a nové aj staré (resp revizualizovane) postavy sa skvelo dopĺňajú. Dialógy najmä od Analytika majú filozofický podtón o našej spoločnosti kde tvorcovia šikovne vypichli ochotu ľudskej podstaty podriadovat sa a žiť pre istoty, čo opäť odkazuje na podobny presah pri pôvodnej trilógii, ale zároveň upgrade v podobe žitia v nerealite (dnes soc siete a pod). MATRIX Ressurections nie je blockbuster, skôr príjemný dovetok ku veľkolepej trilógii a zároveň najlepší film roka aj na viac pozretí jednoznačne, verím ze tak ako pri prvom filme sa aj tento doceni časom. 93% ()

Tr0nic

Toto bolo robené pre peniaze, s pôvodnou trilógiou to nemá nič spoločné. Jedine Laurence Fishburne mal rozum a dal od toho ruky preč. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách