Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

J.Mayen odpad!

Co že si to nechal ten Wachowski přišít mezi nohy? Vaginu nebo vlastni mozek? Že se někdy dočkám zpackané kombinace Abbysu, Terminátora, Transformers a bůhví ještě čeho vykradeného, navíc protaženého flasbacky z původních Matrixů a hovadským humorem by mě ani ve snu nenapadlo. No ale mam to za sebou, teď se jdu vyzvracet. ()

papuchalk

Je to fakt povedený návrat Matrixu, i když vůbec se nedivím tolika špatných recenzí, nepochopení, a smíšených pocitů. Ovšem pravda je taková, že pokud na svět Matrixu nějak navázat, tak jedině takhle to má smysl. Na otázku, zda je M.R. dobrý nebo špatný film v tom standardním významu, není odpověď. Jede si sám ve vlastním žánru, a na standardy tak trochu kašle. Podstatné je, že je to velice zábavný film, o kterým budete přemýšlet ještě dalších pár dní. Nevím jestli všechny jednotlivosti zapadají a dávají smysl, zejména u zakončení filmu lehce pochybuji, ale mnoho věcí ze začátku a prostředku filmu, u kterých nejdřív nevěřícně kroutíte hlavou, po hlubším zamyšlení musíte uznat, že dávají zatraceně dobrý smysl. Překvapilo mě jak komplikovanou a rafinovanou změť zápletek a témat se jim podařilo udržet navěšených na hlavní linii, aby se to celé nezbortilo. Občas jsem měl pocit, že se dívám na nový film CH. Nolana, jelikož M.R. se vzdáleně dá přirovnat k Počátku. Jeho styl je v tom vyprávění vidět opravdu moc, s jedním rozdílem, co Nolanovi vůbec nejde jsou romantické linky, a ta je v M.R. fakt velká a povedená! Určitě mě to bavilo hlavně kvůli ní. Jak Reeves, tak Moss, jsou také výrazně lepšími herci než tenkrát, takže film tahnou hlavně oni dva. Navíc, jestli existuje nějaký důvod proč točit další Matrix, tak je to podle mě proto, že jejich romantický vztah nebyl dostatečně v předchozích dílech dokončen. V tomto pokračování se jim dvěma teda má dopřát jakéhosi nalpnění. Další věc, která mě potěšila je barevné ladění do podzimní červené, což je má oblíbená barva. Původní Matrix byl zelený. Toto barevné odlišení pomáhá vyprávění příběhu a vysvětlení, co byl vlastně původní Matrix zač. Určitě to chce další shlédnutí. Na poprvé se to nedá všechno pojmout i když se snažíte sebevíc.  M.R. je film, který nemá obdoby, protože takový film o filmu lze natočit snad jedině v Matrix světě. Zkouším nalézt další takový, se kterým by to šlo, a stále nenacházím. 85% ()

DonBraso

Takže Lana, spíše řekneme přešitý chlap tentokrát natočil sám Matrix. Po 18 letech to už chce mít sakra koule se do toho pustit, ale tak dneska nic nového pod sluncem. Vypilovaný scénář, který je tak nosný dialogama ,že se totálně nudíte a čekáte, až už konečně se  po hodině někam dostaname dál, než pořád hrát tu nostalgickou notu. Je vidět, že jeden z režisérů tu akční podívanou uměl víc a tahle Lana v téhle době jí absolutně neumí. Možná umí, ale točí jí jak před 18 let a ještě blbě. Choreografie hrozná, někdy je i úplně vidět, jak herci si zakládají na úderech, plno jich je ještě blbě nasnímáno, tak je až bolestný, když vidíte údery metr daleko od protivníka. Grafický kabátek je sice fajn, ale žádnou scénu si zde rozhodně pamatovat nebudete a to je přece špatně. Tady to měl být výkop jak při finále ligy mistrů a ne jen pustit okresní přebor ve středu tabulky. Neo a Trinity .Příběh na romantické vlně,k terá je roztahaná do 148 minut. Sice zde pořád funguje přelínání času, postava Bugs rozhodně nejlepší z celého snímku, ale jinak co dál? .Začátek kopání se do zadku, přerod ze hry a Nea až do jiné dimenze je prostě těžkopádný. Sice je funkční a určitě někoho hrozně bavil, protože na kecy je to tu kurevsky boží, ale proboha proč. Agent Smith či psycholog možná někoho urve za slipy, ale takový new face Morfeus už nikoliv. Bullet-Time sice je, ale to přelínání času je zde zase debilně probíráno, že z toho bolí hlava. Nevím proč snímek chce v jedné scéně hemžit dialogy. Proč to chce vypadat jak kdyby to točil Tarantino?Já to prostě nechápu.Konec šlápne na plyn a konečně začneme létat.To je trochu červená knihovna, ale asi to tak mělo být.55% ()

JenYu

Sázka na jistotu? Nové tváře. Staří hrdinové. Jiné město. 2 pilulky. Opět. Inspirace sama sebou. Halucinace. Realita? Bílý králík a černý kabát. Jako když ještěrce upadne ocas... Doroste jí nový. Jiný a přesto stejný. Odkazy a sny... Je možné vstoupit počtvrté do stejné řeky? Na to si musí každý odpovědět sám. ()

Mikecat

WTF?! Modrovlasá japonská feťačka v spojení s mladým Morfeem bez emócie v žltom a modrom obleku bez akejkoľvek charizmy, Neo ako chudák bezdomovec, ktorého ovláda a zachraňuje Trinity. Taký Mad Max skřížený s resident evil a otváraním portálov, bez príbehu, emócie, bez odkazů, iba taký nudný pozliepanec všetkého možného bez hlavy a paty. Najlepšie scény boli prestrihy z prvej časti trilógie. Určite sa pod tým podpísala nedávna zmena pohlavia režisérky, ktorá je zmätená sama zo seba nieto ešte napísať dobrý scenár na tak ťažkú tému. Obrovské sklamanie. Ws ()

nixonky

Flashbacky potěší, akce průměrná, Keanu a Carrie skvělý... Jinak těžký průměr a nevyužitý potenciál... Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že tenhle díl vznikl jen jako povinný lovestory s happyendem... Škoda ()

RobinPM100

No, jak začít, v první řadě tím, že film byl naprosto zbytečnej, naprosto zbytečně nastavovaná kaše a film měl dějově skončit jako trilogie. Nyní spoilerová recenze. Neo žije a je to programátor, naprogramoval hru Matrix, kde pravděpodobně analogovym joystickem nebo s VR helmou zažíváte celou trilogii, což moc herně nedává smysl, protože by se ve hře víc kecalo, než hrálo. Stručně řečeno, tohle mě na scénáři filmu doslova SRALO úplně nejvíc, nápad, že Matrix byl videohra, autoři se zřejmě až moc shlédli ve Free guy, mnohem chytřejší by bylo udělat z Nea režiséra Matrix trilogie a pak by byly logické i ty super otravné flashbacky na starou trilogii a on by jako cítil, že to opravdu prožil. Když odmyslíme tuto stupiditu scénáře, tak začátek filmu nebyl úplně špatnej, měl jsem pocit, že sleduju lepší Matrix béčko, rozhodně film nepůsobil AAA, prostředek filmu je pak vyloženě nuda - až do okamžiku, kdy se Neo dostane do města IO. Od tohoto okamžiku se mi film začal líbit, z jednoho prostého důvodu, začal totiž působit jako opravdový Matrix! Konkrétně něco na způsob Matrix revolutions. Líbila se mi i myšlenka nového města, kde žijou v harmonii lidé a přátelské stroje. Konec byl tak trochu World war Z a udělat z Trinity novou Matrix bohyni můžeme přičíst tomu, že Lana Wachowski již nemá koule, po přeoperování na ženskou. Můžeme sice tleskat, že Matrix nakonec skončil jako happyend a ne tragicky jako trojka, ALE, nebylo to lepší zakončit trojkou, která z Nea udělala něco jako Ježíše? Podle mě určitě ano. Jo, abych nezapomněl, taky byla cool myšlenka, kterou jsem tam postřeh, že lidi jsou ovečky, co milujou bejt řízený a rychle si na novej diktátorskej režim zvyknou - metafora na Covid časy, kdy ovečky bez remcání rychle akceptujou všelijaký tečky v mobilech, různá omezení a podobný píčoviny :D 6.5/10 ()

Frca

Já už od začátku věděl, že tenhle díl prostě ty lidi rozdělí.Jako...Co jinýho čekat, když se jedná o návrat do univerza který začal tolik věcí, které se dosud používají nejen v filmech, ale i počítačových hrách. Osobně jsem se na tenhle film hodně těšil a byl jsem zvědavý, co se z toho vyklube. Jo, tak trochu chápu ten hejt, protože tenhle čtvrtý Matrix byl hodně meta, sem tam byl i nepřehledný, ale ani to všechno mě nezastavilo v tom, abych si to užil.  Ta pátá hvězdička je tam tak trochu pro efekt. Normálně bych dal čtyři, protože na původní trilogii to nemá. (To co na přelomu tisíciletí vzniklo a co všechny tak dokonale odpálilo prostě už nejde tak úspěšně napodobit. Už tam zkrátka není ten WOW efekt.  Ale já to tam dám. Jsem fanoušek této série a nebránil bych se dalšímu dílu.  Jasně, dal jsem tomu 5*. Ukamenujte mě! Do toho! :D ()

ScarFace_V8 odpad!

„Filmy jsou mrtvé, hry jsou mrtvé…“ protože když se sleze banda kreténů a tvoří takovýto šmejdy, které ty filmy a hry zabíjí! Opravdu se není čemu divit, že filmový a herní průmysl spěje akorát tak do… Normálně se cítím jakoby mi tenhle průser poškodil mozek. A to jsem si myslel, že už víc poškodit nejde. V druhé polovině, kdy jsem zjistil kolem čeho se bude hlavní zápletka točit, jsem už film přestal dávat a jen jsem čekal kdy to utrpení skončí. Celé dvě a půl hodiny čisté TOXICITY. Fakt – serte na to. Zajděte si na něco lepšího, neztrácejte zbytečně čas s tímhle případem. I poslední zpracování filmového RESIDENT EVIL oproti tomuhle působí jako mistrovské dílo! Čus ()

blazma

Letos nejtěžší rozhodování pro mě, jak hodnotit film. Matrix je pro mě a věřím, že pro mnohé další poměrně citová záležitost a na celou trilogii nedám dopustit. Nakonec jsem se rozhodl dát tomu zlatý střed, ale není chybou hodnotit hůře ani lépe. Opravdu je to v tomto případě pro mě paradox. Pokud jde o celkový nápad tohoto restartu a myšlenky, kterou tento film přinesl, tak to bylo skvělý. Když nad tím začnete dumat a zapojíte vlastní fantazii, doplníte si různé mezery, které film měl, tak bude zážitek o něco lepší. Jenže i v tom je ten problém, filmy sice mají trochu upustit lidské fantazii a nechat Vás si děj částečně doplnit sami. Jenže v tomto případě, pokud tak neučiníte, tak je to opravdu jen tuctová podprůměrná záležitost... Tohle je jeden z filmů, který měl velmi dobrou myšlenku na papíře, ale na plátně to nakonec nedopadlo. Celkové shrnutí pro mě je takové, že tento restart je příjemné, lehké doplnění příběhu. Nové zápletky, které navazují na ty staré zápletky je prostě fajn. Postavy z minulosti bylo fajn vidět znovu a postavy nové, byli tak trochu nemastné, neslané, ale to už tak někdy bývá. Suma sumárum jako fanda Matrixu, jsem rád za toto doplnění příběhu, ale zároveň Vás tento snímek prostě nevytrhne ze židle. ()

Jumper

Asi každý kdo se bude dívat na čtvrtý Matrix jako na film ho nepochopí, nebude se mu líbit a bude zklamaný. A je to správně. Tohle není pro každého, ale myslím že přesně takto to mělo vypadat a promlouvat. ()

Prechytraly

"Paní Wachovská, a co bylo nejhorší na tom, když vás předělávali z muže na ženu - když vám odřezávali přirození?" "Ne, když mi odebírali půlku mozku." ()

Slezan123

Po přečtení prvních recenzí, jsem byl v rozpacích, zda si mám nový Matrix vůbec pouštět. Nakonec jsme si ho pustil a musím říct, že bych udělal chybu, kdybych si ho nepustil. Na jednu stranu chápu naštvání a nepochopení z jedné strany diváků (taky jsme byl chvíli naštvaný, ale pak jsem otočil) a na druhou stranu mi to vlastně přijde jako super nápad. Akce je hrozivá, není tam žádná zapamatovatelná scéna, jako je u předchozích Matrixů. Vždyť první Matrix, má přelomovou akci, na jeden dlouhý záběr s minimem střihu a tady? Zběsilé střihy, moc jsem se v tom nevyznal, rychlé zoomy a pohyby s kamerou. Jinak bylo pěkné, jen škoda že nejspíš nebude pokračování. Trošku nechápu taktiku Warner Bros, že premiéru filmu dali když byl v kinech i Spiderman, no ale to je jejích vyhoření. Keanu Reevese, začínám mít celkem rád 😃. Super film, ****, 80% ()

Brock

Nejhorší Bullet time v historii, kvóty naplněny, motorky zpromovány, Rage against the machine zprzněni, a stejně to bylo dobrý... ()

jim_clark65 odpad!

Postačí len jedno slovo - zbytočný. Tento počin som sledoval tesne po pozretí celej predošlej "uzavretej trilógie" a musím skonštatovať (tak ako napríklad pri Jason Bourne 2016), že tento film je jednoducho zbytočný. A aj, ak by som ho bral, ako určité "pokračovanie" univerza Matrixu, samo o sebe to jednoducho nie je dobrý film. Námet nevie, čo chce byť, či číra nostalgia alebo niečo nové, scenár vykráda predošlé diely, celé dokopy - námetovo a aj, čo sa týka scenáru, je to hlboko závislé od prvého dielu. Niekto to môže pochopiť, ako určitú satiru zo strany autora (po určitom nátlaku zo strany štúdia oživiť túto značku) ale stále sa to dalo urobiť lepšie, ako tento počin, ktorý žije len z mena značky The Matrix. ()

Facerr

Těšil jsem se jako mimino na dudlík, ale nakonec jse místo dudlíku dostal do pusu ožižlávat dlažební kostku. Jestli prostě čekáte starý dobrý Matrix, tak ne. Většina děje se motá okolo románku Nea s Trinity. Když se dostane na nějakou tu akci, tak žádný orgie nečekejte. Stejně tak nečekejte echt sympatáky a echt padouchy. Některý scény se povedly, ale jinak zklamání. ()

Kinofil

|| R || Warner Bros. || Rozpočet: $190 mil. || USA: $37 237 639 - ČR: 12 149 124 Kč - Celkem: $156 549 094 || Po reklamní kampani a dlouholetých očekávní bych nečekal takový zdvyžený prostředníček od Wachowské směrem k divákům a současnému Hollywoodu. Ačkoliv s odstupem času se mi to vlastně i líbí, byť je kvůli tomu Matrix 4 slušná hovadina. Lana ho jednoduše točit nechtěla a udělala to jen proto, že by to WB natočil i bez ní a na filmu to cítit je. Sama pak dostala (nyní zcela určitě) poslední možnost natočit drahý blockbuster a vypořádat se svým nejúspěšnějším projektem po svém. A taky dodnes nerozumím tomu, že jí WB scénář schválilo. V úvodu se totiž Lana nebojí kritizovat nejen Warnery (které i doslova cituje), Hollywood, ale i celou kapitalistickou společnost. Prachy na prvním místě, originalita a kvalita na druhém či spíš žádném místě. Matrix je pak asi jediná filmová značka, která si to může dovolit. Tohle jednoduše musíte vidět sami a udělat si na to svůj názor. Kašlete na to, co říkají ostatní, ti to vidí jinak (což je taky správně). Aby nešlo jen o komentář, druhá půlka už se věnuje příběhu, který z velké části cituje první díl, včetně starých záběrů, postav a zápletky. Zde už to bohužel tolik zajímavé není, protože k tomu Lana přistupuje zcela bez citu a návrat starých známých je spíš z povinnosti, než že by to dávalo smysl (někteří jsou úplně zbyteční). Plus je to jaksi schizofrení, kdy Morpheus vlastně není Morpheus a Smith není Smith. Dočkáme se aspoň pár odpovědí, co se stalo po trojce, ale nejde o nic, bez čeho bych nedokázal žít. Taky čtverce chybí jasný záporák a cíl "o co v tom sakra jde". Těšil jsem se aspoň na ikonickou hudbu a propracovanou choreografii bitek, které držely nad vodou dvojku a trojku. Dočkal jsem se jen částečně. Zatímco je hudba skvělá, jež lehce recykluje Davisovy motivy a přidává pár nových, do celkového filmu se tolik nehodí. U bitek je to už daleko horší, jelikož vypadají jako z kteréhokoliv průměrného akčňáku, tedy hodně střihů, nulová choreografie. Korunu tomu nasazuje Reeves, který snad za poslední roky zapomněl hrát. Zbytek osazenstav je OK. Bez Matrixu 4 bych se, jako každý, v pohodě obešel a není dobré ho jakkoliv spojovat s trilogií, byť to není snadné. Berte to radši jako zcela zázračnou možnost tento svět navštívit znovu z cela jiným pojetím a pár myšlenkami k zamyšlení. Jinak se z toho zblázníte. 65%. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách