Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

Brusíček

Kde začít? Začátek filmu mi přišel jako nepovedená napodobenina Matrixu, čekal jsem, že stejně jako před léty, to na mě udělá dojem, při kterém řeknu, wow, ale to ani náhodou. Role nových tváří filmu jsou spíše mínusem, kteří se do filmu vůbec nehodí, film vykrádá sám sebe a to je smutné. Tohle natočila Wachowski?? Po rozběhnutí příběhu dále, se děj trochu zlepšil, nicméně "100 letá" Niobe, v novém "Sionu" to celé opět poslala k šípku. Teprve Duo Neo-Trinity tomu dalo ten pravý šmrnc hodný Matrixu. Filmu hodně uškodila absence Morpheuse a agenta Smithe, to by asi byl jiný level. Hodně velká škoda a sklamání, 50%. ()

vtelenie

Davam tri len z nostalgickych dovodov, ako skalny fanusik povodnej trilogie. Su veci na tomto svete (filmovom), na ktore sa nema šahat, a pokial ano tak len velmi citlivo. Matrix 4 nie je ten pripad, je zrejme ze islo opat o prachy. Tento snimok nemal nikdy uzriet svetlo sveta. ()

theSaint

Nevěřim, zrovna jsem dokoukal jakýsi amatérský výplod. Jako parodie dobrý. Dost jsem se od srdce nasmál. Lidi opravdu ztrácí vkus a soudnost. Naprostá šílenost, kterou mohou vyzdvihovat pouze a jedině totální sabotéři filmového vkusu a kvality, rádoby "kritici", kteří s chutí nad sebou onanují. Sračka nevídaných rozměrů, která skutečně bolí. ()

Saur.us

Tři hlavní výtky: MIV je jako protestsong, který v každé sloce protestuje proti něčemu jinému, vrcholící v šíleném monologu L. Wilsona. Hřejivý pocit z nostalgie, která se objevuje snad v každém jednom záběru, se vůbec nedostavil. A nakonec ani ta skvělá revoluční akce se nekonala. Pustím si jedničku a budu dělat, že se to vůbec nestalo. ()

MAJkLSON

Jde si to svou cestou a spíš než první Matrix to je někde mezi Reloaded s Revolutions a Speed Racerem s Atlasem mraků. Tak se z toho neposerte a užijte si to. ()

Bozvav

Já vlasrně ani nevím, zda dát dvě, nebo tři hvězďule. první půlka se totiž tak urputně snaží hrát na strunu nostalgie, až to fyzicky bolí. Pak se to docela rozjede a docela to frčí. Pravda, závěrečná a také v podstatě jediná bitka je dosti nepřehledná a vlastně i neinovativní, ale jistý podtext tu je a to vnímám jako pozitivum. Hlavní protagonisté nám tek nějak zestárli a už jim tu akční lítačku moc nevěřím. Co mne štve nejvíc je, že pořád víme houby o fungování Metrixu jako takového, (něco sice vysvětlil Animetrix) nějaký ten díl z pohledu strojů by se hodil. Není to úplný průšvih století, ale v podstatě zbytečnost, bez které se docela dobře obejdete. ()

Sentido

Formálně to není dobrej MATRIX, když ovšem divák neplave proti proudu filmu, tak dostane emočně a koncepčně velmi přesně namířenou reflexi světu a kontextu v němž se MATRIX narodil <3 ()

Helldo

Pffff, tak tohle bylo hodně špatný, dokonce horší než jsem čekal. A to jsem se opravdu snažil hledat pozitiva. Z těch mě ovšem rychle vytrhl jednak neskutečně trapný !hodinový prolog! a poté bootleg Morfeus, bootleg Smith, Barney (N.P.Harris) jako architekt? a nakonec Neo v zastoupení Johna Wicka (to se nemohl aspoň ostříhat?). Dále přidejte nezajímavý zbytek posádky, rádoby chytré dialogy bez hlavy ani paty a hlavně “příběh”. Co je vlastně účelem příběhové pseudolinky? Zachránit Trinity...? Jo vlastně, to bych zapomněl, Carrie-Anne Moss je taky ve filmu, sice si počkáte 2 hodiny ale co… Souhrnně neskutečný paskvil, překypující ubíjející zmateností… jak na straně diváka, tak asi i samotného pana režiséra, pardon paní režísérky… ()

LordBeeDoO

Jedna hvězdička za koncept úvodní části filmu, kde je nějaký nápad a zajímavost. Co se děje po 30 minutách měl asi už na starost nějaký náhodný štamgast z místní putyky po 7 pivech a 3 zelených, nebo něčem silnějším. Když něco přestalo dávat smysl, zapláclo se to nějakými rádoby technickými bláboly (a pak to dávalo smysl ještě menší). Film se snaží stavět na nostalgii, ale kopírování těch nejzajímavějších sén není nostalgie, ale kanibalismus. Souboje a grafika jsou na podstatně horší úrovni než původní trilogie. Keanu je sympáťák, ale tohle nezachrání. ()

TomasKotlant

Úvodní akční scénka působí fajn. A pak se začne žbleptat, kecat, všechny konstrukty se musí padesátkrát říct, aby se to úplně rozplizlo a pak ti tam daj ještě tělocvičnu jak z Posledního samuraje a pak už byla v pardubickém letním kině pauza a pár minut předtím jsem si řekl, že na tohle koukat s tím příšerným českým dabingem je asi fakt nějaká díra v matrixu... Možná cílená, ale to bych si připadal jako zajíček lízající hnusnou mrkvovou zmrzlinu a Lewis Caroll se obrací v hrobě. *** Co bys udělal kvůli Trinity? Udělej to kvůli Trinity!!! Jako sorry, ale mě se ta ženská vůbec nelíbí, takže tady snaha zvednout diváka ze sedačky skončí v mém případě akorát tak opuštěním kina. *** Pokud chcete běžnému divákovi sdělit něco hlubokého, tak prosím příště se snažte, ať to nepůsobí jako vědecká publikace o 20 svazcích. *** Pokud bylo sdělením to, že se všechno zrcadlí v podobenstvích, tak myslím, že takovejch 20 minut mohlo stačit. *** Asi natočím něco na toto téma, ať se mohou tvůrci inspirovat a Matrix V už stojí zas za to. *** Snad je tato recenze aspoň o krapet stravitelnější než tento film. *** Původně jsem chtěl dát ODPAD za totální zničení značky, ale nakonec jsem se rozhodl být relativně objektivní. A ODPAD! si zaslouží objektivně tvůrci dabingu, to byl fakt děs. A ještě větší odpad! si zaslouží Pardubické letní kino za to, že takovejhle dabing si dovolej pustit, když tohle by určitě šlo dát i s titulkama a pak bych snad byl schopnej to aspoň dokoukat. ()

rexino

Až toľko hejtu? Začalo to síce akčnou sekvenciou, ktorá v 2021 vôbec nedosahuje kamerou a "smoothness" kvalitu pôvodného 1999 Matrixu, ale tak hrozné to nebolo. Následne začne meta-párty prvého actu. Človek až rozmýšľa, či pozerá na Matrix, zúfalý výkrik Lany svetu, alebo reflexiu dnešnej doby. Funguje to vo všetkých úrovniach. Keanu pôsobí veľmi verne ako zmätok, ktorý nevie čo je reálne. Druhý act je trochu slabší. Prichádzame do prostredia známeho z prvých filmov. Žiadny šok, ani nič iné z prvého filmu sa tu už nekoná. Našťastie tu funguje zásadná vec, duo Neo-Trinity. Aj keď záver nie je vôbec tak epický, ako vedeli poskytnúť prvé časti, spomínané duo to zachraňuje a podporuje to veľmi efektný soundtrack. Osobne si cením odvahu rozhodnutí, hlavne v prvej časti. Aj keď veľa veci mi prišlo nedotiahnutých a na Matrix je tu fakt málo akcie, príbeh nebol bordel a nemôžem povedať, že to bolo sklamanie, ako sa tu vypisuje. ()

Tet.Ew

V Mé realitě si vytvořím svět kde tohle nikdy nevzniklo. Nikdo totiž nedokázal zničit celou sérii tak jako se to povedlo tady ()

SpeedyCZ

Bože můj, tohle fakt ne. Dělat si z věcí srandu je jedna věc, ale tady se zachází tak daleko, že se film stává parodií. Neustálé reference a flashbacky z předchozích filmů jsou s příbývající stopáží více a více otravné. Děj nedává smysl a podemlívá kvalitu původních filmů. Agentů krom začátků nevidno, jsou teď inkognito jako běžní lidé. Smith je zpátky, ale jeho konání nemá žádný smysl. A ten konec? Kdo toto proboha vymyslel? Akční scény o několik úrovní níže (Yuen Woo-ping na filmu nepracoval). Sranda z Bullet Time. Na sílu hnaný fan service, který nefunguje. Zbytečně dlouhá stopáž. Zbytečný film. ()

Kopi1

Upřímně nevím co si mám o novém Matrixu myslet, je to takové chaotické a rozhodně si to pohraje s vaší myslí. Ani teď furt pořádně nevím, kdo byl pořádně záporák a jaký tam měl význam. Po úvodní hodině jsem to vše tak nějak stíhal sledovat, pak ale na mě zase hodili mega dávku nových informací a už jsem se v tom začal ztrácet a neuvědoměle jsem se nechal unášet příběhem. SWAT týmy mají ale stále míření stormtrooperů, souboje mi přišly takové pomalé nebo něco tomu scházelo, když si vzpomenu na souboje v původní trilogii, tak to mělo náboj a výborné tempo, zde mi to scházelo. Podle mě to Lana příliš překombinovala a spousta věcí zde nedává smysl. ()

Hapretor

Tak oproti původnímu prvnímu filmu musím dát jen dvě * ... Lana ujíždí, mám pocit, na nějakém skvělém matriálu, který ji umožní prožívat vlastní Matrix ... protože něco takového vymyslet ... to je už sakra úlet ... některé věci fakt nápadité ... bylo mi taky sympatické a díky tomu jsem to dokoukal do konce, jak si Neo a hlavně tedy Keanu dělá prdel sám ze sebe ... to jeho toporné herectví a odříkávání vět, jako by ho někdo přitom kopal do prdele, mě fakt bavilo ... prostě "ujeté" - hodně - ... na zabití času ok ... ale očekávaná kulervoucí akce a převratný snímek jako tehdy ani zdaleka Proxima Centauri ne ... ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách