Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

sh3riff

Prostě jako Matrix 1 ale trošku jinak .. a to omezení člověk musí trošku chápat, přece jenom jim táhne na 60 :) I když místama mi to přijde jako taková parodie na Ameriku. Modré vlasy, oranžový obleček, manžel "Chad", takové divné, vyblité barvy. Jako kdyby se na Laně podepsalo roky LGBT. Morpheus je takový divný, arogantní puberťák ve filmech se podobné chování zobrazuje u totálních cvoků co chtějí zničit svět ale mají o kolečko navíc. ()

Fanatic72

Viděl jsem přesně to, co jsem doufal, že neuvidim. Klasickej dnešní revival série, která žádný další pokračování nepotřebovala. Film hraje čistě na nostalgii, zápletka filmu je vyloženě trapná, choreografie nezáživná a akční scény se stále dokola opakují. Nechybí samozřejmě parodování původních scén, zesměšnění legendárních postav Morphea a Smitha a přehození OP schopností na ženskej charakter i přes to, že Trinity byla skvělej a silnej ženskej charakter už v původní trilogii. Teď musí ještě lítat.... ach jo. Nedávám odpad jen pro to, že pár zábavnejch scén tam je. Jo a málem bych zapomněl. Za ten cover Rage Against the Machine na konci by někdo měl jít sedět. To pro mě byl poslední hřebík do rakve. ()

Fow odpad!

No tak toto byl masakr. Fakt jsem chtěl, aby se mi film alespoň trochu líbil. První polovina se možná nějak dá zkousnout, ale jakmile zajde film do akčnějších tónů, tak to celé vypadá jako záběry z dokumentárního filmu. Několikrát jsem se přistihl, jak se směju, jak špatné konkrétní záběry jsou. ()

Tomas.Balon

Většinu času jsem si u filmu říkal, že to působí, jako by někdo natočil vysokorozpočtovou parodii na Matrix, podle scénáře, který napsal nějaký youtuber. Cítím se, jakoby mi někdo znásilnil dětství... ()

horcrux7

Odhliadnuc od faktu, že recenzenti ČSFD sú zväčša duševne nevyspelí a rozmaznaní adolescenti bez štipky zdravej súdnosti, The Matrix Resurrections je poctou pôvodnej trilogy a zo strany režisérky aj istou satisfakciou za smrť hlavného predstaviteľa (predstaviteľky) v trojke Matrixu. Rozhodne to nie je sústo pre týpkov frčiacich na prekombinovaných titulov ako Počiatok, Jumper či Wanted, a už vonkoncom nie je určený vyznávačom script poser typu Marvel či DC. Štvorka Matrixu je prioritne určená vnímavému fanúšikovi bez prehnaných očakávaní, ktorí si pri filme nehoní, nežviaka, netliacha, nehejtuje a vôbec, nijako inak sa nerozptyľuje. Osobne som sa zhrozil pri myšlienke na pokračovanie, no keď už uzrelo svetlo sveta... Odo mňa uznanie štábu za odvedenú robotu. ()

Andrew88cz

Comeback kultovní série se vrací v hezkým grafickým kabátě, bohužel scénář a všechno to kolem je dost zamotaný a pro většinu lidí bude těžký se v tom orientovat... Zasazení do původní trilogie, vzpomínek a odkazů na předchozí sérii je tam dost, nostalgie je na každém druhém rohu, ale tak nějak chybí nějaké překvapení, něco čím by udělali tenhle film trochu víc pompézním. Pro fanoušky Matrixu to může být docela fajn, pokud v tom člověk nebude hledat nic moc víc navíc... (6/10) ()

Zerathus

Po dvou dekádách se vracíme do světa Matrixu, místo věrohodného pokračování, nebo spirituálního nástupce dostáváme parodující fanfikci. Matrix Resurrections je prázdnou skořápkou toho co kdyby Matrix byl. Chybí tu všechno. Od kvalitního technického zpracování, přes akci až po hudbu. Nový Matrix nemá žádnou silnou stránku. Nové postavy jsou ploché, nudné a občas i velice otravné. Staré postavy jsou jen vzpomínkou toho co kdysi bývali. I filozofický aspekt je tu tam, nahradily ho metahrátky, které prvních třicet sekund můžou působit jako hezké pomrknutí, po třiceti minutách už ale máte chuť odejít ze sálu. Střih je katastrofální. Kinematografie tuctová. Lana evidentně měla spoustu nápadů, ale žádný z nich se jí nepovedlo věrohodně zrealizovat ve finální verzi filmu. Jako dodatek pro ty nejvěrnější fanoušky Matrixu to možná bude působit jako příjemná nostalgická pohlednice, pro ostatní diváky to bude patos, který vlastně ani nemá vlastní identitu. Je to prostě jen film o Matrixu. Není to Matrix. ()

pepazapo

Matrix Resurrections je do 50 minuty restartem filmu a po 50 minutě filmu je to plnohodnotné pokřačování matrixu jak ho známe chemie mezi Keanu Reevesem   a Carrie-Anne Moss  pořád funguje musím pochválit i Neila Patricka Harrise  který na to že dosud působil jenom v komediích předvádí kvalitní výkon vizuální efekty už v dnešní době v tomto filmu asi nikoho nepřekvapí tak jako v roce 1999 nový Matrix částečně restartuje svět a i pravidla která si pamatujeme ale jinak nenabízí nic převratného za mě osobně je první půlka filmu zbytečná a druhá polovina je přímo skvělá potenciál pro další trilogii tu je já hodnotím 6 a půl z 10 ()

Kyushonaku

Absolutní vykrádačka prvního Matrixu, která nepřichází s ničím novým co by posunulo děj někam dál. Morpheus 2 úplně bez charizma, stejně jako zbytek týmu. Za mě úplně zbytečný film. ()

SavagerXx

Když film skončil nemohl jsem přestat myslet na tu větu co Neo říkal Bugs, něco v tom smyslu že mu to celý co udělali (v přechozích dílech) přijde k ničemu. Celej film mi přijde jako takovej mokrej sen Lany Wachowski nebo jako fan fikce fanouška kterýho zajímala jenom ta love story. Přijde mi že si Lana řekla že jí zakončení trojky přijde moc smutný a morbidní pro páreček Nea a Trinity a tak se rozhodla jim udělat happy end. Věta o tom že Warner Bros. by to udělal i bez nich v sobě sice skrývá asi pravdu, ale tenhle film mi stejně přijde jako něco co by udělali ty nerdi co makali na videohrách a my stejně jako Pan Anderson jsme to museli trpět. V tomhle díle mi chybí stežejní věci který dělali předchozí filmy tak dobrý a to akce, bojová choreografie a hudba. Tady opravdu není nic z toho. Celej film i přesto že už se vrátil do reality a ví která bije se Neo chová jako absolutní nováček, chybí mi jeho sebevědomí který získal po prvním díle. Zbytečný film. ()

VladoCZ

Dávám 3* asi jen proto, že jsem prostě fanda Matrixu. Přiznám se ale, že napoprvé jsem v podstatě nepochopil, o co tam šlo a působilo to na mě jako splácanina. Co se pocitů z akce týká, žádná bojová  scéna se podle mě nestane ikonickou. Na těch soubojích prakticky nebylo nic zajímavého, žádná choreografie nebo zapamatovatelné splynutí akce a hudby. Což mě přivádí k dalšímu negativu, co mi trhalo uši. Ta generická hudba. Celým filmem se táhne naprosto generická, nezajímavá, rádoby epic hudba. Proboha proč? Proč si nedali více práce s tím, co Matrix proslavilo? Úplně mi to rvalo uši a rušilo mě to. Z prvního promítání mám pocit, že tam nebylo prostě nic převratného. zapamatovatelného. Asi měla být hlavním tématem nějaká ta myšlenka. Když to tak po sobě čtu, měl bych dát dvě *. Nicméně jako fanda Matrixu, který jsem až po mnoha shlédnutích docenil kvalitu dvojky a trojky, i tomuhle dám rozhodně ještě nejednu šanci. A pak uvidíme. Ale celkově to mělo na mnohem mnohem víc. ()

Lukas222

Táto recenzia bude nezvykle krátka, pretože... vlastne nie je o čom písať. Tá 1* je za referenciu na facebook a potitulkovú scénu (ktorá mimochodom presne a úderne charakterizuje nielen celý tento film, ale 90% súčasného zábavného priemyslu). ()

Fearghast

S vypětím sil dávám i druhou hvězdičku, za pár ojedinělých okamžiků, které nebyly naprostý a tupý fan service nebo jednoduše totální kravina bez myšlenky. Nedoporučuji žádnému fanouškovi Matrixu nebo akčních filmů všeobecně. ()

CreepyJoe

Vím že to spousta bude brát asi špatně, ale pravdou je, že původní Matrix odstartoval malou kulturní revoluci(a to nejen po trikové a filmové stránce) a popularizoval poměrně zásadní filozofické myšlenky a směry, které kdybyste řekli před natočením prvního Matrixu lidi vás budou mít za idiota. Matrix dokázal otřást myslí ateistů, zpochybnit to jediné jisté, realitu(kvantová fyzika na to musela desítku let počkat) a věřte nebo ne, miliónům lidí dal spíše otázky než odpovědi a snažili se výklad a rozvinutí filozofického konceptu, který Matrix přinesl, předchozím takovým otřesem byl nejspíše Islám, Matrix definoval novou formu filozofického nihilismu, již se to netočí kolem smrti a neexistence boha, ale o tom, že stejně žijem jen v programu, systému, který nejde ohnout a zlomit. Ostatně sám čtvrtý díl toto v první části reflektuje, když se banda nerdů(programátorů) hádá o významu Matrixu. Sám sebe paroduje, když brečící "vyvrhel" kritizuje Nea(Matrix) za to, že zničil vše jisté. Začalo to filmem a končí filozofickým směrem, který zpochybňuje samotnou realitu a to přímo vědeckou obcí, spekulující o tom, jestli skutečně náš vesmír není náhodou umělí, jestli vážně nejsme jen napsaným programem, je-li vesmír zdokonalující se algoritmus s vlastní inteligencí, který dokáže dále modifikovat a rozvíjet své fyzikální zákony a podobně. Čtvrtý díl považuji za velmi důstojného nástupce, bylo fajn se do "perverzního světa" matrixu znovu podívat a užít si ho stejně jako třeba jedničku. Co bych vytknul je první hodina, která je ale důležitá, protože jak jsem již řekl, MATRIX v ní reflektuje sám sebe a jeho dopady a tohle umí málokterý film. ***** ()

Oup

Chcel som dať 4 hviezdy, ale musím vyrovnať tú nezaslúženú postupnú mizivú úroveň hodnotenia. Je to jednoducho Matrix. Kto nerozumie tomu, čo sa tam deje, nerozumel ani prvým trom, tož v tomto je všetko po lopate vysvetlené. Vždy to bolo v prvom rade dramatická sága o láske, až potom kyper punk ktorého je je množstvo aj lepšieho v knihách hoci kade tade. Nehovoriac, že to určite hodnotili aj ľudia, čo si kukli nejakú kino rip verziu na ich malom notebooku a určite očakávali hroznú akciu, pretože Matrix so sebou nesie určite očakávania v tejto línii. Ak to očakávaš tiež, radšej to ani nezapínaj. Plno odkazov, a všetko pekné do seba zapadá. Páčilo sa mi to. Áno, nie až tak ako prvé tri, ale páčilo sa mi to. Edit Verbal zas ukazuje aký je kokot, lebo mi hneď na začiatku komentu ukázal, že to asi ani nepozeral. ()

megacik

Ako fanúšik Matrixu môžem povedať, že toto bolo pre mňa celkom utrpenie, dopozerať to.  Niečo podobné som zažil, keď vyšiel film Alien: Resurrection.  Zbytočný film so zbytočnou a prekombinovanou zápletkou. Zomreli v 3. časti, a basta. Načo to ďalej napínať? Aby sa mohli dôchodci stretnúť na káve? ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách