Daj mi tvoje meno

• Česko Dej mi své jméno (viac)

Keď si Eliovi rodičia pozvú na leto do domu hosťa, sedemnásťročný tínedžer z toho nie je vôbec nadšený. Spočiatku sa zdá, že s americkým študentom Oliverom toho nemajú veľa spoločného, no keď spolu začnú tráviť viac času, rozvinie sa medzi nimi niečo oveľa hlbšie než len priateľstvo… (Itafilm)

CallmeTea

Osemdesiate roky, talianske mesto, horúce leto a ospalé dni. Jednoduchý, no atmosférický a intímny príbeh príťažlivosti, medzi vysokoškolským študentom a mladým chlapcom, ktorý ešte presne nevie, čo má cítiť. Veľa kníh s pokrčenými stranami, veľa šťavnatého ovocia, veľa hudby, veľa antiky, veľa hry na klavíri, veľa cigariet, veľa vzájomnej príťažlivosti a citu. Oliver & Elio, ktorí si k sebe postupne nachádzajú cestu, spoznávajú sa a vzájomne objavujú nové a nepoznané. Dokonale vykreslené charaktery, prirodzené, vnímavé a citlivé. Ako však leto končí, rozchádzajú sa aj ich cesty. Uveriteľný, poetický, vášnivý, sprevádzaný krásnou hudbou. Po veľmi - veľmi dlhej dobe film, ktorý vo mne zanechal túžbu, pozrieť si ho opäť. Opäť a opäť a opäť. ()

rigby

Další z filmů o dospívání. Tentokrát ještě se zápletkou ohledně hledání orientace. Ale jinak nic dalšího nepřináší. Nicméně i tak se na film velmi dobře dívá, protože je skutečně parádně natočen. Bohužel jenom obrázky nestačí. Takže ve výsledku mě to nezaujalo tak, jak by si to zřejmě zasloužilo. ()

kokofek

Naprostá lahůdka pro filmového fanouška.Velmi citlivý a vnímavý vstup do gay-komunity.Nádherné citlivě zpracované scény o touze po lásce.Dlouho se mi budou vracet v hlavě.Zvláště rozhovor otce a syna. ()

nuwer

Miluju tyhle pomale plynouci filmy s krasnou hudbou ... a letní romancí. Snad každý si pamatujeme jak byla první láska intenzivní a spalující, skvěle zahráno. ()

Lily.Rush

Když někdo dostane šanci ukázat, že umí, a to od A až po Z, pak po něm zůstane nesmazatelná stopa. V tomto případě, troufám si říct, již nikým nepřepsatelná. Nepůjde o neuvážená slova, na tuhle chvíli jsem si dala setsakra čas, dokud jsem se nepřesvědčila, že ani po 14 dnech od shlédnutí mě pocity a dojmy z filmu nepřejdou, nevymizí, neubydou na intenzitě ani o kapku. Propast, kterou ve mně tenhle počin zanechal natolik hluboko vrytou, už nikdy nic z filmografie nepřekoná. V první polovině hůře dýchatelná atmosféra, ve druhé už bez dechu, v některých okamžicích bez tepu; chcete se v tom ztratit, prožít to s nimi, nedovolit tomu přítrž. Tónový průběh ve vybraných chvílích vám dává křídla, trpíte, bolí vás to a mučení nemá konce. Naprosto dokonalá a snová scenérie v průběhu celého filmu vás vtáhne a hladí, dokud jí to dovolíte. Sofistikovanost, složitost a vlastně ve výsledku strohost příběhu je nenapodobitelná. Zamilujete si tváře obou zúčastněných, ať už dříve nebo postupem děje. Věříte jim každý nádech, každé gesto, žádostivost, odříkání, lehkou neskrývanou zvrácenost. . Vařila jsem svoje srdce v oparu bolesti a očekávání. Tenhle klenot se vysmívá mému hodnocení pěti hvězd, je totiž vysoce nadsazen nad všechna díla před i po vzniku právě Call me by your name. Nemáte dle slov tvůrce plakat, ale musíte, tíží vás to a nechcete, aby to skončilo. Když chcete pokojně usínat, dejte si teplé mléko, ale bez skořice nebude celistvé. Přesně takhle dotvořil Sufjan Stevens každý střípek vyobrazení svým hlasem, jemnocitem, barvou projevu u jednotlivých záběrů, kdy milý Elio čeká, prožívá, předvídá, trpí. . tak Sufjan notuje za něj. Syrovost a opravdovost dnešního projevu při výzvě, jakou je broskev :-) je tou nejchutnější glazurou, plyne tak věrohodně mezi nimi oběma, jak jen nejpřirozeněji vůbec lze. Pro mě je tenhle snímek tou nejpůvabnější, nejmorovější ranou ve všech směrech!! Sty procenty bych urazila, hodnocení z mého úhlu pohledu nemá konce. . ()

bonovox

Silný film o prvej veľkej láske hlavného hrdinu zasadený do krásneho prostredia talianskej lombardie. Film je hlavne po umeleckej a hereckej stránke veľmi kvalitný a hlavne záverečný dialóg otca so synom je výborný. Jedna hviezda dole za až príliš pomalé tempo rozprávania. ()

Jenn

(mam prave ted v ocich slzy) nejak nemam slov, protoze to bylo neco TAK NADHERNYHO, tak citlivyho, neznyho, dojemnyho a hlavne tak smutnyho, ze sem posledni pul hodinu rvala jak mala holka. nemam nejmensi vytku, prostredi nadherny (ja proste hodnotim bydleni no haha), herecky vykony uzasny (mladickej elio byl k sezrani), hudba vyborna. hodne kladne hodnotim taky jeho rodice, bylo nadherny, jak ho podporovali. omluvte me, nemam slov, du si pustit soundtrack a tyrat se. peace. ()

HellsAngel

Ak by som si Call Me by Your Name nepamätal z odovzdávania Oscarov pred dvomi rokmi a nespoznal by som v ňom súčasných hercov, nadobudol by som dojem, že ide o európsky film z druhej polovice 20. storočia. Tak presvedčivo film pracuje s úmyselnou „retro“ štylizáciou kamery a rozprávaním ako zo starej školy. Sledovať zábery slnečného talianskeho vidieka bola pre mňa skutočná radosť a atmosféra danej doby sa mi vryla pod kožu veľmi hlboko. Napriek tomu, že dejovo film nemá úplne jasnú rámcovú štruktúru a medzi jednotlivými udalosťami skáče s ľubovoľným odstupom, napätie veľmi dobre graduje a udalosti pozvoľne naberajú ten správny spád. Predlohu som nečítal, takže film nehodnotím z hľadiska dôslednosti adaptácie, chcem ale zdôrazniť, že mi tam niečo chýbalo. Akoby isté fragmenty buď šli mimo mňa alebo tam jednoducho neboli. Zážitok mi to síce neskazilo, s hodnotením som avšak trocha na vážkach. S prihliadnutím na fakt, že v priehrští oscarových drám posledných rokov ide o žiarivý príklad poctivého remesla bez akejkoľvek vypočítavosti, sa nakoniec prikláňam k ultimátnej paľbe. Je to ale tesné. P.S.: Záverečný záber s titulkami je jedinečný a naozaj skvelý. ()

Martynes

Asi dlužím Guadagninovi omluvu. Suspirii jsem onehdá také nevěřil a následně z toho vzešel jeden z nejsilnějších filmových zážitků mého života. Přesto jsem (hlavně kvůli velké odlišnosti obou filmů) ke Call Me by Your Name přistupoval opatrně. Myslím, že u příštího filmu od Guadagnina tuhle chybu už neudělám, i kdyby šlo o pokračování Venoma. Nádherně natočené, famózně zahrané s krásnou hudbou, která společně s perfektní výpravou navozuje dokonalou atmosféru osmdesátkové severní Itálie. No, v nejbližší době budu muset nejen nakoukat zbylé Guadagninovi filmy ale i naposlouchat hudbu Sulfjana Stevense. 9/10 PS: Neskutečně mě fascinuje, jak jeden člověk dokáže natočit takto intimní, jednoduchý, krásný a lidský film a rok nato šíleně zvrácenou polemiku přemýšlející o fungování našeho světa napříč dějinami a oba zvládnout naprosto fantasticky. ()

BLEEDER

Plakal som ako malý chlapček... Takmer žiadny film vo mne nedokázal vzbudiť takú silnú emóciu ako tento. Herecké výkony v tomto filme sú úžasné, chémia medzi dvoma hlavnými postavami je na nezaplatenie (mal som zimomriavky). Timothée Chalamet a Armie Hammer sú veľmi pohľadní a veľmi k sebe pristanú. Veľmi pomalé tempo nadväzovania vzťahu medzi dvoma postavami zapríčinilo to, že si obe postavy veľmi obľúbite. Posledných 30 minút filmu som len plakal, plakal a plakal. A záverečná scéna bola doslova srdcervúca. Každý homofób by si tento snímok mal pozrieť a veľmi dobre počúvať pasáž ako Eliov otec rozpráva svoje názory a skúsenosti pri konci filmu. Bolo to prekrásne... Za mňa 5/5 ()

lyzbeth

Čím víc o filmu přemýšlím, tím víc se mi líbí. Po shlédnutí jsem chtěla dát 4* a napsat..pěkný film, kde se celkem nic neděje. Ale po delší době, kdy si asi po milionté pouštím Mystery of love ( od úžasného Sufjana Stevense - děkuji za jeho objevení), a četbě knižní předlohy /kdy se mi vybavují scény z fimu/ tak jsem své hodnocení musela změnit na 5* jelikož málokterý film ve mne rezonuje ještě tak dlouhou dobu po jeho shlédnutí. Ono se tam toho totiž děje dost. ()

jopal

za mojich mladych cias by sa toto neodvazili odvysielat, lebo by im to ludia z vysoka osr@li. Dnes to ma 80%..., bo je to strasne "cool". Vypovednu a "umelecku" hodnotu som ohviezdickoval.. ()

casyy

Mistrovske zachyceni lasky, kterou chce prozit kazdy, prestoze mu roztrha srdce. Nevim, co me polozilo na lopatky vic. Jestli to bylo absolutni herectvi hlavnich protagonistu. Nebo jestli to byl fantasticky scenar, jenz pribehu vtiskl mimoradnou silu. Nebo jestli to byla fenomenalni rezie, ktera vykouzlila jedinecnou atmosferu mista a doby, suverenne vedla herce a s bravurou rozehravala pnuti mezi Eliem a Oliverem, nechala citlive vyslovovat velke pravdy a ty nejvetsi emoce zachytila s uspornou krehkosti. Jeste ted se tresu. ()

buchannon

Silný snímek o objevování vlastní sexuality dospívajícím člověkem. Moc se toho v tomto filmu neděje, a přesto je zde pomocí dialogů i obrazem (a neméně i hudbou) pečlivě vybudovaná unášející atmosféra, zkrátka vše je zde přesně, jak má být a tyto jednotlivé složky činí tento snímek, nevím, jestli mohu říci "výjimečným", ale rozhodně má velké kouzlo. Nejsilnější je určitě konec, např. otcovský rozhovor se synem. Nevím, co se to se mnou děje, že se mi líbil takovýto film. ()

jurkiii

Film, ktorý vie. Počas pozerania vo mne film vyvolal hlboké pocity nostalgie. Pripomenul mi, ako romantická dokáže byť ľudská duša. Film v sebe zahrňuje vysokú filozofickosť, poetickosť, lásku na ktorej je inteligentné všetko, a zároveň nič. Excelentné dialógy, kamerové spracovanie a najmä herecké výkony - psychológia postáv, ich intimita, sa lepšie snáď ani vystihnúť nedala. Romantický film, bez romantických klišé. Navyše, človek ktorý si prešiel niečím podobným, film vníma ešte hlbšie, a vie. ()

Chalamet bude Willy Wonka

Chalamet bude Willy Wonka

25.05.2021

Hvězda filmů Dej mi své jméno a Duna Timothée Chalamet získal po předchozích spekulacích hlavní roli v nadcházejícím prequelovém filmu o Willy Wonkovi. Snímek od studia Warner Bros. pojmenovaný… (viac)

Nový thriller od tvůrců Dej mi své jméno

Nový thriller od tvůrců Dej mi své jméno

26.04.2019

John David Washington (BlacKkKlansman), Alicia Vikander (Tomb Raider), Boyd Holbrook (Logan) a Vicky Krieps (Niť z přízraků) si zahrají v novém thrilleru Born To Be Murdered od tvůrčího týmu zpoza… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nominace na Oscary

Nominace na Oscary

23.01.2018

Letošní 90. ročník Oscarů bude velký duelem Tváře vody se Třemi billboardy kousek za Ebbingem. Nová fantasy Guillerma del Tora se teď ale proměnila v jasného favorita, jelikož uzmula třináct… (viac)