Tan Lines

všetky plagáty
Austrália, 2007, 96 min

Réžia:

Ed Aldridge

Midget je surfař, puberťák, pařič a gay. Jelikož začaly prázdniny, nemá nic jiného na práci než surfovat s přáteli a chodit na večírky. Přestože by se mohlo zdát, že to je ideální bezstarostný život, Midget se začíná nudit, protože město se mu zdá být příliš malé. Když se po čtyřech letech cestování v Evropě vrátí Cass, bratr Midgetova nejlepšího kamaráda, Midget je jím nesmírně fascinován, především jeho sebevědomím, surfařskými kvalitami a otevřeností vůči své homosexualitě. Midget a Cass začnou vášnivý vztah, ale jelikož žijí v místě, kde všichni znají všechny, zanedlouho začnou narážet na limity svého utajeného partnerství. Surfařská komunita je příliš machistická na to, aby mezi sebe přijala dvojici gayů. (Febiofest)

anniehall

2,5* pro stručnou recenzi a srovnání filmu Tan Lines se snímkem Shelter z podobného prostředí a o podobných problémech mrkněte na Shelter (2007) v režii Jonaha Markowitze. ()

jiri.twist

Zvláštní film, spíše průměrný než nějaká bomba, co polarizuje názory na něj. Pokud se na něj dívám z úhlu pohledu „artový styl“, jak tady kdosi píše, tak OK. Ale na druhé straně děj jen tak „plyne“, postavy jsou víceméně hodně ploché (snad kromě hlavního hrdiny a jeho tápání a nevyhraněnosti), nejdou do hloubky, bez duše, s jednou potrhlou stařenou a placeným lízáním broskvičky. Prostě takový jakýsi pall mall, kaleidoskop, který nebyl úplně zcela a dobře poskládaný ... 6565 ()

Ellush

Proboha, tak to byl úlet! Šílenost. Nic jiného mě ve spojitosti s tímhle filmem nenapadá. Herci bez jakéhokoliv charizmatu, kamera nepříjemná oku diváka, nepochopitelný vývoj děje, žánrově neuchopitelné. A co bylo nejhorší - po celou dobu sledování mě přímo provokovala rádoby podoba s filmem Surfaři. Tyhle filmy jsou vlastně téměř totožné, jen s jedním malým rozdílem. Surfaři se povedli na jedničku, Tan Lines je bezduchá úchylnost. A nechtějte po mě prosím obhajovat, za co je ta jedna hvězdička - já vážně nevím. Tady se zkrátka taktika "sex na úkor kvality" nevyplatila. ()

haack

Dost divná záležitost. Logika chování postav není silnou stránkou... Člověk se ani nemůže vcítit do kterékoliv z postav, protože žádná z nich se prostě nikdy nezachová "normálně", nebo podle předpodkladů. Film působí jako studentský experiment a asi tak ho lze chápat. Na mě to dojem neudělalo. 3/10 ()