Daj mi tvoje meno

• Česko Dej mi své jméno (viac)

Keď si Eliovi rodičia pozvú na leto do domu hosťa, sedemnásťročný tínedžer z toho nie je vôbec nadšený. Spočiatku sa zdá, že s americkým študentom Oliverom toho nemajú veľa spoločného, no keď spolu začnú tráviť viac času, rozvinie sa medzi nimi niečo oveľa hlbšie než len priateľstvo… (Itafilm)

R.O.man

V jednoduchosti je krasa, aj tak by sa dal komentovat tento nenuteny, nenasilny a jednoduchy pribech s precizne vybranymi soundtrackmi ktory hra na city. Lombardia, Taliansko, vidiek a 80-te roky vas prenesu do obdobia kde sa vela novych filmov nenataca... Aj preto je tento film vynimocny. Tematika tohto filmu moze dakoho odradit, no je to osobna volba. A takisto film nemusi mat nalepku akcny/USA a tucet high-profile hercov aby ma dokazal zaujat. Spoiler: Z celkoveho dojmu jednoduchosti sa vynima zaverecna scena s otcom ktora mna osobne prekvapila, no zaroven aj zvysila kvalitativnu uroven tohotu snimku. Film si uz matne pametam z minulosti, no nevidel som ho. Som rad ze bola moznost sa k nemu vratit.  Fetch TV - Movie Box - 10.07.2021 ()

RigorMortis

Timotheé Shablagoo, gay (bi?) letná romanca tiahnuca sa pomalým nenásilným tempom, atmosféra letného Talianska a product placement na mizernú taliansku kávu. Na film sa pozeralo dobre, mohol však byť aspoň o štvrťhodinku kratší. ()

Grondal

Od začiatku na mňa film pôsobil ako x-tá verzia Pod toskánskym slnkom/Láska v Toskánsku/Tiene Toskánska/... a nezmenilo sa to až do konca. Proste nejaký chalan/dievča je „uväznený“ v prostredí pripomínajúcom raj na zemi - sluhovia, všade okolo samé (po)voľné náprotivky, na ktoré môže hlavná postava zamerať svoje rozbúrené city – ale napriek všetkému treba nevyhnutne bojovať za udržanie si svojho nešťastia. V tomto prípade to dáva o čosi väčší zmysel, keďže náprotivky opačného pohlavia sú z hry. Jediné, prečo sa oplatí tento film vidieť je herecké obsadenie. Timothée s Armiem sa idú pretrhnúť, ale žiaľ mne to nestačí. Stále tam vidím iba to Toskánsko. Najzaujímavejší bol pre mňa vzťah Eliho s Marziou, ktorý však poslúžil iba na to, aby sa hlavná postava utvrdila, že kope za iný tím. Proste asi nie som tá správna cieľovka a určite z pohľadu dospievajúcich gay-ov môže byť práve tento film, ktorý tu chýbal a ja to nikomu neberiem. ()

ostravak30

Snímků s homosexuální tématikou přibývá. Jak se toto téma a tato orientace stává čím dál populárnější, jdou i tvůrci čím dál víc do hloubky. Po shlédnutí tohoto snímku mám pocit, že za 10 let budou po hercích chtít otevřený sexuální styk, orální sex, anál a podobně. Možná by něco mohlo zůstat v divákově fantazii. Další věc, která mě zarážela bylo chování rodičů. Ani to moc nepůsobilo, že by se film odehrával v 80. letech. Ačkoli, kdo ví, jak benevolentní v Itálii ohledně mnoha věcí rodiče jsou. Každopádně ti filmoví byli tolerantní opravdu hodně a dovolili synovi prakticky vše. Naši by mě v 17 určitě nepustili na vícedenní výlet s prakticky neznámým člověkem. První lásky se nikdy moc neprožívají, ale trochu to na mě působilo stylem, že tvůrci chtěli homosexualitu propagovat co nejvíc to šlo. Kdyby šlo totiž o heterosexuální první lásku, rodiče by nejspíš dítě poplácali po rameni a řekli: „Klídek, takových lásek ještě bude.“ Scénu z broskví snad ani nebudu komentovat, než tohle z hlavy vymažu, asi je nebudu jíst. Bohužel se hranice stále posouvají a oplzlosti začínají být ve filmu brány za normální. Škoda, že hranice padly nejspíš definitivně. ()

wanry02

Na první pohled mě film vůbec nezaujal a dlouho mi trvalo než si mě plně získal. Ke zkouknutí mě donutili nominace na Oscary a tak jsem doufal že to bude stát aspoň trochu zato. A abych řekl pravdu tak stálo. Zvláštní je na filmu to že nemá žádnou dějovou strukturu a je to spíše taková část život hlavního hrdiny, kterého pro mě naprosto excelentně zahrál Timothée Chalamet a kdyby nebylo Garryho Oldmana tak to je jistě výkon Oscarový. Ostatně celý film byl hlavně o hercích a neviděl jsem ani jednoho který by hrál špatně nebo i průměrně, což je dnes opravdu ojedinělý jev. Co dalšího mě zaujalo bylo jak skvěle dokázal režisér dovést scény k naprosté autentičnosti, kdy jsem měl občas pocit že vedle postav vážně stojím a prožívám vše s nimi. A v neposlední řadě také kamera u které se mi velmi líbili dlouhé scénky bez střihu (scénka na úplném konci byla vážně skvělá) a film tím zvedal ještě k větší autentičnosti. 75% ()

B.C.B.P.

Žiadne zbytočné pózy a nepresvedčivý nápor. Absolútna filmárčina, čistá divácka radosť. Mať za barákom červiu dieru idem do parížskeho Grand Caffe a potrasiem Lumiérovcom rukami so slovami: všetko to má zmysel. Existenciálna očista. ()

matolos1

No čo už, niekomu sa môže miestami stať, že tá letná horúčava mi nepôsobí dobre na hlavičku. Celý čas je tento film nudný, plochý, povrchný, ochabnutý a fakt aj tými hercami otravný film, na ktorom mi nielen vadila tá neustála fádna, zasnená atmosféra ale aj dialógy, ktoré iba skutočne odzrkadlovali pravú emocionálnu neangažovanosť postáv. Aby prvých 90 minút sa iba všetci okolo seba tak nenápadne chytali za slovíčka, aj keď sa dá ľahko predpovedať kam to všetko bude smerovať, hmm neviem čo za úmysly mal režisér. Nemám rád uponáhľané filmy, ale takisto ma nebaví pozerať sa na každodennú rutinu chlapca, ktorý sa celý čas skrýva za svoje pravé ja... Nebyť posledného rozhovoru s otcom, tak zostávam na 2*. ()

Plaque

No čo ti mece? Veď ja by som ich normálne vytrieskal hadicou po krížoch. Do puče, to som neveril, že budem dve hodiny pozerať na absolútny nihilizmus partičky zbohatlíckych intelektuálov, ktorá nerobí iné, než žerie, serie, honí a kúpe sa. Mám pocit, že scenár sa vytváral na spôsob - ak tam nebudeme mať čo dať alebo ako posunúť dej, tak ich jebneme do bazéna, jazera, potoka, jednoducho ich dáme okúpať. Homosexuálna tematika dnes už nestačí na kvalitný film. Časy, keď sme všetci hýkali nad Skrotenou horou pre jej originálnu tému, sú už minulosťou. Romantika medzi gaymi a lesbami už nie je taká šokujúca a ak má byť film v čomsi výnimočný, nemôže postaviť svoje rozprávanie len na tom. Takže skutočne chceš, aby som ti dal tvoje pravé meno? Ok. Tak potom je to nuda! ()

Wurths

Nedokázal jsem se ubránit lehkému srovnávání s loňským Moonlightem, přeci jen je tématika v jádru stejná (a kdo říká, že ne, ať si představí stejný film, ale o heterosexuálním páru, to by na to asi tolik lidí nešlo), a Call me by your name je rozhodně o třídu lepší. Tam, kde Moonlight volil kapitolové vyprávění, Dej mi své jméno si vybírá formu plynulého příběhu s ustáleným začátkem i koncem; zatímco v Moonlightu jsme se pohybovali v poněkud drsném prostředí Amerického předměstí, v letošním snímku jsme na místě tak klidném, jak to jde. A tady mi to právě sedlo - historické rozprávky, předčítání starých knih, klavírní doprovod... všechno to bylo tak hezky doladěné, že mi to dělalo radost. Kdybych chtěl hovořit o výkonu hlavního protagonisty, tak asi nic, to jen smeknu klobouk hodně hluboko. Celkově se ale jedná o docela klasický romantický snímek, i když chápu, že některé lidi pravděpodobně otcův monolog nebo konečný pláč opravdu dostanou do kolen. Nakonec příjemná věc, nad kterou se úplně nevyplatí bádat. ()

strelenka

Líbila se mi Zkrocená hora, tento film zapůsobil hodně podobně. Obdivuji režii, hudbu, která tomu dala vyšší hranici citu a to téma je tak bolavé... ()

Zoltar78

Naprosto elektrizující zachycení atmosféry letní slunné Itálie 80. let. Hodně procítěné a emotivní. Před Timotheé Chalametem hluboce smekám. Vlastně před oběma hlavními představiteli. Parádní výkon. Trailer hodně věrně vystihuje atmosféru filmu (včetně hudební složky), takže pokud se vám líbí, pak směle do toho. ()

DonBraso

Nemá cenu si nalhávat,ale ta stopáž je fakt přestřelená,což dakazuje každý druhý komentář.Jelikož už jsem viděl pár těchto orientovaných filmů,tak bych řekl,že tenhle se snažil jít přes to malinko "italsky" jinak.Italská vesnička s vilkou dávají tomu jiný rozměr a styl snímku je prostě zřetelný,že Guadagnino je doma.Jsou tu delší sekvence,kamera a skvělý soundtrack,který rezonují s poctivým hereckým obsazením.Bohužel snímek vytáhne trumf až posledních 20 minut.Ptát se proč Oliver najednou dorazí právě sem,proč právě u kašny Elie naznačí jen,že smýšlí stejně ve stejné pohlaví atd.Ten zrod je příšerný a to měl režisér 132minut.Hromada scén je abnormálně zbytečných,protože když vidíte po desáté kluky na kole jak jedou od nikud někam,tak to člověka jen štve.Má to svoje melancholické cítění,ale pořád tomu něco chybí.Na jedno letní vzplanutí je to prostě málo. ()

J.Mayen

Hohoho 80%?? Ale prosim vas, nic proti jine orientaci,ale v tom filmu bylo spatne naprosto vse, mozna jenom krome prijemneho hudebniho pozadi. Co to melo znamenat? Ty divne useknute strihy, podivne Oliverovo chovani, melo vypadat umelecky? Nebo tajemne? Nebo melo znacit jeho inteligenci? Konecne otcovo priznani si mohli take odpustit, zkratka herci neumeli hrat, zapletka byla tuctovejsi nez tuctova, podivne pseudodialogy, Elio kterej hned pri prvni prilezitosti hrabne Oliverovi do rozkroku, takze se preci lidi neseznamujou, nebo jsem vse jen spatne pochopil? Dal bych i odpad, kvuli velke propagaci filmu, recech o Oskare a vsi ty omacky kolem,ale dam 1 hvezdu, protoze jsou mnohem horsi filmy ktery si odpad zalouzi, ale proboha 80%? Vzpamatujte se lidi. ()

x_ander

Docela chápu pozdvižení, které film na festivalech způsobil. Přece jenom jde o film zabývající se gay tématikou, který opravdu má své kvality. Nesedlami ale jeho roztahanost, kdy stopáž s přehledem zabíjí vyznění jakýchkoliv dramatických momentů. ()

PocahontasM

V poslední době se přistihuji, že čím dál častěji koukám na filmy s gay/lesbickými náměty. Ne nepochybuji o své orientaci. Spíš se prostě s těmito filmy roztrhl "pytel". Tento snímek je ale velmi povedený! Hlavní postava je velmi chytrý chlapec, který moc dobře ví jakou má orientaci a jak působí na okolí. Zalíbí se mu starší muž, který přijede k ním domu na návštěvu a kterého svádí. Kontrast mládí a stáří moc moc tleskám. Konec filmu mě šokoval (v dobrým samozřejmě). Myslím, že výborně vybrané herecké postavy. ()

DandaPiper

A love letter to any gay guy there is. Tak nenásilně a skromně podanej příběh o dvou zamilovaných, mimo americkou šablonu, mimo americký prostředí, mimo americký myšlení. Až bych si myslel, že to nebude můj šálek ...A přece je. Timothée Chalamet je moje nová twink crush ..pro mě a dalších x milionů kluků po celým světě. U filmů a vlastně celkově zásadně nebrečím, ale na konci tohoto dílka (a tím myslím přímo a vyloženě na konci, když Elio se slzama v očích kouká do rozpálenýho krbu) jsem se neudržel ani já a to už o dojáku svědčí. "Elio, Elio Elio? Oliver, I remember everything!" :3 ()

solisoli odpad!

Tak prázdny a ešte k tomu stupídny projekt s dvoma ústrednými pandrlákmi, je urážka umenia, ktorá bola siluetou tejto dramaturgickej blamáži. Roztrieštené formy bez zmyslu, len s jedným cielením. Postskriptum - Vážení inak orientovaní - hrr sa na broskyne. ()

Chalamet bude Willy Wonka

Chalamet bude Willy Wonka

25.05.2021

Hvězda filmů Dej mi své jméno a Duna Timothée Chalamet získal po předchozích spekulacích hlavní roli v nadcházejícím prequelovém filmu o Willy Wonkovi. Snímek od studia Warner Bros. pojmenovaný… (viac)

Nový thriller od tvůrců Dej mi své jméno

Nový thriller od tvůrců Dej mi své jméno

26.04.2019

John David Washington (BlacKkKlansman), Alicia Vikander (Tomb Raider), Boyd Holbrook (Logan) a Vicky Krieps (Niť z přízraků) si zahrají v novém thrilleru Born To Be Murdered od tvůrčího týmu zpoza… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nominace na Oscary

Nominace na Oscary

23.01.2018

Letošní 90. ročník Oscarů bude velký duelem Tváře vody se Třemi billboardy kousek za Ebbingem. Nová fantasy Guillerma del Tora se teď ale proměnila v jasného favorita, jelikož uzmula třináct… (viac)