Tobi a Achim jsou dlouholetí přátelé. Spolu působí v jednom veslařském družstvu, spolu poprvé poznávají taje života i druhého pohlaví. Jak se však rozvíjí Achimův milostný vztah se Sandrou, Tobi si začíná uvědomovat, že jeho poměr k Achimovi je více než jen kamarádský. Soustředění veslařského oddílu a probíhající letní bouře vyhrotí vztahy mezi mladými lidmi. Specifický humor teenagerovských komedií, vycházející především z objevování sexuálního života, se proplétá s dramatem přiznání vlastní sexuální orientace. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Už jsem viděl dost filmů o homo (pozor, teď nemyslím sapiens), ale tenhle byl asi nejvíc teplej. No vždyť to taky bylo německý, tak co jinýho se dalo čekat... No a jinak je to o tom, že to může být celkem lúzrovitý, když se přiznáte... Akorát sem si říkal: chudák holka, ona se tak trápí s gayem a přitom kdyby řekla mně... Zasmál jsem se jednou: "Dal jsem svýmu piňdourovi pěkně za uši..." Ty ero scény mi přišly dost autentický, až mi z toho bylo těžko ve vnitřnostech (nevím, jestli si to hoši taky řádně užili). Vesměs mě to nebavilo. ()

Xeelee

Nějaká ta klišé a zaběhlá schémata se ve filmu objeví (je to přeci jen dost mainstreamově pojatej film), ale Letní bouře je vkusnej a velmi dobře natočenej i zahranej film, kterej má koule. Moc psychologicky propracovanejch a silně emotivních filmů o teenagerech a pro teenagery sem neviděl. Vlastně mě teď žádnej jinej nenapadá. ()

spaceboyCZ

Jeden z tech, ktery ukazuje homosexualy, prvni lasku, poznavani, problemy atd. realisticky a bez zbytecneho ujeteho ztrapnovani, jak to maji nekteri reziseri ve zvyku... Je to skvely film a doporucuju ho vsem. Navic ho tocili Nemci a neni to na nem temer znat ;) (kdyz to srovnam se soucasnou nemeckou tvorbou) ()

dzej dzej

Poměrně lehce čitelný film pracující s modelovou situací. Mladý hlavní hrdina začíná vnímat svou probouzející se homosexuální orientaci a musí se rozhodnout jak s ní naloží. Karty jsou rozdány jasně: buď v sobě homosexualitu potlačí a neztratí žádnou z hodnot, které si jako spořádaný heterosexuál vybojoval (úspěch, uznání, nejlepší přítel, krásná dívka Anke) nebo poslechne svůj vnitřní hlas bez ohledu na společenské následky. Poměrně ožehavé téma je zabaleno do hávu teenagerovského filmu, čímž získává na bezprostřednosti a uvěřitelnosti. Za blížence tohoto díla lze označit Moodysonův film Fucking Amal (který ale pracuje s tematikou lesbickou). ()

JFL

Dokonalá úsměvná romantika o dospívání, láskách a coming outu v souvislosti se sociálními rolemi v kolektivu vrstevníků, které dokáže obsáhnout všechny nabízející se stránky situace. Zatímco festivalové GLBT snímky se utápí ve strojené uondanosti a sebestřednosti, tento mainstreamově pojatý příspěvek žánru exceluje na všech frontách. ()

• Voda, která ve filmu působí jako jedno velké jezero, je ve skutečnosti několik různých jezírek "sestříhaných dohromady". (Vodnářka)
  • Polská herečka Alicja Bachleda-Curuś, představující ve filmu Anke, byla kvůli přízvuku předabována Němkou Laurou Maire. (Vodnářka)
  • Většina filmu byla natočena u přehrady Bevertalsperre v Severním Porýní - Vestfálsku. (Vodnářka)