Nádherne obyčajný príbeh prvej lásky, milovania a coming outu je zasadený do prostredia nižšej sociálnej vrstvy. Tínedžeri Jamie a Ste sú kamaráti, susedia z jedného sídliska londýnskeho East-Endu. Obaja chlapci, ich rodinní príslušníci i najbližšie okolie musí čeliť novej skúsenosti, keď postupne vychádza na povrch, že Jamie je do Stea zamilovaný. (oficiálny text distribútora)

A.L.E.S.

Nedá se říct, že by to byl zrovna trhák, ale své kouzlo jistě má. I když se naše společnost označuje za tolerantní, je téma homosexuality a "coming outu" pořád žhavé, což ne každého potěší. Předpokládám, že se na film nebudou dívat odpůrci, i když to podle komentářů leckdy vypadá (zvlášť na konci seznamu řazeného podle hodnocení). Naštěstí se na ČSFD řeší jen filmové zpracování, které pokládám za to šťastnější. ()

Brygmi

Už dlouho mě žádný film tak nezklamal jako Beautiful Thing. Tématika coming-outu mě zajímá, těšila jsem se... a nic. Nudné zpracování, nevýrazní herci, časté "přešlapování" na jednom místě. Emoční chlad. Dvě hvězdičky jsou za několik scén, které se prostě podařily - sblížení chlapců, celá závěrečná scéna a několik málo dalších momentů. Škoda. Pro mě snadno zapomenutelná věc. ()

ondey

Tssss, dovolím si klidně říct ta NEJKRÁSNĚJŠÍ VĚC!!! :) Je to neuvěřitelně britský :D Lindu Henry jsem žral v každé její scéně, jej ta mě dostala do kolen :D A závěrečná taneční scéna??? No kam se hrabe Hříšnej tanec, tady máte chuť vzít Lindu za hlavu a vrazit jí obrovskou pusu :)))) Nejkrásnější queer film, co byl kdy natočen. Cudnost těch dvou, nervozita, pavlač, máma, kabaret.... Děkuji Ti, MacDonalde, že nesmažíš krávy do housek, ale točíš filmy :) ()

SallyZen

Klidně a bez většího povyku podaná idea dospívání a utvrzování sexuální orientace. Zde tu není právě heterosexuální, ale naopak. Snímek je velice precizně natočen, ač jako obyčejný příběh obyčejných lidí. Není sice ani ničím extra zajímavý, ale je velice věrohodný a musí se mu nechat i určitá dávka emocí. 60% ()

klukluka

Tohle už trochu zavánělo starým dobrým Tommym Wiseau. Některý záběry a dialogy byly jak z učebnice “jak to rozhodně nedělat”. Byla to amatérština, ale drželo to jakž takž pohromadě, jsou to ty nejslabší tři hvězdy, který jsem kdy přiznal nějakému filmu. Chápu, že pro gaye, zvlášť pro ty z králíkáren po celé východní Evropě, to má úplně jinou hodnotu- takhle nějak se odehrál i jejich coming out. Filmařsky je to ale bída. ()

• Duha, která se objeví na nebi hned v jedné z úvodních scén, nastiňuje povahu filmu. LGBT (lesbicko - gay - bisexuálně - transsexuální) komunita má jako jeden ze svých symbolů vlajku v šesti barvách duhy. (Stanislaus)
  • Ve filmu se objevují melodie písní zpěvačky, původně ze skupiny Mamas & The Papas, "Mama" Cass Eliot, a to konkrétně "Make Your Own Kind of Music" a "Dream a Little Dream of Me", což je její nejznámější singl. V tomto snímku často zmiňovaná zpěvačka zemřela ve věku pouhých 32 let nikoliv na udušení sendvičem, jak je řečeno na balkóně, ale na srdeční slabost. (Michalechal)