Nesmělý Lionel a horkokrevná Paquita si nejsou souzeni. Panovačná matka jejich vztahu brání i po smrti. Kousla ji totiž obávaná krysí opice a tak se po smrti proměnila v olezlou zombie. Lionel, novodobý Norman Bates, však své tajemství neskryje před prohnaným strýcem, který má zálusk na dědictví i Paquitu. Schyluje se k exkluzívní párty a jenom on ví, že všechny zombie je třeba rozsekat, četl totiž americké comicsy. (oficiálny text distribútora)

zette

Na filmu si nejvice povazuji humor kombinovany az s nechutnymi scenami... Na me to proste fungovalo. Spousta zajimavych napadu..., mixer, nastenna lampa, prochazka s kocarkem. Nedivim se tomu, ze se tento humorny horor stal u mnoha fanousku tohoto zanru kultovnim. Pro me lepsi nez pozdejsi Jacksonovy epicke velkofilmy. ()

Ripper

Něco tak krásně nechutného jsem dlouho neviděl.Myslel jsem, že mě maniak Jackson už nemá čím překapit, ale to jsem se hodně spletl! Šílená úchylárna, která s přehledem strčí Raimiho Evil Dead do kapsy ()

Šimpy

Braindead je jedním slovem skvost. Tímto filmem jsem pro sebe objevil Petera Jacksona dávno před Pánem prstenů. Horrorová zombie komedie s hektolitry krve, rozsekanými mrtvolami, a vnitřnostmi. Naprosto úžasné. pro většinu fanoušků, kteří se setkali s tvorbou P.Jacksona až díky Pánovi prstenů poněkud šok. Mluvím ze zkušenosti, poté co jsem film promítl pár kamarádům.:-) Výtečná komedie pro silnější žaludky a Jackson v malé roli. ()

blitzer

Ještě krvavější (čti kečupovější) a nechutnější než Bad Taste (to jde?) a podle mě taky daleko zábavnější (krysí opice, zombie spratek v parku, sekačko-zabíjačka). Rozhodně nejlepší Jackson a nejlepší romantický film :-)) ()

Jermann

Slimáci souložící v plivátku nejsou zdaleka tak slizcí a odporní jako většina scén v Braindead .. geniálně vypiplaném slasheru, plném hnisu, vnitřností a končetin, ale hlavně ujetého humoru a nadsázky. Strašlivý český dabing je vlasně vítán, protože dokonale podtrhává mizerné výkony mnoha zůčastněných neherců (teda aspoň doufám). ''Já ti řeknu co ona je .. ona je ZKUŠENÁ!'' ()

SHI-SHA

Chuťovka! Nechápu, jak je možné, že se mi film tak dlouho vyhýbal! Nemusíte mít rádi zombie nebo horrory, tohle vás prostě bavit bude! ()

WolfR

Film z dob kdy Peter Jackson točil “sofistikovanější kousky“. A tehdy vznikl nejkrvavější film všech dob! Naprosté gore! Pokud máte rádi Zombie a chcete se smát na celé kolo a zároveň máte silný žaludek, je to rozhodně film právě pro vás! Je to naprostá brutální krvavá pr*el! Tenhle film prostě nelze brát vážně, 5 hvězd. PS: Scéna se sekačkou je památná. ()

TomPrusik1

Je fajn, když se dozvím o nějaké hororové komedii, která nebere nic vážně (ani příběh, jestli se to dá nazvat příběhem) a dělá si s toho srandu. U takových filmů očekávám, že se budu opravdu dobře bavit. Ale tady to nějak nefungovalo. Film je plný trapných vtipů, kterým se v dnešní době nemůžu zasmát. Tím nechci říct, že by se nenašla jediná nevtipná scénka, která by s mojí bránicí nic neudělala. Dost se mi líbil nápad, zavřít zombie ve sklepě, přivázat je ke křeslu, pustit jim rádio a doufat, že budou v klidu. Jenže láska nezná hranic a tak dvě zombie spolu zplodí Dítě. A to dítě je něco jako chodící Chuckie z dětské hry. Tohle byla ale nejvtipnější scéna z celého filmu. Zbytek je trapný. Vážně nevím, kdo se může smát Velké chodící zombie, která leze po střeše, prsa má až ke kolenům a vypadá trochu jako ta loutka učitele z klipu Another Brick In The Wall. Nezabrala na mě ani sekačková scéna Pro mě se ukázalo, že Peter Jackson nemá moc smysl pro humor a měl by se věnovat fantasy. A to mu jde. 55% ()

Flyer

Nadsazená úchylnost plná toho nejdrsnějšího černého humoru. To je Braindead. Moc mi ale nejde na rozum, jak režisér těchto hodů plných krve a vnitřností mohl natočit takovou uhlazenost, jako je trilogie Pána prstenů. Inu, Peter Jackson je asi všestrannější, než se zdá. ()

Aquarius

1992. Natočil niekto odvtedy väčší a zábavnejší masaker? Páči sa mi že okrem toho, čím je Braindead predovšetkým (teda hyperbrutálnou komédiou, úspešným pokusom oživiť akčné grotesky a skombinovať ich s totálnou deštrukciou ľudského tela), funguje aj ako dobre prerozprávaný príbeh a dobre natočený film, kde jednotlivé časti do seba logicky zapadajú. Proste také malé rodinné dráma, komorný príbeh o dospievaní, kde je metaforický návrat do maminho brucha zrealizovaný fyzicky (a nasledovaný ešte fyzickejším návratom späť). Skôr než paródiou na horror je Braindead jeho poctou, žánrové klišé tu niesu zosmiešňované, ale využívané k humorným situáciám. Páčilo sa mi aj využitie zvuku, keď nezúčastnený hlas rádia alebo farára vtipne a nevedomky glosuje práve prebiehajúce "strašidelné" okamihy. O scéne s kosačkou, ktorá patrí k najúžasnejším momentom v dejinách kinematografie, sa toho popísalo viac než dosť. Nemôžem však nespomenúť skvelý detail, a to pariace sa telesné ostatky. Okrem toho že to úžasne vypadá, je to aj realistické, pretože cicavce sú zvnútra teplé. Z dnešného pohľadu už to ani nieje moc nechutné, dnes (11. 8. 2008) som pri sledovaní zvládol zjesť jogurt a čokoládovú tyčinku a nič to so mnou nerobilo. Ale možno som to videl toľkokrát, že už som si na všetko zvykol. Ale keby že tak niekto so súčasnými možnosťami natočí niečo podobné, to by bola krása! ()

Knuckless

Nenechte se odradit první hodinou filmu, kdy člověku dojde, že Jackson chtěl vlastně natočit komedii (proti čemuž bych ani zas tolik nebyl, kdyby většina scének nebyla dost trapná). Nicméně trpělivost (nejen)růže přináší. Poslední půlhodinka je totiž absolutní NÁŘEZ. Jackson: "Hele, takže řikáš že Raimi tam má motorovku joo? Hmm. Počkej, se kouknu do kůlny... Tak copak tady máme?... jee hele... SEKAČKA NA TRÁVU!" ()

Radiq

Asi nejlepší film Petera Jacksona. I když Meet The Feebles je taky super. I člověk, který nemusí zombie horory, se u tohohle musí smát. Tohle se Jacksonovi fakt povedlo. Jenom už ne žádnýho King Konga, kterej fakt stál tak maximálně za odlouplou kůži z paty. Geniální chlámací horor, kterej nikoho majícího rád kulty nemůže nechat chladným. Nejde o triky (který jsou teda mnohem lepší, než kdyby je někdo udělal digitální), nebo o hektolitry krve, nebo o příběh. Jde o ty gagy a prostě chlámačky. Na to se dá kouknout kdykoliv znovu. ()

Slavníkovec

Zde uvedený název žánru komedie, horor, romantický vystihuje snad vše na tomto filmu. Je to kombinace tří úplně rozdílných žánrů, včetně dějových linií, romantická - Paquita se zamilovala do Lionela, komedie - ten toho bohužel má dost na starost, včetně rodinky zombie. Je překvapující s jakou "lehkostí" se Lionel vyrovnává s problémy se zombíky, později se to bohužel trochu zvrtlo a máme tu rázem dům plný uslintaných, ošklivých malomocných "la zombie", a proč je to taky horor! No zombie rozhodně není klasická postava komedie. A je to taky trochu humorně strašidelné, hodně moc jsem fandil faráří! ()

3n3my

No neviem čo je na tomto komédia, prvýkrát som sa totiž pousmial až v polovici filmu (keď si začali zombíci užívať). Dovtedy sa mi skôr zdvíhal žalúdok. Asi som nebol až na taký krvák naladený. Ale v rámci žánru je to určite chuťovka :-) Logiku v tom však nehľadajte, pretože v Braindead ju fakt ešte nikto nenašiel!!! ()

okkac

PARTY IS OVER!!! Nahodit sekačku, přpravit plno krve, části těl a oživlé vnitřtnosti a máme nezapomenutelný film. P.S. A puding už nikdy nebude co dřív. ()

tom88

Neuveriteľné čo dokázal tvorca LOTRa stvoriť vo svojich začiatkoch. Je to nevídaný film plný tých najhumusnejších scén čo som kedy videl, ale zároveň s takým množstvom humoru a sebaparódie, že z toho až rozum stojí. Záver je zrejme najkrvavejší v histórii filmu. Samozrejme je to strašná vtákovina po obsahovej stránke, keď sa nad tým teda zamyslíme, ale všetko tu pekne spolu sedí, že tomu jednoducho musím dať plné hodnotenie. Je to naozaj veľký zážitok sledovať tento film, rozhodne odporúčam každému kto sa chce poriadne pobaviť, ale treba silnejší žalúdok. 90% ()