Resident Evil: Vendeta

• Japonsko Biohazard: Vendetta (viac)

Když bezohledný protivník v touze po odplatě vypustí nebezpečný smrtelný virus, kapitán protiteroristické jednotky Chris Redfield požádá o pomoc agenta Leona S. Kennedyho a profesorku Rebeccu Chambers, aby společnými silami zastavili obchodníka se smrtí a zachránili New York. (Bontonfilm)

CheeseFigure

Dvaja najväčší machri medzi nebom a zemou (alebo aspoň v Resident Evil univerze) sa spoja, aby zastavili šialenca, ktorý vyvinul nový a ešte nebezpečnejší (ako inak) vírus. Ako všetky tieto CGI projekty, aj Vendetta bola zábavná. Chýba jej síce hororová atmosféra (Damnation ju celkom malo v niektorých momentoch), za to je tu super prepálená akcia na záver. Hlavný záporák je správne psychotický. Animácia slušná. Nový vírus zaujímavý. A na konci si tvorcovia nechali otvorené zadné dvierka, takže som zvedavý na ďalší CGI prírastok do tejto série. ()

Solinek

Jako herní fanoušek celé série jsem hluboce zklamaný. Předchozí anime Resident filmy celkem slušné, tohle má jen pěkný trailer. Film je naprosto o ničem, snad 2 pěkné scény, zbytek propadák. Slabé **. ()

Final

Skutečný Resident Evil se vrací a ukazuje, že Milla Jovovich není zapotřebí. Capcom má s CGI animacemi bohaté zkušenosti, takže, jak se dalo čekat, po stránce animace není co vytknout. Příběh se vrací k ději čtvrtého dílu a tak nějak navazuje na organizaci Los Iluminados, která byla současně s Leonem S. Kennedym, hlavními prvky. Ve skutečnosti toho ale se čtverkou Vendetta moc společného nemá. kromě toho, že je jejich organize párkrát zmíněna, to není nic jiného, než důvod, proč do pátráni Chris zapojí také Leona. A pak už se jede ta stará dobrá hra ve stylu vystřílej co můžeš, rozdej si to s bosem a odvrať globální katastrofu. Co víc, stekáte se i se starou a dobrou známou, Rebecca Chambers, která původně pochází z prvního Residenta. Tedy, setkáte, pokud jste první díl, který byl víceméně hardcore, vůbec dohráli. Pro fanoušky a lidi, zběhlé v příběhu residenta Evila, je Vendetta nutnost, pro ostatní to bude nejspíše jen průměrný akční animák, který jim nic moc neřekne. ()

Ankroth

Takže... Zombie? Check. Nový typ viru? Check. Chris mlátící nestvůry pěstí do obličeje? Check. Leonova pověstná ofinka? Check. Já nevím jak vy, ale já jsem spokojen. ()

leafroller

Herní série Resident evil má můj respekt i pozornost navzdory faktu, že jsem žádnou hru nehrál. Nebaví mě to a nemám na tento typ her buňky. Hraná filmová série pro mě skončila druhým dílem, protože potom se na to už nedalo moc koukat. No a teď tu máme další produkt – animovaný film. Zatracení pro mě bylo zjevení: úžasná atmosféra, sqělá animace, vtahující příběh. Tato tři hlediska překonala Vendetta sice jen v animaci, tím si ale nemusím ten další strhující zážitek vůbec kazit. Jsem nadšený a nechci hledat žádné vady a chyby. Proč taky? ()

JohnDark

Resident Evil: Vendetta, Animovaný horor, Japonsko 2017, R: Takanori Tsujimoto, H: Erin Cahill, Kevin Dorman, Matthew Mercer, John DeMita, Fred Tatasciore, Cristina Vee, Arnie Pantoja, Jason Faunt, 40% ()