Evan Treborn (Ashton Kutcher) se vydává pomocí schopností zděděných po otci a díky svým zápiskům z dětství na riskantní cestu do minulosti, aby ji změnil, napravil své chyby a setkal se s láskou svého života. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou... (oficiálny text distribútora)

lobo87

K opätovnému pozrietiu ma inšpiroval Curtisov Lásky čas. Osudový dotyk sa zaoberá podobnou tematikou, ale s úplne iným spracovaním. Pamätám sa, že po prvom pozretí som film len veľmi ťažko dostával z hlavy. Po druhom pozretí musím uznať, že sila filmu sa trošku vytratila, napriek tomu je to nadpriemerný, veľmi kvalitný film. Možno by stačilo preobsadiť hlavného hrdinu, pretože Kutcher sa do takejto silnej úlohy nehodí, už len tým, ako je u divákov zafixovaný. Do vrecka ho schováva 7-ročný Evan Logan Lerman i uveriteľná Amy Smart. Pre mňa jeden z najlepších filmov o cestovaní v čase, ktorému k dokonalosti chýba lepší predstaviteľ hlavného hrdinu a vypilovanejší scenár... 80% ()

Legabri21

Neotřelý děj, který vás v napětí udrží , až do poslední minuty. Zajímavý film, skvěle promyšlený děj, který je čím dál víc strhující. Je neuvěřitelně promyšlené a pravdivé, jak by změna jedné věci v minulosti ovlivnila a obrátila naruby spoustu dalších událostí. Určitě se na to podívejte, opravdu to stojí za zhlédnutí. ()

słezakjkb

Ode dnešního dne tento snímek patří mezi nejlepší filmy, které jsem kdy viděl. Kdo má potřebu silné filosofie a baví ho cestování v čase, tohle je nejlepší příklad. Dal bych klidně i 6*, kdyby to šlo. ()

Uroboros

Velmi povedená věc, ale když nad tím zpětně přemýšlím, možná se z toho námětu dalo vytáhnout o trochu víc. SPOILER: Viděl jsem několik alternativních zakončení filmu a nejvíc se mi jednoznačně zalíbil ten, kdy se Evan vrátí do doby před svým početím a spáchá sebevraždu. Za tenhle konec je to stoprocentně na 4*. ()

Eraya13

Tento film má velmi zajímavou myšlenku o cestování v čase, přestože hrdinovi to dojde o mnohem později. A ke konci filmu všechno do sebe rázem začne zapadat. Evan je ale dá se říct smolař nebo nekonečně nespokojený, protože ať dělá cokoliv, někdo je nešťastný. Příběh je velmi smutný, ale i veselý... Nejhorší věcí nad tím vším asi je, že na úplném konci Evanovi (asi) dojdou jeho celkové schopnosti (mi přišlo). Film nenudí a děj plyne poměrně rychle. Režisér ale přece jen mohl film zakončit trochu jinak… Tak smutný a zoufalý konec, jenže hrdina byl tzv. „uvězněn“. PS: Nechápu český název „Osudový dotek“ (Butterfly Effect – teorie Chaosu), nějak jsem asi něco přeslechla… Protože ten film pojednával právě o tom, jak jedna věc může mít nehorázný dopad. Tak či tak je to jen detail nehrající žádnou roli. ()

Facerr

Dokonalej kousek, kterej jsem viděl už několikrát a pořád mi to přijde výborný. Originální nápad a dokonalý pojetí. K tomu "Kačer", kterýmu to prostě sedlo. ()

Eywa11

"If I could change the currents of our lives..To make the river flow where its run dry..To be a prodigal of father time ..Then I would see you tonight".Pre mňa sú filmy tohto typu číra fascinácia, ako môže jeden drobný detail odchýliť náš život úplne iným smerom, do takých koncov do ktorých nemáme šancu dovidieť. Jedna malá zmena má za následok v konečnom dôsledku obrovské variácie. Zasadenie do príbehu točiaceho sa okolo lásky sa mi tiež páči. Kedže som čo sa týka srdcových záležitostí niečo ako tučniak, presne viem, že by som robila všetko pre to, aby som bola len s tým jedným svojím pravým "tučniakom" inak si budem bahniť na ľadovci sama. Hľadala a hľadala by som spôsoby ako by to išlo...a nakoniec ma aj tak ten deterministický koniec, presne tak ako vo filme, spláchne do záchoda. Toš, niekedy to neide....tak možno v budúcom živote. :) ...If I could change the currents of our lives.....la lala lááá.... ()

AndrewNewman

Zo začiatku chaotická zmes psychodrámy a scifi thrilleru. Akonáhle vám však film vysvetlí o čo vlastne ide, to pekne naberá na obrátkach a vy už len sedíte (ležíte) ako prikovaní a hltáte každú minútu, každú sekundu, ktorú vám partia okolo Ashtona sprostredkovala. Fantastické dielko. ()

Xenerix

Ne ne ne ne, prostě ne. Kam se hrabou všechny ty nechutnosti jako Taxidermia a Serbian Film a podobné věci. Jestli ve mně nějaký film zanechá tak intenzivně a akutně nepříjemný pocit, tak je to právě Butterfly Effect. A přestože se na to nekouká příjemně, je za tím sakra dobrý kus kinematografie. Jen zaměřený směrem, který v jisté out of the box rovině dokážu ocenit, ale potřetí už to skutečně vidět nechci. ()

Parabot

V první stovce nejlepších filmů? To jako vážně? O 9 příček výš, než 12 opic, když už jsme u toho cestování časem? Opravdu? Tato chatrná televizní inscenace? Začínají mě docházet otazníky. Nikdy jsem nepochopil přitažlivost tohoto dílka. Snad jedině, že je jednoduše pochopitelný naprosto kýmkoliv. To z něj ovšem nedělá dobrý film. Na "Rotenech" je adekvátnější a střízlivější hodnocení. ()

Marcas

Velmi silný, dramatický a místy i dojemný příběh, který výborně pracuje s tím, co už víme. A to je, že i malý úkon může změnit celou naši budoucnost nebo i budoucnost někoho jiného. Chválím originální nápad a herecké výkony všech představitelů. Po předposlední změně událostí jsem cítil opravdovou bezmoc, což beru jako důkaz "zažranosti" do filmu. Nenapadá mě jediná věc, co bych vytknul, takže rozhodně doporučuji. ()

Nikolas__

Film plný bolesti, smutku a deprese. Rozhodně zážitek, kde se dozvíte, čeho všeho jsou lidi schopní. Žádná extrémní brutalita, přesto jeden z nejsurovějších scifi filmů po roce 2000. "Jenom proč tohle píšu - protože jsem čekal Sci-fi romantickou nenáročnou Dramedy,, : ) (Viděn Drictor's Cut.) ()

J.Mayen

Asi jeden z nelepších filmů s časovou smyčkou ktery jsem kdy viděl. Ashton je vynikající herec a tahle role mu zkrátka sedla. Dnes jsem viděl film po 5 té a pokaždé bych hodnotil stejně. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Další dotek osudu

Další dotek osudu

17.01.2006

Efekt motýlích křídel časové smyčky v nízkorozpočtovém (13 mil. dolarů) snímku Osudový dotek vzbudil před dvěma lety velmi kladné reakce publika a celosvětové tržby 96 mil. byly pro producenty více… (viac)