V utajovanom americkom vládnom laboratóriu prebiehajú experimenty s podivuhodným obojživelným monštrom nájdeným v Amazónii. Vie sa o ňom veľmi málo – domorodci ho uctievali ako boha, môže dýchať na vzduchu aj pod vodou, podobá sa človeku a je považovaný za nebezpečného tvora. V laboratóriu ho väzní a bezohľadne skúma ambiciózny vládny agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zaobchádza s ním skôr ako s biologickým materiálom než ako so živou bytosťou. Svojím experimentovaním neberie ohľad na to, či objekt skúmania zostane na žive alebo nie. V rovnakom laboratóriu pracuje nemá upratovačka Elisa (Sally Hawkins) a keď sa náhodou stretne s uväzneným stvorením, dokáže s ním nadviazať komunikáciu, ku ktorej nie je treba žiadnych slov. Stačia im gestá a emócie. Elisa ho nevníma ako nebezpečného netvora, cíti predovšetkým jeho strašnú osamelosť. Je to aj tým, že táto záhadná bytosť má jednu základnú podobu vody. Ako voda prijíma tvar nádoby, tak aj tento vodný tvor prijíma vlastnosti každého, s kým sa stretáva, a odráža tak jeho agresivitu aj osamelosť alebo bezpodmienečnú lásku. Vďaka tomu sa medzi ním a vnímavou Elisou vytvorí silné puto. V okamihu, keď hrozia ďalšie brutálne pokusy, Elisa pochopí, že je čas na spoločný útek. A pretože sme v 60. rokoch minulého storočia, nezaobíde sa to bez účasti sovietskych špiónov. (CinemArt SK)

Larushka

Proplulo to totálně mimo mě. Byla jsem na Torův počin zvědavá, ale ve výsledku jsem neustále sledovala hodinky. Sally Hawkings asi dobrá. Michael Shannon taky. Jenže to bylo takové ploché. A tím nemám na mysli hrudník Sally. A i ta hudba, která by se mi normálně líbila, mě tady sr*la! Dvě dávám jen z úcty k Torovi. ()

FAITH.BABE

Guillermo del Toro začíná senilnět celkem brzo. Ve svých 53 letech pojal podezření, že už nestihne natočit další film a tak si začal plnit své vlhké sny. Muzikálo komediální fantasy drámo s dvěma hororovými výkřiky do prázdna o chronické masturbátorce s fetišem na boty, postarším buzíkovi, který upřímně a explicitně lituje toho, že nešukal dokud měl vlasy a prostatu z mramoru (že by se nám tam zrcadlily latentní homo sklony samotného tvůrce?) a rybím Aquamanem, kterej očividně šuká víc než Momoa, umí vykouzlit vlasy na pleši a chutnaj mu kočky. Ehmm... Byly chvíle kdy jsem se náramně bavila a některé postavy si pekelně užívala (bohužel ne ty hlavní) a chvíle, kdy sem se plácala do čela a chtěla na celé kino zařvat ,,Co to k*rva?!''. Dodělala mě ta ruština. To je jak když se potkáte v baru na Staromáku s amíkama a učíte je ze srandy mluvit česky. Tak to samý, akorát se potkaj rusáci s amíkama na rudym náměstí. A taky mě samo sebou nasrala ta přehnaná mileniálská vyrovnanost. Aspoň jeden rasista, jeden černoch, lezba, buzík, outsider, šikanátor a všudypřítomná veledůležitost mezidruhové tolerance. Eh... Slabé 3 hvězdy. Zklamání :-/ ()

NiWi

The Shape of Water je trochu nesourodý film, který celé první dvě třetiny buduje něco, co se v té třetí nešikovně scenáristicky rozpadne a v divákovi zanechá pocit, že to šlo ukončit daleko lépe. Stále se však podle mě jedná o jeden z výraznějších del Torových filmů, ve kterém vyčnívají silné stránky režiséra v podobě kouzelné dobové atmosféry a silných hereckých výkonů (především Michael Shannon), které doprovází krásná Desplatova hudba. V oscarovém souboji se Třemi billboardy bych si však více vsadil na snímek Martina McDonagha, i když moje srdce lne k Shape of Water. ()

animaxis

Tvář vody je krásný příběh o tom, že láska je slepá. Celý film je natočený v jistém retro stylu, který tu zajišťuje tu pravou atmosféru 50. let. Příběh jako takový je hezký a vcelku i dobře promyšlený, jen tu nechybí ani jistá dávka patosu (což má oscarová potora očividně v oblibě). Příběh dělají ještě zajímavějším dobře napsané postavy, které tu všechny mají specifické vlastnosti, takže si je zapamatujete hned od začátku a některé vám díky tomu i přirostou k srdci. Samotný vizuál filmu působí často opravdu kouzelně a díky tomu je ještě větší radost tento film sledovat. I hudba je tu hezká, ale nic víc. Vzhledem k tomu, že film získal oscara i za ni, jsem čekal něco víc, protože mě ihned napadá aspoň 5 filmů z roku 2017, které by se tohoto oscara zasloužily víc. Celkově jsem ale spokojený a Tvář vody stavím v mém osobním žebříčku filmů Guillerma del Tora alespoň do první trojky. ()

dr.fish

Tak tohle se režisérovi povedlo. Je to jeho první film, který u mne zabodoval. Skvělý obrazový i zvukový kousek, kamera, střih, atmosféra. Je to krásný kus nábytku, pocta starým Hollywoodským filmům, ovšem oblečená do nového podivínského kabátku. Forma možná vítězí nad obsahem, ale jen trochu, jelikož ta lovestory je moc povedená. Vlastně nic tu není originál, všechno stokrát viděné, jenže to zase funguje. Film za čtyři, ale za tu výpravu a hudbu přidám pátou. 85% ()

FrankSusta

Krásný film! To by snad i stačilo, ale vzhledem k hodnocení 63% zde na ČSFD si své hodnocení pěti hvězd trochu více rozeberu: překrásné love story o typu lásky, která se obejde beze slov (doslova, protože hlavní hrdinka je němá). Sám nápad je krásný a nejspíš i originální (neviděl jsem všechny filmy, takže proto tam je to nejspíš). Nádherná kamera, výprava, hudba... úžasné je, že vyloženě vizuálních efektů je tam pramálo, a zbytek je špičkové poctivé filmařské řemeslo. Ve filmu se také nchází několik přenádherných momentů typu němá protagonistka začne zpívat a její přítel vodník v saku tančit (což zní divně, ale funguje to skvěle). Dále má film úžasné herce, kteří jsou skutečně přesvědčivý a do svých rolích plně zapadají.   Celý film je vlastně taková pohádka (s pár sexscénama a litrama krve, ale to neva). Je jasné, kdo vyhraje, kdo je padouch, kdo hrdina... no prostě krása.    (no, a popravdě jsem si chvílema nebyl jistej, jestli sleduju to co sledovat mám, protože tady mi to hlásí horor, ale já se spíš smál (občas, páč tam jsou dobrý hlášky) než bál)     Guillermo del Toro opět dokazuje, že je skvělým a originálním režisérem, který žánr fantasy ovládá špičkově.     9,5/10    (a dle mýho jsou Oscary na místě, ale je to jen čistě můj názor) a vřele doporučuji stejnojmenou knihu od Guillerma del Tora ()

majo0007

Del Toro nech mi nehovorí, že predtým nevidel Splice (2009), z ktorého si niečo "požičal"! A tá nálepka "horror" ☺ je na zaplakanie! Na ruštine vo filme sa musia Rusi urehotať k smrti, je to ako keď sa Maroš Kramár snaží hovoriť česky. ()

Mylouch

Pohádka na pomezí King Konga a Amélie v duchu Netvora z Černé laguny je sice přehledně napsaná (ve zvoleném stylu), zrežírovaná, natočená a zahraná, retro rekvizity konce padesátek jsou občas příliš nápadně exponované, del Toro si dokonce sám zaskřehotal, smysl celku však o moc nepřesahuje kvalitu podprůměrné pohádky ČT. FIlm nepostrádá vtip a poetiku ani míšení stylů, prostředí profese hrdinky se ve filmu věnuje málokdo, vizuál prozrazuje spoustu práce, emocionalitu tvora s jeho osudem však snadno překoná lachtan Piškůtek ze Stojáka. Pro jistotu si ale zkontrolujte, co se děje ve vaší vaně, v koši na prádlo a nad vaším kinem a hlavně dávejte pozor, kam strkáte cizí prsty. /Odkaz do filmové historie: Netvor z černé laguny (1954)/ ()

HorrFi

Kdybych na Tvář vody pohlížel jako na horor, tak asi nemá smysl psát, že bych byl zklamanej, protože to nemá s hororem ani pramálo společnýho, ale jako romantickej fantasy thriller to fungovalo docela dobře.. Sally Hawkins tu němou zahrála celkem dobře a bavilo mě číst si tu znakovou řeč, protože si nepamatuju že bych jí viděl ještě někde jinde.. našlo by se tu i pár napínavejch scén, takže jako celek mě to nezklamalo.. ()

SeanLSD

) del Toro ma vždy dokázal odrovnať úhrančivo emocionálnou scénou, detailom, ale celku vždy niečo chýbalo k dokonalosti. Teraz, keď už si môže točiť čo chce, je to číra radosť. Minule ma síce ešte nerozobral, teraz už však áno. Každá drobnosť je presná, príbeh výživný, herci božskí a celok je harmónia. ()

nineweh

Pohádka o tom, kterak němá Amélie z Baltimoru píchala s mořským panákem. Vizuálně úžasné, ale jako ta stupidně přifrancouzštělá hudba měla bejt dop*dele co? Škoda, příběh byl jinak klišoidní takovým tím správným způsobem a herecké výkony na jedničku. ()

alisa.upir

Od filmu jsem neměla žádná očekávání - naštěstí. Až mockrát mi to atmosférmou připomínalo podobně příjemně laděné francouzské filmy, a jazz na pozadí má taky cosi do sebe. Sice na podobné filmy normálně moc nejsem, ale Guillermovi se tato pohádka opravdu povedla. Paráda, klidně bych to viděla znovu. ()

octopuska

Nádherná netvoří romance s opulentnim vizuálem. A krásnou hudbou Alexandra Desplata mě nečekaně ohromila, jelikož jsem od ní zas tak moc neočekávala. Netvor byl úchvatný a nedivím se, že mu Sally podlehla a odebrala se s ním na věky do vodní říše. Konala bych stejně. ()

Deyw

Podle oscaru sem cekal vic a hlavne neco jinyho..cekal sem romantickej pribeh s utopencem..ale hned v prvnich zaberech co si delala dobre ve vane sem si rikal ze to bude trosku jinak..no je to artova hovadina, kde nechybi muzikal...jakoby jo natoceny je to krasne (krev v desti...sceny s vodou...) ale je to hrozny wtf a guilty pleasure tora nebo fakt nevim..a ty oscars? tak to fakt nechapu..byly tam daleko lepsi a hezci filmy.. ()

kocik1

Kráska a zvíře trochu jinak. Kráska, pravda poněkud hloupější, protože vytopit byt tak jako ona, k tomu je třeba buď obzvláštního nadání anebo tuposti. Vizuálně dokonalost a když jsem se přenesla přes dementnost Elisy, vytopený byt jsem si parádně užila. Co se příběhu týče, tak záleží jen na tom, zda je člověk ochoten přijmout pohádku, která, jak už to tak u pohádek bývá, potěší a za chvíli vyšumí.. Ničím jiným totiž Tvář vody není. Mezi třemi nebo čtyřmi hvězdami, ještě se rozhodnu. ()

alchac

Tedy, že je del Toro až takový úchyl, aby ze sólovky Aba Sapiena udělal červenoknihovní mezidruhové soft porno, ve kterém je navíc homo tuňákus za toho hezčího, to by mě až dodneška nenapadlo! ()

panMartin

První půlka byla super a líbilo se mi tam snad úplně všechno, ale ta následná romance už nebylo ono. Za mě je Tvář Vody v pohodě film, ale Oskara bych v tom viděl spíš v maskách. Tak nějak jsem od filmu, který má 13 nominací na Oskara čekal víc. Hudba byla krásná také kamera. Forma je stylová, docela originální a povedl se i výběr herců od Hawkinsové přes Octavii Spencer až po skvělého Shannona, který svého padoucha zahrál brilantně. ()

Radiq

Love story od Guillerma del Toro - moc jsem tomu nevěřil a ukázalo se, že to opravdu není dobrá kombinace. Bacha, ten tvor, ten se opravdu povedl do nejmenších detailů - proti tomu nic nemám. Blbé ale je, že onen obojživelník byl to jediné, co ten film táhlo. Teda byl tam ještě Michael Shannon, kteryho jsem nikdy moc nemusel, ale tady je v roli, kdy hraje tak odporného hajzla, že ty antipatie je vlastně plus. Pojetí filmu se mi líbilo v tom, že nahotu a násilí zobrazuje přirozeně, bez nějakého velkého grafického přehánění a napínání. Bohužel celé mi to tak trochu přišlo zoofilní a Sally Hawkins, no, jak to říct... nezaujala. Ono jí tedy není co závidět, když za celou dobu nesmí promluvit, no vlastně ani vydat zvuk a hraje jen gesty a mimikou. Ale ta její mimika mi prostě často dala strašnou ránu do tváře. No a celej ten děj je vlastně dost o ničem - teda trochu o něčem jo, ale je to tak předvídatelné, až je to blbé. Ještě že se to odehrávalo v době nějaké studené války, protože kdyby to bylo v současnosti, už vůbec za nic by to nestálo. ()

Sabrewulf odpad!

Odpudivá hlavní hrdinka, odpudivé špinavé prostředí laboratoří, odpudivé období studené války, odpudivá stylizace 50tých let, odpudivý vizuál rybáka a ze všeho nejvíc odpudivé korektní lezení do zadku akademii. Ten film mě odpuzoval úplně vším. Tvl já si říkám, že ten rybí chlap je vykrádačka Abeho z Hellboye a po tom, co to někde ve třičtvrtě stopáže vypnu, tak mrknu sem a jasně - on je to Del Toro. Vědet to předem, tak s ním ani neztrácím čas, ten chlap má tak strašně odpudivý vizuální styl v kebuli, všechna ta jeho stylizace a monstra ve filmech jdou úplně mimo můj vkus. Jediný film, který se mi od něj líbil, byl Pacific Rim, protože jednoduše nevypadá jako od něj. Čemukoliv dalšímu, co má jeho typický rukopis a vizuál, se už příště obloukem vyhnu. A to, že tahle zoofílie dostala Oscary je urážkou všech filmů, které ho nedostaly. Mimochodem některé pětihvězdičkové zvrácené kometáře jsou k popukání. Prej krásné, kouzelné, milé... Ale jdi ty brepto. ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

11.07.2018

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší… (viac)

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

05.04.2018

Guillermo del Toro natočil spoustu děsivých i zábavných fantasy, pořádnou slávu mu však přinesla až ta poslední. Tvář vody letos získala čtyři Oscary, mezi nimiž nechyběly dvě sošky pro del Tora … (viac)