V utajovanom americkom vládnom laboratóriu prebiehajú experimenty s podivuhodným obojživelným monštrom nájdeným v Amazónii. Vie sa o ňom veľmi málo – domorodci ho uctievali ako boha, môže dýchať na vzduchu aj pod vodou, podobá sa človeku a je považovaný za nebezpečného tvora. V laboratóriu ho väzní a bezohľadne skúma ambiciózny vládny agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zaobchádza s ním skôr ako s biologickým materiálom než ako so živou bytosťou. Svojím experimentovaním neberie ohľad na to, či objekt skúmania zostane na žive alebo nie. V rovnakom laboratóriu pracuje nemá upratovačka Elisa (Sally Hawkins) a keď sa náhodou stretne s uväzneným stvorením, dokáže s ním nadviazať komunikáciu, ku ktorej nie je treba žiadnych slov. Stačia im gestá a emócie. Elisa ho nevníma ako nebezpečného netvora, cíti predovšetkým jeho strašnú osamelosť. Je to aj tým, že táto záhadná bytosť má jednu základnú podobu vody. Ako voda prijíma tvar nádoby, tak aj tento vodný tvor prijíma vlastnosti každého, s kým sa stretáva, a odráža tak jeho agresivitu aj osamelosť alebo bezpodmienečnú lásku. Vďaka tomu sa medzi ním a vnímavou Elisou vytvorí silné puto. V okamihu, keď hrozia ďalšie brutálne pokusy, Elisa pochopí, že je čas na spoločný útek. A pretože sme v 60. rokoch minulého storočia, nezaobíde sa to bez účasti sovietskych špiónov. (CinemArt SK)

Dimo

Vizuální krásno s dokonalým slizounem M. Shannonem a celou řadou dalších, fakt skvělých hereckých rolí a překvapivě vysokou mírou odvážných scén a situací. Holka, která každé ráno ráda pohladí kočku není v masové US distribuci vůbec tradicí. Hezký příběh, ale bez překvapivého konce. Pohodový, zasloužený a nekontroverzní Oscar. ()

caramell

Suverénně nejhorší film, co kdy vyhrál Oscara, který jsem kdy viděl. Je mi líto, že tenhle film porazil pecky jako Dunkerk nebo Tři billboardy kousek za Ebbingem. Neuvěřitelná slátanina plná gay-eko-metoo pozérství. Nějak se nemůžu smířit s tím, že tohle je dneska hlavní věc, za co dát Oscara a že už se nehraje na propracovaný scénář či perfektní dialogy. ()

dainio

No. Výtvarně krásné a podmanivé. Jsou tam hezké obrázky, je to barevné a hýbe se to. Herecky zvládnuté. To je ale vše. Oscar za nejlepší film a režii? Ani náhodou. Další ukázka toho, jak akademici "neví". Co jsem měl možnost zkouknout, tak mi nejlépe vycházelo Three Billboards Outside Ebbing, Missouri nebo neprávem podceněný The Disaster Artist. A to se ani nebudu zmiňovat, že nebyla vůbec nominovaná mother! od Aronofskyho a Jennifer Lawrence za hlavní roli. Ale jasně, ono se to nehodí do krámu, když je něco kontroverzní a jde proti proudu. Tvář vody nemá hloubku, je předvídatelná a dokonce i v některých momentech nechutná. A to ještě trvá přes 2 hodiny. Kdyby nebylo Shannona a jeho vynikajícího výkonu, tak film je utrpením. ()

Torgal

Mne podľa akadémie najlepší film uplynulého roka sadol ako riť na šerbel. A hoci by som sošku možno o čosi viac doprial billboardom, s víťazstvom Del Tora nemám žiadny problém (a nie, ani romanca medzi ženou a rybím mužom mi vôbec neprekážala). Uznávam ale, že je to v zásade naivná rozprávka pre dospelých s občasnými výbuchmi brutality a nahoty. To sú ale takpovediac režisérove trademarky, tak som tušil do čoho idem. Filmársky je ten film jednoducho radosť - réžia, kamera a hudba spolu tvoria výborné filmové obrazy. Jediné, na čom by som ubral bolo pchanie sa do zadku akadémie nasilu vloženou gay postavou, táto linka bola trochu rušivá. 8/10 ()

Cinematrix

Kde se vzal, tu se vzal takovej žabochlap. Oči mu blikaly jako diody na vánočnim stromečku od vietnamců, ale... A o tom ale to je. Koukal jsem na to s přítelkyní a u závěrečnejch titulků se jí ptám, co s ní je, protože očividně nebyla ve své kůži. Měla hrozně zpocený oči a rozhodně se jí nechtělo pouštět do nějaké sofistikované komunikace s mou osobou. Zkrátka byla zkoprnělá, ale to já taky. Je to teda slušná vykrádačka Sovětského filmu Člověk obojživelník. A stejně jako originál to nemá jedinou akční scénu. Pracuje se tu hodně s emocema, jak jsou lidi hnusný a dokážou zničit všechno, co je výjimečný, aby je to neohrozilo. Nechápu, když to o sobě víme, proč o tom jen točíme filmy, ale ve skutečnosti s tim nic neděláme. Každopádně Guillermo del Toro hodně ztrácí originalitu, pokud kdy jakou měl a předkládá nám opět stokrát semletej příběh, jen v trošku modernějšim hávu, protože na to má rozpočet. ()

Bystrozraký

Del Toro je borec, jeho styl se mi hrozně moc líbí. Určitě zkouknu jeho další filmy a nadále budu smutnit, že jeho spolupráce na dalším Silent Hillu nevyšla. Tvář vody určitě své kvality má, film mě bavil, ale Oscar za nejlepší film? To si to více zasloužily Tři Billboardy kousek za Ebbingem. Co určitě Tváři vody neprospívá je, že jeho koncept je úchylný. Opravdu hodně uchylný. Nezdravě úchylný. Doteď se z toho oklepávám, zřejmě jsem měl málo sexuálního styku s rybama. Bohužel víc o tomto filmu nemohu říct, sex s rybou je prostě něco, co jen tak nečekáte a dostalo mě to úplně off guard. Jinak i přes tuto moji malou výtku film doporučuji zhlédnout. ()

Kingjiri

Úvodní seznamovačka s monstrem i Shannonův záporák byly fajn. Jenže napětí nebo akce téměř chybí (moc jsem v tomhle směru od "oscarovky" nečekal, ale takhle málo taky ne) a mytologie kolem monstra zustala zoufale nevyužitá stejně jako jeho schopnosti. A od chvíle, kdy se vztah Elisy a monstra přehoupnul z přátelství do bizarního vztahu, jsem už netrpělivě vyhlížel závěr. Guillermo del Toro jako vždycky boduje atmosférou i vizuálem, přičemž se explicitnějších / krvavějších scén stále nebojí, ale jak už u něj bývá v poslední době zvykem, na zajímavej příběh už dost invence neměl. Třetí hodně slabá hvězda za Shannona, vizuál a pár lehce akčních scén. ()

ortoncz

Michael Shannon a retro jsou jedinými klady celého filmu, zatimco příběh je jako z béčkového akčního filmu. Jako sledovat tuto zoofílii bylo místama opravdové utrpení. 25% ()

figliar

Studená vojna a 60.roky sú nevyčerpateľným zdrojom na kvalitné filmové námety. Guillermo to ale zobral z iného konca a snažil sa tu o niečo na motív dospeláckej hororovej erotickej rozprávky...?... Kvalita filmu sa poprieť nedá, ale akadémia za posledné roky udeľuje Oskarov za najlepšiu réžiu tuším z ľútosti. Prostredie, masky, kamera, herci, áno, to bolo na prvotriednej úrovni. Ale tá ART stránka filmu bola do hlavnej dejovej línie zakomponovaná až príliš. ()

Kalimero13

Nádherné "Falloutovské" vizuály s příjemným HDR, podmanivá hudba z Amélie, perfektně zahrané, ale naprosto nesmyslné a neuvěřitelné. Pokud by to byl příběh o přátelství, bylo by to v pořádku. Takto ale paradoxně uráží podstatu lásky a film nenese absolutně žádné poselství. Oskar mi absolutně nejde do hlavy. ()

KafuR

Skvěle zahrané, poetické a povedená výprava, která dýchá atmosférou 60. let se vším všudy. Jednoduchý, dá se říct až prosťounký, příběh o lehce bizarní romanci, jejíž neortodoxní sledování nemusí ale být také každému po chuti. Právě díky přímočarosti příběhu by neškodilo zkrátit stopáž, protože pomalé tempo umožňuje kochat se Del Torovým rukopisem, ale na dvě hodiny je to trochu málo. ()

dalziel odpad!

Neskutočne uchylná a nevkusná sračka.Kto videl Helboya 2 tak vie že Torro takú istú romancu medzi Abe Sapienom a princeznou Nualou natočil oveľa privetivejšim spôsobom.Tento film mal byť označený plagiatorstvom a nie oceňovaný.Film má cenu tak plne nasratej igelitovej tašky s TESCA. ()

phoenixer

Obrovsky promrhany potencial. Ta muzikalova scena mi znechutila cely zaver. Pohadkove zakonceni “zily spolu stastne, az do smrti” bylo moc silny kafe i na me. Odpad tomu nedavam jen proto, ze me bavilo vizualni zpracovani. ()

Hpatrik

Krásně natočená a trošku netradiční love story. Příběh je mírně předvídatelný a ne kdovíjak komplexní, což není nijak na škodu, jen jsem po té oscarové náloži čekal na něco "navíc", takže malinko zklamání. Jinak výtečná Sally Hawkins, krásná hudba a podmanivé zasazení do kulis tmavé, studené války. ()

helraiser

Taková netradiční love story, která rozhodně není špatná. Najdeme zde nádech horroru, fantasy i špionážního filmu. No řekněme si to na rovinu, minutáž je strašně přepálená a film rozhodně není pro každého, ale své kouzlo rozhodně má. Vodní tvor jako takový je výborný jen škoda, že nebyl využit jeho potenciál mnohem více, mohl to být místy dost slušný monsters horor, ale takto to je pouze zvláštní, neříkám špatná, ale zvláštní love story s docela dobrým koncem. ()

Razzor_82

Tvář patosu aneb kam nám dala akademie zase hlavu při udělování Oscarů. Hawkins je nesympatická a nevzhledná uklízečka a její nahé scény jsou prostě nechutné. Následné vyznání lásky k mutantnímu rybomlokovi je doslova slizké tak, že mi proklouzlo mezi prsty. Odporná scéna ve vaně dovrší něčí zálibu k rybímu fetiši. Celé to veledílo dorazila taneční francouzská vsuvka a míchání žánrů! Další důkaz pro mě, že celé to udělovaní sošek je jen tupá šaráda. Dunkerk nebo Tři billboardy kousek za Ebbingem by byla dle mého lepší Oscarová volba. Svět je řádně zkažený! 4/10 ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

11.07.2018

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší… (viac)

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

05.04.2018

Guillermo del Toro natočil spoustu děsivých i zábavných fantasy, pořádnou slávu mu však přinesla až ta poslední. Tvář vody letos získala čtyři Oscary, mezi nimiž nechyběly dvě sošky pro del Tora … (viac)