V utajovanom americkom vládnom laboratóriu prebiehajú experimenty s podivuhodným obojživelným monštrom nájdeným v Amazónii. Vie sa o ňom veľmi málo – domorodci ho uctievali ako boha, môže dýchať na vzduchu aj pod vodou, podobá sa človeku a je považovaný za nebezpečného tvora. V laboratóriu ho väzní a bezohľadne skúma ambiciózny vládny agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zaobchádza s ním skôr ako s biologickým materiálom než ako so živou bytosťou. Svojím experimentovaním neberie ohľad na to, či objekt skúmania zostane na žive alebo nie. V rovnakom laboratóriu pracuje nemá upratovačka Elisa (Sally Hawkins) a keď sa náhodou stretne s uväzneným stvorením, dokáže s ním nadviazať komunikáciu, ku ktorej nie je treba žiadnych slov. Stačia im gestá a emócie. Elisa ho nevníma ako nebezpečného netvora, cíti predovšetkým jeho strašnú osamelosť. Je to aj tým, že táto záhadná bytosť má jednu základnú podobu vody. Ako voda prijíma tvar nádoby, tak aj tento vodný tvor prijíma vlastnosti každého, s kým sa stretáva, a odráža tak jeho agresivitu aj osamelosť alebo bezpodmienečnú lásku. Vďaka tomu sa medzi ním a vnímavou Elisou vytvorí silné puto. V okamihu, keď hrozia ďalšie brutálne pokusy, Elisa pochopí, že je čas na spoločný útek. A pretože sme v 60. rokoch minulého storočia, nezaobíde sa to bez účasti sovietskych špiónov. (CinemArt SK)

FeroFabus odpad!

Neskutečně naivní a sladkobolná pohádka pro LGBT komunitu vrcholící kýčovitým koncem. del Toro nasadil vysokou laťku, příště už pro udělení Oscara nebude stačit mít ve filmu předepsaný počet homosexuálů. ()

Patriot.X

Romantičtí zoofilové mohou počítat s pětihvězdičkovým zážitkem. Hollywoodským úchylákům už zřejmě nestačí 71 pohlaví (pokud je to aktuální číslo) a v rámci podpory jinakosti narvou do romantického filmu mločí příšeru jako hlavního milovníka. Kde jsou ty zlaté časy Války s mloky... ()

tranquill

"Bože, to ani není člověk.. Jestli nic neuděláme, tak ani my ne!" Guillermův režijní rukopis je zde opět znát. Jde o další fantasy, které se dotýká dobové reality a s ní i politiky. Možná to byla škoda, třeba by stačila ta fantasy romance.. ()

255085349

Nečekaně líbivý a možná až moc vkusný del Toro. Je to hezké, starosvětsky natočené, výborně odehrané, ale já z toho přece jen cítila skutečnost, že se Guillermo čím dál tím více zaprodává mainstreamu a touze po Oscarech (viz utajovaný homosexuál, zesměšňovaní černoši, sexismus na pracovišti apod.) Navíc je to synopsí hodně podobné (lepšímu) Faunovu labyrintu. Tradičně skvělá Sally Hawkins, Olivia Spencer hláškující jak o život i nechutný Michael Shannon. Musím ocenit kvalitní drobnokresbu prakticky všech postav, žádná nebyla odbyta. Moc mě bavil kladně pojatý tajný ruský agent, to se vidí vzácně. Ve výsledku je to však jen trochu rozvláčná romantická pohádka, která mě nutí vzpomínat na zlaté doby Prince bez království a doufat, že del Toro už konečně natočí At the Mountains of Madness. Škoda. [předpremiéra, Bio Oko, 31.12.2017] ()

0L0V0

Ona je nemá on ryba svet ich neakceptuje ako seberovných tak majú spolu sex, všetci jedia koláče, no ak toto vyhrá za najlepší film, tak je tento svet zvrátený. Krásne kulisy, milé posolstvo, cele to je však mdlé, natiahnuté, nudné. del Toro robí dobré filmy, ale tento ma neoslovil. Hype filmu je všade okolo mňa, že som si to musel pozrieť, dokonca som nemal žiadne očakávania a veru, je to úlet, ktorý ja nedokážem prvým pozretím oceniť. 40% ()

balcazar

"Kolosálna sračka." Tak znela bezprostredná moja reakcia po filme (a vlastne už niekoľkokrát aj počas neho), a tak znie moja reakcia aj teraz. Proste to bola obrovská blbosť, ako bonus ma zhrozuje to veľké množstvo nominácii na Oscara. Najvtipnejšia je tá abstraktnosť, o ktorú sa film snaží a ktorou sa snaží byť akože výnimočný, no pritom to je ešte horšie. 1 hviezdička za dvojicu Octavia Spencer - Richard Jenkins, ktorí priniesli aspoň trochu nenúteného humoru do tej katastrofy. ()

Maximilianus

Celkom banálny príbeh s jemnými prvkami originality zaobalený do slušného vizuálu. Sally Hawkins hrá výborne, ale to predviedla aj vo filme Maudie, kde hrala navyše zaujímavejšiu a komplikovanejšiu postavu. "Netvor" bol urobený dobre, ale opäť trochu neoriginálne, nakoľko sa mi veľmi podobal na Abe Sapiena z Hellboya. Michael Shannon hral klasicky, ako to on vie, ale postava bola iba o kúštiček originálnejšia, ako býva priemer. Guillermo pospájal filmy ako Kráska a Zviera, Hellboy, Romeo a Julia, Zachránte Willyho a Logan a urobil z toho vlastný film, ktorý mal finálnou podobou, alebo ak chcete tvarom pripomínať nekonečnosť vody. Za mňa nie zlý film, zámer chápem, na tanečno-spevácku vsuvku nebudem brať ohľad a pokúsim sa na ňu zabudnúť, štandardy Guillermo naplnil ale nijako extra neoslnil. 6,9/10. ()

Mrijnyk

Tenhle film je další důkaz, že je lepší nebrat hodnocení ČSFD před zhlédnutím filmu vůbec v potaz. Sice chápu, že mnozí mohou mít výtky (žánrová nevyhraněnost nebo přeplácanost, dlouhá stopáž, nerozvinuté postavy, přeslazená romanťárna apod. apod.), ale mně osobně byly všechny tyhle věci úplně jedno. Film na mě totiž zapůsobil jako už dlouho nic a snad to ani nebylo díky působivé retro atmosféře (i když krásný a vytříbený vizuál společně s výtečnou hudební složkou hrál určitě taky velkou roli), dobrým hercům nebo "originalitě" příběhu. Nejvíc mě asi dostal ten všeprostupující (ale ne zbytečně patetický!) morální apel na lidskost. Jako už právě ve Faunově labyrintu (mně tedy tohle srovnání v tomhle ohledu od věci vůbec nepřijde) tu v jednoduchém příběhu proti sobě stojí vypočítavost, krutost a kořistnictví proti soucitu, lásce a solidaritě. Leckdy smutná a drsná realita je tu, stejně jako v Labyrintu, smíchána s fantazií, sny, nereálnem. Že tu někomu vadí politické narážky (dodnes aktuální)? Vážení, už tu z vás někdo viděl skutečně kvalitní fantasy nebo sci-fi, které by se nedalo interpretovat politicky? Podle mě navíc primárně o politiku nejde, jde o základní filosoficko-etické otázky, k čemu jinému jsou fantasy filmy, jestli ne k tomu, aby nám prostřednictvím fantazie ukázaly nový pohled na náš život? Navíc všechny tyhle aluze na nejrůznější "jinakost" jsou podle mě podány velmi citlivě, skoro jakoby mimochodem (úvaha hlavního záporáka o podobě Boha a jeho rasistické poznámky na uklízečku, které tehdy zřejmě ani leckdo nevnímal jako zvlášť pobuřující) , nenásilně a místy i dost vtipně (osamělý gay malíř s jeho "vlasy" a plnou ledničkou limetkových dortů :)). Z kina jsem si odnesl takový sladkobolně příjemný pocit a já byl vlastně dost rád, že se nekonal Faunův labyrint 2, kdy člověk odcházel s náladou značně pokleslou. Občas trochu té nadějeplné fantazie opravdu neuškodí. ()

Demonic189

Tak si to zhrňme. Mame tu milu černošku, spravneho gaya, dievca s postihnutím, správneho Rusáka, ale i tvrdého agenta s jeho ešte horším nadriadeným. K tomu mloka, takže figurky sú ako tak rozmiestnené, aby z toho akademia bola paf. A čo dalej? Príbeh, ktorý nema divákovy absolútne čo dať, kedže je to asi tak 150. kopírka toho istého a jeho predvídatelnost dosahuje až obludné rozmery. Obludou mozeme nazvať i postavu hl.herečky a v kopulačnej scéne sa mi chcelo ozaj zvracať...Body teda dávam iba za perfektného Shannona (ako inač) a skvelú hravú réžiu (až na tu všadeprítomnú zelenú...brr). Ak toto získa Oscara, tak definitívne končím so záujmom o tieto prestížne ceny... ()

Pilník

Ja vystoupim z řady a po dlouhé době budu souhlasit a Akademiky, kteří rozhodují o udílení zlaté sošky..... nejsem žádný cíťa apod., ale toto se mi dostalo pod kůži tou skvělou ponurou atmosferou, skoro se tam nemluví, ale stejně je to jako bych slyšel každé slovo co si znakově povídají... sám osobě mám rád postavu tohoto “Aquamena”, hlavně v seriích o Hellboyovi, takže pro mne to byla podívaná a přišlo mi to straše dobře natočené... když se podívám na niže uvedené procenta a hodnocení, tak jsem opravdu asi jiný, ale ani trošku mi ti nevadí.. ()

Primavera

Černoška, vtipná kamarátka hlavnej hrdinky, starý homoš - verný kamarát a sused hlavnej hrdinky a myšlienka dokola omieľaná o tom, že nezvládneme odlišnosti a každý, kto je iný, tak ho my bieli utláčame, šikanujeme, prenasledujeme, proste zhltneme ho ako jednohubku k šampusu. Nechápem, prečo umenie prestáva byť umením, ale stáva sa disciplínou, kde stačí splniť povinné prvky a môže sa hodnotiť výsledná krasojazda. Príbeh bol slabý, myšlienka o inakosti ostatných ma už unavuje. A to, že to je oscarový film, chápem, rusko-americké vzťahy, to sa teraz nosí. Škoda, že sa viac nenosí skutočne silný pekný príbeh bez všetkých týchto povinných kravín. Hviezdy dávam za hudbu, výpravu a herecké výkony. ()

LordMysti

Příjemné a vizuálně malebné sci-fi. Bohužel se film nevyvaroval zbytečným hluchým místům a z mého pohledu možná až moc romantickému příběhu. I tak lepší průměr, za mě 70%. ()

Likan7

Svět se už definitivně zbláznil. Jinak si vítězství Tváře vody neumím vysvětlit. Není to vyloženě špatný film, ale tahle mezidruhová romantická fantasy retro věc fakt není dobrý film. Má možná solidní retro atmosféru a mou oblíbenou Octavii Spencer a jako vždy dobrého Michaela Shannona, ale jinak se jedná o těžký průměr, který se ve většinou stopáže přetváří k úděsné wtf. ()

Mouchal

Nikdy bych nevěřil, že se hodinu a půl vydržím dívat na předehru k mezidruhovému sexu. Holt jsem už asi v pornu jinačí gurmán. Upřímně mě del Toro nikdy nijak zvlášť svými díly neoslovil, a to i přesto, že každý jeho film oplývá fantastickými nápady a barvitostí. Vždy to na mě působilo neosobně až sterilně, bez emocí (př. Faunův labyrint). Zde to emoce má, popravdě řečeno přímo jednu z nejzákladnějších a hned to v mých očích vypadá o něco lépe. Příběh o lásce mezi němou uklízečkou a mýtickým stvořením mě zaujal a bavil mne sledovat. Nicméně hudební podkres byl naprosto mimo můj styl (ano, subjektivní, přiznávám... ale co není, že?), a závěrečné vyvrcholení, které bylo podle mě už trochu přes čáru mohlo být zpracováno trochu jinak. Ono vlastně celkově jejich vztah mohl zůstat spíše na psychické rovině přes určitou míru pochopení a respektu. Sex s polorybím bohem si mohli tvůrci odpustit, beztak si myslím, že to po anatomické stránce nedává smysl. V konečném důsledku je film Tvář vody určitě zajímavým filmem a dobře zpracovaným, ale změní to můj názor na tvorbu del Tora? Ne. Zaslouží si to Oskara za nejlepší film roku 2017. Určitě ne. 70% ()

Durgas

Pre mňa veľmi rozporuplný film. Na jednej strane to malo super atmosféru, miestami až nečakane drsné scény a dobré herecké výkony. Na druhej strane (a to začalo hlavne po úteku z labáku) je tam neuveriteľne veľa nelogického konania postáv a vôbec celého deja, čo mi hrozne, ale hrozne vadilo. Plus tá divná interspeciálna romanca. No, veľmi zvláštny počin. ()

haWranka

Opravdu zvláštní zážitek - pohádka pro dospělé plná citu. Kamera mě uchvátila od první chvíle, postavy taky. Jen jsem nebyla schopná “přijmout” hlavního záporáka. To byla postava tak odporně odporná a fujtajblová, že nevím, jestli příště scény s ním nevynechám a neužiju si jen to krásné. Trochu nechápu místní nižší hodnocení. Ano, je to vlastně limonáda, je to hodně fantasmagorické, ale je to pořád moc hezký a kvalitní film. Jestli oscarový, o tom by se dalo polemizovat. ()

Jazz06

Velmi netradiční. Film se mi dost líbil, ale zážitek mi kazilo několik wtf momentů. Rozhodoval jsem se jestli nedat 4* nicméně za ty dialogy to nešlo. Ten, kdo to napsal, asi netuší, jak mluví lidská bytost. ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

11.07.2018

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší… (viac)

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

05.04.2018

Guillermo del Toro natočil spoustu děsivých i zábavných fantasy, pořádnou slávu mu však přinesla až ta poslední. Tvář vody letos získala čtyři Oscary, mezi nimiž nechyběly dvě sošky pro del Tora … (viac)