Debbina 8

• Slovensko Debbina osmička (viac)
USA, 2018, 110 min

Réžia:

Gary Ross

Kamera:

Eigil Bryld

Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Sarah Paulson, Helena Bonham Carter, Rihanna, Mindy Kaling, Awkwafina, Richard Armitage, James Corden (viac)

5 rokov, 8 mesiacov a 12 dní…Presne tak dlho plánovala Debbie Ocean (Sandra Bullock) najväčšiu lúpež svojho života. A presne vie, čo musí spraviť – zostaviť tím z najlepších expertiek vo svojom odbore. Spolu s parťáčkou Lou Miller (Cate Blanchett) získali do svojej skupiny – šperkárku Amitu (Kaling), pouličnú podvodníčku Constance (Awkwafina), najlepšiu priekupníčku na kradnutý tovar Tammy (Paulson), hackerku Nine Ball (Rihanna) a módnu dizajnérku (Bonham Carter). Cieľ je jasný - $150 miliónov dolárov v diamantoch – presne tých, ktoré budú na krku svetoznámej herečky Daphne Kluger (Hathaway) a tá bude stredobodom pozornosti najväčšej udalosti roka, bál MET Gala. (Continental film)

Elyssea

Hm. Debbiiny parťačky uvázly někde na půli cesty. Začátek se rozjíždí poměrně slibně zejména díky způsobu, jakým se Debbie propracuje z vězení až do luxusního hotelu během odpoledne. I rekrutování týmu probíhá v dobrém tempu, ale zároveň rozkryje první problém - totiž to, že některé členky týmu jsou tak nevýrazné, až by tam ani být nemusely. Platí to zejména pro postavu Mindy Kaling, částečně i pro Lou Cate Blanchett - ačkoliv ta slouží jako parťák k Debbie, její přínos v rámci celé krádeže je vcelku nijaký (pokud nepočítáte tu "bokovku"). Kromě titulní Debbie tak vyčnívá zejména Rose Heleny Bonham Carter, která konečně mohla přirozeně uplatnit svou excentricitu. Paradoxně si ale všechny parťačky strká do kapsy Anne Hatthaway, která si svou variaci na ne úplně blbou hollywoodskou divu naprosto užívá. Co je to ale platné, když Gary Ross nemá žádný cit pro tempo. To nejdůležitější na celém filmu je vždy provedení loupeže a tomu chybí cit Soderberghových parťáků pro rytmus i estetično. Met Gala je jedna z nejpompéznějších událostí módní / celebrití smetánky a přesto Ross celé to blýskavé pozlátko ignoruje. Většinu času trávíme u stolu s Daphne nebo u záchodu s Debbie. Proč? Pro jeden záběr, kdy se všechny hrdinky předvedou v robách (Nine Ball třeba naprosto nesmyslně), aniž bychom viděli tu veledůležitou róbu Daphne zepředu. Neříkám, že z Ocean's 8 by bylo nutno dělat zločinný Sex ve městě / Ďábel nosí Pradu, ale ono exkluzivní prostředí je trestuhodně nevyužité. Zklamaná jsem z výkonu Richarda Armitage, který působí celou dobu strašně nervózně, a vůbec mu nevěřím, že by o něj Debbie nebo Daphne kdy zavadily pohledem. Jako jednohudbka to ale funguje dobře, program na nedělní odpoledne jako vyšitý. (Což je při tom hvězdném obsazení docela smutné.) ()

bourec

Miluju filmy o krádežích,ojebech a pomstách.Tady navíc obsazení naprosto perfektní,hlavně Sandra a Cate tady excelujou.Je jenom škoda,že k lepšímu výsledku chybělo trochu víc přitlačit na celej ten plán krádeže,protože mi to trochu připadalo jak na vodě..Ale jinak v pohodě koukatelný.60%. ()

Attta odpad!

Film absolutně bez nápadu, náboje, zajímavých dialogů a špetky soudnosti. Ocean's 11-13 mám moc rád a beru to dnes jako kultovku především protože se až tak moc velký remake původních Dannyho partáků nekonal a kluci to pojali originálně a nesnažili se nic kopírovat. Tohle feministické hnutí je přesně pravý opak toho když se veme něco starého a dobrého a podaří se to i pěkně a s nápadem překopat. Tenhle film vlastně docela krásně reflektuje filmový trend násilím cpát ženský role do mužských, kde to sice vůbec nefunguje, ale účty feministek na twiteru si chrochtají blahem...Smutná doba... ()

necisty

Gary, Gary, takhle vážně ne. Nudný film, zkopírovaná kostra z Dannyho parťáků a bez vtipu. Vůbec to nechápu... Jak je možné, že se tu upsalo tolik známých jmen. To si vážně nikdo nevšiml, že to jako celek nebude fungovat? Možná kameru bych pochválil, ale hvězda jen za nádhernou Sandru a Anne. ... CC Flora ()

carly

Nieco tomu filmu chybalo, ale neviem presne, co to bolo. Nebol nudny, ale bol zabudnutelny. Co je velmi smutne, lebo vsetky herecke vykony boli maximalne uzasne. Hlavne teda Helena sa v tom vyrochnila uplne luxusne. No a Anne, samozrejme. Za to je aj ta stvrta hviezdicka. Za to a za saty. ()

Juto

Nič moc som od filmu nečakal takže ma chvíľkami prekvapil.Na Niektorých scénach som sa pobavil, ale filmu chýba viac humoru čo je na škodu. Celkový dojem mi zobrala Rihanna ,ktorú by som nominoval na zlatú malinu , prečo ju tlačia do filmov, keď nevie vôbec hrať. 5/10 ()

Martrix

I kdyby mi byla Bullock sympatická, jakože není, pořád jsou Debbičky ukázkovou komedií, na kterou si po pár dnech nevzpomenete. Zlodějská týmovka, navíc ve skoročistě dámském obsazení, byla na papíře jistě mnohem atraktivnější, než synteticky studená přehlídka šperků a hadříků, kterou Ross vypotil. Chemie mezi parťačkami vůbec nefungovala, což je vzhledem k solidní sestavě dost s podivem. A aby si tento film vystačil jen se scénářem, musel by se režie ujmout někdo s invencí, nebo aspoň beze strachu zaexperimentovat. Když se k výše popsaným výtkám přidá zhovadilá stopáž a absence humoru, nelze dát jiné hodnocení, než podprůměrné. ()

pakobylka

Jestli si snad Debbie myslí, že má na Dannyho, tak NEMÁ. Ani náhodou ! Všechny drobné i objemnější dílky jejího příběhu jsou zdánlivě na svých místech, aby se zápletka mohla zdárně zaplétat a případně zase rozplétat - dokonce se dočkáte i několika překvapivých momentů, nicméně postrádá to nejdůležitější - NAPĚTÍ. Napětí, které by vyvolalo ATMOSFÉRU. Atmosféru, odpovídající nejen hodnotě lupu, o který se hraje, ale taky velikosti úsilí, které bylo vynaloženo na jeho získání - a v neposlední řadě i šarmu a půvabu dam, které celou tu odvážnou a komplikovanou akci zinscenovaly. Z šedého průměru nevybočující 3* ()

angel74

Ani účast plejády slavných hereček evidentně nestačila k tomu, aby Gary Ross natočil kvalitní krimi thriller. Šlo totiž opravdu jenom o možnost zúčastnit se, ovšem ne natáčení filmu, ale přehlídky luxusu a povrchnosti. Sarah Paulson byla jediná, která měla snahu trochu hrát, zbytek osazenstva pouze předváděl svůj zevnějšek. Zřejmě to holky měly v popisu práce, protože jinak si nedovedu vysvětlit, že si tak pošpinily renomé. A jako by to nestačilo, tak scénář se této krávovině vyhnul velkým obloukem a humor si vzal pro jistotu dovolenou. (25%) ()

Copacabana

O čo sú ženy horšie v podvádzaní ako muži, všakže?😉Sú inteligentné, krásne, šarmantné, dôveryhodné, nechýba im prosto nič! Sériu Dannyho parťáci obľubujem, asi aj preto som z tejto novinky vcelku unesená. Výber mojich top herečiek, premyslená akcia, kvalitný soundtrack - to všetko spolu pekne ladí, a preto si odo mňa zaslúži slušné hodnotenie. ()

Motinski

Na Parťákou to nemá ani zďaleka ajkeď sa ich film snaží okopírovať v celej základnej kostre príbehu. Chýba však väčšie napätie z možného neúspechu akcie. Tu mi prišlo že všetko ide nejak moc hladko. Viac sa vsádza na mená herečiek ako ich postavy, našťastie sa občas fajn hláškuje. Záverečná časť u mňa dosť vylepšila dojem ( aj keď som čakal že sa také niečo udeje ), inak by som dal 2 *. ()

chelseaman22

To jsem tedy nečekal, že dívčí grupa dokáže to, co zmákl KLŮNY s PITEM. A světe div se, dopadlo to mnohem lépe, než bych byl býval čekal, a to zejména dívky skvělému scénáři a poprsí AN HETEVEJ. Proto doufám, že film díky výše uvedenému poprsí něco vydělá a bude další pokračování, které opět uspokojí většinu mužské populace. 85% Celosvětový příjem k 1. 1. 2019: $297,718,711, což je 4,25 násobek rozpočtu ()

Johnny.ARN

Celý čas mi v tom filme čosi chýbalo. Potom prišiel záver, ja som pochopil, že čo a dostal som to. Veľmi, ale že veľmi solídne pokračovanie Dannyho parťákov, so všetkým, čo pôvodné filmy obsahovali. Dievky to elegantne prevzali a vylepšili svojou krásou. Maximálna spokojnosť, skvelý scenár, skvelý záver, skvelo zahraté. Prosím dvojku, ale dajte si na tom záležať, nespiechejte, nech mi to zase odhodí dekel ďaleko do kúta. Ďakujem. Silné 4 z 5 ()

Lachtaan

Opět fandy původní Ocean’s série nepotěším, ale já si oproti Soderberghově původní trilogii Rossovu ženskou verzi užil skoro až majestátně. Sandra mi po delší době ukázala, že i ženské po padesátce dokážou být pěkně sexy, Anne mě svým tělem i grimasami držela v rauši po celou dobu a celý zbytek týmu utvořil příjemné prostředí, na jehož pozadí proběhla snad vůbec první filmová loupež, jež si získala mou pozornost a o které budu přemýšlet nějakou chvíli i po skončení snímku. Nelituju toho, že jsem Debbie a její parťačky nestihl v kině, okoukané ale intenzivní rozuzlení si mě svým způsobem získalo. ()

viperDavid

No teda to byla ale kokotina. Jediné pozitivum byla Anne Hathaway a to proto, že je taková moje malá slabost. Sanda taky není zlá, ale už je to postě paní v letech. Společnost odpustí. Holt nekdy je lepší nebrat sračky. A tohle byla mega sračka. ()

plechulka

Příjemné pokoukání na krásné šaty, šperky a (většinou) i herečky a herce ozvláštěné svižně odsýpajícím dějem. Nemusíte si kousat nehty napětím, jakže to dopadne, protože je Vám jasné (SPOILER!), že dobře. Naordinovala jsem si zkouknutí před vánočním běsněním oslazeným navrch koronakrizí a dobře jsem udělala! ()

Ryuuhei

Zvažoval jsem 3*, ale pomůžu hodnocení a dám 4. Rovnou říkám, že jediné Dannyho parťáky, jaké jsem viděl, byli ti třetí a dost mě bavili. Proto jsem nebyl omezen znalostí předešlé série a této feministické verzi, resp. spin-offu, jsem přišel na chuť. Mise ukrást šperk, celá příprava a napínavé části fungovaly na jedničku. Představitelky parťaček charismatické, jen ten konečný zvrat mohl být víc dramatický a ne ve stylu „přátel i mezi nepřáteli“, či prosté pomsty. Ale jinak v pohodě, jen jsem seděl a velice dobře se bavil. Celý film mi utekl jako nic. ()

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Debbie a její parťačky jsou rekordní

Debbie a její parťačky jsou rekordní

11.06.2018

Zlodějský spin-off Dannyho parťáků se Sandrou Bullock (Gravitace) a Cate Blanchett (Thor: Ragnarok) v hlavních rolích od začátku neměl úplně snadnou pozici. Nejsou to koneckonců ani dva roky, co… (viac)