The Punisher

• USA Marvel's The Punisher
USA, (2017–2019), 23 h 2 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvorcovia:

Steve Lightfoot

Predloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Jon Bernthal, Ebon Moss-Bachrach, Ben Barnes, Amber Rose Revah, Jaime Ray Newman, Kelli Barrett, Paul Schulze, Jason R. Moore, Deborah Ann Woll (viac)

Bývalý mariňák, který jde po zločincích odpovědných za vraždu svojí rodiny, se ocitne v pasti armádního spiknutí. (Netflix)

Han22

Punishera jsem si pustil kvůli Daredevilovi a myslím, že si další Marvel seriály odpustím. Tohle vůbec není komix/sci-fi, je to reálně se tvářící thriler/drama, které do Marvel světa nijak nezapadá. Hlavním lákadlem je drsňácký a psychopatický Punisher a akce. Ta je řízná, občas zběsile střižená, občas povedená a neskutečně brutální, špinavá, hnusná... až mi došlo, že na podobný potoky krve jsou už trošku starej. Horší je moderní způsob vyprávění kde se střídá spousta linií, děj se natahuje k prasknutí a na pár minut povedené akce připadají dlouhé minuty táhlých dialogů, točících se pořád dokola. V 1. sérii Frank pokračuje v odhalování komplotu kolem smrti jeho rodiny. Jsou tu různí všehoschopní agenti, černé vojenské akce, veteráni srovnávající se s válkou. Slušná hlavní linie je rozředěná - ajťák sleduje rodinu pro kterou je mrtvý, agentka spí s psychopatem atd.. K tomu berlička pro 2. sérii kdy Frank nepochopitelně nechá žít záporáka. Druhá řada je ještě slabší. Frank chrání otravnou teenagerku před armádou zabijáků, která po ní jde z naprosto stupidního důvodu. Do toho psycho Russo, psycho Madani, psycho psycholožka, psycho ujetej kněz-zabiják a všichni žvaní a motají se v kruzích. OK, tak to má být reálně působící drama, ale k tomu se nehodí postavy kteří jsou schopni vyřídit 10násobnou přesilu, hrdina kterému se přímo zázračně rychle hojí všechna zranění bez následků (a není sám) a desítky mrtvol které po postavách zůstávají a které nikdo moc neřeší. Ono to není špatný, ale prostě to není pro mě. 3*. ()

Corpsegrinder

Těšil jsem se a nezklamalo, což je v poslední době zázrak. Jon Bernthal tu má nejlepší roli svojí kariéry a jak málo prostoru dostal v Daredevilovi, o to víc si to vynahrazuje tady. Stejně jako hlavní postava se ten seriál nezdržuje nad teploušským klišé moralizováním což je příjemná změna oproti tomu přílivu hrdinů co máme. Zabíjení mohlo bejt klidně víc ale když na něj dojde tak to stojí za to, stejně tak potěší i některý věci z komiksu co by na první pohled narušovaly tón ale neni tomu tak (Battle Van). Jsem rád že ta postava konečně dostala tu pravou tvář, i když mě žádná předchozí forma Punishera vyloženě neurazila, samozřejmě až na tu hrůznost s Dolphem :)) Závěrečný dva díly obsahujou to nejošklivější ubodání a zmlácení v historii filmu. ()

Gogo333

Frank se na začátku prvního dílu zbaví Punishera a pak sledujeme jeho vnitřní trápení, kterému pak odlehčí David. David je na tom podobně jako Frank a je taky "mrtvý", ale na rozdíl od Franka má stále rodinu ke které by se rád vrátil a Frank mu v tom má pomoci. A tak 10 epizod sledujeme pomalé plynutí příběhu, kde se budují vztahy mezi Frankem, Davidem a jeho rodinou, k tomu tady máme agentku Madani, která vyšetřuje případ, který se týká Davida i Franka. Zároveň sledujeme příběh mladíka, který trpý PTSD a je naštvaný na USA a chce ji to dát sežrat. Dění je napínavé a nutí vás sledovat jeden díl za druhým, k tomu tu je trochu humoru v podobě interkace mezi Frankem a Davidem, což slouží jako příjemné odlehčení. V 11. epizodě příjde zvrat a Frank se opět stává Punisherem a začíná pořádná akce a hlavně pěkný jatka. Celkově hodně povedený seriál, Jon Bernthal je borec a už jako Shane dokázal, že takovýhle role mu prostě jdou. Duo David a Frank je super a strašně sem jim fandil, taková bromance :-D Příběh i přesto, že plyne docela pomalu, tak je napínavý a celou dobu vás drží a vyústí v pořádnou akci. Předpokládám, že někteří budou mít asi problém s akcí, protože Punisher úřaduje jen v prvních minutách prvního dílu a pak až v 11. epizodě. Já byl spokojený a potěšil mě zrod Jigsawa, což předpokládám bude záporák pro druhou sérii. ()

SpaceOdyseus

Dobra serie, ktera se ale celkem pomalu rozjizdi, jak byva u Netflixu posledni dobou zvykem. Strasne dlouho se ceka az se rozjede dej, az Frank vybali bilu lebku na hrud a az zacne akce (ktere je dost) bavit a davat smysl. Pak uz je to jizda. ()

Hanys_

Ne, není to dokonalé. Ale ani po pěti dnech to nemůžu dostat z hlavy, a i když mi to někdy až moc připomínalo Homeland a předposlední díl mi svou nelogičností trhal žíly, tak prostě Frank vládne. Fakt skvělý příběh, skvěle záchrané, a jednoznačně nejlepší marvel netflix. ()

Knowho

Seriál Punisher, ve kterém se vrací Jon Bernthal jako hlavní postava Frank Castle ze seriálu Daredevil je pro mě menší zklamání. Vůbec neříkám, že je Punisher špatným seriálem. Tenhle seriál je vynikající. Ale podle zdejšího hodnocení, které je lepší než u Daredevila jsem očekával, že si Punishera zamiluji více než Daredevila. Ale ne. Daredevil je pro mě nenahraditelnou záležitostí. A jak  jsem zminoval u recenze na Daredevila , ten je pro mě snad i ten nejlepší MCU/Marvel projekt vůbec. Punisher se neumístil ani za ním. Jsem rád, že se i vrací postava Karen Paige na pár epizod a Brett Mahoney ze seriálu Daredevil. Prakticky záporákem celého seriálu je Billy Russo, ze kterého se v komiksech stane záporák jménem Jigsaw, kvůli velmi zjizvenému obličeji. A jo, je to fajn záporák, ale na Kingpina nebo Bullseye to nemá. A možná se ptáte, proč tak moc zminuju Daredevila. No vzhledem k tomu, že Punisher je Spin-off Daredevila tak je omluvitelné když budu srovnávat s Daredevilem. 9/10 ()

Lefty86

Po prvním dílu, který byl natočen v old school stylu s jednoduchou zápletkou a hutnou atmosférou jsem čekal trochu něco jiného, pár dílů se i dá označit za nudné. Ale jinak se mi to líbilo, škoda že už je konec :-) zkusím asi Daredevila, kde je Frank Castle součástí ;-) ()

Milodar

Pár hezkých, rodinných scén, kdy skřípe ksicht o rozbité zrcadlo nebo se tluče pěstí do hlavy tak dlouho, dokud z ní není hakisak. Nespočet nervy drásajících horrorových scén, kdy se usmátá dobroserka ještě zaživa culí na svého Puníka, co si domů odskočil odpočinout od poprav v Afghanistánu. Veteráni jsou zde do jednoho totální magoři, kteří se vyšinuli a mimo válečnou zónu nemají co pohledávat. Do toho slušná práce městské policie. Tím chvála končí. Bohužel, seriál vyznívá chudě, jako by kromě kontrastu násilí/rodinka, hodnej Puník/zlej Puník neměl co nabídnout. Kdyby třeba Puník při zátahu na lumpy pokosil partičku dětí, hned by zápletka byla zajímavější. Ale to ne, raději se pořád bude vzdávat, zahazovat zbraně a vydávat se jako rukojmí. Hodnej strejda Puník, tak jak ho nechceme. ()

Paldiny

Keď som tak náhodou videl zazrel scénku, kedy Frank železným vybavením z posilňovne upravuje fasádu borcom s testosterónom koňa, akosi som tušil, že ma seriál nemôže sklamať. A veruže nesklamal, teda v prvej sérii určite. Tá je neortodoxná. Začína akoby jej trinásť dielov predchádzalo. Hlavná postava má už zašpinené ruky, dokonca vlastný nekrológ, ale je stále vo víre vládnych machinácií. Čo ma milo prekvapilo bolo uchopenie ostatných postavičiek, ktorých situácia alebo popísaný psychologický profil velil robiť zvláštne veci a veľmi zvláštne rozhodnutia a ich vývoj držal pevne v rukách moju pozornosť. Všetko je tu poňaté realisticky, seriál si plynie pomalým tempom, dbá na budovanie atmosféry a keď treba je nekompromisne drsný a špinavý. Neduh príbehov na pokračovanie býva ten, že nie každá príbehová linka zato stojí, tu som nemal potrebu uhnúť pohľadom ani vtedy, keď s tou hlavnou (zatiaľ) nesúvisela. Človek tak len mľaská spokojnosťou, že tu má každý dialóg svoje miesto, že bol každý predstaviteľ pre svoju rolu starostlivo vybraný a že trpezlivosť diváka s hrou na neho bude patrične odmenená. A to si píšte, že bude. Príbehové linky sa začnú prepletať, zamotávať, Punisher krvácať a vzťahy vyostrovať. Finále, ktoré napätím bublá už predposledným dielom je toľko brutálne, že napojenie sa na druhú sériu je neoddeliteľnou súčasťou dňa. Úvod do druhej série ešte ušiel, Frankie to pod iným menom skúša odznova, lenže jeho slabosť pre ochranu bezbranných, mu nájde nových nepriateľov. Postupne sa mi ale seriál prestával páčiť. Navrátilci z minulej série sa stali už len tieňom seba samých a z nových tvárí ma zaujal iba kazateľ. Lenže aj ten sa musel deliť o priestor s nevýrazným Billym. Kedysi najlepší priateľ Punishera si po férovke s ním zrovna prechádzal terapiu a budil dojem, že trpí výpadkami pamäte. Ale nefungovalo to, ťažko povedať či za to mohlo nové uchopenie dovtedy sebavedomého Billa, herecký limit predstaviteľa alebo sklamanie z práce maskérov. Nebudem klamať, že po tom čo mu Castle urobil facelift, som čakal, že bude na nerozoznanie od Garyho Oldmana z Hannibala, ale výsledok je sklamaním. Billy s pár škrabancami na tvári pripomínal skôr chlapíka po rýchlovke s kolegyňou ako niekoho, koho tvár skončila na črepoch rozbitého zrkadla. Ako epizódy pribúdali moje nadšenie z prvej série sa vytrácalo až sa napokon vytratilo úplne. Čerešničkou bola epizóda z nemocnice, kam si k najstráženejšiemu chlapovi pod slnkom chodili návštevy ako primári na vizitu. Seriál sa staval čoraz hlúpejším, nudnejším a predvídateľnejším. Finále bolo uspokojivé už len z pohľadu vývoja kazateľa. A je to škoda, lebo charizmatickému predstaviteľovi kata bola rola ušitá na mieru a ako by som mu pridal ďalšie série vo Walking Dead, tak by som mu najradšej ubral celú druhú v Punisherovi. S01-90%, S02-30% ()

Mikino00

Punisher je svůj, je jiný, uvěřitelnější, temnější a nekompromisní. A to nemluvím jen o postavě, ale i o seriálu samotném. Stavba celého příběhu na válečných traumatech i tajných operacích se ukázala jako velice příjemné vybočení ze světa komiksových klasických linek. Punisherova filozofie i styl jakým jde za svým cílem bylo více než pochopitelné, ne-li ztotožnitelné. Jako divák jsem uvítal skvěle natočenou a hodně nápaditou akci v celém průběhu a mohl jsem odpustit pár hluchých míst, horších dějových odboček i předvídatelnost děje. Jinak se však jedná o seriálovou lahůdku, plnou krve, obětování a určité formy spravedlnosti.Druhá řada o poznání slabší, roztahaná, zbytečně natahovaná. Bohatě stačilo osm dílů. Dvě dějové linky měly své slabší okamžiky, případně zcela dějově stagnovaly. Aspoň, že finále bylo uspokojivé. ()

Zombi

Parádní akční thriller s výborným obsazením, pěknou a krvavou akcí, dramatickým nábojem a přesahem k válečným veteránům. Akce je překvapivě trochu míň než jsem čekal, ale o to se na ni víc těšíte, je totiž super, výborné je, že seriál perfektně funguje i v dramatické a vztahové rovině, což bych od akční pecky čekal ještě míň. 5 hvězd. ()

Imrwere

Punisher!!! Co by se k tomu dalo dodat? Celkem nic, tedy až na několik vcelku jasných věcí. Mohu rovnou říci, že se jedná o jeden z nejlepších mnou zhlédnutých seriálů, ne-li vůbec nejlepší. Marně totiž pátrám v paměti, kdy mě seriál tak chytil za držku, jako teď. Bohužel momentálně přijde čekání na druhou řadu, která ale bude zřejmě hodně kvalitní a pokud přinese to, co si myslím, že přinese, bude to hodně kvalitní podívaná. Samotný seriál jako takový byl hodně kritiky vyzdvihován a chválen, přičemž jediné, co se jevilo jako nedostatek byla až moc velká realističnost. Jenomže zrovna tohle mně se hodně líbilo a za sebe mohu říci, že je to jenom velké plus. Příjemné překvapení v komiksovém světě. Pokud bych se měl zastavit u obsazení, výběr Jona Berthala, který je známý nejen ve sféře filmové, ale spíše té seriálové, byl více než luxusní. To, jak si sám roli užívá a dává do ní veškerý svůj potenciál, potěší oko snad každého diváka a jen těžko si dokáže na jeho místě představit někoho jiného, přestože adaptérů v roli onoho ničitele již bylo několik a například samotný Thomas Jane sám nastavil laťku hodně vysoko. Čili, kdo si libuje v akci, napětí a litrech krve, najde zde zalíbení a sám sebe. Já nemůžu jinak, než hodnotit plným knedlíkem a stejně tak, jak jsem získal sám doporučení, rozhodně bez váhání doporučuji dále. ()

geimz

1. séria: Všetky tieto marvelácke netflixovské seriály začínajú byť na jedno kopyto, a ja už toho mám dosť. Od Punishera som čakal veľa, lebo Jon Bernthal sa v Daredevilovi osvedčil, a jeho scény patrili v druhej sérii k najlepším. Trailery napovedali brutálnu jazdu tak, ako si to Punisher zaslúži, ale v skutočnosti sa zase jedná len o naťahovanú kašu. Už po x-tý krát sa stalo to, že ten slabučký dej na 13 dielov proste nevystačil, a divák je nútený sledovať nezmyselné a zbytočné scény a dialógy. Dialógy, ktoré sú mimochodom častokrát otrasné a slúžia len na vyplnenie času. Problém je nielen to, že ten dej na toľko dielov nevystačí, ale aj to, že aj keby sa zredukuje na 5-6 dielov (čo by sa vzhľadom na to neskutočné množstvo vaty naozaj patrilo), aj tak by to nebol dobrý seriál. Pretože ústredná zápletka je ako vystrihnutá z najhorších B-čkových filmov, so záporákom tak nevýrazným (Rawlins), že sa mu vie vyrovnať len Madani, ktorá je rovnako nezaujímavá. Nemám problém s drámou, je to môj najobľúbenejší žáner, a nepotrebujem ani v každom dieli vidieť vyvraždenú polku mesta. Ale keď je tá dráma robená štýlom, pri ktorom každých 5 minút prevraciam oči s mnohokrát až smiešnymi dialógmi a okrem Castlea a (možno) Micra nie je v seriáli jediná aspoň trochu zaujímavá postava, niečo je hodne špatne. A to som sa ani nedostal k tej tune plot-holes, logických kiksov a stupídnych chovaní postáv. Punisher punishuje v krátkej montáži v úvode prvého dielu, 5 minút v jedenástom dieli a asi 10 v záverečnom. A zbytok je jedna veľká hluchota, kde sa nedeje nič podstatné, alebo ak sa deje, je to väčšinou stupídne. Končím s netflixovskými marveláckymi seriálmi. 55 % ()

TheSpearCZ

Seriál, na který se vyplatilo čekat celý rok a moje již tak vysoká očekávání se ještě překonala... a není ani moc co vytknout. Joe Bernthal hraje svojí životní roli, ostatní postavy byly také strašně super a hrály jako o život (od Billyho Russa, Micra až po legendární Karen Page) a neuvěřitelná porce akce s pořádnou dávkou brutality hlavně na konci seriálu si u mě zajistila pět hvězd a lepší seriál tenhle rok jsem ještě neviděl. A to jak byl Punisher na konci každého dílu napůl mrtvý a stejně jel a ničil ostatní se musí líbit snad opravdu každému. What a badass. 1. série - 100% Uff, tak tady jsem lehce narazil a očekával až moc. Druhá série Punishera sice není rozhodně špatná, první tři epizody opět navnadily na neskutečnou podívanou, jenže potom se to doslova zastavilo a sledoval jsem pouze výplňové epizody, které inklinovaly až k posledním třem epizodám (velkému finále), které mělo opět grády. Potěšily mě nové postavy (Kazatel a děcko top). Akce šlape na 200% a líbí se mi jak jsou všichni nesmrtelní na styl Johna Wicka. Celkově lehké zklamání, ale s tím dokážu žít. 2. série - 90% ()

Echelon1

Marvel po rade sklamaní (Luke Cage, Iron Fist, Defenders, Inhumans) vytiahol konečne dlho očakávané eso z rukávu. Ďaleko menej akčné, než som čakal a Punisher je skôr proste vojak, než komixový hrdina. Zato občasný „feeling“ akčných politických thrillerov zo starých dobrých čias tomu prospieva. Ešte viac tomu prospieva poukazovanie na dnešný stav USA. Od rizika občianskej vojny až po novo-prestierané retardované zákony o držaní zbraní atď. Občas síce má Frank šťastie level 100 (guľky ho asi naozaj nemajú radi, záporáci sa radi vykecávajú a takmer nikto nemieri na hlavu), ale to je v týchto počinoch bežné. Skôr mi vadili trošku prehnane explicitné sexuálne scény a 12. diel bol až príliš brutálny (asi doháňali zvyšok). Nie plných 5*, ako u Daredevila alebo nebodaj u úžasných a neporovnateľných Agents of SHIELD, ale dajme tomu. ()

Flopik

Jon Bernthal vo svojej životnej úlohe, tento chlap sa pre to narodil.Skvelý Punisher tak ako sme ho všetci chceli, drsný , akčný a krvavý.Nebudem klamať občas to prinieslo nudnejší diel a Frank niekedy nebol tak inteligentný a neohrozený ako sme chceli ale inak to bola skvelá príbehová jazda.Posledný diel a finálna bitka úžasná každý dostane čo si zaslúži.5 * istých odporúčam každému.Tak 2 séria za nami a ja som sa opäť kráľovsky bavil. Tak isto sme tu mali lepšie a horšie diely no Punisher bol parádny.Krvy je dostatok , akcia viac menej tak isto. Pre mňa rozhodne highlight sezóny Frank vs mariňáci.Finále troška slabšie. Dúfam v ďalšiu sériu. ()

Standic1

Tak jak jsme si mnozí z nás představovali ideálního Punishera, tak takového nám ho naservíroval Netflix v čele s Jonem Bernthalem. Už v Daredevilovi byl jedinečnou postavou, která přímo volala po tom, aby měla vlastní seriál. Příběh je perfektní a určitě ho ocení i ti, kteří nejsou nadšenci do komiksu, protože tohle rozhodně není typická komiksovka. Krev tu teče doslova proudem a v některých fázích je míra brutality až nevídaná, ale o tom Punisher je a kdyby takový nebyl, tak po tomhle seriálu neštěkne ani pes. ()

Mr.curry

Tohle že je marvelovka ? Ačkoli jsem punisherovských komixů kdysi přečetl několik, podvědomě jsem si je pravděpodobně přesunul do dílny DC, kam by se hodili mnohem víc. Frank Castle by spíše než do New Yorku zapadal do panoramatu Gothamu, případně by byl i ideálním kandidátem pro pár let v Nanda Parbat. Nicméně nic z toho neplatí a ačkoli v komixové rovině mě The Punisher nebral tolik jako jeho soukmenovníci, v seriálové podobě jsem hltal i několik dílů denně. Jon Bernthal je Punisher jak vyšitý, a aniž bych chtěl opěvovat jeho pohnutky či se s ním setkat naživo, nekorektní kecy či naturalistické násilí jsou zkrátka tím, co většina současné tvorby postrádá. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)