The Punisher

• USA Marvel's The Punisher
USA, (2017–2019), 23 h 2 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvorcovia:

Steve Lightfoot

Predloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Jon Bernthal, Ebon Moss-Bachrach, Ben Barnes, Amber Rose Revah, Jaime Ray Newman, Kelli Barrett, Paul Schulze, Jason R. Moore, Deborah Ann Woll (viac)

Bývalý mariňák, který jde po zločincích odpovědných za vraždu svojí rodiny, se ocitne v pasti armádního spiknutí. (Netflix)

Tomko87

Komiksový seriál, ktorý nieje vôbec komiskový, ale temný thiller, ktorému vládne Jon Bernthal. On sa pre túto rolu narodil. V Daredevilovy nám predviedol Punishera. V jeho seriáli zase Franka Castlea. Chorého jedinca, ktorý sa snaží prežívať, ale minulosť si ho aj tak nájde. Pár dielov som si musel zvykať, že to bude iný štýl seriálu, než som čakal, ale potom ma čakala emočná jazda. Akcií nieje veľa, ale keď ku nej príde, je nekompromistná, brutálna. Tak ako sa na Punishera patrí. O druhej sérií sa síce hovorí, no nebola ohlásená., Tam už čakám Punisher vs Jigsaw (Russo) ()

Fuksinka

Výborně napsaný, chytrý, napínavý, skvělé postavy a to tak, že všechny. Perfektní příběh, který se dotýká nejen traumat z války, ale také aktuálních společenských a politických témat. Samozřejmě nechybí ani perfektní akce a brutalita, která v závěrečném dílu byla pro mě dost na hraně, ovšem sem se vážně hodí. Mohlo to být o malinko kratší a na Daredevila to dle mě úplně nemá, ovšem jenom o kousíček. ()

Chaloupek

Po dokoukání první série nemůžu jinak, než posolit bulvy a dát pět hvězd. Malinko se bojím, co chtěj dělat ve druhé sérii, ale podívám se zatraceně rád. ()

Ajay

Bernthal byl dobrá volba. Sice mi přišlo, že v druhé sérii Daredevila, kde se objevil, měl Punisher větší řežby něž tady, ale stejně to je moc moc dobrý. ()

Scaevola

Další marvelovsko-netflixovský zásah do černého, který sice trpí po první epizodě prudkým šlápnutím na brzdu, ale posléze pomalu a s jistotou buduje napětí až téměř k nevydržení a očekávanému finále. Vyvrcholení však vedle záplav krve nepřináší vytouženou katarzi a je proto dobře, že seriál stojí dosti stranou ostatních Defenders i samotného MCU, protože J. Bernthal by s jistotou zvládl i samotného Thanose a bylo by po legraci. ()

hony23

První díl namlsal, ale pak tempo upadlo, aby v závěru seriál přinesl naprosto strhující podívanou ( sestříhat to na 10 dílů, bylo by to na 5 * ). Válečný veterán na cestě za pomstou prolévá potoky krve, své i cizí. Jasně, žádný smrtelník by nepřežil to co on, ale jako komiksový hrdina má právo na určitou nesmrtelnost. A jelikož si tvůrci nechali výrazně pootevřená dvířka na 2.řadu, budu doufat v pokračování, protože Frank Castle mě prostě baví a je jedno, jestli má v ruce kladivo, nůž, brokovnici, nebo zda vytlouká duši z padouchů holýma rukama. ()

Saxos

S01/E01-13. Dost velká nespokojenost. Třináct epizod bylo na příběh/nepřiběh moc. Vše hrozně utahané, nebo až moc přitažené. Ani jedna z hlavních postav ničím neupoutala. ()

Jemes

u seriálů je vždy nejlepší první řada, ale ta druhá u Punishera může v celku dobře konkurovat. Ano bylo tam pár míst, kdy to nedávalo moc logiku, ale to máte v každém seriálu. Lidi bohužel zapomínají, že u tohoto seriálu nemůžou čekat něco složitého ohledně příběhu a dobře pojatého. Má to být nelítostný kat, co trestá a né někdo, kdo se sere s nějakou láskou, emocemi a x dalších hovadin, co akorát ten seriál zpomalí. Já osobně jsem spokojený, ale měli by v další řadě zapracovat na připravenosti Franka :D protože jestli bude zase dostávat tolik přes hubu, tak v další řadě skončí v umělým spánku a poškozeným mozkem :) ()

taibrek

Toľko životov nemá, asi ani mačka :D Asi nie je diel v ktorom by sa niečo neudialo. Tím chcem povedať, že sa jedná o poriadny akčný seriál. Jon Bernthal sa proste do tohto seriálu hodí a dáva mu to pravé krvavo, orechové. ()

SmajdalfCZ1

Tenhle seriál je mi z téhle skupinky hrdinů nejblíž asi ihned po Daredevilovi a před Iron Fistem. Oproti tomu co Frank předváděl v Daredevilovi se zde trošku zpomalil, ale pak se zase rozjel. Je to prostě strhující podívaná, která Vás přinutí to zkouknout za večer. Oproti jiný marvelovkám je tohle prostě takové ,,reálné,, . Tenhle seriál oproti filmům je o 100000% procent lepší, ikdyž to mohlo být o pár dílu kratší. Navíc krom Bernthala u kterého je tohle dle mne životní role. Bych vypíchl i velice kvalitní ozvučení. Castle: One Batch, Two Batch. Penny and Dime... ()

PeteBuck

Pozrel som si to, lebo som vždy nostalgicky spomínal na Punishera, ako ho zahral Dolph Lundgren. To boli tie časy, kde sa príliš nekecalo a akcia veľmi pekne odsýpala a hoci to neboli veľdiela, dalo sa na to pozerať. Tento seriál bola katastrofa. Zápletka klasika, akcia bola urobená fakt výborne, ale toľko nariekania a skuvíňania, ktoré striedali akciu za akciou som ešte nevidel. Zaujímavé momenty, skučanie, skučanie, zaujímavé momenty, akcia, skučanie, skučanie, intrigy, zrada, skučanie, akcia, koniec. Nechápem to vysoké hodnotenie. Strašné niečo. Kam toto speje? To všetci musia byť nabúchaní testosterónom a zároveň prelievať potoky sĺz nad každou kravinou? Nedával som to. Pripadalo mi tam, že každý tam je extrémne citovo labilný a preafektovaný. ()

Repulsion

První série celkem v pohodě, v rámci žánru, až na neustálé flashbacky s dětmi a manželkou. V Daredevilovi byl Castle větší badass. Tady je trošku cíťa. Ale jinak má první série švih a jako popcornovka na dlouhé lockdownové večery funguje skvěle. Druhá série začíná dobře, ale pak se to nějak láme a začíná potácet a přibývá tam nesmyslů. Jakože třeba nějaká ženská vypadne ze třetího patra na držku na beton a druhý den nemá ve špitále na ksichu ani škrábanec. Byť je jinak celá sešroubovaná. A úplně v pohodě konverzuje s jinou ženskou. Celkově ta druhá série působí dost roztříštěně, řekl bych, že se snaží sedět na příliš mnoha židlích najednou. ()

Predator77

Za mě se jedná asi o nejlepší seriálovou marvelovku co jsem zatím viděl a to z toho důvodu že postavu punishera mám dost rád a zatímco filmové zpracovaní co jsme předtím dostali za moc nestálo tak tady je rozhodně o co stát už kvůli výbornému castingu a to jona barnthala na kterým to většinu času skoro celé stojí ale i vedlejší postavy rozhodně stojí za to a to postava macra kterého jsem si dost oblíbil a jeho příběhová linka mě neskutečně bavila, jinak co se týče za mě příběhu a akčních scén tak se jedná o opravdovou bombu a není si snad na nic stěžovat hlavně ani na záporáky kteří my přišli skvělí, jinak co se týče mého hodnocení tak za mě 1: série  100 procent a druhá taky protože tenhle seriál si to rozhodně zaslouží a rozhodně neváhejte a dejte tomu šanci. ()

SONYAGENT

Zkouknuto v jednom dlouhém maratónu a absolutní fantazie. Daredevil byl pro mě srdcovka, ale pak se objevil on a docela slusně mi zamotal hlavu. Příběh, akce, charisma, nadstavba, postavy prostředí, moderní magořina prostě 95% ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)