The Punisher

• USA Marvel's The Punisher
USA, (2017–2019), 23 h 2 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvorcovia:

Steve Lightfoot

Predloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Jon Bernthal, Ebon Moss-Bachrach, Ben Barnes, Amber Rose Revah, Jaime Ray Newman, Kelli Barrett, Paul Schulze, Jason R. Moore, Deborah Ann Woll (viac)

Bývalý mariňák, který jde po zločincích odpovědných za vraždu svojí rodiny, se ocitne v pasti armádního spiknutí. (Netflix)

dud

Každý další díl téhle leštěné rozředěné sračky je větším a větším mučením, které jsem vydržel jen ze setrvačnosti a mého OCD neopustit rozkoukaný seriál. Takhle neuvěřitelné tupé a extrémně natahované dialogy a vycpávací scény o ničem jsem snad nikde jinde neviděl, ke konci je čím dál tupější i scénář a chování postav. V každém dílu je několik scén, které se snaží hrozně moc hrát na emoce, ale naprosto se míjí účinkem, protože se z nich ani nedá poznat, jaké emoce mají vyvolat. A to mimo jiné i proto, že si k postavám nemůžete najít cestu - žádná není sympatická, a už vůbec ne sám Punisher, který je vyobrazen jako nevyrovnaný psychopatický řvoucí magor. Kdyby se v Netflixu to "NIC" nesnažili natáhnout na 13 dílů, asi by se z toho dalo udělat obstojných 5-6 dílů krvavého masakru a odplaty. S kvalitnějším castingem, ne bandou mrmlajících amatérů. Naj seriál tohto roka prej...hovno. ()

only_serials

Netflixovská klasika - vrchol přichzí v polovině seriálu a zbytek je tak nějak navíc jen aby se splnila norma 13 epizod.. Navíc mi vadí malá propojenost se zbytkem Defenders. ()

blondboss

Punisher si jednoducho zaslúžil vlastnú sériu, uvidíme, či budú aj ďalšie, ale minimálne túto jednu určite. Vysvetlila totiž mnoho z faktu, prečo sa Frank Castle stal tým, čím je a v čom tkvie jeho zatrpknutosť. Zo záporáka sa napokon stáva ďalší ochranca a MCU sa rozrastá. Režijne a scenáristicky to nebolo až na takej úrovni ako Daredevil, ale tie ostatné seriály to strčí do vrecka. Určite veľmi hodnotný Marvel prírastok. Jon Bernthal skvelý. 80 % *** Update po druhej sérii: Už to nebolo tak našľapané ako jednotka, ale príbehovo to bolo dosť rozmanité a aj akčné scény potešili. 75 % ()

Luckyboy

Stejně jako Frank, scénárista ani režisér se moc nemažou s tím, kdo a jak odejde na věčnost. Příjemné drsné akční překvapení od Netflixu, který bohužel vykazuje poslední dobou snižující se kvalitu. ()

JoeM

Opět se mi potvrdila kvalita a jinakost seriálů od Netflixu. Když se poprvé objevil Punisher ve druhé sérii Daredevila, hned jsem si ho oblíbil. Řekl jsem si, že přesně takový by měl být a hned mě napadlo, že musí na obrazovkách dostat vlastní prostor. Tento názor jsem zřejmě nesdílel sám a stalo se. A to je hodně dobře. Seriál Punisher mě dostal tak, jako každá jeho přesně mířená rána. Řemeslné zpracování odpovídalo stylu Netflixu. S charakterním hercem Jonem Bernthalem, který vytáhl postavu Punishera na vrchol jeho možností, už pak stačilo přidat pouze kapku brutality, kterou prostě seriál o takové postavě mít musí. Z toho všeho vyšla série, která řádně konkuruje kvalitám Daredevila i jiných. Punisher a jeho seriál tak naplnil zásobník, natáhl závěr a pak už zaznělo jen: “One Batch, Two Batch. Penny and Dime.", a strefil se přímo do mého vkusu a očekávání. ()

MP17

Jako film by to asi obstálo na výbornou, takhle to trošku trpí roztahaností a ztrácí to na dynamice. Té akce (a brutality) tam na můj vkus bylo také až příliš. Solidní průměr. ()

Aywes

Jasně, není to klasická Marvelovka, což je samozřejmě pro mě plus. Příběh antihrdiny Franka Castla je ale příliš obyčejný. To může působit samozřejmě jako výhoda. Surová realita docela prostého příběhu se vykresluje uspokojivě. Problémem je, že součástí příběhových linek jsou i postavy, které mi byli vyloženě nesympatický. Já po devíti dílech skládám zbraně a nechávám Punishera ocenit jiné fandy MCU. Ocenil bych nějakou větší komplexnost. Děj se sice zamotává, ale základní premisa je příliš prostoduchá. Za zmínění určitě stojí skvěle vybraný herec do hlavní role. Já ale ztratil o seriál zájem. Vzhledem ale k místnímu hodnocení by jste si asi Punishera neměli nechat ujít. ()

husak_k

Nikdy jsem neviděl tak ve všem průměrný seriál jako je Punisher. Průměrný děj, průměrné postavy, průměrné akční scény a průměrná výprava. Mluvím samozřejmě o první sérii, ta druhá už byla dost špatná. 50% ()

TR4XY_CZ

Punisher je spin-off Daredevila a vlastně bez perfektního výkonu John Bernthala v Daredevilovi by tento seriál nikdy nevznikl. Takže tleskáme Johnovi za skvělé představení Punishera v úžasném seriálu. Neměl jsem moc v plánu se na tento seriál dívat, ale jakmile jsem viděl Franka Castla a.k.a Punishera v Daredevilovi tak jsem prostě nemohl jinak. A udělal jsem dobře, protože to byla skvělá jízda, hlavně první série, protože ta se nezastavovala a prostě to jelo. Nikdy jsem se nenudil. To samé bohužel nemůžu říct o druhé sérii, které by pomohlo trochu více akce a zajímavější scénář. To v čem byla ale druhá série lepší jsou emoce, například Billyho Russoa jsem v první sérii vnímal jako bezcitného zmrda, ale v druhé sérii se jeho charakter více prohloubil a choval se více lidsky. Skvěle také fungovaly vztahy mezi Frankem a ostatními vedlejšími postavami (Karen, Amy, Curtis, nebo Micro). Seriál doprovází skvělá hudba ve stylu rocku, což je můj oblíbený žánr takže super. Daredevila to nepřekonalo ale patří to rozhodně k těm lepším Marvel seriálům. Hodnocení 9/10 ()

Honzulik

Hodně, hodně dobrý seriál, který má vše co se líbí milovníkům akce. Jon Bernthal zahrál svou roli bravůrně, bez zbytečných nesmyslů a jeho akční scény jsou dokonalé. Skvěle zvolení "záporňáci", kteří se starají o neustále napětí a dobrý spád. Já se nenudil a seriál určitě doporučuji! ()

BaronMartin

Punisher je společně s Daredevilem asi to nejlepší, co kdy vzniklo z kolaborace mezi Marvelem a Netflixem. Stejně jako Daredevil má totiž naprosto skvělou hlavní postavu, velice osobní a emocionální příběh, naprosto božskou akci a spoustu dalších, skvěle provedených prvků, které z tohoto seriálu dělají velice povedenou věc. Prvně bych proto chtěl tak nějak obecně mluvit o kvalitách tohoto seroše a až následně velice stručně rozeberu samotné série, které se přece jenom kvalitou trošku liší. Nicméně, abych začal, to největší pozitivum a ten největší tahoun celého Punishera není samozřejmě nikdo jiný, než hlavní postava Frank Castle. Frank je dle mého nejvýraznější a nejunikátnější hlavní protagonista ze všech Marvel Netflix seriálů a může za to především Jon Bernthal, který tuto postavu hraje. Jon je naprosto fantastický herec a zde to dokazuje každou minutu, co je na scéně. Jeho obličejová mimika, tiky a různé sebemenší pohyby ve tváři, to, co umí dělat s očima, jeho hlas, jeho křik, takové neustále chroptění, které Frank vydává. Doporučuji si pustit nějaký rozhovor s Jonem Bernthalem, jelikož vás extrémně překvapí, jak odlišně se tenhle člověk chová v realitě, kde (alespoň dle těch interview, co jsem viděl) působí neskutečně mile a sympaticky, a ještě víc vás to utvrdí v názoru, jak božský je to herec. Herecký výkon ale není to jediné dobré na Frankovi. To, jak je tato postava napsaná a jak je s ní nakládáno, to je taky super. Jedná se rozhodně o jeden z nejtragičtějších charakterů v celém MCU, který dokáže mít tunu emocionálních momentů, při kterých se vám nahrnou slzy do očí, ale stále je to ten komiksový Punisher, kterého všichni milujeme a který dokáže s kamennou tváří kosit desítky nepřátel za doprovodu extrémní brutality a krve. Frank Castle je jednoduše tahoun celého seriálu a je to jedna z nejlepších postav, co tento svět kdy stvořil (a pokud bych si já osobně měl vybrat jednu jedinou postavu z tohoto Netflix Marvel světa, která by se měla vrátit do MCU, byl by to právě Frank). Další postavy jsou též velice fajn, za zmínku určitě stojí záporák celého seriálu Billy Russo, ze kterého se ve druhé sérii stane ikonický Jigsaw (paradoxem tak zůstává, že mě bavil více právě v té první sérii :D), který je opravdu super, hlavně díky charismatickému Benu Barnesovi, jenž mě velmi překvapil tím, jak skvěle umí hrát záporáky. Další postavy, ať už to je Curtis Hoyle, Madani (hlavně v první sérii, ve druhé trošku ztrácí důležitost) nebo třeba Micro (který je naprosto božský a doteď mě mrzí, že se nevrátil do druhé řady) jsou taky dost super. Navíc je hrozně super vidět Franka, který se snaží štítit lidí a navazování vztahů, jak právě má interakce s těmito postavami a jeho dynamika v první sérii s Micrem a ve druhé řadě s Amy je též jeden z nejlepších prvků na seriálu. Další věc, který stojí za zmínku, tak je příběh, který je velice dobrý, je velmi osobní a důležitý pro postavu Franku, což mu dodává na závažnosti (především v první sérii). Důležitou částí Punishera je samozřejmě akce, která je božská. Myslím si, že si každý dokáže představit správnou Punisherovskou akci a přesně tu zde většinou i dostaneme. Spousta krve a gore, neskutečná brutalita a využití eRkového ratingu na maximum, s tím vším seriál vůbec nešetří. Taky je hrozně fajn vidět, že Frank není nesmrtelný a mnohokrát za seriál ho vidíme dostat se na úplně dno svého zdraví. Obecně audiovizuál je též velice fajn, ať už kamera, režie a celkově styl natočení, tak naprosto skvělá hudba kombinující kytarové prvky, to všechno je velmi dobré. Jako poslední bych chtěl ocenit témata války, psychiky vojáků, PTSD a podobně, která jsou protkané celým seriálem a jedná se o poměrně důležitou část Punishera. Tudíž, pokud vám toto nesedí, velice bych zvážil, zda se na seriál vůbec dívat, jelikož hlavně první řadu toto dost podstatně tvoří. Teď každopádně bych rád velice stručně shrnul obě dvě série. První řada Punishera je určitě ta lepší (alespoň dle mě :D). Má mnohem osobnější a důležitější příběh, v podstatě se zde řeší celá Frankova tragédie kolem smrti jeho rodiny, kolem jeho vendety a jeho pomsty. Máme zde výbornou postavu Micra, který má s Frankem božskou dynamiku, máme zde krásně a do detailu rozvinuté vedlejší linky, ať už to je Microva rodina, pátrání Madani okolo smrti jejího partnera nebo Billy Russo a jeho postupné odhalení jako záporáka. První série má též mnohem zapamatovatelnější akční pasáže, je zde třeba skoro až slasherová scénka v lese nebo třeba mučící scéna ze 12. epizody, které vám prostě na nějakou dobu utknou v paměti. Obecně bych řekl, že první série je mnohem lépe a chytřeji napsaná, opravdu každá postava zde má svoji roli, kterou sehraje, a první řada také mnohem lépe funguje jako celek a jako velmi emocionální balíček. Má menší problémy, jako je občas přehnané natahování děje nebo nelogičnost, jinak je to ale téměř perfektní záležitost. Druhá série je na tom o něco hůře, ale také není vůbec špatná. Stále je zde boží Frank, má zde hromadu fajn postav, dynamiku s Micrem vystřídala dynamika s Amy a akce je pořád fajn, i když trošku horší než ta z první řady. Problém ale zde je to, jak urychleně všechno působí. Na rozdíl od první řady zde některé postavy nemají vůbec co dělat (třeba Madani), ani jeden ze dvou záporáků zde nemá moc prostoru, i když oba dva mají extrémní potenciál, a celkovému tempu též nepomáhá to, že celá druhá řada je rozdělena tlustou čárou na dvě hlavní dějové linky, které spolu vůbec nesouvisí a nikdy se neprotnou, což navíc ve výsledku znamená, že ani jedna z nich nemá dostatek prostoru a vše působí hrozně zkratkovitě a neúplně. Není to žádný průšvih, jenom to vypadá, že tvůrcům došla energie a úplně nevěděli, co si s tolika tématy a dějovými linkami počít. Na závěr chci jenom zopakovat, jak moc je Punisher božský seriál. Výborný Jon Bernthal v hlavní roli dělá 90% charakteru Franka Castla, který je i tak naprosto skvělým hlavním protagonistou. Příběh je velice fajnový, hlavně první řada má promyšlený osobní děj. Akce je téměř perfektní, je zde skvělý audiovizuál a dle mého názoru se jedná o druhý nejlepší Marvel Netflix seriál. Sorry, Frankie, ale Daredevil je pořád trošku výš... :D Naprosto skvělý seriál, který na svých bedrech táhne fenomenální herecký výkon Jona Bernthala, díky kterému si v roli Franka Castla nedokážu představit nikoho jiného. K tomu je zde skvělý příběh, velmi fajn akce a celkově fakt peckový seriál. Hodnocení: 80% () (menej) (viac)

Teron

Dal jsem tři díly a nějak nevím, proč na to koukat dál. Jo, je to syrový a temný, ale naprosto v tom nenacházim nic, co by ve mě vzbudilo elementární zájem. Dal bych tři za řežby, ale ten neustále se opakující flashback s prostřelenou hlavou manželky už mi leze krkem při čtvrtý repríze... ()

FuRYaN_iS_BaCK

Holy fucking shit. Není to dokonalej seriál, ale výborný zobrazení komiksovýho Punishera. Sice nejsou drženy komiksový linky kvůli propojenosti s Marvel univerzem, ale charakterově tam Frank Castle prostě je. Jon Bernthal tu nasranost a agresi hraje neskutečně, v jeho mručení a hraní s kamennou tváří mu může sekundovat tak akorát Tom Hardy. Tleskám Netflixu, jestli se takhle budou snažit u Zaklínače, tak se máme na co těšit. ()

Rian_witcher

Není to typický marvelovský hrdina. Nemá super schopnosti a je to o dost odlišné od filmů, s postavou Punishera, dosud natočených. Scénáristé se jen okrajově se zmíní o předchozím komiksovém ději, kdy Punisher zlikviduje mafiánské vrahy své rodiny. Pak už nás vtáhnou do nového děje zasazeného mezi válečné veterány a vytahují postupně ze skříně kostlivce všech zúčastněných. Jon Bernthal není od pohledu žádný sympaťák ani svou vizáží, ani chováním. Spíš se dá zařadit mezi sortu macho herců styl Stallone, Schwarzenegger. Ale velice překvapivě na rozdíl od kultovních ikon filmů 80 let minulého století umí tenhle pán výborně hrát. Po pár dílech jsem zjistil, že Frankovi emoce (tedy hlavně vztek) jsou excelentně zahrané. ()

hufnagel

Tvrdá reflexia psychiky amerických vojnových veteránov.Jasne je tu vidieť aký sú títo vojaci stratení po návrate z misií v obyčajnom svete a je to aj skutočný obraz americkej politiky počnúc Vietnamom a končiaci dnešnou Sýriou.Znelka vyznieva pomaly ako fetiš zbraní a novinárka Kate tiež tvrdí,že zbraň potrebuje na svoju ochranu a zbrane sú vlastne ideou celého seriálu nenápadne podsúvanou.2.séria:Všetko šlape až na ten uponáhľaný záver,ktorý ušetrením najväčšieho zabijáka to postavil celé na hlavu. ()

Wolftalon

Hlavní pozitivum vidím v tom, že děj Punishera je všech ohledech hezky uzemněný, blíž reálnému světu než kterýkoliv jiný Marvelovský seriál a v jeho čele je představitel, který skutečně působí drsně. Důsledkem toho všeho je fakt, že akce je tu mnohem méně než mnozí (včetně mě) čekali. Je to protože takovéto pojetí ani nic jiného nedovoluje. Frank není žádný Chuck Norris a dostává překvapivě hodně na držku. Přesto nepůsobí bitky nijak nudně a hezky se na ně kouká, pokud tedy nejste slabší povahy. Celkově top ze seriálového MCU. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)