The Punisher

• USA Marvel's The Punisher
USA, (2017–2019), 23 h 2 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvorcovia:

Steve Lightfoot

Predloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Jon Bernthal, Ebon Moss-Bachrach, Ben Barnes, Amber Rose Revah, Jaime Ray Newman, Kelli Barrett, Paul Schulze, Jason R. Moore, Deborah Ann Woll (viac)

Bývalý mariňák, který jde po zločincích odpovědných za vraždu svojí rodiny, se ocitne v pasti armádního spiknutí. (Netflix)

Habansz

První díl byl naprosto skvělej. Užil jsem si každou minutu. Jon se na tu roli hodí a tu postavu jsem mu fakt věřil. Bohužel to pak už tu atmošku nedokázalo udržet a tak jsem to dokoukal více méně jen proto, že jsem neměl na co jinýho koukat. Není úplně špatně celý to pozadí traumatu z války, ale bylo tam zbytečně moc vedlejších postav a intrik, které kdyby tam nebyly, absolutně nic by to nezměnilo na vývoji ostatních postav, nebo děje jako takovýho (např. bombové útoky). Nemuselo se to tolik nastavovat timhle všim a mohla to byt prostě řežba, na jakou jsme od Punishera z předloh zvyklí. Paradoxně ve mě zanechal větí stopu film, ktrerý má o 20-30% slabší hodnocení. Uvidíme co přinese druhá a nejspíš i poslední série. Zatím jsem na Frankem ještě hůl nezlomil. ()

Lukkyn

Punisher se mi okamžitě zaryl hluboko pod kůži. Každou ránu , kterou Frank schytal jako bych cítil. Samozřejmě jeho práh bolesti a toho co vydrží je asi trochu mimo přesto na mě seriál působí realisticky. Není to žádná počítačová animace a podobný hovadiny jako v Avengerech apod. Frank pro mě zůstává jedničkou z marvelovského světa a těžko ho někdo překoná!!!!Upozornění při sledování si vemte holinky a pláštěnku krev z obrazovky doslova stříká :-) ()

Bilcusinho

Troufnu si říct, že kdyby nebyl v hlavní roli obsazenej Bernthal, asi bych se na to ani nekoukal. Naštěstí je tohle ale typickej příklad toho, kdy se hlavní herec pro roli vyloženě narodil. Myslím že to dostatečně podtrhuje fakt, že byl seriál vytvořenej právě proto, jak dobře tuhle roli Bernthal zahrál v sérii Daredevil. Jednoznačně jeden z mých TOP seriálů. ()

ouki81

1.série Dlouho jsem čekal na pořádné zpracování téhle postavy. Pravda bylo pár filmů,včetně jednoho s Dolphem Lungrenem,ale pořád tomu něco chybělo. Až Netflix to rozsekl. Frank Castle s tváří Jona Bernthala a hlasem kterým by mohla Smrt oznamovat svůj příchod je takový jak má být.Nekompromisní,zaťatý a bez jakýchkoliv skrupulí ohledně zabíjení zločinců. Postava Micra je pojata "drobet" jinak než ve filmu Warzone,nebo v komixech. Stárnoucího,mírně obtloustlého hackera nahradila mladistvá verze starozákonního proroka (včetně židovského původu) s rodinou která si myslí že je tatínek mrtvý. Na trojúhelník je zaděláno (i když Frank nemá na ženy ani pomyšlení) a další ženské postavy ať už Dinah Madani z Homelandu,nebo sexy novinářka Deborah Ann Woll mu život moc neulehčují. Nicméně děj příjemně odsýpá,Frank se probíjí skrz pomyslný potravní řetězec až ke krvavému finále.Automatické zbraně rachotí,Ka-Bary bodají,Frankův řev by vyděsil i naštvaného medvěda a i v tomhle všem se dá udržet jak linka sbližování postav Punishera a Micra,tak flashbacky do Frankovy minulosti které diváka přivádějí stále blíž ke konečnému rozuzlení. 2.série Trochu nám tvůrci usnuli na vavřínech. Ačkoliv i v téhle sérii předvádí Bernthal skvělý výkon (ale ten účes je hrozný) je asi jediným tahounem.Hlavní záporáci, ať už ten zbožný vidlák, nebo Billy Russo s maskou na obličeji (který mu Frank s takovou námahou a invencí upravil pěstí a zrcadlem) prostě kvalit slizkého agenta Orange nedosahují. Ovšem co se akce týče si i druhá série zachovává kvalitu předešlé. ()

KyleReese

Tak jsem se dočkal. Už po dokoukání druhé řady Daredevila, mě napadla kajícná myšlenka, na možnost vzniku samostatného seriálu o temném hrdinovi s lebkou na hrudi, v hlavní roli. Pod záštitou Marvelu, jsem doufal jedině ve vysokou kvalitu a tu jsem také dostal. A jakou, vlastně? V první řadě je potřeba říct, že ten, kdo neviděl seriálového Daredevila, bude na začátku tápat a celkově si první sérii tolik nevychutná. Pro znalce rudého ďábla je to jiná, ovšem pozor! Tohle je jiná hra, jiné hřiště a jiná liga. Jen kapitán týmu, je dobře známý, ale zbytek mužstva teprve musí ukázat, co v nich je. Není na nás hozeno celé mužstvo naráz, ale ukazují se nám postupně jeho členové, proto si k nim můžeme vytvořit vztah, ať už kladný nebo záporný. Není jich moc, ale každá postava má něco do sebe a v žádném případě není v příběhu zbytečná. Ty hlavní, navíc během sérií a prožitých událostí procházejí dost velkou proměnou, což, z pohledu jejich vývoje, rozhodně potěší. Scénář je celkově velice silnou stránkou seriálu, protože tady nejde v první řadě o akci, ale o lidské osudy. Pokud jde o samotnou akci, tak té je tak akorát. Někdy více, někdy méně, ale vždycky je brutální a pěkně krvavá, jako už jsem si u Netflixu zvykl. Co je na tom nejlepší, že asi takhle nějak, jsem si vždycky představoval chování chladnokrevného mstitele z komiksu. Když je to ještě k tomu zasazeno do realistického světa a podáno se syrovou krutostí, někdy až v "gore" formě, působí to nesmírně přesvědčivě. 1. série-Punisher se snaží najít Franka Castlea nebo aspoň jeho zbytky ve svém nitru. Zároveň jde nekompromisně za svou pomstou a neohllíží se nalevo ani napravo. Spojení "dvou mrtvých mužů" zde funguje na výbornou. Tam kde jednomu chybí odvaha, ten druhý koná, naopak kde druhému chybí rozvaha, tam ten první přináší uklidnění. Zbytek ústředního ansámblu hraje svoje party na výbornou a i příběh je celkově velmi dobře vyvážený tak, že se nikdy nenudíte a zároveň se netopíme po kolena v krvi. Bernthal s Bachrachem excelují, ale největší devízou mi přišel scénář a atmosféra, která diváka uzemní svou ponurostí vždy, když by si mohl myslet, že vidí světlo na konci tunelu. 2.série-Frank Castle se snaží žít normální život, ale zjišťuje, že toho není schopen, protože Punishera nemá jen v sobě, nýbrž on sám je Punisher a dokud se s tím nesmíří on i jeho okolí, tak bude kroužit v bludném kruhu. Tempo vyprávění je tentokrát jiné, neboť se odehrává ve dvou rovinách, o to intenzivnější jsou však poslední díly, které přinášejí rozuzlerní. Ne, že by snad první série byla nějaká veselá, ale tato mi přišla ještě temnější a daleko depresivnější. Naši hrdinové jako by si řekli, že život prostě stojí za hovno a lepší už to nebude. Někteří jsou díky tomu přesvědčivější, jiní naopak ve své snaze tápají. Jon Bernthal je opět ve formě i když většinu dílů má obličej na sračky a tak si musí vystačit se svým "chraplákem". O to více, tentokrát vyynikne "zjizvená tvář" Ben Barnes, který, na rozdí od první série, hraje stejného závisláka na boji, jako je Frank. Příjemně a zároveň nevtíravě působí i hlavní protivník Josh Stewart, který si coby smrtící "kazatel" vystačí s minimalistickým výkonem. Netroufnu si říct, že je to Bernthalova osudová role, na to je příliš mladý a má toho ještě hodně před sebou, ale jako temný mstitel byl tou nejlepší možnou volbou. Určitě se najde spousta fanoušků, kteří litují ukončení seriálu již po dvou sériích, já to naopak kvituji s povděkem, neboť ústřední motiv byl využit na maximum a nemá smysl seriál uměle natahovat, jen kvůli finanční úspěšnosti. Potenciál by tu sice byl, jak naznačil konec druhé série, ale raději končit na vrcholu a originálně, než jít s kvalitou dolů a přiblížit se tragickým filmům se stejným hrdinou. () (menej) (viac)

Naby

První série ještě šla, ale postupně se z toho ve druhé stává ještě větší, nechutný masakr bez kousku logiky, nebo jen uvěřitelnosti. Vlastně jsem byl rád, že už to celé skončilo a o třetí sérii už nechci ani slyšet. První série 2,5*, druhá 1,2* ()

matous20063

Žádný milionářský playboy, žádný mimozemšťan se superschopnostmi, žádné high-tech gadgety...jen ponuré odhodlání muže, který přišel o všechno a už nemá co ztratit. Nejlepší komiksový hrdina všech dob, tečka! ()

Majkowski

Neskutečně jsem se těšil, až budu mít konečně možnost vidět Jona Bernthala ve své sólo Punisher akci, a zatraceěně, že to čekání stálo za to! Miloval jsem každou minutu každé epizody a stále jsem neměl dost. Možná bych se i odvážil prohlásit, že tohle je zatím to nejlepší, co vzešlo ze spolupráce Marvelu a Netflixu. Nebo minimálně je to na stejné úrovni, jako exceletní Daredevil. Je jen jediná věc, kterou můžu seriálu vytknout, a to je to, že Frank Castle toho fyzicky přežil možná až přehnaně moc, ale na druhou stranu si říkám, že je to zasranej Punisher, a kdo jsem já, abych říkal, co ta chodící vražedná mašina může zvládnout, a co ne? | 1. Série - 95% ()

tonysawer

Kdo se bál, že Bernthal nezvládne jiné polohy, tak se pletl. Je tady úctyhodný nástupce Daredevila a nic z něj nevykrádá. Úžasné vedlejší i hlavní postavy jsou neskutečně zahrány a je to i komorní v některých pasážích, ale elegantně natočeno. Žádná omáčka navíc. Doporučuji :) ()

Docktor

*Tento komentár obsahuje spoilery* Popíšem to na udalostiach zo seriálu. Miestami vás bude nudiť ale vždy ako voda ráno po prepitej noci príde tá "save" scéna a.k.a keď zlí stavbári dostanú kladivom, keď Mr. Orange dostane niečo, po čom už nezostane, keď Billy the zmrd stratí face o sklo, keď je dáma zo stredného východu (asi) moc premotivovaná, tak jej spravia mustang dodávkou, mohol by som pokračovať, no najlepší moment z celého seriálu, a vlastne všetkých marveloviek, bude aj tak...."Call me a piece of shit, Lets go!"... ()

Miso1985

Čakal som od toho akčnú smršť bez nejakého súvislého deja či nebodaj myšlienky.Videl som super počin,kde nebola nonstop akcia ale ak bola tak bola parádna,boli tam sympatické postavy kde aj zloduch SPOILER!!!! Billy sa mi nejakým zaujímavým spôsobom páčil.Policajné zložky tiež slušne zahrané a v podstate až na jednu výnimku to nemalo postavu,ktorú by ste mali chuť zhodiť z útesu.Ale aj tak nad všetkým jasne vyčnieval hlavný "hrdina".Tolko charizmy a frajerstva som už dlho nevidel a Jon Bernthal opäť potvrdil že s ním treba počítať a že sa škriabe do prvej ligy.V ktorej už ale možno aj je..A pri niektorých scénach som skoro ani nedýchal.Čo značí,že to asi naozaj nebolo zlé.. ()

Blackie_jane

Jeden z najepších seriálov, čo som kedy videla. Kedže milujem akčaky, toto je pre mňa ako sen. Herecké výkony sú tu tak top, až som normálne neverila. Ani neviem čo by som tomu vytkla. Pre mňa najlepší seriálovi počin od marvelu. ()

Decado23

Nemůžu si pomoct, takové záležitosti prostě miluju. Zhltl jsem to celé skoro v maratonu a nemohl se odtrhnout. Už dlouho se mi nestalo, že mi bylo fakt líto konce série. Tohle se Netflixu povedlo hooodně moc, i když poslední dobou má dost často trefu do černého, tak tahle byla čistá deset a za mě tedy 100% bez jediné výtky. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)