The Punisher

• USA Marvel's The Punisher
USA, (2017–2019), 23 h 2 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvorcovia:

Steve Lightfoot

Predloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Jon Bernthal, Ebon Moss-Bachrach, Ben Barnes, Amber Rose Revah, Jaime Ray Newman, Kelli Barrett, Paul Schulze, Jason R. Moore, Deborah Ann Woll (viac)

Bývalý mariňák, který jde po zločincích odpovědných za vraždu svojí rodiny, se ocitne v pasti armádního spiknutí. (Netflix)

Torpid

V kratkym čase po Soderberghových Logan Lucky, který tady utržili 71%. A tohle tady má 91% doprdele. Nejde o to , že je to seriál a trochu jinej žánr. Ale přesto má punisher sotva průměrné herce /s výjimkou hlavní postavy/, a především hloupej doslovnej a užvaněnej scénář. Dokonce i hlavní mlátička dost často mele hovna a to by měl bejt mlčenlivej ranař. A ty flashbacky každejch 5 minut - to je jako zvládnutá filmařina?? Marwell komunito jdi už do prdele. ()

HenryIvan

The Punisher je najlepší marvelovský seriál z pohľadu, že sa hlavná postava neriadi istými spoločenskými konvenciami a istými zásadami, aké sú v dnešných filmoch či seriáloch. Frank Castle má svoj vlastný morálny kompas, s ktorým sa divák veľmi rád stotožní. Tak isto tu nie sme svedkami nijakých mimozemských útokov, nadľudí či iných vecí, ktoré sú bežné pre Marvel či DC. Možno práve pre to, je The Punisher tak dobrý. ()

papaguy

Před mariňákem za mariňákem nikdo nesmí stát, jinak nebudu hrát. Několik nezapomenutelných skvělých scén (za mě top scéna se sendvičem v dodávce, plus dezinfekcí a rukama utřenýma do kalhot). Několik hodně naivních scén (ty naštěstí brzy vyšumí z hlavy). Hodně násilí a hektolitry krve (tak, jak si asi producenti představovali, že to divák očekává). Notná dávka patriotismu made in USA brnkající na strunu aktuálních událostí, ale to už jsme u série Defenderů zvyklí. A samozřejmě excelující Jon Bernthal. Chemie mezi buddies Frank / Micro nejdříve moc nešlapala, ale nakonec to fungovalo na přijatelné úrovni. ()

Johny M.

Po třetím díle s tímhle dramatickým srancem (zde uváděný žánrový zařazení Akční/Dobrodružný/Krimi/Sci-Fi/Thriller je nesmysl) končím. 50 minut stupidních keců a asi tak 2 minuty nějaký tý akce; v prvních dvou dílech ještě budiž (i když ten hype okolo jsem nechápal), ale třetí díl mně dokonale unudil. Bernthal není zrovna žádnej sympaťák a nikdy si ho asi neoblíbím, ale do role se hodí... ()

misbos

Mr Modřina is back!!! A my místo tupý řezanice dostáváme SOLIDNÍ PŘÍBĚH s UVĚŘITELNEJMA ZAJÍMAVEJMA POSTAVAMA, takže když už na tu řezanici dojde, tak nás to BAVÍ. Celý je to VELICE DOBŘE ODVEDENÁ PRÁCE, takže - plnej zásobník. ()

bararich8

Asi to nejdrsnější, co Netflix nabízí. Tahle série má opravdu koule a skvěle se na to kouká, jelikož člověk si nemůže být jistý ničím. Postupné sbližování dvou odlišných mužů na stejné lodi dobře funguje, záporák je trochu reálnější než v nudně ukecaném Daredevil. Další vedlejší nitky příběhu fungují a pěkně se proplétají a spojují. Frank je Frank a třeba tak drsnou finální bitku jsem nečekal. Menší problémy jsem měl akorát se závěrečnými díly, že šlo všechno až moc hladce a končilo happyendem, taky bylo čím dal okatější, jak tvůrci Franka vždy extrémně rychle uzdravili, ačkoliv by se normální člověk z těch nakládaček a průstřelů zotavoval měsíce. I přesto asi to nejlepší, co je v seriálovém světe k vidění za poslední dobu, 5* // 2. série: místy pomalejší tempo, občas přílišná fixace na Billyho, ale jinak stále skvěle zpracováno a zahráno, postavy zde jsou rozvinuty více do hloubky (ač linka s psycholožkou má možná až příliš prostoru), ale nechybí ani slušná nálož solidní Punisherovské akce, stále více než solidní, 4* ()

Charlie84

Vaty jako ve vycpaném mývalovi. Bernthal je boží, samotná postava Punishera bohužel vydá na dvouhodinový revenge film, ne na desetihodinový seriál. ()

JetDryerFan

Punisher je, co se týče původní Marvelácký předlohy, jednou z mých vůbec nejoblíbenějších postav. Díky tomuhle seriálu mám najednou pocit, že jsem ho poznala z naprosto jiné stránky, za to jsem fakt ráda a to i přes to, že mi Bernthal teda ze začátku vůbec nesed, Nicméně se asi nezbavím pocitu, že to nejlepší, co nám Punisher mohl v rámci zfilmování nabídnout je Dirty Laundry - tiché, rychlé, drastické a účinné - to je Punisher. ()

AloeB

Punishera jsem teď dokoukal první sérii. A k mému naprostému překvapení mě to velmi překvapilo :D Nečekal jsem sice nějakou klasickou Marvelovskou kravinku s tunou dětských vtipů a stupidní akce, která za chvíli skončí, spíš jsem očekával opačný extrém. Tedy přehnaně dramaticky zpracovanou látku s falešnou a nevydařenou snahou natočit hodnotné dílo s přesahem a přesto tam narvat komiksovou akci (takto nějak si představuji většinu Netflixovských adaptací). Ach, jak moc jsem se mýlil. Začátek je sice hodně pomalý, nudný a skutečně může působit vyumělkovaně, za to co přijde později to ale stojí. Už od nějaké páté, čtvrté epizody to začíná být cool, osmá devátá to už plně rozjíždí a od desáté (která je majstrštyk jak originálním stylem, tak i jednou z nejlepších mnou viděných akcí) to je opravdová slast. Ano najde se tu pár nesrovnalostí a přes všechnu tu realističnost a dospělost i sem tam nějaká naivita, ale toto lze odpustit. I Bůh občas dělá chyby, viz třeba Sedm psychopatů :D Co mě mrzí asi nejvíc tak celkové opomenutí většího politického přesahu z deváté a desáté epizody, který by si jistě zasloužil prostor a bylo by zajímavé, kdyby na toto navázala druhá série, které se velmi obávám (trailer moc nezaujal a Jigsawovo znetvoření je zde až směšně nevýrazné). Pokud však dvojka naváže na kritiku systému a anarchisty, mohl by se seriál vyšplhat do neuvěřitelných výšek, jinak bude jen zoufale natahovaným komorním dramatem s přemírou krve a vyždímaným hlavním hrdinou. ()

RoneXxXD

///spoilerová část bude označena///// Jo,tohle je ono. Tenhle typ (anti)hrdiny mi sedí víc než ten slepej cápek. Tenhle seriál mě bavil,ne že ne. Líbí se mi,jak seriál s touto postavou pracoval a dělal určitý progres kdy z něho v podstatě po vyplnění pomsty není "většinou" takový magor jako v druhé sérii Daredevila. Líbí se mi nápad pádu,vzestupu a zase pádu. Což tento seriál krásně znázorňuje skrze všechny díly. Herecké výkony jsou zde velmi dobré. Kupodivu i moje oblíbená Karen Pageová tu byla méně panovačná a míň přehrávala,tudíž to šlo s ní vydržet ty cca 3 díly. (nebudu lhát,hned jak se objevila začal jsem mlátit hlavou o stůl) Každopádně hlavní představitel Punishera byla snad nejlepší volba výběru. Ten herec se na tu roli neskutečně hodí a hraje to kvalitně. Jednou z věcí co mě relativně štvalo na sériálu Daredevil byl fakt,že všechny vedlejší postavy byly jen kulisy a byly strašně ploché. V tomto seriálu to,ale tak není a každá postava vám připadá živá. Což je rozhodně dobré a až tady si uvědomíte scénáristické chyby seriálu Daredevil ať už kolem této situace nebo okolo Karen. S touto postavou jsem neměl problém se vcítit a chápat jeho důvody (=ta postava je pro mě více charakterem atraktivní než Daredevil) tudíž jsem se u tohohle fakt bavil víc a víc se mi to i líbilo. Celkově asi je škoda že 3.série se zatím nechystá,ale zase zakončili to fakt v dobrém duchu. Příběhově skrze ty dvě série to bylo velmi dobře propojeno a napsáno,sice jsem se v prvních dílech 2.série bál jak to udělají (mírně kvalita pokulhávala ohledně příběhu),ale nakonec se to rozhodli překopat a vrátit se na staré koleje,což udělali velmi dobře. |Komplet hodnocení: 85% 1. Série 88% 2.série 85%| ▪Tohle je konec souhrnu bez spoilerů,nyní se vrhnu na spoilerovou část.▪ První série je rozhodně super,byla vtipná,akční a brutální co nejvíc to šlo s ratingem 18+. Story-line byla povedená a následné finále bylo prostě dokonalé,to jak Punisher zjizvil Billymu ksicht byla lahůdka. Tady není co vytknout. Druhá série,ale mírně z nějakého důvodu zmírnila ten drive,série dostala rating 16+ a mírně to šlo vidět. Ty scény nebyly už tolik brutální jako v první sérii. Jasně,byly brutální,ale v porovnání s první to bylo slabší a je to nehorázná škoda. Míň se střílelo,ale více se rvalo. Co se týče příběhu druhé řady tam jsem se bál..vražedný kněz byl strašně nezajímavá postava a vše okolo ní. Proto jsem tak strašně rád že si toho všimli i scénáristi a vrátili se ke starým dobrým postavám a k Billymu. Pak to zase krásně šlapalo. Další škodou co na druhé sérii vidím je nevyužitý potenciál vztahu Punishera s tou dívkou..tak nějak jsem si myslel že ti dva navážou určitý pseudo-vztah otec a dcera,což se vyplnilo jen z části. A je to škoda. Dalším,sice trošku menším problémem je nelogičnost co přetrvává asi od první série,fakt že na to jak Punisher byl všude možně ve zprávách,skoro nikdo Punishera nepoznal :D to se mi prostě zdálo divný :D Tak známej ksicht a nic :D Jinak celkově story-line druhé série po tý opravě byl fakt dobrej. Vcelku seriál jako celek krásně funguje. Druhá série měla svý problémy,ale byly to jen menší výhrady a plusy převažují mínusy. Následné finále bylo fakt povedené a uspokojící. (prakticky lepší zakončení nešlo vymyslet) Verdikt☆☆☆☆☆: Kvalitní seriál. Mírně doufám v další sérii. () (menej) (viac)

Torgal

Keby ostalo len pri prvej sezóne, dalo by sa poškuľovať aj po najvyššej známke, lebo takto dospelý, temný komiks som ešte v seriály (a ešte od Marvelu!) nevidel. Tematicky sa drží pri zemi a sústreďuje sa na vnútorných démonov vojnových veteránov, do toho nejaké vládne spiknutie a zrady priateľov, klasika. Akcia je brutálna a riadne fyzická, každá rana bolí a krvavé vyvrcholenia niektorých epizód sú vyložene lahôdkové. A finálne zúčtovanie zanechá šrámy aj víťazoch. No, lenže potom prišla sezóna dva a išlo to z kopca. Postavy sa nikam neposunuli, príbehová linka s Billym bola s pribúdajúcimi dielmi čoraz absurdnejšia a druhá linka s dievčinou pôsobila úplne zbytočne. Ešte aj tá akcia sa citeľne zhoršila priamo úmerne s tým, ako sa zlepšila Castleova schopnosť zázračne rýchleho zotavovania sa zo zranení. Tu sme sa už naozaj silno odtrhli od reality, pričom to bola hlavná devíza prvej sezóny. Bernthal je síce v hlavnej roli skvelý herecky aj ako drsná mlátička, no toto sám nevyváži. Vo výsledku dávam zmierlivé štyri hviezdy. 7+/10 ()

Urukhaj98

S01: Frank Castle AKA Punisher je zpět ve své vlastní sólovce a je pořád boží. A díky bohu je boží nejen on, ale i vše okolo něj. Herci, akce a hlavně scénář. Sám jsem byl překvapen, že příběh Frankovy minulosti, který působil po konci druhé řady Daredevila jako řádně uzavřený, se tvůrcům povedlo ještě více a hlouběji rozvést a to vše ve vlastně špionážním příběhu plném nekompromisně brutální akce (scéna zrození záporáka Jigsawa vyloženě bolí jen na pohled), která co do krvavosti překonává i toho zmíněného slepého strážce pořádku z Hell's Kitchen. Absolutní komiksová lahůdka. 9/10 - - - S02: Po první sérii razantní sešup dolů. Druhá řada trpí především, stejně jako většina netflixáckých Marvelovek, tím, že je prostě moc dlouhá. Zdejší zápletka totiž není vyloženě zlá, ale 13 hodinových epizod vážně neuživí. Zároveň zamrzí absence klasické Punisherovy činnosti, tedy nelítosného vybíjení kriminálních živlů. To sice nebylo ani v první řadě, tam ale děj dostatečně táhly dopředu jiné věci. Ty už zde ale bohužel chybí. Samotný závěr sice dává tušit, že bychom se toho konečně mohli dočkat, bohužel ale už všichni víme, jak to nakonec dopadlo. 6/10 = = = S01-S02: Nejvíc mě zrušení Marvelovek od Netflixu mrzelo u Daredevila, jakožto toho nejlepšího z nich. Punisher je však hned v závěsu za ním. Po prvotřídní první sezóně přišla mnohem slabší druhá, kterou seriál bohužel i skončil. Potenciál pro další kvalitní zářez tu však byl, ale jestli by si tvůrci dokázali napravit reputaci, už se bohužel nedozvíme. I tak ale minimálně ta první sezóna za shlédnutí rozhodně stojí a druhá se dá přežít. 8/10 ()

Sweat55

První řada Punishera se od Daredevila (hlavně druhé série) dost liší, ale kvalitou se tomu v mnohém vyrovnává. Jon Bernthal se pro roli Kata narodil, jeho projevy jsou parádní a stejně tak jeho válečný řev. Úplnej protiklad toho, jakej je podle všeho Bernthal v reálu. Tomu se říká dobrá práce. Možná jsem čekal trochu víc toho zabíjení, ale to co jsem dostal plně předčilo všechna moje očekávání. No a když na to zabíjení přece jenom dojde, krví se rozhodně nešetří a navíc to všechno je zabaleno do atmosferickýho brnkání na kytaru. Nakonec druhý nejlepší Marvel/Netflix seriál hned po The Daredevil. Netflix letos jede. (Narcos, Mindhunter, Stranger Things a teď The Punisher) ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)