The Punisher

• USA Marvel's The Punisher
USA, (2017–2019), 23 h 2 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvorcovia:

Steve Lightfoot

Predloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Jon Bernthal, Ebon Moss-Bachrach, Ben Barnes, Amber Rose Revah, Jaime Ray Newman, Kelli Barrett, Paul Schulze, Jason R. Moore, Deborah Ann Woll (viac)

Bývalý mariňák, který jde po zločincích odpovědných za vraždu svojí rodiny, se ocitne v pasti armádního spiknutí. (Netflix)

Pajky3

1. série Konečně je tady Punisher, jeden z nejočekávanějších seriálu letošního podzimu. Už se nám představil v druhé řadě Daredevila a neměl jsem pochybnosti o tom, že jeho samostatný seriál bude stát za to taky. A spolupráce Marvel/Netflix jede podle osvědčené šablonky, ke které patří hlavně pomalejší tempo. A stejně jako u všech předcházejících pilotů, tak i u Punishera není důležité hodnotit pouze po pilotu. Protože po shlédnutí celé série je jeho vyznění mnohem lepší. Největším plusem je rozhodně Jon Bernthal, kterému role antihrdiny Franka sedne jako ulitá. K akci a drsnějšímu násilí jsme se dostali až v úplném závěru, protože i Punisher trpí klasickým syndromem Marvelu na Netflixu a to je zbytečně moc epizod. Klidně by stačilo deset a myslím, že by panovala větší spokojenost. Přeci jen jsem vzhledem k tomu, že Punisher už byl představen v Daredevilovi, čekal, že bude mít o něco rychlejší rozjezd. Začátek rozhodně nemá spád jako několik posledních epizod. I přes pár výtek, které k seriálu mám, jsem si Frank Castlea a jeho cestu za pomstou užil. I když se nemůžu zbavit dojmu, že v Daredevilovi byl lepší... 2. série Předně je třeba říct, že Jon Bernthal a jeho Punisher je jeden z nejpovedenějších seriálových castingů za poslední roky. Osobně mě napadají jen dva příklady, kde si to takhle perfektně sedlo - Idris Elba jako Luther a Titus Welliver coby Harry Bosch. A přesně to Bernthal potvrzuje i v druhé řadě, jeho herecký projev je prostě dokonalý a užívám si každou scénu. Těšil jsem se na to, že druhá řada by mohla být trochu ostřejší než minule a myslím, že to se mi splnilo. Sice tam pořád bylo pár slabších míst, kdy se tak nějak moc nedělo, ale celkový dojem je lepší než v předchozí řadě. Akce bylo požehnaně a stála za to. Ben Barnes a jeho Billy byl opět skvělý, ale i nováček Josh Stewart a jeho John Pilgrim stál za to. Úplné finále bylo možná trošku klidnější než jsem čekal, ale i tak se mi zamlouvalo. Škoda jen, že Netflix nyní ruší marvelovské seriály jako na běžícím páse a nejspíš dojde i na konec Punishera, protože já bych si rozhodně ještě přidal. ()

PavelVanekArt

,, Prosím! Prosím nezabíjej mě, mám rodinu!“ ,,Tu já měl taky“ What in the name of holy fuckin god was that. Jakože nečekal jsem, že se to nějak podaří ukočírovat. Punisher je jedna z těžko uchopitelných postav ve světě Marvelu, je až moc přísná, moc krutá, moc násilná, smutná, zlomená. A rozhodně hodně brutální. A momentálně nejlepší, co se z Marvelu dostalo na obrazovky. Frank Castle. Milující otec a manžel, bývalý člen armádních tajných složek. Chlap vytesanej bojem, mučením a bolestí. Po dlouhé době se vrací domů z mise a rozhodl se, že skončí a bude se věnovat své milující rodině, která ho držela v bitvě na nohách. I když ten chlap dokáže rozmlátit nepřítele na sračky, tak má v hlavě jen jedno. Rodinu. Jenže se i s rodinou ,,omylem“ dostane do křížové palby v lunaparku a všichni umřou. Včetně samotného Franka, který dostane kulku do hlavy. Jenže to nestačí. Těsně předtím viděl umřít svou ženu, syna i dceru. A to ho tak napumpovalo, že vstal z pitevního stolu a rozhodl se, že všichni umřou. Všichni. A do puntíku to splnil, se vší parádou, pusu, šáteček a kulku do čelisti. Původ seriálového Kata sahá až do druhé série jiného superhrdiny ze stáje Marvelu, Daredevila (hodně dobrej seriál, obě série- 90%). Tam se představí jako popravčí všech mafiánů v okolí New Yorku. Všechno jde fajn, jenže dospěje do bodu, kdy zjistí, že vrahové jeho rodiny jsou úplně někde jinde. Podstoupí mučení, málem další smrt a putuje před soud (kde ho obhajuje Daredevil samotný). Pak zas šupem do vězení. Kde si vymlátí cestu ven, aby mohl šířit zášť pomsty zase o dům dál. Toť k jeho roli v jiném seriálu. Momentálně se Frank Castle stáhl do ústranní, protože ho má svět za mrtvého. Kdyby ne, jdou po něm všichni z okolí. Zašil se na stavbu, kde dnem i nocí mlátí kladivem do zdi. Spánek mu moc nedává, protože se opakuje jedna a ta samá noční můra, kde jeho rodina dokola umírá. Na scéně se ale objevují nové informace o tom, kdo za to ve skutečnosti může. Dá se proto nedobrovolně dohromady s hackerem Micrem, kterej se taky drží v ústraní aby ochránil rodinu. Do toho se zamotá policie, bývalí kolegové z bitev a vysoká vládní politika. Nejvyšší čas se vybavit a začít válku. Je toho dost, o čem se budu chtít zmínit, takže čekejte delší text. V prvé řadě Punisher samotný. Chlap se srdcem na správném místě, se skromným slovníkem, žaludkem na cokoliv a tou nejutrápenější duší, co jsem viděl. I když ten chlap jen sedí a hledí, tak na něm vidíte, jak moc velkej chaos má v sobě. Nenávist se mísí s láskou, soucit s utrpením, srdce s nabitou zbraní. Postavu se podařilo i dobře vizuálně prodat, většinu dílů ho vidíme jako ,,civila“, ale ke konci se objeví i to pověstné logo lebky, které nepříteli oznamuje, že dnes není prostě jeho den. Několik flashbacků nám ukazuje, jaký byl Frank před bitvou, v bitvě a těsně po ní. Už za války byl zvíře, o tom není pochyb, když zachraňuje celou svou jednotku proti přesile. Už tam nastává ten zlom, kdy se nebojí těm (ne)správným lidem vzít život. Pro vyšší dobro, řekl by klasik. Pořád je v něm ale dost dobra. Což ukazují zase snové sekvence, když Frank dostane vyloženě na piču tak moc, že padá do bezvědomí, kde je mu vlastně nejlíp. Je tam s rodinou. Dalším aspektem k plusu je jeho vztah s vedlejší postavou Micrem. Kontrast. Frank o rodinu přišel a není mrtvý. Micro rodinu má, ale musí hrát mrtvého. Frank životy bere, Micro zavírá oči. Frank se vší vážností řve, Micro má blbý vtipy. Chemie mezi nimi je skvělá, jako když najdete dva díly skládačky, které k sobě pasují, ale ne obrázkem. Dialogy jsou na emocích a situačním lehkém humoru. Ten seriál se totiž nesnaží být ani vtipnej, jen to z těch dialogů padá samo. Pak je tu vývoj charakteru. Nějakou parádu (hodně velkou) Punisher předvedl už v DD a tady jen začíná nanovo. Nechce se s ničím zaplést, jen zmizet v davu. Okolnosti se mění, tak zlehka začíná trestat. Dozví se víc z pozadí, začíná popravovat. Zjistí, kdo konkrétně zradil a stojí proti němu, začíná peklo. Jon Bernthal. Takovej nenápadnej muskulaturní týpek, co se schovává většinou ve vedlejších rolích (Walking Dead, Trestanec, Wind River aj.) a nijak nevyčnívá. Tady hraje hodně velký a rozhodně ne vedlejší housle. Už prodávání emocí je někde jinde, než jste u seriálů o superhrdinech zvyklí (čest právě Daredevilovi). Mručí (zdravíme Toma Hardyho), má chaotický pohled, brečí když je třeba a hlavně neskutečně skvěle řve. Stojí proti přesile několika žoldáků, kteří do něj sypou ze samopalů a on se prostě s řevem vrhne přímo do palby, aby mohl zlomit co nejvíc vazů je potřeba než mu dojde životodárná energie. Což nedojde. V čem mu ale hodně dávám plus, tak v jedné ze scén z Daredevila, kdy s Ďáblem z Hell’s kitchen sedí na hřbitově, dobitej jak pes a vysvětluje jeho vztah s dcerou. Emoce jak blázen tam jsou a je mi jasný, že je těžce prodal právě Jon Bernthal, ne postava Punishera. Plakal jsem, přiznávám. Technicky je to hodně vysoko, hudba, střih, styl vyprávění, žádnej chaos, všechno sype jak má, žádnej zádrhel v hlavní a ani ve vedlejší dějové lince. Je to přísný eRko, takže lidi umírají, končetiny padají, bolest je všude. Celý je to příběh jednoho muže, kterej měl všechno. A o všechno přišel. Tak se zapřísahal, že všem všechno vezme. Mně vzal adepta na seriál roku 2017, Taboo. Posadil se na #1 místo a s nabitou zbraní čeká, kdo ho přijde vystřídat. 5* a.k.a 100% () (menej) (viac)

epicek

Tak tohle byla teda neskutečná jízda. Netflixu se zase něco povedlo na jedničku. Absolutně strhující drama a v hlavní roli Frank Castle a.k.a Punisher. Byl jsem hodně zvědavý, jak se sólovka povede, jelikož jsem byl namlsaný z druhé řady Daredevila a ono to fakt ve všech směrech fungovalo skvěle. Všechny dějové linky měly spád, žádná se netáhla a já se nepřistihl ani jednou, že bych se nudil. Jon Bernthal se pro tuhle roli prostě narodil, jelikož mu prostě věříte každou emoci, každý pohled, každou záminku k dalšímu zabití. Důkaz toho, že se dá udělat i seriál bez zbytečného patosu a umělého natahování a dokonce o normálním smrtelníkovi, který si prošel peklem a zvládá se vypořádat s problémama, bez jakékoliv superschopnosti. Tenhle kousek budu muset zařadit hodně vysoko do mých top seriálů, protože jsem tomu absolutně podlehl a to nemluvím o naprosto eargasmovském soundtracku a hlavně tedy úvodní znělce! Pevně doufám, že pokud se podaří zkompletovat i další sérii, že bude minimálně tak dokonalá, jako ta první. One batch. Two batch. Penny and dime ()

NiWi

The Punisher je skvělá akční jízda s výborným Jonem Bernthalem, který nám ukazuje nejlepšího hraného Punishera ever. Jak je již u Netflixu zvykem, nevyhneme se lehkému natahování děje a konverzačním epizodám, které však do příběhu šikovně zapadají a divák nemá pocit, že je to jen pouhá vata. Kromě akčního nářezu se řeší také současné otázky v podobě vlivu služby v armádě na člověka či zkorumpovanost tajných služeb. Tyto dvě otázky se seriálem postupně prolínají, zapadají a ovlivňují ústřední příběh, takže nejsou do člověka tlačeny na sílu. Daredevil je stále top, ovšem Punisher se v mých očích zařazuje na 3. místo hned za něj. Skvělé akční scény, syrová a brutální realita, šikovně vystavený děj který neotravuje a skvělý Jon Bernthal. ()

Deyw

zatim prvni dil a mam scvrklej pytlik..slape to jako krava..sel bych na to do kina :D brutalitka..muzika skvela..zivotni role pro beranthala..to je jisty uz ted..doufam, ze to cely bude sleha a budu moc dat plnou palbu! slape to jako debil..nemuzu prestat..diky za tenhle serial ! mno..sem za pulkou a je to fakt bomba..ted muzu rict, ze nejlepsi punisher - kez by nekdo schopnej udelal film s berantalem v hl. roli a byla to pecka jako deadpool..pral bych mu to hodne..brutalita je paradni..konecne je krev :) zatim je to na plnou palbu porad.. je to neskutecna rez..besneni prez posledni 3dily nema chybu..drzka o sklo! ()

Baker

Po druhém Daredevilovi mírní zklamání. První dvě třetiny jsou natahované, až od zhruba devátého dílu seriál najednou zařadí vyšší převod a cílem proletí. Vědomí, že to takhle mohlo být už od začátku ale nepřebije. ()

Radiq

Jednoznačně nejdrsnější hrdina marvelích seriálů, skvěle zbernthalovatělej Jonem Bernthalem, kterej se do role parádně hodí. Blby je akorát to, kolik toho přežije a i hodně zlé zranění má zahojené za pár dní/hodin a jak kdyby mu nic nebylo (to muselo být strupů!!!). Jinak ale můžu říct, že takhle si představuju někoho, komu říkat anglickým souslovím "bad ass". Protože na rozdíl od všech ostatních si bere do ruky zbraň, než aby se snažil o milosrdenství. A zpracování si taky nebere žádné servítky. Sice tam není žádná velká nahota, ale s krví, mrtvolama, mučením, zabíjením a rozprasenejma tělama se nešetří. Na druhou stranu je tam ale možná zbytečně moc flashbacků vracejících se k jeho mrtvé rodině. 2. série má dva záporáky, mezi nimiž vítězí bejvalej člen Bílého bratrstva John Pilgrim s tváří Joshe Stewarta. Ten sice ze začátku vypadal jako takovej náboženskej kulíšek, ale když se dostal do ráže, neměl na něho ani Jožo Ráž. Zato Billy Russo (Ben Barnes) už jenom tak omílal něco, co jsme viděli v první sérii, i když v trochu jiném hávu - ta ztráta paměti, traumatizující změny nálad a psychologická poradna, to mě moc nebralo. Začátek a konec série je pěkně našlapanej, ale prostřední díly trochu ztrácely dech. Pořád se ale jedná o nejlepší sérii ze všech Marvel's Defenders, a to hlavně kvůli neskrývanému násilí a kontroverzní postavě, která by měla být záporák, ale mezi ostatníma záporákama je pořád ještě klaďas. ()

filmmovier

Po Daredevilovi a Jessice Jones nejlepší Marvel seriál od Netflixu a rozhodně nejlepší a jediná správná filmová adaptace Punishera, který patří k mým nejoblíbenějším komiksovým postavám vůbec. I Castle sice trpí syndromem přestřeleného počtu epizod, ale vůbec to nevadí, protože třeba Iron Fist nebo Luke Cage tím trpěli mnohem více. To, že je Jon Bernthal v té roli famózní dokázal už v Daredevilovi, ale tady to opravdu pořádně rozjel na plný koule a nemůže být pochyb o tom, že je to jeho životní role. I tato série nabízi na jedničku propracované charaktery, neskutečně boží hudbu a strhující zápletku s luxusním finále v posledních třech dílech a jednou neskutečnou lahůdkou s flasbacky do Afghánistánu. Ben Barnes sice hrál už v pár výborných věcech (Wsetworld), až doteď mě ale o svých hereckých kvalitách moc nepřesvědčil, tady byl ale naptrosto famózní. Punisher prostě nezklamal - vymazlená adaptace s poctivou akcí a výbornou kvalitou, přesně takovou, jakou si tahle postava zaslouží - a po tom posledním díle se na druhou sérii těším jako na máloco. Jeden z nejlepších seriálů roku 2017, kde funguje úplně všechno. Skutečný požitek. 95%. ()

BROKEN_

Parádní seriál. Jon Bernthal se pro tuto roli narodil. Rád bych tohohle herce viděl v nějakém akčním filmu ve kterém by měl hlavní roli. Seriál se dost často tváři jako drama/thriller a v závěru epizody se přepne na akci, která je pěkně drsná, krvavá a k tomu řvoucí Bernthal. Chápu proč není Punisher v Defenders, protože během jedný epizody by všechny roztrhal na maděru. " one batch, two batch ". 2 série je o kus lepší než ta první. ()

Mrkvič

Punishera jsem si už musel dát, když mi pořád někdo říkal, jaká je to pecka. První díly všem dávaly za pravdu a byl jsem nadšený z toho, že vlastně nejde o komiksovou záležitost, že postavy jsou celkem normální lidi a děj nesráží nějaká rádoby cool nesmyslné mytologie. Jenže co naplat. Frank Castle je prostě přímočarý hovado. Jeho přístup k zabíjení mi připomíná Johnyho Wicka, kterému nesejde na tom, kolik a koho zabíjí. Jo, óbčas probleskne Punisherovo moralizování, že nechce zabít nějakýho troubu vojáčka, ale že před chvílí sejmul X jiných, beru jako scénáristický přešlap. Co mě na seriálu hodně štve, je střídání řežisérů. Když se mi nějaký díl hodně líbil, měl za sebou režisér většinou nějaké mé oblíbené kousky. Když se mi díl nelíbil (třeba jako přeceňovaný díl v hotelu), byl režisér podepsaný pod slušnýma sračkama. Takové kolísání kvality mě od seriálu hodně odrazuje. Navíc, když v seriálu je děje na dvouhodinový film. Seriály, kde se celá série točí kolem jednoho příběhu jsou zbytečně natahované. Dostat něco ve třinácti hodinách, když by stačily dvě, mi přijde jako strašné mrhání mým časem. ()

DragonnCZ

Musím se přiznat, měl sem se seriálem původně problém, nedokázal jsem se do něj dostat, extra mě nebavil a nedostával jsem pořádnou akci, tak jsem seriál odložil, dnes jsem se k němu vrátil a musím konstatovat, že to je vskutku povedený počin, který mě bavil. Drsný, brutální seriál o postavě Franka Castla neboli Punishera, který si tvrdě jde za pomstou své rodiny. Druhá série už je jenom o dokonání pomsty. Seriál je strašně osobitej, ač dokáže působit jako klišé, tak za mě není, jedná se o nejlepší seriál o pomstě, daleko vsází na postavy, na chemii a filozofii mezi nimi než-li na akci, který občas taky je zde dost a je brutální jak prase a to spíš hlavně ta 2 série. Akce je tu spíš takzvaně za odměnu že sledujete tento seriál xD dále seriál má úžasný buildup, který se málo kde vidí a precizní storytelling převážně v první sérii. Občas se chvilkami seriál strašně táhl a myslím si že 8-10 epizod by seriálů pro jednu sérii stačilo. 1. Série je naprostý masakr, strašně mě napodruhý bavil, užíval sem si dialogy a chemii mezi postavami, který jsou krásně prokresleny, užíval jsem si strašně přátelství mezi Micrem a Frankem, který se postupem seriálů buduje, ze začátku bylo vidět, jak spolu zápasí, ale pak k sobě ke konci něco cítí a v něco pořádnýho to vyvrcholí. Je tu i jedna postava, která funguje jako vedlejší příběh. Strašně sem si i užíval brutalitu a akci a prostě strašně miluji postavu Franka Castla neboli Punishera, kterýho si nehorázným způsobem dává herec Jon Bernthal, který díky této postavě dostal pořádně šanci se projevit co v tom herci je a, že má cit pro Rkový filmy a seriály na Punisherovi miluji, že není jako ostatní supráci, třeba jako Daredevil. Punisher je antihrdina, takže vraždí své nepřátelé, věčně to je ten nasraný týpek, který si něco mumlá pod fousem a kdokoliv kdo ho naštve toho sejme a takový postavy mám ve strašný oblibě, zároveň ten chlap prostě dává nemožný věci věčně je od krve zmlácenej a i tak dokáže vstát, ale umí projevovat svou bolest, vidíme jak je totálně zlomený a musí se ošetřovat a měl kahánek od smrti. V tomto seriálu se třeba víc zaměřují na Frankovo trauma ze smrti jeho rodiny, celou sérií se proplítají Frankovi sny s jeho ženou a ke konci první série, kdy se pomstí musí se rozhodnout zda zemřít či žít a třeba ten konec je totální masakr, krev všude, Franka mučili a to co mu udělali, tak já bych hned padl po první ráně. Trochu přejdu dále se mi líbilo, že seriál se hlavně nikam nežene, nikam nespěchá a jak sem řekl sází na dialogy. No to byla první série, která je prostě famózní masterpiece o pomstě. 2. SÉRIE už je jinčí zápletka je taky jinčí, vlastně už se snaží dopomstít svou rodinu, protože Frank nechal žít Russoa což pro něj byla chyba, protože pak Russo nabral síly potom co byl brutálně zmlácen a začal opět dělat bordel, takže Frank musí Russoa pro jednou pro vždy umlčet. No ono ta druhá série je prostě o krapet slabší už tolik nefunguje jako ta první, už to víc sází na akci alá John Wick. Strašně, ale nehorázně se přes 13 epizod táhne a 8 epizod by tomu stačilo. Frank místo Micra dostane holčinu, která jako postava občas byla zábavná, ale působí dost ploše, a určitě bych jí dal příběhovou odbočku, kde bych ji doprokreslil, protože ke konci pak bylo i vidět, že oboum na sobě záleží. No toť asi vše. SHRNUTÍ: 1. série = 9/10, 2. série = 7.5/10. A celému seriálu dávám 8-9/10. Nádherný temný brutální seriál o pomstě (hrající si na Johna Wicka), nejedná se opravdu o klasický suprácký Marvel, a za mě jeden z nejlepších Marvel serošů. Doporučuji. () (menej) (viac)

MikeZ

Skvělý Bernthal nakonec neválčí ani tak se zločinem, jako spíš s klasickými neduhy netflixovských komiksáren: přemršteným počtem dílů, dějových linek a postav. Jsem ten poslední, kdo by si stěžoval, že chtějí komiksy říct "něco víc", ale tady to sociální drama tristně přehlušuje punisherovské jatka, kvůli kterým jsme - ruku na srdce - všichni přišli. Ale když už se to (asi dvakrát třikrát) řeže, tak aspoň vydatně, to zase jo. Příště bych radši viděl něco brakovějšího, klidně epizodickou formou, než tohle nekonečně tlachání v kanclech o vládních spiknutích a kontemplování nad osudy válečných veteránů. 6/10 ()

drake31

Punisher rovnako ako ostatné Marvelovky od Netflixu, trpí neopodstatnenými trinástimi dielmi. Toto je citeľné hlavne niekde uprostred série. Škodí to tempu. Škodí to keď chcete celý seriál zbehnúť za jeden deň. Punisher si ma avšak získal na iných frontoch. Príbeh aj keď generický a s ľahkosťou predvídateľný, tak ma vedel vtiahnuť a zaujať. Herci a ich postavy sú absolútne bravúrny na čele s úžasným Bernthalom. Každá jedna sa javí ako dôležitá, bol som schopný si k nim vytvoriť puto, a aj keď som vedel kam to s niektorými smeruje stále som bol zainvestovaný do ich vývoja či nevyhnutného konca. A hlavne vďaka charakterom som vedel obsedieť mnohé "vatové" či expozičné scény. Akcia je vysokokvalitná. Krvi, dolámaných končatín, bodno-sečno-strelných zranení je neúrekom. Obzvlášť čo sa týka epizód 12 a 13, ktoré boli trochu "komornejšie" no brutalitu nepostrádali ani na sekundu. Som veľmi spokojný ako táto séria dopadlo. Prišiel som kvôli akcii a zostal som kvôli postavám, to som veru nečakal, a som za to veľmi rád. Najradšej by som hodnotil 4.5, ale keďže takú možnosť nemám idem s plným počtom, pretože som sa viacej bavil než hanil. ()

hroubek

S01 - Nekompromisní, drsný, krvavý, špinavý, lidský a hlavně kvalitní. Jeden z nejlepších seriálu roku. Nádherná ukázka toho, že i béčkovější příběh lze natočit, tak že ho budeme brát vážně. Parádní postavy, akční i civilní linka šlape a k tomu výborně obsazený herci(Bernthal vládne, ale tom nikdo nepochyboval). Netřeba k tomu psát více. Běžte si to pustit a přesvědčit se na vlastní oči. Stojí to za to, i přestože by seriálu slušelo o trochu méně dílů. Jak už jsem psal, jeden z nejlepší seriálu roku a krásný reparát za Iron Fista. S02 - Tak jsem to konečně dokoukal(jo já vím, jsou to skoro dva měsíce). A s těžkým srdcem musím říci, že zklamání. První řada mě hodně sedla, ale tohle bylo roztahané až běda. Místy zbytečně natahované, překombinované, a hlavně neuvěřitelné co postavy vydrží. Jsem si dost vědom, že je to podle komiksů, ale po tom všem co několik postav zažije by se těžko udržely na nohou. Má to skvělé momenty, ale taky hluché místa(Krista a Billy). Někdy to krásně šlape, a pak přijde moment, který to celé zabije nějakou nelogičností. Některé linky jsou nevyužité, nebo díky některým zvratů ztrácí význam. Je to velká škoda. Přesto nemohu jít pod 7/10, kvůli Jonu Bernthalovi, nekompromisní akci a těm desítkám skvělých momentů. Ale zklamaný jsem o tom žádná. ()

ZeroCZ1233

Frank Castle na mě udělal v druhé sérce Ďáblíka z Pekelné Kuchyně dojem, takže jsem mile rád přidal na vlnu hypu. Tentokrát to bylo dobré rozhodnutí. Po slabším Lukášovi, tříhvězdičkovém Lorasovi z rodu Tyrellů a celkem ucházející týmovce, kde se zmíněná parta společně s Džesí sešli, byl Punisher překvapivě kvalitní bomba. Bomba s kvalitním příběhem (důvod další Frankovy cesty za pomstou byl logicky vysvětlený), soundtrackem (nejlepší intro z celé Marvel/Netflix frančízy, hned za tím je Ďáblík, plus song Marilyna Mansona fantasticky doplnil atmosféru) a postavami (Davídek s perskou kráskou a Russnokem byli skvělí) kterým kraloval samotný Frank skvěle zahraný Jonem, který se víc a víc stává mým oblíbeným hercem (jeho maličké role v Baby Driverovi a Wind River byly též skvělé). Překvapení minulého roku, které ode mě dostává plný počet hvězd. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)