Napriek zákazu svojho otca Nemo hneď prvý deň v škole opúšťa bezpečie korálového útesu a vydáva sa do hlbokej vody, aby kamarátom dokázal svoju odvahu. Nanešťastie ho odchytí športový potápač a Nemo skončí v akváriu v prístavnej zubnej ordinácii v Sydney. Jeho nešťastný otec s pomocou modrej korálovej rybky Dory, trpiacej stratou krátkodobej pamäti, vypláva na jeho záchranu. Cestou čelia mnohým nebezpečenstvám a stretajú najrozličnejších obyvateľov morských hlbín. Medzitým Nemo spolu s ostatnými obyvateľmi akvária – pračudesnou partiou morských tvorov – pripravuje plán úteku späť do mora... (TV JOJ)

Handle

Pěkné, vtipné, poučné. Dobrá animace, jednoduchý příběh, vlastně nemám moc co vytknout. K úplně plnému hodnocení mi ale chyběl trochu silnější dojem. 4,5*. ()

Fleur6

Film nám ponúka tri dejové línie: retrospektívu, Marlinovu cestu za Nemom a Nemove zážitky z akvária. Retrospektíva odhaľuje počiatok a dôvody pre Merlinovo konanie v priebehu filmu, pričom Marlinova cesta a Nemovo pôsobenie nám ukazujú dve rozdielne dejové línie, ktoré sa na konci opäť pretnú a spoja. Sú harmonicky vyvážené, počas filmu sa Váš záujem nezameriava hlavne na Nema alebo na Marlina, dobrodružstvá oboch sú napínavé a pritom zábavné. Cítenie určitých pasáž sa dá rozpoznať aj podľa využitia farieb, pri pochmúrnej, ale aj veselej nálade sa osvedčili pastelové farby, ktoré boli využité napríklad v časti, keď pelikán Nigel odniesol Marlina s Dory naspäť do vody, keď sa vracali z ordinácie. Hľadá sa Nemo je jeden z tých dojímavejších animákov, ktorý menších divákov poučuje a núti zamýšľať sa nad tým, aké by to bolo, keby stratili rodiča. Nechýbalo veľa a začal by pôsobiť ako jeden z mravoučných filmov, avšak toto zameranie bolo múdro "len" naznačené a smutné scény netrvali dlho. Film nepôsobí vtieravo a označuje sa ako jeden z najlepších animačných výtvorov. „Tento film je o nádeji a strachu. Optimizmus verzus pesimizmus. Poloplný verzus poloprázdny. Pred životom sa môžete schovať, ale môžete doňho aj vstúpiť, využiť svoje šance a žiť naplno.“ ()

Lacike

Ryby ma nikdy nebavili (ľudia s akváriom plným rybičiek sú pre mňa divní) ani naživo a ani vo filmoch. Dvojku som dodnes nevidel a nemám v pláne na tom nič zmeniť. 5/10. ()

maseer2

"P. Sherman, 42 Wallaby Way, Sydney. P. Sherman, 42 Wallaby Way, Sydney. P. Sherman, 42 Wallaby Way, Sydney. ..." :D příběhu o rybím tátovi - strašpytlovi, který se vydává hledat svého "uneseného" syna, nechybí vtip ani napětí a je to podle mě jeden z nejlepších animáků vůbec.. :) ()

Tommassi3

"Tátíí, tátíí !!" - "Teď nevím.. Je to tvůj táta nebo můj ??" ;) Dnes již animovaná klasika, s níž svého času ukazovalo studio Pixar konkurenci pouze záda, s opravdu neskutečným množstvím odkazů a nápadů, a zároveň pravděpodobně ten úplně nejsvižnější žánrový příspěvek vůbec.. Nesmírně zajímavým se v rámci animované tvorby jeví motiv otce jako hlavního hrdiny, který naopak nahradil téměř bezvýhradně užívanou matku.. Jo, co jsem to ještě chtěl ?? ;) Nezapomeňte, ryba je kámoš !! Ne žrádlo.. ()

Beast

Moc pěkný film - milý a hrozně vtipný. Přesto jsem byl trochu zklamán - nevím přesně čím, snad jen tím, že jsem se opravdu hodně těšil a to je vždy víc, než jaká je pak opravdu realita. Přeci jen ke Lvímu Králi, nebo Sněhurce a sedmi trpaslíkům tomu chybí ještě nepatrný krůček. + Pozdější oprava ze 4 na 5 hvězdiček - při druhé projekci s českým dabingem je film opravdu perfektní. ()

bouncer

Animovaný snímek, o kterém se nebojím říci, že znamená zvrat - zvrat od klasické ke 3D animaci. Kdo neviděl tu nádheru nepochopí...PiXAR rulezzz ()

murakamigirl

Vtipná oceánska road movie. Dojemný príbeh o nachádzaní sa. Nepoznám nikoho, koho by nechal chladným. Oceán plný pestrých, milých postáv, neopísateľnej palety farieb, zábavných i sympaticky emotívnych situácií. Animácia zastavuje dych... celý morský svet je tak precízne a tak reálne vykreslený...! FINDING NEMO je len jeden... "Keď je život ťažký, plávaj ďalej!" Spievajúca Dory tiež. :) ()

Terva

Spousta kresleného materiálu je o sto procent lepší, než kdejakej hranej kinohit. Neviděl jste někdo tátu!!? Klídek bráááácho, on si poradí. Bubliny, bubliny, bubliny!!! DIALOG: KORAL - Jak se budou jmenovat naše děti? MARLIN - Tahle půlka se bude jmenovat Koral mladší a tahle půlka Marlin mladší. KORAL - A co Nemo? MARLIN - Tak jo, tenhle bude Nemo a ostatní, jak jsem řekl............ CITÁT - To je špína, plaveme v žumpě, no to je paráda!!!!!........ Jeden z nejhezčích animáků, co jsem viděl - zatím. ()

moviesfan

Krásný animovaný film, kde je nejen krásná animace, ale také příběh. Pokud vše ladí tak, jak v ,,Hledá se Nemo", nemohu mít jedinou výtku. Dlouho se mi nelíbila tak animace jako v tomto případě. Co se týče jednotlivých hlášek i dialogů, tak se budu opět opakovat. Nemám slov. Jestliže jsem se u Příšerek smál od začátku do konce, tak to samé platí i zde. Ovšem ten smích byl intenzivnější. ()

JohnCZ

Finding Nemo patří mezi to vůbec nejlepší od Pixaru a dost možná i mezi to nejlepší mezi animovanými filmy. Tady nejde jinak, než hodnotit nostalgicky a to nejen proto, že to byl můj vůbec první film, který jsem viděl v kině, ale taky, že ani po takřka 15 letech nemá tenhle animák výraznou konkurenci. Je to dobrodružný příběh, který nestojí jen na sledu všemožných gagů, jako velká část současných animáků, ale dokáže i dojmout, za což může i legendární Newmanova hudba. Nemo má totiž jeden z nejlepších openingů vůbec. Vždy, když kamera zabere vodní hladinu prosvícenou měsíčním světlem a najede nápis "Finding Nemo" a do toho hraje "Nemo's Egg", zažívám příjemné mrazení v zádech. A tak se to má dělat! ()

svik

Jeden z nejlepších filmů co kdy Pixar vydal. V první části filmu se seznamujeme s nádherným pestrým světem mořského života a v části druhé nahlížíme do tvrdé reality dnešního života. Film je doprovázen skvělým scénářem, parádní atmosférou. Velice se mi líbili přechody z filozofického zasnění do roztržité akce- to nemělo chybu. A samozřejmně nechyběli ani vtipné pasáže dvou kamarádů. ()

Marek1991

Nové rozprávky z Hollywoodu sa chytili viacerých tém, aj tých morských. Hľadá sa Nemo je prvým výrazným pre deti s touto tematikou, mne sa to však páčilo rovnako ako nasledujúci Príbeh žraloka. Tento film nemal za sebou takú hudbu, mal však napínavý príbeh so smutnými reáliami súčasnosti. Bol to príbeh so šťastným koncom až musel niekde preháňať, no bol príbeh lásky a odvahy a pre deti je to veľmi pekný film. ()

Padme_Anakin

Úžasné dobrodružství malého Nema jsem sledovala před lety se svým synem a dnes večer jsem si dala opáčko s velkým časovým odstupem a vyplatilo se, moc se mi to líbilo, užila jsem si to.. Je to krásná podívaná, milá, vtipná, místy napínavá a v závěru i dojemná, až mi slza hrkla, asi fakt stárnu a blbnu.. ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (viac)