Pasca na žraloka

• Česko Past na žraloka (viac)

Malý bezstarostný rybí kluk se s rodiči přestěhuje na nový korálový útes. Jeho život se změní v okamžiku, kdy mu tátu a mámu chytí do rybářské sítě. Od této chvíle se o sebe musí postarat úplně sám. Naštěstí si na novém místě najde rychle spoustu kamarádů, se kterými vymýšlejí jednu lumpárnu za druhou. Jednoho dne ale spatří Cordelii – tu nejkrásnější rybí slečnu, jakou kdy potkal. Zamiluje se. Ale zdaleka není jediný, komu se Cordelie líbí. Útesu vládne nebezpečný žralok Troy se svou partou stejně zubatých kamarádů. Ten slíbil, že neublíží žádné rybce, když si ho Cordelie vezme. S tím se ale statečný hrdina nehodlá smířit a rozhodne se s Troyem bojovat. Dokáže tak malá rybka získat lásku své vyvolené a zároveň ji i útes ochránit před divokým žralokem? (oficiálny text distribútora)

Sysel_CZ

Myslím, že každého při koukání čeká chtě nechtě porovnávání se zápletkově takřka totožným Shark Tale. Zápletka podobná a je to taky o rybách, ale tím podobnost končí. Shark Bait je podle mě ještě daleko prímovější kousek než jeho kolega, animace si mě získala... no, nebylo to hned, až za chvilku. Ale pak už nepustila. Vtípky jsou vtipné, napínavé scény napínavé a celé je to tak strašně roztomilé a zábavné, že pět málem nestačí. ()

honajz2

Tak vlastně přemýšlím, za co tu slabou hvězdičku vůbec dávám? Za to, že je tam zmínka o Audrey Hepburn? Za to, že ta růžová rybka mi tam jako jediná z postav nelezla na nervy? Za to, že jsem z toho nakonec neměl pocit, že by to bylo tak strašné, že by si to ten odpad zasloužilo? Nebo snad za to všechno dohromady? Protože fakt k tomu odpadu nemám daleko - animace na rok 2006 vypadá strašně (a zastarale), postavy jsou strašně ploché i na animák (navíc jsou i dost nezajímavé), příběh téměř neexistuje a to, co se tam děje, je strašně slabé, nevýrazné a skoro až o ničem, humor není přítomen až na pár veletrapných pokusů, celkově je to strašná nuda a i střih je strašně divný (hlavně na konci, kdy tam skočí závěrečné titulky úplně z ničeho nic). A pak ať mi někdo tvrdí, že Příšerky pod hladinou byly strašné... Tohle bylo strašné dost, až tak, že i Ledová sezóna je oproti tomu sledovatelnější... Víc jak slabou 1* z toho nedostanu a nezaručuji, že to v budoucnu ještě neshodím dolů, protože tenhle animák se fakt hodně nepovedl. ()

vrch07256732

Nevadila by mi ani tak animácia - skôr film má problém po Nemovi a Príbehu žraloka (nezabudnime ani na Malú morskú vílu) v oblasti morských rybacích animákov nejako ohúriť, resp. vôbec nejak zaujať. Pre decká to bude na krátky čas ok, tie moje to videli a nejako nepýtajú repete (ako normálne býva zvykom). Na škodu je hneď na začiatku tragická scénka - malému onému ulovia rodičov - čo je výsadou aj mainstreamových animákov (Nemo, Leví kráľ, Dobrý Dinosaurus), neviem prečo majú scenaristi v tomto záľubu - ide predsa o film pre deti, nie o drámu - tej si decká v dospelosti užijú aj bez kina ()

Big Bear

Po úspěchu Nema asi někoho napadlo svézt se na vlně popularity podobným animákem ale s jinou rybou. Nepovedlo se. Nejde jen o to zpracování. Zatímco Nemo se pohybuje v prostředí, které lze vidět při potápění u pobřeží Egypta, hrdina tohoto filmu plave v prakticky mrtvém moři. Jen semtam nějaká chaluha a když už jsou u dna sasanky, tak jen proto aby jimi mohl prohnat proradného zabijáka. Ale nejde jen o archaické animace. Děti mají rádi hezký příběh a vtipy (včetně dospělých) a zde jich je jako šafránu. Takhle prostě ne a doufám, že po tomhle rybím salátu se začnou dělat animáky zase na souši. Dvě perly. * * ()

anais odpad!

Animace děsivá, každou chvíli přímo bijí do očí špatné textury... Často jsem vzpomínal na chvíle, kdy jsem na základce hltal časopis Klan a byl jsem uchvácen dokonalou grafikou tehdejších počítačových her... Jenže to už je deset let, a autory Pasti na žraloka očividně minul raketový vývoj, který animované filmy od té doby prodělaly. Film měl nízký rozpočet, to ho ale neomlouvá. Když už se někdo rozhodne natočit film, tak pořádně. Špatnou animaci bych asi přežil, jen kdyby byl nějaký děj! Jakýkoliv, alespoň jeden nápad, vtípek, který by pobavil! Kde nic, tu nic! V sále se mnou sedělo mnoho malých dětí, a že bych od nich slyšel nějaké radostné juchání, to taky ne. Marně hledám alespoň jednu věc, která se mi líbila. Marně. ()