Sammyho dobrodružstvá 2

• Česko Sammyho dobrodružství 2 (viac)

Sammy a Ray, dva nerozluční želví přátelé, si užívají života u korálového útesu. Jednoho dne je však uloví pytlácká loď a oni se ocitnou v zajetí ohromného akvária v Dubai. Želvy se ovšem jen tak nevzdávají a za pomoci svých mláďátek Rickyho a Elly jsou rozhodnuti dokázat nemožné a dostat se zpět na svobodu. (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Pokračování prvního Sammyho není zase o tolik horší než první díl. Pravda je, že tento chycením v akváriu dějově trochu upadá. Ze všeho tak vyčnívají barvy a krásně vytvořené exteriéry oceánu. A pak hudba. To jsou ty nejlepší devízy snímku. Jinak film nemá zrovna co nabídnout. V tomhle snímku už výrazně chybí to zmiňované dobrodružství... Také humor, tohle děti nemá šanci zaujmout. ()

salalala

Po slibném začátku strašlivá nuda, která bohužel nic moc nenabízí. 3D za chvilku omrzí a přestane fungovat a naopak začne využívat ty nejlacinější prostředky (cvakání klepet proti kameře atd.). Animace zvířat ještě jakž takž ujde, ale u lidí vyniká zřejmě malý rozpočet a nezkušenost - animace ja na nich strašně poznat a jejich pohyby nejsou úplně přirozené. Zaráží také to, že při pohybu ryb se voda ani nepohne, pořád je klidná, netvoří bublinky atd. Příběh je nezajímavý, klišovitý a v podstatě nudný. Vtípků tu moc nenajdeme a hrozně se to táhne. Sympatické je, že po většinu času se to vyhýbá jednoduchým vtípkům cíleným na nejmenší populaci. Ke konci to ale bohužel nevydrží a začne se padat a dělat všemožná triviální legrace. Hodně barev už postupem času taky leze krkem. Zkrátka jde o animák, který mohl jít rovnou na video, protože v zámořské konkurenci, která je v tomto případě kvalitnější, nemá šanci uspět. Dabing slušný, hudba taky. 40% ()

Sgt.Tracnik odpad!

Proboha hlavně na to neberte děti. Něco tak deprimujícího jsem dlouho neviděl. Pohádky mají být veselé a mají něco dát. Tady si řekli, natočíme něco v 3D a je jedno co tam bude. Moje čtyřletá dcera, která skousne hodně se čtyřikrát rozbrečela, než jsme odešli. Tam nebyla ani jediná pozitivní, natož veselá chvilka. ()

honajz2

Tak bál jsem se, jak dopadne pokračování, ale nakonec to asi bylo zbytečné - je to fajn. Zatímco jednička je takový přírodopisný "něco jako dokument" o dospívání želvy a jejich dobrodružstvích, dvojka už je klasický animák a funguje to i tak. Sice je to poněkud komornější a žádnou originální zápletku to nenabídne, ale dobře se na to dívá, pobaví to (až na ten občasný fekální humor) a většina postav tu je sympatických, takže proč ne. Navíc se mi moc líbilo (navzdory jednoduchosti děje), že jsou zde osudy všech postav uzavřeny a že se s nimi nějak pracovalo. To se mi líbilo hodně. A té roztomilosti v tom možná bylo krapítek moc, ale ne tolik, aby mě to rušilo. Sedlo mi i to komorní zpracování bez přehnané akce. Stejně jako u jedničky to mám mezi silnými 3* a slabými 4*, ale jednička byla přece jen o něco lepší a tak se přikloním spíš k variantě č.1. Nevím čím přesně to bylo, ale sedlo mi to, i přes jisté mínusy (kromě těch, co už jsem vyjmenoval, tak to nemá zrovna málo zbytečných scéna konflikt s mořským koníkem přišel též docela pozdě než měl). Silné 3* ()

Norino12

Čakal som možno o kus viac ale som si istý, že by to deti zabavilo minimálne tri krát viac ako mňa. Je to o zvieratkách, je to pekné, milé a celé to beží v peknom prostredí. Určite sa oplatí vidieť hlavne ak máte deti, ktoré neviete ako zabaviť. Myslím si, že tu netreba priveľmi rozoberať príbeh a podobné veci, ktoré sú pri podobných animovaných filmoch nepodstatné. ()

• Alternatívnymi názvami filmu boli aj názvy A Turtle's Tale 2: Sammy's Escape from Paradise či Sammy's Great Escape. (MikaelSVK)
  • Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna krátka scéna. (MikaelSVK)