Legendy sa stretnú vo filme Godzilla vs. Kong a osud sveta bude visieť na vlásku. King Kong sa svojimi ochrancami vydá na nebezpečnú cestu, aby našiel skutočný domov. Neočakávane sa však ocitnú v ceste rozzúrenej Godzille, ktorá ničí planétu. Epický stret medzi dvomi titánmi, vyvolaný akýmisi neznámymi silami, pomôže odhaliť tajomstvo, ktoré leží hlboko v útrobách Zeme. (Continental film)

BoXBe

Po sestříhání filmu na souboj monster se dostaneme alespoň na úroveň zážitků z dětství okolo dvanácti let a prvních setkáních s Gappou a King Kongem v kině a televizi v pravěku filmového plátna. Film je na tom celkově mentálně o dost hůř, vlastně nevím, komu je určen, krom toho, že chápu, že je cool to nějak komentovat, že bitky a výbuchy a demolice a lodě, ale kdekterý díl Šmoulů má oduševnělejší scénář, sorry. ()

NiWi

Godzilla vs. Kong je spíše Godzilla A Kong. I přesto, že se konečně na moderním plátně tyto dvě ikonická monstra střetávají, nelze se ubránit jisté samoúčelovosti. Z logického hlediska však žádné chyby v příběhu hledat moc nelze, fighty velkých monster prostě nepotřebují nutně hutné důvody. Je zde velmi znát rozvrstvení příběhu na dějové linky, více než u King of Monsters, vedlejší dějová linka s Millie pak působí lehce upozaděně a ani ne tak zajímavě. Za co si ale film zaslouží kredit jsou opět monstra, která jsou již tradičně skvělá, vypadají dobře, máme tu i nějaké nové zajímavé přírůstky, i když těm bych klidně věnoval o nějakou tu vteřinu více. Perfektně zde funguje hudba a ozvučení filmu, Junkie XL odvedl skvělou práci s motivy všech ústředních monster, především pak vrcholné momenty a souboje hudba skvěle podtrhuje. Finální souboj v Hong Kongu pak je opravdu super, krásně podkreslený neonovými mrakodrapy nabízející dostatek světla a skvělých záběrů a momentů. Nemůžu říct, že by se jednalo o progres od King of Monsters, filmy na mě působí tak nějak nastejno, ovšem jelikož tento žánr můžu, tak za mě naprosto v pohodě 4 hvězdy. Jen si už nejsem úplně jistý, jestli se má linka Godzilly kam posouvat. Film totiž nic nového nenaznačil, ani svým finále nezačal, a pokud by zde MonsterVerse v rámci tohoto příběhového oblouku končil, neměl bych nic proti. ()

FrankSusta

NE! Tohle NE! To bylo tak EXTRÉMNĚ tupý!!! Ale jakože FAKT tak EXTRÉMNĚ TUPÝ!!! Strašně jsem se nudil! Taková neskutečná ztráta času!!! - ne, pardon, mě to fakt nudilo. Celá ta zápletka (a pár vedlejších, aby tadyto získalo na vážnosti) byla strašně nudná a předvídatelná. A efekty jsou takový - jakože fakt - strašně umělý. Když točíte film o efektech, tak ty efekty musíte mít D O B R Ý!!! Ale oni jsou špatný!!! Asi jediný, co chci pochválit je kamera... která je víceméně dobrá. Film mě nebavil, ale rozhodně mu nechci dát odpad!     2/10    A možný spoiler: ten konec se dal čekat už z traileru ()

angel74

Vzhledem k tomu, že od tematicky podobně laděných snímků nelze čekat nic extra duchaplného, budu ve svém hodnocení trochu shovívavější. Když pominu ten tradičně stupidní scénář a nevýrazné herecké výkony, tak jde alespoň o obrazově poutavou podívanou. K dobré náladě při sledování filmu pak určitě přispívá i hudba. Mám na mysli písně, které naznačují pohodové duševní rozpoložení Konga. (50%) ()

CinemaRanger

Čistý průměr a to jsem přimhouřil obě oči. Tajemno z předchozích dílů je fuč, ale CGI řežby zůstaly. Alespoň jsou přehlednější, ale stále mne moc neuchvátily. Souboj na lodích je asi nejlepší, ale ten v noční městě je parádně nasvícen. No, aby toho nebylo málo, tak krom Konga a Godzilly tu jsou další monstra, cesta do středu Země a samozřejmě Mechagodzilla, která dle mě vypadá hrozně. Logika a fyzika je úplně pryč, ale to se u takového blockbusteru stává. Délka je přiměřená, ale i tak to ze začátku a ke konci už nudilo. Soundtrack je dobrý a trochu připomíná ten od Vangelise. Scénář je jednoduchý a klišovitý, některé postavy otravné a režie nezajímavá. Nejvíc se mi líbily opening titulky. ()

StanislachKo

Ja si fakt nespomínam kedy som naposledy videl horší film. Tu bolo zlé snáď úplne všetko. Miestami som váhal, či nepozerám na paródiu. Príbeh, herci, hudba (tá bola síce pekná, ale strašne debilne zapasovaná) a v neposlednom rade CGI (!!!). Snáď už aj disneyovky/pixarovky vyzerajú viac real. No zle. ()

SeanLSD

Na takto obludne titánsku mega / mecha sračku sa niekto musel naozaj posnažiť - a čestný, exemplárny odpad neudelím okamžite len za to, že to vo svojej úrovni debility a tvorivej nemohúcnosti vydržalo konštantne až do poslednej sekundy! Celý ten nefilm vyzerá, akoby ho napísala a natočila banda nadaných tretiakov zo základky. Tým by som ale priznal riadnu dávku talentu... Veď to urobili tak ozaj zábavne chlapčensky: King Kong konečne ako akčný superhrdina. Pustite mu rap a vypustite naňho tie jašterice. Primát versus dinosaur - nikdy nebojovali, ale vieme, ako to dopadne... A trikov, keď na ne máme, tam naplácajme koľko sa len vojde. Hm... a divák starší ako 12 rokov si povie, že akákoľvek snaha obdariť potom ten bordel postavami a ich motiváciami vyznie asi takto: "Bože môj, čo tam zase robí tá zenská! Načo je v tom filme ? Kedy jej už konečnie niekto strčí penis do úst ?" ()

Deyw

ja to napalim...libilo se mi to vic nez godzila 1,2 i kong ostrov jebek - godzillu z 1998 nepocitam to uz je dneska celkem shajze..tady mam sceny co me dojali (ta holcicka s kongem) sceny co si pamatuju a sou badass (bitky a celkove) a co me tam sralo byla ta mechagodzilla - proste divna no..a vyhazel bych ty lidi a vsechnu omacku okolo a nechal tam rezbu od zacatku do konce, ale i tak spokojenost - kdyz se stretl kong s godzillou bylo to epicke a kurevsky dobre to vypadalo (hlavne finalni fajt) davam plnou palbu - nejlepsi ze serie ! ()

alchac

Rozkaz zněl jasně – ještěrka s opem (flexibilně měnícím velikost dle potřeby) si musí dát přes držku v co nejseptikulárnějším, nejnevkusněji nejbarevnějším a nejneoriginálněji nejdementnějším (v rámci subjektivních možností osobních lebečních dutozemí jednotlivých scénáristů) digitálním mrdníku (©verbal, ale vhodnejší termit (©verbal) mě fakt nenapadá) odehrávajícím se někde u Ťamanů na dvorku, aby zase více zacinkaly jüany, a na závěr se musí oba Alfové skamarádit. Rozkaz byl splněn a jinak se po dobu sledování nic zvláštního nestalo. Akorát chlapci zlomili tu lopatu… ()

Nivenx

Jelikož už tu je 415 recenzí, tak moje se stratí ve množství ostatních. Ale což. Když jsem šel do kina na tyto velikány naší historie, tak jsem věděl přesně do čeho jdu a co jsem chtěl jsem dostal. Celkově je to prostě paráda, režisér ukazuje všechno co má a v pravou chvíli přehazuje na lidské postavy a včas to přepne na souboje a scény monster. Co se týká scénáře, tak ten je mega hloupý. Např. na co půjdu do středu země pro sekyru, když nevím kudy zpět. Godzilla mi přeci otevře. :) A spousta dalších takových blbostí, ale jinak to perfektně odsýpá, zvuk je super a boje opravdu stojí za to. // Viděl v kině: 75% ()

Sabrewulf

Takový ten typ tupého blockbusteru, který mě sral úplně vším od prvních minut. Odporná CGI Kongova mimika, dementní kamerový nájezd na hozený rotující kmen, kýčovité titulky, aktivistický smrad adorující za Godzillu a tak bych mohl pokračovat do nekonečna. Úvodní útok Godzilly je něco dramaticky tak odfláklého a zbrklého, že i pásová výroba ve fabrice bledne závistí. Celá scéna na letadlových lodích při západu slunce je vizuálně neskutečně odpudivá. Naprostý HNUS. Nejhorší ale na tomto filmu bez duše a srdce je to, jak extrémně vážně se při tom všem bere. Jak vidím tu dějovou tupost s dutou Zemí a mecha Godzillou a do toho ty herce, jak úplně smrtelně vážně odříkávají repliky, tak bych se nejradši rozběhnul a nakopnul je do té jejich čuně!! Nechutný fabrikát, který vypadá, jako by ho celý dělala AI. ()

Remivsremi

Ale ono to nakonec docela ušlo. Minulé (Godzilla 2) to byl hrozný bordel v temném prostředí, kde se rvalo tucet obřích monster bez nějakého cíle. Tady přišel lehčí uprade. Většina bitek se odehrává ve dne. Vše je mnohem přehlednější. Někdo si dal práci a připravil choreografii, pohrál si s kamerou. Různé přelety, změny měřítek, vertikální manévry. Kvitují nad zvoleným přístupem. Vodní utkání mě pořádně napumpovalo a mač v Hong Kongu při záři neonových mrakodrapů navodil skvělou osmdesátkovou synthwave atmošku. Akční složka se vydařila a bylo by to ohromné zažít tento soubojový veletoč v Imaxu. Kromě toho ale snímek nemá nic. Pro tuto sérii je to už ohraný evergreen, ale lidské postavy jsou zde zcela zbytečné. Potěší pouze Kongova parťačka, ale například i MB Brown byla upozaděna a její linka byla jen do počtu, aby měla svůj screen time. Filmu by prospělo sestříhání, vynechání "cestovatelské" linky, větší důraz na titulní protagonisty, zeštíhlení počtu lidských postav, kterým by se dopřály aspoň dvě vlastnosti v jejich repertoáru. V tu ráno bychom se bavili o zábavném blockbusteru ohromných rozměru. Takhle se jedná o příjemnou mlátičku, kde budete přeskakovat všechny scény okolo, anebo si budete pouštět pouze sestřih akčních scén, protože podruhé ty skoro dvě hodiny už jen tak nepodstoupíte. 60% Série je tímto doufám ukončena. Kvalitativně je u mě v tomto pořadí: 1. Godzilla (2014), 2. Godzilla vs. Kong, 3. Godzilla: King of the Monsters, 4. Kong: Skull Island ()

Khumbac

Když je nálada na řev deroucí se z úst Konga či Godzi, tak tyhle filmy jsou vždy vděčné. Vždy vyhulím bedny. Ta trojka s podcasťákem mi vadila. ()

David.Darco

Na jednej strane ide o predvídateľný zlepenec veľkého množstva postáv, kde je príliš malo Millie Bobbie Brown a príliš veľa klišé. A na druhej strane ide za dlhú dobu o prvý blockbuster za dlhú dobu, navyše s nepočujúcim malým dievčatkom, pre ktoré som mal akosi slabosť (väčšinou s handycapovanými postavami naozaj cítim). Očakávať od GvK viac by bola vskutku hlúposť a v konečnom dôsledku som dostal presne to, čo som čakal, ale i to, čo mi po tak dlhej dobe chýbalo. A najmä vzhľadom na to je to pekných 60% ()

Cedr

Slušný loveletter klasickým monster filmům japonské Showa éry, který se nebere příliš vážně. Film skvěle upozadil veškeré lidské charaktery na absolutní minimum a nasadil zběsilé tempo, bohužel ale možná až příliš zběsilé. Sice to pěkně odsýpá, ale uspěchanost nedovolí divákovi se pořádně do ničeho zainteresovat.Kong: Skull Island působil víc přízemně a díky tomu i napínavěji a mysteriiózněji. Narozdíl od expedice na Skull Island cesta do nitra Země v tomto snímku postrádá bohužel jakoukoliv atmosféru. Destrukce Hong Kongu není ale zlá, ale jinak to vše působí naprosto zbytečně, pravděpodobně kvůli přespříliš jednoduchému scénáři. ()

UhLee

(5,5/10). 1. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Bez debat se jedná o spektakulární podívanou, která se nevidí každý den. Mrzí mě, že jsem to nemohl vidět v kině, protože pak by moje hodnocení šlo určitě výš. Tohle je popcornová záležitost, která se nejlépe sleduje s přáteli. Bohužel a ani v roce 2021 se toho asi nedočkáme. Alespoň prozatím. Se samotným soubojem dvou titánů nemám nejmenší problém. Dostal jsem přesně to, co jsem čekal, ba ještě více. Vypadalo to vážně skvěle a hlavně to bylo za světla a ne ve tmě. Nový svět, do kterého jsme společně s Kongem zavítali byl také světlým místem tohoto filmu a ta sekyrka byla parádní. Jediný, ale za to zásadním problémem byl pro mě scénář a tím pádem absolutně nezajímavé, až hloupé postavy. Dokážu tento aspekt překousnout a odnést si z tohoto posledního filmu Monster - Universe silný zážitek. Tohle byl jeden z mála filmů, na který jsem viděl trailer a byla to chyba. Prozradil jsem si zbytečně hodně podrobností, které by na mě poté fungovaly daleko lépe. Poučení pro příště. ()

octopuska

Tady, už snad bylo všechno řečeno, šperkuje se akorát vizuál a efekty. V kině určitě pěkné pokoukání. Tým vědců dohlížející na domácí mazlíky Konga s Godzilkou, kteří se na očko kočkují, aby se záhy spojili a uštědřili padoušskému plechovému monstru řádnou nakládačku, aby dobro zvítězilo nad zlem. Takže jako v pohádce. Žili spokojeně, až do smrti. Sašenka je pořád ve formě a stále pohledný sexy chalan. Takže z milosti tři hvězdice. Slabost je slabost. ()

SniperG1

Po vizuální stránce fakt super, ale to je tak nějak vše! Vůbec nechápu dějovou linku s neohroženýma děckama a vševědoucím údržbářem, nic to filmu nepřineslo ba naopak. Ale jedno pozitivum to má a to je, že to vypadá na konec téhle ságy Godzill... 40% ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (viac)