Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

• Slovensko Piráti Karibiku (viac)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů. (oficiálny text distribútora)

darius1706

V podstatě není co vytknout, akce, na svou dobu skvělé triky, výborný scénář, výborné herecké výkony, vtipné. Téměř plný počet hvězd. ()

andreas_tool

Wooooow! Ano, první Piráti z Karibiku jsou pecka! Naprostá pecka! Od triků, po děj. A o hereckých výkonech se netřeba rozepisovat a chválit. Ač je film plný hvězd, jedná se o one man show Johnnyhp Deppa. Ani tu stopáž jsem si neuvědomil. ()

SebastianB

Asi najlepší diel zo série.Vtipné hlášky veľmi dobrá akcia a skvelá atmosféra.A samozrejme nemôžeme zabudnúť na herecké výkony ktoré boli tiež úžasné hlavne Johny. ()

Kourbezohne

Tak tohle nebylo tak dobré jako obdobný film (s pirátskou tématikou) a to Pomsta černého korzára (Bud Spencer/T.Hill). Nemluvě o nejlepším pirátském filmu Ostrov pokladů (s Jeanem Lefebvrem, a nesmím zapomenout na Pevnost Boyard s kapitánem Bakerem). Nevím jak ostatním, ale já jsem hlavnímu hrdinovi (Johnny Depp) nerozuměl ani slovo. Ostatní postavy byly dobře nadabovány a rozuměl jsem jim, ale hlavnímu hrdinovi ne, asi měl špatného dabéra nebo to zvukaři nezvládli. A teď důvod proč tři hvězdy : jedna hvězda za toho co v 7.minutě při čekání na chodbě strhne při čekání svícen jen tak, 2. hvězda za ty fóry co si vyprávěj ti dva hlídači té slavnosti u té lodi, když zdržují hlavního hrdinu Deppa a on jim stejně uteče. 3. hvězda za tu ženskou hlavní postavu co nabízí pirátům, že teď už mají tu zlatou věc a teď můžou jít zachránit hlavního hrdinu, piráti chvíli přemýšlí a pak ten záběr samotné té ženy v člunu co ho jde zachránit se slovy ,, piráti mizerní", zatímco piráti mizí v mlze. Dobře jsem se díval, ale záběr při slovech Jacka ,, na palubu vy prašiví psy" co křičí na posádku, kde je filmová chyba, neboť kamera zachytila i v levém rohu je vidět člen štábu v kovbojském klobouku, bílé košili s krátkým rukávem a slunečními brýlemi, jak kouká na moře, jsem neviděl a díval jsem se pořádně. Možná ta hláška byla nadabována jinak než v cz titulcích. No pak jsem to na netu našel, ale už jsem neměl sílu to celé sledovat znovu (zvláště pokud by ten záběr byl až na konci dvou a půl hodinového filmu). Jo to byl důvod proč jsem to sledoval a tento důvod jsem nezahlédl tak jen tři hvězdy. ()

bjindy

Piráti, dobrodružstvo, exotika. Do koktailu primiešame nejaký ten humor, prekliaty poklad a na prvý pohľad trochu pošahaného pirátskeho kapitána Jacka Sparrowa v podaní Johnyho Deppa. Ozvučíme dychberúcou hudbou, ochutíme trochou rumu a podávame. V mojich očiach spolu s druhým a tretím dielom patria Piráti z Karibiku jednoznačne k najlepším dobrodružným počinom začiatku 21. storočia. ()

JerryPilsen

Skvěle zvládnutý scénář,kterému nic nechybí,neokoukané scény a skvělí herci.Podobný fenomén neexistuje a je to jistě i díky Deppovi,který si užívá každý záběr. ()

vanTrilobit

Depp je pohybový viruóz. Má v sebe viac ženského než polovica herečiek. V detstve som pirátov žral, preto ma serie, že dnes neexistujú filmy o tomto "povolaní". Komédia o pirátoch? No neviem... To je asi ako dráma o kaderníkoch... ()

Tomas129

Jack Sparrow!! Dnes již epické jméno, které zná snad každý. V roce 2003 naprosto nový film, který neměl obdoby. Tajuplné příběhy o pirátech, zábavný Sparrow a skvělá akce. Film má také svůj humor, ale někde se objevuje takový ten klasický "trapný" americký, který moc nemám rád. Ale i přes to, jelikož to byl první počin, tak dávám 5 hvězd :-) U dalších už budu mírně skeptičtější. ()

LEFTFLANK

Tak som si dal nie úplne za sebou, ale docela pokope maratón s karibskými pirátmi od disneyho. V poslednej dobe ma ťahajú ságy a podobne ladené kúsky zlepené zakladnou kostrou príbehu tak ma napadlo toto. Prekliatie čiernej perly ako dovtedy vcelku nevýdaný koncept a motív od WD ma zaujal a videl som ho predtým párkrát aj v telke. Teraz chvalabohu v origin verzii s prekliatym výrazom J. Deppa "savvy?" čo ma po čase skôr iritovalo ako vyčarovalo úsmev. Späť k čiernej perle. Sme vtiahnutý na palubu lodí a do dokov a portov exotického karibiku, so skvelou výpravou, kostýmami, vcelku slušným a uveriteľným komparzom, to všetko s dobre rozpracovaným motívom, ktorý nedrhne tak aby ma nútilo dívať sa na hodiny, či zívať. Neotravný humor. Do istej miery, aj to len vďaka kombinácii postáv zásadových a slušných ľudí z Port Royal a nevyspytateľných pirátov. Navyše s pôsobivým hudobným doprovodom(mal som dlho zato že hudbu komponoval Zimmer, divné) a kopec sviežich nápadov prevedené v mnohých miniscénkach (ktoré ale potom opakovali ďalšie časti ságy ako na kolovrátku). Prvým pirátom som podľahol ale to sa nedá povedať o zvyšku série. ()

cartouche

Ze začátku to vypadalo, že by se z toho mohl vyklubat zábavný film s akceptovatelnou mírou nadsázky. Ale nakonec tu máme infantilní duchařskou ptákovinu pro -náctileté a mladší. ()

Tyrannotitan

První díl pirátů se mi opravdu moc líbil. Efekty jsou skutečně vynikající a i nějaká ta zábava se tam najde. Co se týče obsazení jsem naprosto spokojen, ale bez Johnnyho Deppa by to opravdu nešlo. Skvělá dobrodružná podívaná jak se patří. Jednoznačně nejlepší díl celé série. 80% ()

PowPow

Když se příšerném Ostrovu hrdlořezů zdálo, že pirátské filmy zůstanou už navždycky ležet na dně, přišel tenhle trhák, který z nich udělal jednu z nejznámějších filmových značek současnosti. Zpětně se to zdá jako zázrak, ale je to zasloužené. Navzdory kvalitativním výkyvům pozdějších dílů je třeba uznat, že tohle se prostě povedlo. Viděl jsem dnes po letech znova a nemůžu si pomoct. Akce a souboje jsou neskutečně nápadité, o vizuálu není třeba mluvit, hudba už se stala legendární a hlavně - humor tady ještě funguje. V tomhle díle to Johnny Depp nepřehání s pitvořením, hlášky se nesnaží být a vtipné za každou cenu, není jich přehnaně moc. Asi nejlepší pirátský film vůbec, i když pravda, moc konkurence nemá. ()

Foltest

Moc dobrý žánrový film, který splňuje přesně to, co by od něj člověk čekal. Navíc jde o legendu mého dětství, kterou jsem viděl snad milionkrát a po desetileté přestávce jsem dostal chuť jej vidět znovu. Asi jsem tím přišel o překvapení z rozuzlení, které jsem si zhruba pamatoval, přesto jsem si film užil. Ani nevím, přoč se mi tak líbil. Na vtipy, které ve snímku padly, jsem už asi trochu starý a doteď jsem nepochopil, proč potřebovali zrovna Willovu krev, ale co už. Poctivost filmového řemesla z toho přímo čiší. Výprava je skvělá, souboje taky. Vynikající hudební doprovod a pár velmi dobrých scén s Jackem, které jsem v dětství ani neocenil. Příchod Jacka na druhý obřad krve mě takřka rozsekal. Celá tato filmová klasika je jednoduše výborný a odmakaný oddechový film, jenž je sice bez nějakých výraznějších nápadů, ale vše funguje tak, jak má a věřím, že za dalších deset let film znovu zhlédnu rád. ()

CaptainPixel

Moderni Mysakova piratska pohadka s obrovskym rozpoctem a Johnny Deppem, kterej to cely tahne. Skoda toho preslazeneho konce. "Drink up me hearties yo ho!' ()

mistr97

První film série Piráti z Karibiku je rozhodně ten nejlepší. Překonal očekávání. Nechybí nápad ani vtip. Skvělá je výprava. Příběh ve výsledku není nijak převratný, ale je zabalen do tak působivého obalu, že si toho divák skoro ani nevšimne. Obecně mě sice tahle filmová série nikdy úplně nepohltila, ale díky jejím kvalitám sledování filmů s Jackem Sparrowem nezklame, zvlášť v případě tohoto prvního. 80 % ()

DiableBlanc

Až po letech dokážu plně ocenit smíchání vtipu, efektů, krásných scén, lásky, pirátů a i trochu toho děsu a napětí - film nepotřebuje žádná animovaná mostra, ale stačí zakletí piráti a charismatičtí herci ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)