Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

• Slovensko Piráti Karibiku (viac)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů. (oficiálny text distribútora)

haj

Příběh průměrný, humor průměrný, akční scény průměrné, hudba průměrná, herci průměrný... Jenže Johnny Depp se svým šíleným vzhledem a hereckým výkonem posunul film minimálně o třídu výš. ()

Fleetguard

Tohle se G.Verbinskimu opravdu povedlo. Po dlouhé době (a to doslova) se objevuje typický popkornový film pro celou rodinu. Verbinski doslova oživil zmrtvé vstání tohoto žánru a tak znovu na denní světlo přicházejí prokletí piráti, velkolepý poklad vůně moře i krásná žena, o kterou stojí bojovat, až do posledního dechu. To vše pak zabalené do fantastické vizuální podívané plné dobrodružství, napětí a humoru. Za samostatnou složku filmu, pak považuji samotného Jacka Sparrowa, kterého jste ještě v žádnem filmu o pirátech neviděli a kterého bravůrně zahrál Johnny Depp. A věřte nebo ne, ale po shlédnutí Pirátů z Karibiku už navždy zůstane J.Sparrow hluboko vryt ve vašich srdcích a představách o pirátech. ()

dANo

Kvalitne spravený dobrodružný film, zaujímavý dej, dobrý výber hercov, skvelé efekty, vtipné hlášky... - to všetko tento film obsahuje, ale aby som to hodnotil plným počtom tomu chýba niečo ako dobrý pocit po zhliadnutí. ;o) ()

Master19

Popcornovka okořeněná výborným humorem a docela zajímavou atmosférou. Další komentář nemá smysl, pro někoho možná kult, mě jednou stačilo. ()

Brandon

Mé první setkání s kapitánem Jackem Sparrowem bylo až v druhém díle Pírátů z Karibiku. Z kina jsem tehdy odcházel zklamaný a znuděný. Nepředpokládal jsem, že jednička bude jiná. Ale byla a celkem příjemně překvapila. Více akce a méně trapných stupidních scén. Depp a zbytek bandy hráli opět výborně. ()

JohnSmith

Vynikající film o pirátech. Konečně. Depp je v roli kapitána Jacka naprosto bezchybný. Rush je stejný případ. Knightleyová je jen krásná a Bloom jen trapný.Proč ho pořád někam obsazujou, když neumí hrát.Ne,nebudu se rozčilovat.Jen to jen jedna skvrna na jinak bezchybném dílku ()

Aven

Charisma Jacka Sparrowa prostě nemůže utáhnout celých 143 minut. Keira a Rush průměr, Bloom mě v žádné roli nebaví a může házet ten svůj kukuč jak chce. ()

sahe

Johnny Depp je Johnny Depp... jeho grimasy a pohyby jsou úžasné... Co mi tedy zaujalo je dřevěné oko :-) a jinak je to na trikách noo... ()

swe

Hollywoodská limonáda aneb vypni mozek a koukej! OK. Co ale nechápu je to, že se z toho každý druhý může posrat. V tomto mi to dost připomíná Spidermana. Docela dobře si dokážu představit, jak budou vypadat pokračování, proto mám v plánu se do budoucna vyhýbat všemu, co mi tento film byť jen připomene. ()

sskrblik

Trilogie Pirátů z Karibiku mě příjde podobná jako trilogie The Matrix. První díl byl hodně slušný, druhý díl byl přehnaný, ale pořád dobrý a třetí podprůměrný. Jednička měla senzační soundtrack, dobré herecké výkony a především pak Johnny Depp v roli Jacka Sparrowa, co víc si přát? Když k tomu dáme exotické prostředí a pěkný příběh je to dobrá zábava ()

MIGHTTREE

Mistr převleků, tak to je Johny, který tento um dotáhl na samé maximum. Nejenom změní svůj celkový vzhled, ale překope od základu svoje vlastnosti až zůstane pouhé čisté charisma obohaceno něčím novým. Nesmím zapomenout i na ostatní herce a herečky, protože celkový dojem tvoří všichni. ()

hroubek

Když jsi vezmu, že tohle byl začátek dnes už přeplácané série, tak si uvědomím, proč si ten film získal tolik fanoušků. Tehdy bylo všechno zamýšleno úplně jinak. Johnny Depp rozhodně nebyl hlavní postava, která získá časem vlastní fílm. Ale to je teď už jedno. Hlavní je to, že to před těmi osmi lety fungovalo na výbornou. Příběh kováře, který společně s nejmenovaným pirátem se snaží vytrhnout svojí lásku z rukou prohnilých piratů. Johnny Depp je tahoun filmu a to hlavně proto, že má parťáka Orlanda, se kterým se doplňují a díky jeho trochu obyčejnému herectví může lépe vyplynout kreace a fórky Sparrowa. Keira Knightley už od pohledu splňuje předpoklady pro dámu v nesnázích. Geoffrey Rush jediná postava, která je schopná konkurovat Deppovi jak charismatem, tak i herecky. Gore Verbinskimu se povedl opravdu moc velký husarský kousek, který se nepodařilo překonat. Jednoznačně nejlepší díl. ()

Sany33

Pilotný film k pirátskej sérií "Piráti z Karibiku", ktorý odštartoval túto sériu veľkolepo a vo veľkom štýle. Vynikajúci príbeh, prepracované charaktery postáv, sympatický herci, legendárne hlášky a veľa veľa ďalších kladných charakteristík. Navyše tu Johnny Depp stvárnil jednu z legendárnych postáv - Kapitána Jacka Sparrowa, ktorý je mimochodom mojou srdcovou záležitosťou :-). Vynikajúci Orlando Bloom a nádherná Keira Knightly sú tiež ozdobami filmového plátna jednoducho špička a za mňa nič menšieho ako 98%KAPIŠTO? ()

Castrator

Když Piráti ještě nestáli za prd a víc bavili než otravovali. Slušný příběh a zápletka, dobré vtípky, fajn nenáročná podívaná, které ale něco k dokonalosti chybí. Dvojka ušla, pak už to šlo hodně dolů. ()

lykan9

Po právu se jedná o již kultovní dílo, které vykřesalo život pirátskému žánru a ač to původně nebylo v plánu, tak zrodilo jednu z nejoblíbenějších postav filmového plátna. Další pokračování sice již nemají takové kouzlo a nejedou na plný plyn jako v případě Prokletí Černé perly, ale to vůbec neupírá jedničce její skvělý humor, genialitu, dechberoucí triky a vynikající příběh. ()

VanTom

Odlehčené pirátské / dobrodružné jízdě by neuškodilo drobně prostříhání, ke konci mi už přišlo toho mečování (a opájení se trikovými umrlci) příliš. Jinak ale příběh držel pohromadě, režie do toho šlapala, výprava neměla slabá místa (digitální efekty jí jen vypomáhají a stále se drží na úrovni) a hlavní (dvě) postavy – Barbossa Geoffreyho Rushe a Sparrow, pardon, kapitán Jack Sparrow Johnnyho Deppa byly skvěle napsané i zahrané (což se o otravné Keiře ani toporném Orlandovi úplně říct nedá). Zpětně mě překvapilo, že potrhlý Jack zde ještě nevypadal jako nesvéprávný kašpar, ale vychytralý, cílevědomý svéráz s dotaženým dramatickým obloukem, jehož každá replika, gesto, úšklebek pobavily. ()

cross

Dobrodružná hyper-akční pirátská jízda se spoustou parádních vtipků, vynikající vypravou a megalomanskou realizační strukturou. Tak nějak podobně snad měl před lety dopadnout Ostrov hrdlořezů, ale nepovedlo se. Musím však vytknout možná až příliš dlouhou stopáž, při které chtě nechtě prostě začne film ke konci trochu nudit a také někdy až přehnaně pitoreskní výstupy Johnnyho Deppa. Jinak ale odvázaná zábava, při které se musí nutně bavit i trochu náročnější publikum... ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)