Blok 99

• Česko Blok 99 (viac)

Keď bývalý boxer Bradley Thomas (Vince Vaughn) príde o zamestnanie a začne sa mu rozpadať manželstvo, rozhodne sa pre riskantné riešenie - bude predávať drogy. Prijme prácu drogového kuriéra v nádeji, že šťastie sa obráti na jeho stranu a bude môcť konečne zabezpečiť svoju ženu Lauren (Jennifer Carpenterová). Situácia sa postupne zlepšuje, ale práve vo chvíli, keď sa mu začína finančne dariť, ocitne sa uprostred prestrelky a skončí za mrežami. Väzenie je však neľútostným bojiskom odsúdených o vlastné prežitie. Bradley zahnaný do kúta musí urobiť množstvo desivých a zúfalých rozhodnutí, aby sám prežil a zároveň ochránil svojich blízkych. Jeho jedinou šancou je prebiť sa väzením ako neľútostným bojiskom a zvládnuť aj ten najnebezpečnejší blok zo všetkých - Blok 99. (TV JOJ)

Sawy

Metaforická i doslovná cesta do samotných pekel. Nejradikálnější filmový Zahler, který si tímhle filmem spolu s Vincem Vaughnem zacementoval místo mezi niché filmaři, jejichž existence je potřeba. Už jen proto, aby ukazovali vztyčený prostředníček politické korektnosti a uhlazeným pohádkám, které se berou jako něco radikálního. V Bloku 99 ucítíte každou ránu, každou zlomenou kost a s hrdinou, jehož americký sen se změní v noční můru, to budete táhnout až do hořkého konce. Uspokojivé i frustrující zároveň, v něčem to svou stoickou syrovostí a míšením pulpové estetiky s přesahem připomíná Refna, když má zrovna lepší chvíli. Zahler ale vede. 90 % ()

Tatannka

Vězeňské béčko pro intelektuály se specifickým kouzlem daným pomalostí/rozvážností Vince Vaughna. Akční filmy možná našly svoji novou superstar – tvrdost, hrdost, hlášky a americká vlajka na zápraží tvoří starter pack, se kterým zachází nečekaně dojemně. ()

Lacike

Zapletku to ma prakticky identicku ako nedavna pecka Shot Caller. Pribeh o chlapikovi, ktory je nuteny sa obetovat pre dobro svojej rodiny a tak postupne klesa v rebricku spolocnosti na to najnizsie väzenske dno. Akurat to je podane ovela priamociarejsie a neskutocne nezazivne. Uz prvy Zahlerov film ma kvôli roztahanemu pomalemu tempu absolutne nebavil. Tentokrat som to vydrzal bez pretacania len vdaka zaujimavejsej zapletke, ktoru mam rad. Ale napriek tomu som pri filme trpel. Nie kvôli obsahu ale kvôli stylu. Druha vec, ktora ma na jeho style extremne serie su pseudointeligentne dialogy. Kdejaky zdegenerovany väzen tam filozofuje nad kazdou prkotinou, co pôsobi dost nevierohodne a ani tie mudra nemaju dostatocnu hlbku na to, aby sa nad nimi zamyslel aj divak. Tretou a tentokrat prekvapivou slabinou filmu su amaterske gore sceny. Vsetky tie ocividne gumove figuriny neustale narusaju snahu o drsnu atmosferu. Namiesto toho, aby ma sokovali, tak ma zakazdym rozosmiali. Prijemnym prekvapenim bol Vince Vaughn. V traileru som mu toho drsniaka neveril a bal som sa, ze film bude o totalnom magorovi typu Bronson. Ale nastastie jeho postava jedna caly cas logicky a divak chape dôvody pre ktore sa rozhodol zahodit svoj zivot. V tejto polohe pôsobil uveritelne a dokonca som mu prvykrat veril aj vsetky tie bitky, ktore predvadza. Najviac ma bavila ta v zavere, v ktorej si to ako boxer rozda s kung-fu aziatom a dopadlo to presne tak ako vzdy tvrdil Mike. ;-) Finale je uz logickym vyustenim celej miestami nekonecnej cesty a svojim spôsobom to je dokonaly happyend. Za jedno pozretie to stalo, ale dalsi ultrapomaly filozofujuci Zahlerov film si pozriem jedine ak v nom bude hrat Mel Gibson. 5/10. ()

ScarPoul

Perfektné. Rovnako ako bol pre mňa Zahlerov Bone Tomahawk. Postupné stupňovanie premeny, spoznávania charakterov, ktoré proti svojej vôli čelia neskutočnej nespravodlivosti a zlu je aj tu koreňom celého príbehu. Funkčnosť, či už na poli réžie alebo hereckých výkonov, šlape ako hodinky. Bez najmenších zaváhaní. Je to osviežujúce, je to brutálne a ešte si to dokáže ospravedlniť brutalitu hlbším a vznešenejším úmyslom. Zároveň to poukazuje na nedostatky spoločenského systému v USA, či už na poli ekonomiky, kriminality, alebo samotnej väzenskej inštitúcie. Vaughn vo svojej najzaujímavejšej polohe. Jeho emócie a motivácie uveriteľné a preto aj v pomalšej prvej polovici, kedy sa dostávame pod kožu jemu ako charakteru, nehrozí nuda alebo nezáujem. Znova raz dokázané, že cesta do pekla je dláždená dobrými skutkami. K dokonalosti k tomu chýbalo naozaj máličko. ()

BoPo

S. Craig Zahler má štýl, ktorý sa dá dobre identifikovať. Nevie sa rýchlo vymačknúť, dlhú stopáž nenaplní veľa zásadnými momentami, vždy si dá záležať na skvelom vysvetlení motivácií hlavných postáv, pri drsných scénach neuhýba kamerou a nešetrí realistickou krutosťou, a vždy dokáže vzbudiť dojem, že točí niečo, čo by si iný dali vyhovoriť producentom, alebo rantingovou komisiou. Blok 99 všetko spĺňa do bodky. A čo dostatene? V podstate ultra chlapácku verziu filmov typu 96 hodin či Muž v ohni. Teda príbeh ochrancu, ktorého nikto nezastaví, pretože jeho motivácia je neotrasiteľná. Máte chuť na niečo neprikrášlené, niečo čo sa Vám nebude vtierať, niečo z čoho duní v lebke a niečo čo Vám ponúkne životnú rolu Vinca Vaughna? Tak nech sa páči. ()

kepiash

Bradley si mě získával postupně. Na začátku mi moc sympatický nebyl, ale to se celý film teprve dostával do tempa. Jakmile se totiž zavřou vrata věznice, nabere tahle drsňácká story pořádné grády. Děj není nijak složitý, ale především díky vynikajícímu Vaughnovi, kterému role neskutečně sedla, jsem se parádně bavil a zůstal očima přikován k obrazovce až do samotného brutálního finále. V něm se objevuje jediná, ale za to do očí bijící "vada na kráse", kdy je Vince v závěrečné scéně nahrazen hodně nepovedenou figurínou.To je hodně zbytečná chyba, které se dalo snadno předejít jednoduchým střihem. Samozřejmě se jedná o víceméně nepodstatný detail, který na mém hodnocení nic nemění, ale je natolik nepřehlédnutelný, že jej prostě nelze nezmínit. ()

vurhor

Je nesmírně těžké natočit pomalý film, který po nějaké době nezačne nudit, ani se příliš táhnout. Tenhle snímek je ale důkazem, že se to občas povede. BiCB 99 je jedním z nejlepších filmů z vězeňského prostředí, co jsem kdy viděl. Je pečlivě natočený, depresivní, ale zároveň nesmírně poutavý. Taktéž se zajímavým hlavním protagonistou, který se dostane do naprosto nešťastné a nezáviděníhodné situace, a to nejen kvůli vězení. Skvělá záležitost, obzvlášť ten konec je něco. A Vaughnovi ty seriózní role opravdu sednou, v těch komediích mi vždycky lezl na nervy. Slabších 5* ()

JohnCZ

Všechnu tu brutalitu trochu shazovaly viditelně umělé masky, ale vzhledem k tomu, že se ve finále film nese skoro až na vlně tarantinovské sebeparodie, tak to nakonec zas až tak nevadilo. Oproti tarantinovkám tomu ale chybí ony pověstně vyšperkované dialogy. I tak je ale Blok 99 výborně zrežírovanej a Vaughnem skvěle zahranej film. Kvůli té ohromné míře (ač libově ozvučených) násilností to ovšem není něco, na co by se dalo dívat vícekrát. ()

corpsy

Keď som čítal nadšené recenzie, aké je to nekorektné a brutálne, čakal som, že sa toho dočkám v miere vrchovatej, ale minutáž 132 minút mi tu prišla akosi podozrivá. A tak to aj je. Tých chuťovkových scén je tu ledva štvrtina a zvyšok je len sociálna sonda do duše násilníka, ktorý sa chce vrátiť do slušného žitia so svojou tehotnou ženou a to nanešťastie skrz väzenie. Hlášky sú, herecké výkony na žáner nadpriemerné, ale kým niektoré scény by tu byť nemali, niektoré potrebovali expanziu. ()

ConanVJ

Po shlédnutí jsem nějak mimo a nevím, co si o tom myslet. Půl filmu celkem rozjezdová nuda, druhá půlka násilné peklo. V životě bych od Vince nečekal takovou roli. Tísnivá atmosféra s brutálním násilím. Ani nevím, jestli doporučit. 75% :) ()

schizmo

Ty vole, to je rychta! Tenhle film by určitě vyhrál kategorii "nejrozvážnější vězeňský snímek", protože to pomalé tempo vás drží pěkně v šachu, že si celou dobu říkáte: "tohle není jen tak, každou chvíli musí přijít nějakej náklad". A i kdyby ne, přece budetě zvědaví, co autor sledoval takovýmhle přístupem k filmařině. Vince Vaughn konečně setřásl nálepku komediálního herce i klíště Owena Willsona :D a konečně začal hrát jako velkej chlap. Po hereckém koncertu v minisérii True Detective 2 ještě potvrdil své vážné kvality v Hackswa Ridge a to, co předvádí tady ho staví do zcela nového hereckého konceptu. Tomu říkám přerod jako kráva. Už od začátku tenhle golem ukazuje, že ho nerozhodí ani vyhazov z práce, ani nevěrná manželka, takže sympatie si získá hned ze startu a spanilá jízda pokračuje celým filmem. Dobře, už vás nebudu napínat. Na to jak je film rozvážný, se dočkáte věcí, které byste asi nečekali. Vězeňský rozjeb, který hravě strká do kapsy vychvalovaného Shot Callera, vás posadí na prdel jak rákoska zlobivý parchanty do lavic. Na konci tě to vyplivne jak drtička odpadu zvědavou ručku šmátralku! ()

agentmiky

Tak tohle byla jedna z největších atmosférovek, kterou jsem za poslední dobu zažil. Zahler překvapil již svou prvotinou s názvem Kosti a skalp, neboť se nebál zobrazovat věci naturalisticky, bez žádných příkras. Věřte, že v tomto filmu se takových scén dočkáte taktéž. Vince Vaughn je jasným ztělesněním toho, že i když můžete být mezi společností zapsán jako ten herec, který hraje ty samé komediální filmy s malou úspěšností, tak se může objevit film, kde ten herec dostane vážnou roli a vytře všem zrak. To je přesně Vaughn (já věděl, že na vážné role je, ta v Temném případu je toho jasným důkazem). Za celý film nevymění výraz, vypadá, jako by ho nic nebavilo, ale pokud se naštve, neboť je v ohrožení jeho rodina, tak si dejte pěkný odstup. Surové jednání, chladný postoj a zároveň mrazivě uhrančivý pohled, to je v krátkosti jeho popsání. Ve vedlejší roli kraluje dozorce z "Mrazáku", dále pak jednoznačně Don Johnson coby drsný vedoucí věznice "Červený list". Celý film musíte brát s odstupem (v některých momentech mi to připomínalo Tarantina), pár scén je v reálu neproveditelných a brutální scény nejsou provedeny famózně, co se týče technické stránky. Ale je vidět, že atmosféra někdy zastíní rozpočet, a film si tím pádem užijete. Konec s rozstřelením hlavy figuríny spíše k pousmání. Není to nejlepší film, co jsem kdy viděl, ale nese určité poselství (nechcete spadnout do takové žumpy, protože se z ní nevyhrabete a jen se budete čím dál tím víc propadat dolů) doplněné dokonalým výkonem hlavní postavy. Za mě dávám 80 % ()

Ellmariachi

Už dlouho jsem takhle při sledování filmu netrpěl. To že hlavní postava už od začátku dostává od života naloženo je jedna věc. To, že míří svým rozhodnutím do háje je jasný. Ovšem ty dlouhý záběry na to, kdy si uvědomuje, že už není jen v prdeli, ale v pekle, ze kterého nejspíš nebude návratu rve duši. Další bolestivá část jde na řadu když dojde na někdy nutné a jindy nezbytné oběti. Až na pár výjimek si nášup všichni zaslouží, ale zde je vše vyobrazeno tak, že jak fyzické tak to psychické násilí cítíte beze zbytku. Vaughn je v roli prostě perfektní a dodává tomu všemu korunu. Totálně hnusnej, depresivní ale zatraceně silnej film. 92 procent. ()

k4n9ur

Jasně, možná pár nelogičností člověk najde, jinak ale dle mně skvěle natočený a napsaný. Postavy slušné. Trošku přehnaný gradující násilí, které ale je Zahlerovi vlastní a je ještě únosné, i na mně který nemá takové scény moc v lásce, rozšláplé a padající hlavy na konci kde jasně vidíte že jsou to figuríny, což se režisér snad ani nesnaží zakrývat, tomu dodávají takový béčkový nádech 90s. To všechno filmu odpouštím a dávám tedy ****, ač bych dal snad i 5, ale kvůli těm menším nedostatkům... Jinak jsem ale docela dlouho neviděl tak chytlavej film, s přímou dějovou linií jako tento (minimálně ne vězeňskej) který mě prostě tak bavil. A to mi ze začátku nebyla hlavní postava moc sympatická. Nakonec jsem se do ní ale vžil. ()

Makky

Vaughnova prostá cesta do pekla, cesta do Bloku 99. Atmosférou a poňatím príbehu som ešte nič podobné nevidel. Nekonvenčné, pomalé, dobré! ()

kaylin

Tak jsem si říkal, co na tom ti uživatelé na ČSFD mají, ale tohle je vážně pecka! Tenhle film má neskutečný tah na bránu, a jakmile vás pohltí, už vás nepustí, a to až do konce. Celou dobu vidíte, že ty trikové scény nejsou dokonalé, ale taky vidíte, že to je schválně a že to není žádné CGI. Nádherně drsná podívaná! ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů