Blok 99

• Česko Blok 99 (viac)

Keď bývalý boxer Bradley Thomas (Vince Vaughn) príde o zamestnanie a začne sa mu rozpadať manželstvo, rozhodne sa pre riskantné riešenie - bude predávať drogy. Prijme prácu drogového kuriéra v nádeji, že šťastie sa obráti na jeho stranu a bude môcť konečne zabezpečiť svoju ženu Lauren (Jennifer Carpenterová). Situácia sa postupne zlepšuje, ale práve vo chvíli, keď sa mu začína finančne dariť, ocitne sa uprostred prestrelky a skončí za mrežami. Väzenie je však neľútostným bojiskom odsúdených o vlastné prežitie. Bradley zahnaný do kúta musí urobiť množstvo desivých a zúfalých rozhodnutí, aby sám prežil a zároveň ochránil svojich blízkych. Jeho jedinou šancou je prebiť sa väzením ako neľútostným bojiskom a zvládnuť aj ten najnebezpečnejší blok zo všetkých - Blok 99. (TV JOJ)

korbitch22

S. Craig Zahler má našlápnuto ve své kariéře opravdu skvěle, pokud se tedy v brzké době nevytasí nějaká ubrečená píča s křivým obviněním, že jí Zahler nabízel anální penetraci okovaným Dildem s ostnatým drátem za roli, ve které jí někdo rozlouskne lebku jak vlašký oříšek. Film je to opět pomalejší, ale díky Vaughnovi který hraje životní roli to vezmete a budete ten brutální a nekompromisní nářez sledovat se zatajeným dechem. Škoda jen, že film má strašně primitivní zápletku a hlavní hrdina se nechá zavřít dobrovolně, je sice hezké, že ho tím scénář vykresluje na hrdého patriota, ale kdyby miloval opravdu svojí ženu, takovou píčovinu by nikdy neudělal, plus to podzemní vězení byl neskutečný nesmysl. Tyhle tři věci ve finále zabrání filmu být něčím víc, než povedeným béčkem které se snaží tvářit jako áčko, ale na to by Zahler potřeboval lepší scénář. Tím ovšem neříkám, že ten film není dobrý. Je podivně natočený, se zvláštní spirituální atmosférou, kdy má hlavní hrdina neskutečný vnitřní zen a klid v duši který diváka strhne a nadchne, přičemž je to neskutečný dobytek který likviduje protivníky jako Tatrovka děti na dětském hřišti. Herecké výkony famózní, kamera a hlavně její filtr a režie pevně v rukou, jen ten scénář do příště vylepšit. Konec předvídatelný. Ne tak dobré, jak říkají přeafektované recenze, ale pořád drsná a nekompromisní filmařina s opravdu velikým potenciálem do budoucna.75%. ()

classic

Bol som vskutku zvedavý na druhý v poradí režírovaný film - “neústupčivým” Stevenom Craigom Zahlerom, ( debutový bol „kanibalistický” Bone Tomahawk, ktorý som zhliadol tesne pred Vianocami - r. 2015, a pamätám si ho dodnes, to áno, a na rozdiel od Bloku 99 sa vám viac vryje hlboko pod kožu ! ) na ktorom som si musel, či som chcel, alebo nechcel, všímať „scenáristické diery” , ktoré tu vídať pomerne dosť často, že herecký výkon, doteraz väčšinou kom. herca-Vinca Vaughna, je i napriek tomu neuveriteľne prehnaný, nereálny, a to samotné NÁSILIE, prezentované a zobrazované vo filme, vnímam ako samoúčelné, že už som bol na konci vyšťavený zo všetkých tých polámaných končatín, ktoré sa dajú počítať na desiatky. Ako zaujímavú vyzdvihujem jednoznačne myšlienku hocakého jednotlivca, ktorý sa dostáva do VÄZENIA, kde sa dá dokonca vypracovať až na VRCHOL, odkiaľ niet už návratu späť do civilizácie, totiž hl. postava Bradley Thomas, je donútený sa predrať najhoršou možnou variantou, kde sa nachádzajú najhorší zločinci, pretože životy jeho najbližších doslova visia na vlásku. Tie dve hodiny a niečo navyše filmového času vám utečú, ako voda, lebo budete normálne neveriacky krútiť hlavou, čo je schopný vykonať človek, ak chce vyjsť v ústrety svojmu VYKORISŤOVATEĽOVI, ktorý mu nedal inej možnosti, ako „uspieť” v brutálnej MISII v „AZKABANE” ? ()

Marze

Režisér vzal film příliš vážně a metráží se pěkně rozmáchl, zatímco já to asi vážně nevzal. Tento film nedělá všudypřítomné násilí, ale Vaughn a jeho cesta do nižších a nižších pater lidskosti. Je to pro něj netradiční role sympatického komika. ()

mcb

Přímočará filmařina aneb vizionářský kousek na poli akčního braku. Craig S. Zahler překvapuje naprosto sebevědomou režií a vedením primitivního hromotluka Vince Vaughna, který se divákům před očima mění v násilného drtiče lebek. Naprosto intenzivních 130 minut a nová laťka filmové brutality. ()

heyda

Asi nejlepší role Vince Vaughna, to co tam předváděl nemá široko daleko obdoby - PAN HEREC. Škoda, že režisér přišel s takovým trochu nejistým příběhem, který logicky padá na jednu nohu. Jednu hvězdu ztrhávám taky za viditelně špatně udělané masky. Každopádně lámaní kostí bylo krutě věrohodný. Celkově mírný nadprůměr, chtělo to lepší scénář a kratší stopáž. 65% ()

Flego

Vince Vaughn by mal definitívne opustiť debilné komédie a pustiť sa do vážnejších tém. Tu je jednoducho dokonalý. Jeho úsporné herectvo bez zbytočných slov vložilo postave silu a istú atraktívnosť. ()

Jinny

Skvělý Vince Vaughn v revenge pornu... Film začíná v neuspěchaném tempu, ale postupně si vybuduje kvalitní timing. Nečekejte vězeňské drama, i když i jeho elementy film má. Blok 99 je především o explicitním násilí, až do té míry, že ke konci jsem si už říkala, že by film mohl ubrat. No, neubral. Pokud bych měla Blok 99 k něčemu přirovnat, tak jsou to akční filmy sedmdesátých let, které taky před ničím necouvaly. ()

Ivoshek

Je to místy až komiksově drsné, takže kdo má rád rozdupané lebky, zlámané údy a vydloubnuté oči, přijde si na své. Akorát tedy až po půlce filmu, ale kdo si počká, ten se dočká. Vince umí drsňáka zahrát překvapivě dobře a když si člověk odmyslí podstatu zápletky, která nedává ale lautr smysl, tak je to jako celek docela povedené ultrasurové béčko. ()

Othello

Pátá projekce v kině. Poznatky: 1) Kosti chroustaj v kino zvuku podstatně děsivěji. 2) Lámání rukou, nohou, čelistí a dalšího tělesného inventáře je skvělé sdílet s nicnetušícím publikem, odklánějícím se od plátna a vykazující přítomnost s postavami bolestivými zvoláními. 3) Dříve vynikající dialogy čím dál víc působí papírově. Zejména díky tempu snímku, ve kterém se všichni nechávají neustále všechno doříct a spousta vět je čistě rétorických monologů. 4) Když jeden z bachařů začne usilovně mlátit v sebeobraně Bradleyho pendrekem a vůbec nic to prostě nedělá, uvědomil jsem si poprvé, že je mi tu strážných vlastně trochu líto. 5) Když před váma v kině sedí Kamil Fila, hodně těžko se odolává tomu nenamalovat mu fixou zezadu na hlavu kříž ()

AlfaNumerO

Jamííííííí, chuťové buňky každého správného úchyla a onanisty si nad zlámanými (ne jen) končetinami přijdou na své. Je sice pravdou, že začíná člověk na suchých rohlících, když však počáteční půst zvládne, prožere se ve finále k hodně šťavnaté pečínce. 78% ()

eraserhead666

Vince drsný jak rašple. Po zhlédnutí tohohle už komedie s ním nikdy nebudou stejné. Tohle je fakt překvapení, nečekáte to. První film, kde mě bavila (čti nebyla mi protivná) Jennifer Carpenter. ()

SOLOM.

Vážně jsem čekal pořádný nářez z vězeňského prostředí, no dostalo se mi nakonec dosti rozporuplné podívané. Souhlasím, že některé scény byly vážně brutální, kosti praskaly, rozdupávaly se hlavy a tekla krev – jo to se mi vážně líbilo, ale je zde i spousta pasáží/momentů, jenž vypadali dost nereálně a některé i trapně. Lehce nadprůměrná záležitost to vskutku je, Vince Vaughn podal rozhodně zajímavý herecký výkon – přece jenom jsem u něj zvyklý spíše na jiné role. To druhé vězení kromě odporně vypadající cely plné hoven a smradu, bylo o ničem a moc jsem jim to nežral. Na to jaká o něm kolovala ve filmu legenda…stejně tak trapně vypadala i pasáž kdy borec skrčený za autem házel ty granáty po policajtech a ono hovno…60% tomu musí stačit. A holá první film roku 2023 mám za sebou… ()

Karamanlis

Steven Craig Zahler je svojrázny filmársky zjav. Už jeho celovečerná prvotina Bone Tomahawk niesla známky vysokej kvality a svojim novým počinom Brawl In Cell Block 99 ma prekvapil ešte viac. Brutalita tu totiž vygraduje do tak bizarnej podoby, že v záverečných minútach som si dokonca spomenul na hongkongskú väzenskú splatterovú šialenosť Story of Ricky. Keby bol do hlavnej role obsadený napríklad taký Scott Adkins, vznikla by z toho len ďalšia tuctová rezanica z prostredia kriminálu, no je to práve v pästiarskych súbojoch toporný komediálny herec Vince Vaughn, voči ktorému, čo by neústupnému bijcovi som mal sprvoti určité výhrady, kto v neposlednom rade robí Brawl In Cell Block 99 tak výnimočným. ()

ARI50

Za prvé sem nemohl přijít na kloub Vincovi a jeho roli, nezapadl mě do ní. A Za druhé první půlka filmu jak se to vezme nezajímavá a zbytek filmu ve věznici už tomu moc nepomohl. ()

Necrotongue

Téma filmu je už poněkud obehrané, kladný hrdina, který tak trochu uklouzl se dostává do vězení, kde se jeho situace pod vlivem zlého šéfa věznice, velice rychle zhorší atd. Pan Zahler se k tomu ale postavil trochu jinak a zřejmě způsobil, že slabší povahy v určitých pasážích snímku potupně vrhly. Zkušení otrlíci, jako jsem třeba já, si naopak mohli vychutnat každé křupnutí, a že jich tam bylo. Největším překvapením byl pro mě Vince Vaughn, kterému jsem tentokrát jeho postavu bez problémů věřil a podle mého názoru tady podal jeden ze svých nejlepších výkonů. ()

luka4615

Stejně jako snímek "Shot Caller", je i Brawl In Cell Block 99 syrovým a šokujícím náhledem na věznice v USA, který ovšem s každým dalším záběrem posouvá živočišnost a onu syrovost do závratných výšin. Tyto scény společně s originálně řešenou kamerou, kdy všechno vypadá až děsivě reálně, podávají stupňující napětí a brutalitu s kadencí, že to místy doslova vyráží dech. Snímek totiž začíná velmi pozvolna, chce se říci, že až zvláštně, nicméně s přibývající stopáží se míra brutality stále stupňuje, což vyústí ve výborné "gore" finále, jehož styl mi lehce evokoval filmy Quentina Tarantina. S. Craig Zahler tedy po "Bone Tomahawk" stvořil další čistokrevný a brutální mezník, který ve stojatých filmových vodách působí jako čisté zjevení. Lví podíl na tomto úspěchu má i Vince Vaughn, jehož herecký výkon v tomto filmu je excelentní, přičemž si troufám tvrdit, že patří i k jeho životním. Výborná práce! PS. S bolestným úsměvem již nyní chápu chápu, co znamená hláška "vytřít s někým podlahu"! ()

JASON_X

Senzace. Takovéhle skvostné, scénáristicky lehoulinké, brakově artové bijáky točil kdysi dávno jistý Quentin T., ještě před tím, než se zamiloval sám do sebe, do svého žvanění, a začal se snažit diváky unudit k smrti sadisticky zdlouhavým žvaněním svých filmových postav. Vincek V. příliš nežvaní. A když už žvaní, tak má co říct a neplká zbytečně. Ale před žvaněním dává přednost lámání kostí a rozšlapávání hlav. Věřím, že ty okatě mizerné triky s figurínami v závěru byly úmyslem. A oceňuju absenci frenetického střihu a zběsile skákající kamery při rvačkách, které možná působí pomale a neohrabaně, ale určitě víc realisticky, než je v akčních filmech obvyklé. Tahle tarantinovská vězeňská rubačka se mi líbila ještě o trochu víc, než rejžův předchozí jarmuschovský western. ()

mm13

S. Craig Zahler to má našliapnuté nie do prvej ligy, ale priamo na filmársky Olymp, kde sa stane kategóriou samou o sebe. (a Frank má konečne parťáka) ()

matestlust

Nekompromisní a s ničím se neseroucí námrd. Jeden z nejlepších filmů z vězeňského prostředí za poslední roky a zároveň skvělý vidět, že Vaughn zvládá i vážné role. 5* ()

Morholt

Bone Tomahawk byla sice koukatelná záležitost, ale viděl jsem to jako promrhanou příležitost. Ovšem tady se Zahler rozjel. Poněkud rozvláčné tempo sice zůstává, což platí především pro první cca polovinu, která se věnuje především tomu, co předcházelo uvěznění hlavního hrdiny. Ale sem se to poněkud pomalejší tempo hodilo. Ve vězení už to byla trošku jiná káva. Začalo to už detailně podaným přijímačem a vše postupně gradovalo do těch nejbrutálnějších sekvencí, které jsem kdy ve vězeňských filmech viděl. Tady se Zahler vyřádil. Pomáhal i minimální či vůbec žádný hudební doprovod. Herecky zářil Vaughn kterému plešoun s vytetovaným křížem na temeni seděl jak p*del na hrnec a člověk se musí chtě nechtě ptát, proč se pořád zabíjí v laciných komediích. 90% ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů