Strhující drama natočené podle skutečné události. Michael Smith (Kyle McLachlan) nastupuje do neblaze proslulé newyorkské věznice Attica jako dozorce. Poznává nepsané zákony života ve vězení a odhaluje zavedenou hierarchii vztahů mezi vězni a bezohledné praktiky dozorců. Krátce po jeho nástupu vypukne ve vězení mohutná vzpoura. Michael se ocitá v moci vězňů jako rukojmí. Snaží se napomoci k dohodě mezi věznicí a vzbouřenci, ale po sérii neúspěšných jednání se vedení věznice a vláda rozhodnou vzpouru krvavě potlačit. (RetroMan)

SeBig

Film o vzpouře, která mě teda vubec nebavila.. vím, že je to podle skutečný udalosti, ale viděl jsem filmy z vězenskýho prostředí podle skutečnosti, a jsou daleko lepší. Tenhle příběh mě fakt nebavil. ()

Martin741

Kyle MacLachlana teda fakt nemam rad, ale nejak obiede som ho prezil, asi hlavne kvoli tomu, ze film mal dobre tempo, vyborne prostredie basy, perfektne dialogy. Jo a vzbura, tak to je masaker sam o sebe. 71 % ()

Hapretor

Tímto počinem viděn další příběh nápravného zařízení, jeden z mnoha, který zabavil, donutil zamyslet se, ale rozhodně neuchvátil mé divácké srdce. Nebýt to podle skutečné události, nemá tento snímek velkou výpovědní (filmovou) hodnotu. Útěk z Alcatrazu, Vykoupení z věznice Shawshank, Věznice Carandiru, ... mám pokračovat? ()

• Film se natáčel v Clarksvillu a Nashvillu ve státě Tennessee – mimo jiné se také natáčel v bývalé věznici v Tennessee, která byla v roce 1992 uzavřena. (ČSFD)