Blok 99

• Česko Blok 99 (viac)

Keď bývalý boxer Bradley Thomas (Vince Vaughn) príde o zamestnanie a začne sa mu rozpadať manželstvo, rozhodne sa pre riskantné riešenie - bude predávať drogy. Prijme prácu drogového kuriéra v nádeji, že šťastie sa obráti na jeho stranu a bude môcť konečne zabezpečiť svoju ženu Lauren (Jennifer Carpenterová). Situácia sa postupne zlepšuje, ale práve vo chvíli, keď sa mu začína finančne dariť, ocitne sa uprostred prestrelky a skončí za mrežami. Väzenie je však neľútostným bojiskom odsúdených o vlastné prežitie. Bradley zahnaný do kúta musí urobiť množstvo desivých a zúfalých rozhodnutí, aby sám prežil a zároveň ochránil svojich blízkych. Jeho jedinou šancou je prebiť sa väzením ako neľútostným bojiskom a zvládnuť aj ten najnebezpečnejší blok zo všetkých - Blok 99. (TV JOJ)

topi

No tohle byla zase jízda!!! S. Craig Zahler mě už dostal filmem Bone tomahawk a tímto snímkem jsem si ho totálně oblíbil a budu se těšit na každý jeho nový kousek. Vince Vaughn je ranař od pohledu a ve věznici se opravdu s nikým nemaže! Lebky praskají, kosti se lámou a děj frčí a frčí, nuda se nekoná, scény jsou napínavé a Bradlymu (Vince Vaughn) fandíte jak o život a když si podává jednotlivé gaunery, tak řvete radostí! Tenhle styl (nejen) vězeňského dramatu je mi hodně sympatický, i když příběh je víceméně nereálný, ale na to sere pes, tohle je druh filmu, kde to musí šlapat od začátku do konce a Brawl in cell block 99 tak funguje na plné čáře! Klidně mohl být i o hodinu delší! Pro mě pecka jak sviň! ()

Kaluž

V úvodu tohodle snímku Vince Vaughn holýma rukama roztrhá auto. Rozbije okno, urve kapotu, vytrhne elektroniku ze světlometu... zkrátka neměl dobrý den a vypouští páru. No a pak něco podobného provede lidem, kteří chtějí ublížit jeho nejbližším. Zní vám to jako děsné klišé? Tak věnujte pozornost tomu slovu “roztrhá” a v zájmu zachování vlastní příčetnosti na ten film raději nikdy nekoukejte. V předchozím díle S. Craiga Zahlera (Bone Tomahawk) byla scéna, která termín “surovost” povýšila na zcela novou úroveň. Brawl in Cell Block 99 ten výraz vykostil a hodil sežrat psům. Jeden z nejsilnějších kinematografických zážitků roku. Zahler je strašnej šílenec a umí napsat tak skvěle gradované scény, že z toho máte mrazení v zátylku ještě dlouho po skončení filmu. Nejvyšší čas si přečíst ty jeho Špinavý kšefty na North Ganson Street. ()

Remedy

Ďábelská porce ultimátního zla pro všechny těhotné maminy a účastníky průvodu Prague Pride. Úplně nová dimenze možností fyzické bolesti, béčkový film až na půdu se všemi áčkovými prvky plus skoro až artová demonstrace násilí. Vince Vaughn asi celý život čekal na tuhle roli, protože mu sedla jak ulomená hlava do vězeňské díry. Není na tom moc co analyzovat, je to naturalistická šílenost, která jde doslova přes všechny mrtvoly. Úplně jiné kafe než třeba Tarantino či Banshee, kde jsem si občas myslel, že už je to finální hranice, jak lze vůbec vyobrazit souboje a hloubku násilí. Velmi jsem se mýlil, protože tohle je úplně jinej odvaz. ()

slunicko2

Mám problém s celkovou koncepcí filmu. 1)  Předváděné srdcervoucí drama na mě nepůsobí přesvědčivě. Spíš bych si dokázal snímek představit jako čistě akční movie s hláškujícím Stallonem či někým takovým._____ 2)  Spoiler. A stejně se autoři nevyhnuli akčním klišé. Kde získal boxer a přepravce drog Bradley své supermanské schopnosti? Každého zmlátí, všechno vymyslí, nic mu není nedostupné. Rovněž děj je podivný. Proč vlastně Bradley zabil Mexičana při akci?_____ 3)  Vztahy s okolními lidmi (šéf, manželka, šéfdozorce Red Leafu) má Bradley na úrovni průměrně naprogramovaného robota. Žádné srdce v tom není._____  4)  Pravda, od nástupu do basy je děj zajímavější a jen díky tomu nakonec dávám tři polámané hvězdičky. ()

stration

Jak by řekl můj pubertální synek - to bylo hustý! Vince Vaughn si po Temném případu připsal další parádní roli, tentokrát snad ještě dokonalejší. Jeho Bradly Thomas je uvěřitelný, city a rozumem vybavený týpek, který prostě musí jednat tak, jak jedná. Už od první scény víme, že ty dvě hodiny na plátně budou pro něho utrpením a držíme mu palce, ať už provádí cokoliv. Z herců potěšil ještě slizký Marlboro "Don Johnson" Man, kterého jsem už řadu let neviděl v tak zdařilé roli. Celý film je protknut brutálním, fyzickým násilím, které je vyobrazeno nebývale syrově. Bitky jsou jakoby zpomalené, žádná choreografie mistrů bojových umění, prostě reálné. Celkové vyznění filmu je depresivní, hnusné, ale ve skrytu duše se raduji za mimořádný živelný zážitek, který mi Brawl In Cell Block 99 poskytnul. ()

Hamaradža

Na druhý krát ma tento perfektne napísaný a neodolateľne béčkový mäsokombinát s veľmi svojskou poetikou dostal. Všetko v ňom má svoje miesto. ()

salalala

Poctivá žánrovka s béčkovým příběhem, v němž některé věci nedávají úplně smysl a podzemní vězení je trochu úlet, jelikož má ale výborně napsané postavy a S. Craig Zahler je příjemně nekompromisní, vůbec to nevadí. V pro sebe typicky pomalém tempu nastoluje opravdu hutnou atmosféru, v níž se hlavní a jen velmi málomluvný hrdina dostává do čím dál hlubšího pekla, aby ochránil svou rodinu. Jestli něco Zahler umí výborně, je to jakási svérázná kombinace opravdu extrémního, brutálního a syrového násilí s "běžným" dějem, která působí přirozeně a ono násilí se děje jako by mimochodem, i proto to tak neskutečně funguje. Samotný závěr je díky tomu vskutku jen pro silné povahy a autor se v něm s ničím a nikým nemaže, což je jedině dobře. Pomáhá i výtečný a charismatický Vince Vaughn, po jehož trapné komičnosti tu není ani stopy a jde z něj opravdu strach a respekt, v rámci možností a prostoru jsou ale výborní i Jennifer Carpenter, Udo Kier a Don Johnson. Měl-li bych něco vytknout, byla by to asi trošku delší stopáž, v níž zejména úvodních třicet minut je trošku pomalejších a možná celá úvodní scéna by tu být nemusela. To je ale jen malá vada na kráse a ve výsledku je Brawl in Cell Block 99 jedním z nejlepších a nejupřímnějších filmů roku a je fajn, že i v dnešní přehnaně korektní době vznikne takhle nekompromisní podívaná, která vše dotáhne až do konce. 80 % ()

Derek

zahler musi zapracovat na tempe svojich filmov (+2 hodiny je celkom dost pri kazdom jeho filme, ked si clovek uvedomi ze zapletky a pribeh nie su nejako extra komplikovane) ale inak je to reziser par excellence! vince vaughn vynikajuci ako i tarantinovske dialogy a vybuchy extremneho nasilia... ()

kajas

Film asi jenom pro chlapy. A určitě ne pro všechny. Hodinu a půl se neděje nic moc a pak se půl hodiny rozšlapávají hlavy. Vince každopádně hodně překvapil. ()

Trevor

Napriek mojej averzii voči filmom z väzenského prostredia som si Blok 99 pozrel a nemohol som sa prestať smiať. Pretože ako vyzerajú americké najprísnejšie väznice si človek ľahko pozrie na ktorejkoľvek dokumentárnej stanici a títo chudáci určite nežijú v stoke starého zámku ale v jedných z najmodernejších budov (štáty nacistické vynakladajú viac peňazí na väznice ako na školstvo), rovnako ako v každom filme sú dozorcovia buď sadisti alebo skorumpovaní hajzli (až na Zelenú míľu nebol jediný väzenský dozorca vo filme kladnou postavou a normálnym človekom s normálnymi životom a starosťami) a príbeh je rovnako stereotypný ako väčšina tých, ktoré sa odohrávajú za múrmi väznice. Avšak v porovnaní so Shot Caller sú aspoň niektoré pasáže vydarené (najmä tá pred príchodom do väznice) a tak film bol celkom znesiteľný aj vďaka niekoľkým krvavým scénam. ()

dee-key

I přes svojí stopáž a na to že se tam dohromady nic moc nedělo a to celkem pěkně odsýpalo. A i když to ani není zrovna originální koncept, nedá se tomu upřít jistá míra invence. Vaughn se prostě probouchal filmem až k finální kulce. Nebylo to zlý. ()

IceQueen

S Bradleym by som sa nebála absolvovať ani nočnú prehliadku Ciudad Juárez oblečená len v stodolárovkách a s ruksakom plným drog na chrbte. ()

dyfur odpad!

......hlavný predstaviteľ nesympatický,manželka nevýrazná,ostatné postavy ako z oblastného divadla...scenár bez akejkoľvek logiky ...akoby každých 10 minút písal niekto iný.....spoiler,ktorý neuškodí:hlavný hrdina -krajne nesympatický-výrazom i výzorom bol prepustený z nejakej bezvýznamnej práce...ide robiť drogového dílera - šľachetné....pri prestrelke s policajtami strieľa po svojich "kolegoch",pritom do prestrelky sa zapojil dobrovoľne -načo?....môže spolupracovať s políciou,aby unikol trestu-nie ide do väzenia (a to čaká dieťa...) vo väzení musí niečo urobiť,aby....ale ako ten hlavný díler skončil vo väzbe...a žije si tam ako v súkromnej rezidencii a pomáhajú mu bachari....koniec bol úplne predvídateľný ....Záver:to,že to nemalo logiku,to že hrdina vyzeral ako vyzeral - by ažžž tak nevadilo,ale totálna nuda,pomalosť,bradypsychika postáv....až na pár extra brutálnych záberov,ktoré sú vykradnuté z iných filmov...celé na hovno. (poznámka pre seba:už viac nepozerať) ()

Axis

Brawl In Cell Block 99 - spíš scénaristické cvičení než plnohodnotnej film, 7/10 a to jen za Vaughna. A asi musím přestat číst, to co se děje jsem odhalil už při příchodu Udo Kiera na plac. ()

kagemush

Takhle by dopadly filmy jako Nikdo, Equalizer, nebo 96 hodin, kdyby tamní postavy neprošli nějakou tou předchozí bojovkou a sranda by byla nahrazena dramatem. A kdyby tam hrál ty klaďase pan Vón. - Tím chci říct , že jsem konečně popatřil na jiný film byť z ranku těch mnou zmíněných. Děkuji. ()

Rajesh_K.

Vince Vaughn v nejlepší formě. I přes lehce pomalejší tempo na začátku, které mi ani nevadilo ba naopak, se jedná o velmi surový a drsný snímek z vězeňského prostředí. Překvapila mi účast Jennifer Carpenter, jelikož jsem velký fanoušek seriálu Dexter, takže jsem si vychutnával její každou scénu a zvládla ji na výbornou. Opravdu velké překvapení a všem maximálně doporučuji! Specialista na rozšlapávání hlav, to je Vince Vaughn, dámy a pánové! :) (100%) => 5★ [shlédnuto v rámci doporučení uživatele Spiker01] ()

M.i.k.e

jako brutalita dobrý a je už celkem evdentní,že režisér trpí nějakou těžkou obsesí,ale jako celek docela bída.První hodina ukrutná nuda,v té druhé kde už se aspoň něco děje je to celé takové dost přitažené za vlasy a působí to strašně uměle a sterilně.Bone Tomahawk taky nebyl žádná sláva,ale měl aspoň atmosféru.což tady neplatí.Jako parodie,nebo céčkové cosi díky ušlapaným hlavám ok,ale jinak ne...40% ()

Martin741

Zahlera ako rezisera nepoznam, pre mna dost neznama velicina a to uz rozhlad v reziseroch mam, napokon, sam idem po reziseroch a po ich tvorbe, a nesledujem novodobe novinky ako Tchory a podobne "nadhery" sterilneho Blbowoodu. No nic, film ma v sebe par drsnych a extremnych scen, ale da sa dnes vobec prist s niecim sokujucim ? Vsechno tu uz bolo, vhudbe, a toboz vo filmoch, preto nastupila filmova recyklacia a ne ze ne. Brawl in cell Block 99 ma vsak par scen, u ktorych mi bolo zle od zaludka, a to mam rad Tarantinove filmy, kde sa krvou a krvavymi scenami rozhodne nesetri + milujem tu krvavu romantiku True Romance 1993. To sa mi vsak vzdy vielo na Tarantinovi, ze nasilie nie je samoucelne, ale len ako doplnok napinavemu deju. Tuto je to takisto : film ma pochopitelne nasilne sceny, ale tie su umne vlozene do pochmurneho deja - chlap pride o pracu, so zenou prestanu veci fungovat / a nemyslim len sex, skor cely chod domacnosti/ + do toho este tvorcovia riesia ilegalne ksefty. Proste geniany namet na film, hlavne v dnesnej dobe, ked tu uz vsetko bolo a tazko najst nieco originalne - teda s originalitou je tu kurevsky problem. Cim viac filmov pozeram, tym sa viac a viac v tom utvrdzujem.- V hudbe detto - ale to tu nepatri a za druhe, na hudobny vyvoj seriem a ani neviem, co fici. V suvislosti s uvedenim Tchora Ragnarok do kin som uz ani nedufal v kvalitny tohorocny film - oslovil ma napokon Baby Driver a toto. Fakt rezisersky namakane, pochmurny a drsny dej, Vince Vaughn /Psycho 1998/ hrat velmi nevie, ale toto sa podarilo + Jennifer Carpenter bola vyborna . 98 % ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů