Bruce Willis představuje záhadného cizince, který zabloudí do malého texaského města, ochromeného bojem dvou chicagských gangsterských bossů a zkorumpovanou policií. Tajemný John Smith se tak ocitá ve smrtelně nebezpečné hře mezi třemi ohni, a když se posléze na scéně objeví i krásná Felina, nemilosrdné válce už nelze zabránit. (oficiálny text distribútora)

Tormentor665

Já nevím, mně tahle mafiánská a Phillem Marlowem řízlá verze Leoneho Dolarů a Kurosawova Yojimba přišla naprosto o ničem. Hill nikdy neuměl pořádně točit, některé jeho chlapárny jsou sice syrové, ale bez pořádně rozvinutého příběhu. Tohle je nuda a šeď. Minimum zajímavých obrazů, brutální scény bez šťávy a Brucovy střílečky stále na jedno brdo. Největší slabina jsou souboje, jediná přednost obsazení Christophera Walkena. 30% ()

Duke90

I když zde padne pouze několik (velmi zajímavých) výstřelů, tak o to víc se pak nešetří kulkama a řídí se tím hlavně Bruce Willis, který mi svým prvním "vystoupením" dost připomněl moji velmi oblíbenou hru Hitman 2 - Silent Assassin, kde právě takto nájemný plešatý zabiják kosil své nepřátele z blízka. Film celkově je takovou kombinací Johna Woo a Quentina Tarantina + něco nového navíc a určitě bych jej označil za poněkud méně tradiční mafiánský snímek, který ale každého správného milovníka gangsterek musí chytit za srdce! ()

Knor

Oldschoolová gangsterská řežba, která vzdává velikou poctu žánru. Nekompromisní a jednoduchá stylovka plná hajzlů a kulervoucích přestřelek, tohle mi prostě sedlo. Asi mě jen mrzí, že nebylo ještě víc střílení a totálně skvělej záporák s ksichtem Walkena mohl být víc využitej, ale jinak super náser. ()

Sundance.cz

To je takový typ filmu, který mě ničím nezaujal - ani příběhem, ani hudbou, ani ženami, zpěvem nebo vínem. Jedině snad hvězdu za Bruce Willise, ala bulletproof hrdinu, kterému se vyhýbají kulky i ze samopalu. Mohl by si podat ruku s Keenu Reevsem / Johnem Wickem. A nebo je to Avenger? :O Celkově 1* (30 %) ()

Amonasr

Neprůstřelný Bruce Willis s chladnokrevně nezúčastněným nadhledem v jednotvárném a málo nápaditém westernu ze zapadlé díry  v Texasu 20. let. ()

Clark_Kent

Nebyla to taková paráda, jak by se čekalo. To, že se Willis tvářil skálopevně, bohužel ale nepomohlo k dobrýmu požitku z kvalitního filmu. ()

kolik27

Nic vyjímečného tento film není. Pan Smith přijede do městečka Jericho kde vystřílí všechny zlý chlapce a již z názvu nečekané, sám on přežije. ()

Elegnor

Parádní gangsterka, přesně tyhle one-man akce mam děsně rád. Místy mi drhly dialogy, jak tu čtu, originální story to taky neni, ale ani jeden z filmů předcházejících tomuhle jsem zatím neviděl, navíc ani v jednom nehraje Bruce :), takže můžu dát bez obav slušný 4*. ()

Black3R

Celkom slušné, ale ničím zaujímavé pre mňa, až na ten vkus zabijáka :) A naťahuje sa to ako sopeľ z nosa, prosto NUDA....55% ()

4k7

Poslední zůstává drsný Bruce Willis. Projížděl téměř mrtvým městečkem v Texasu, kde se usídlily dva nepřátelské gangy. Všechny zmanipuloval ve svůj prospěch a následně postřílel. Konečně může zase pokračovat ve své cestě. Film nejde brát vážně, ale dívalo se na to docela dobře, pěkně natočené... ()

ozzman111

Snímok, ktorý si zaslúži väčšiu pozornosť ako mu je venovaná. Jeden z najmenej docenených filmov svetovej kinematografie. Našiel, by som iste viac prívlastkov. U mňa má určite kultový status, či už za ,,drsňáka " Willisa a Wal kena, atmosféru, dobu, do ktorej je zasadený a rozhovory , za ktoré sa nemusí hanbiť ani Tarantino. Ako tak pozerám, nenašiel som vlastne nič proti. ()

zuzzuli

Bruce Wilis se ukázal z tošku jiného světla. Samozřejmě, že Bruce Wilis v podobě tajemného Johna Smithse zůstal pořád nesmrtelný. Děj se odehrává v texaském městečku, které jakoby vypadlo z westernů. Tento film, určitě není jen tak ledajakým, proto si myslím, že by se měl více ocenit. Takže vřele doporučuji :-) ()

JosefTomas

Willis opět ve skvělém filmu. Akcí nabytý film s tak skvělými přestřelkami a skvělým obsazením, že nebýt občas ztracení tempa (Je tam málokdy), tak je to i na 90. ()

Jehan

No jasně. Zase recyklace. Ale dobrá. Přijatelná snad i pro milce Kurosawy a westernových mágů. No a když néé, tak je ta slátanina přijatelná pro mě. Už jen kvůli Walkenovi. ()