špaček421

Další Anthonyho bláznivina, kde se cynický a chamtivý cizinec pro svoje peníze, které má dostat za doprovod španělské princezny do její domoviny, musí poprat s Vikingy, projít komnatami smrti, dostat nakládačku od duchů, utíkat před rozzuřenými býky, přechytračit hrbáče, který se vidí v Richardovi III. a vyrovnat se s tím, že ho natřou na černo, opečou na roštu s citronem v puse nebo pověsí uprostřed pouště za nohy. Jak je může sám nepříliš hrdinský cizinec přemoci? Naštvat se (Get Mean)! A tak vyráží do finálního velice výbušného boje vyzbrojen čtyřhlavňovou brokovnicí, dynamitem, lukem a štíry. Na spoustu lidí je asi taková míra absurdity až příliš, ale já se docela dobře bavil. Na Blindmana ani Cizince v Japonsku to nemá, ale zábava je to slušná. ()

PetrPan

Čtvrté dobrodružství Anthonyho Cizince už je čistý bizár. Scénář hýří neuvěřitelnými nápady. Z Divokého Západu se rychle přesouváme do Španěl, kde si to Cizinec rozdá o bájný poklad se španělskými potomky Vikingů, hrbáčem alias Richardem III., duchy a vyzkouší si i koridu. Přes všechny bizarnosti, a že jich je mnohem víc (viz komentář špaček421), však poslední Stranger není tak zábavný, jak by se na první pohled zdálo. Baldi spoustu scén natahuje na neúnosnou mez, počáteční střetnutí mezi Maury a Vikingy na pobřeží Španělska budiž toho jasným důkazem. Dívat se na běžící a křičící komparzisty, kteří se střetnou po zhruba sedmi minutách onoho klusu a válečná vřava je pak znázorněna zběsilým švenkováním kamery, no to bylo opravdu k nevydržení. Zkrátka a dobře, trashový a bizarní western, který však mohl být ještě zábavnější, mít lepší režii. ()