Réžia:
Josef PinkavaScenár:
Josef PinkavaKamera:
Jiří KolínHudba:
Wiliam BukovýHrajú:
Vít Weingärtner, Milan Zeman, František Filipovský, Josef Hlinomaz, Miloslav Holub, Rudolf Deyl ml., Karel Effa, Oldřich Velen, Jana Rendlová (viac)Obsahy(2)
V 60. letech se prosadily pohledy mapující dětskou obrazotvornost - pokoušely se ji zprostředkovat fantaskními obrazy. V tomto filmu si dva venkovští kluci vysní cestu na Měsíc. K tomu jim stačilo, aby navštívili příslušnou veletržní expozici. (oficiálny text distribútora)
Hrajú
Vít Weingärtner
Najlepšie filmy:
Automat na přání (1967)
Milan Zeman
Československo
Najlepšie filmy:
Haldy (1973) (seriál)
Automat na přání (1967)
O Sněhurce (1972)
František Filipovský
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Hamlet (1986) (divadelný záznam)
Lišák Pseudolus (1960) (TV film)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Josef Hlinomaz
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Cisárov pekár a pekárov cisár (1951)
Dobrý vojak Švejk (1956)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Miloslav Holub
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Vynález skazy (1958)
Ucho (1970)
Baron Prášil (1961)
Rudolf Deyl ml.
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Dobrý vojak Švejk (1956)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Lucerna (1967) (TV film)
Karel Effa
Československo
Najlepšie filmy:
Amadeus (1984)
S Pydlou v zádech (1985) (divadelný záznam)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Oldřich Velen
Československo
Najlepšie filmy:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Všichni dobří rodáci (1968)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Jana Rendlová
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Automat na přání (1967)
Dvanáct (1964)
Markéta Rauschgoldová
Najlepšie filmy:
Strýčkův sen (1971) (TV film)
Automat na přání (1967)
Klec (1973) (TV film)
Zdenka Revayová
Najlepšie filmy:
Automat na přání (1967)
Eva Vodičková
Najlepšie filmy:
Automat na přání (1967)
Neobyčejná třída (1964)
Zdeněk Blažek
Československo
Najlepšie filmy:
Na samotě u lesa (1976)
„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)
Tisícročná včela (1983)
Radim Cvrček
Československo
Najlepšie filmy:
Cesta hlubokým lesem (1963)
Černá dynastie (1962)
Perlový náhrdelník (1965)
Aleš Košnar
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Škola otců (1957)
Obušok, z vreca von! (1955)
105% alibi (1959)
František Šolc
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Ať žije republika (1965)
Stud (1967)
Advokát chudých (1941)
Miloš Vosmanský
Československo
Najlepšie filmy:
Pohádka o Honzíkovi a Mařence (1980)
Na kometě (1970)
Hanele (1999)
Miroslav Moravec
Československo
Najlepšie filmy:
Vesničko má středisková (1985)
Brakýři (1983) (TV film)
Pozor, vizita! (1981)
Jindřich Narenta
Československo
Najlepšie filmy:
Vyšší princip (1960)
Spalovač mrtvol (1968)
Vrchní, prchni! (1980)