Studentky střední školy prožívají všední starosti svého věku - připravují se na maturitu, chodí na výrobní praxi do strojírenského závodu a soutěží o lyžařský zájezd do Krkonoš... Vznikl mírně nabádavý příběh, který upřednostňuje vzorové chování svých hrdinek a ukazuje, jak zodpovědně a uvědoměle by se všechna mládež měla chovat - třeba uzavírat závazky, že při zkoušení nebude opisovat, napovídat si. Samozřejmě, že vedle bezprostředních vhledů, jaké přinesly filmy jako "Pytel blech" nebo "Černý Petr", tento snímek stěží obstojí. (oficiálny text distribútora)

Big Bear

V hlavní roli dívčí třída. Vše se navíc odehrává v roce 64. Průpovídky dívek mi nepřišly vtipné, ani jejich trable... Film je tak pro mne spíše dobovým náhledem na středoškolská léta našich mamin v kulisách zajímavých uvolněných šedesátých let... Hudba, móda, interiéry i exteriéry školy apod... Naprostý souhlas s obsahem oficiálního textu distributora * * ()

slunicko2

Forma je příjemná, ale plytkost obsahu nezná hranic. 1) Politická propaganda má již dobově lidštější a příjemnější tvář, než v 50. létech, ale je tu stále přítomna._____ 2) Zkoušení studentů ve třídě a jeho hodnocení je učebnicovou ukázkou, jak to nemá vypadat._____ 3) Nakonec pro mne největším zážitkem byli retro zpěváci Helena Blehárová, Eva Pilarová a Waldemar Matuška. ()

Lish84

Neobyčejná třída působí, jako kdyby vám nějaká dospělá žena, možná skoro už babičkovského věku, vyprávěla o svých školních zážitcích. Vzpomíná tedy povětšinou jen na to pěkné a i ty méně podařené okamžiky popisuje již se shovívavým úsměvem. Nezpovídá se, ale vypráví historky, hodně idealizuje. Nejde o to cítit tíhu problémů, které mladým dívkám život přináší (jako třeba v Housatech), ale vyprávění si příjemně užívat a občas se zasmát. A to se Neobyčejné třídě docela daří. ()

Vesecký

Velice roztomilé a vtipné, mírně přehnané, aby z toho mohla skutečně být komedie. Ano, takoví tenkrát byli studenti i profesoři na SVVŠ nebo na gymplech. Mohu být rád, že jsem zažil až ten gympl a nechodil na praxi do továrny. Helgu Čočkovou jsem měl v jejích dívčích rolích vždycky moc rád, poznal jsem tu i Evelýnu Steimarovou. Ale že by na běžnou tancovačku do Špindlu přijel Matuška s Pilarovou nebo na plese hrál Orchestr Gustava Broma? V každém případě to bylo osvěžující pokoukání, a proto dávám 4 hvězdy. ()

vypravěč

Jeden z nejpůvabnějších filmů ze školního prostředí, které jsem dosud viděl: černobílá mozaika neobyčejné poezie, hudby, gest i jazyka, precizně komponovaná a vyvážená, přesvědčivě navozuje atmosféru rozednívání zlatých šedesátých. Moralizující „prohlubování“ „živých obrazů“, kolorovaných dobovou populární taneční a jazzovou hudbou a studentským humorem, je nenásilně zakomponováno do epické sítě, na jejíž hlavní vlákna se jakoby mimoděčně přichytávají drobné epizodky ze třídy i mimo ně. ()